Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

schéma základové desky


Recommended Posts

Ahoj, prosím o pomoc. Po čištění PS2 - ne slim ( nevím ale přesně jaký mám typ) mi nejde mechanika (nenačítá). Po opětovném rozebrání jsem zjistil, že na spodní straně zákl. desky je odpadlý modrý drátek (je jich tam asi šest a jeden červený). Nemáte někdo prosím schéma desky, nebo foto? Bohužel totiž není poznat odkud odpadl. Moc děkuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vypadá na nějakej docela amatérsky namontovanej modchip. Tady ti schéma moc nepomůže, protože se tam tahle součástka normálně nevyskytuje. To chce zjistit co to je za typ a kam mají bejt ty dráty zapojený (nebo to odpojit komplet, mělo by to fungovat i bez toho, jen nepudou pálený média).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To vypadá na nějakej docela amatérsky namontovanej modchip. Tady ti schéma moc nepomůže, protože se tam tahle součástka normálně nevyskytuje. To chce zjistit co to je za typ a kam mají bejt ty dráty zapojený (nebo to odpojit komplet, mělo by to fungovat i bez toho, jen nepudou pálený média).

Jestli je to amaterský mod chip pak by bylo možná zřetelný kde bylo amatersky pájeno , strojové pajení vypadá maličko jinak než to co se doma povede s hrotovou pajkou ... i když má regulaci teploty nikdy nedosahne kvality CNC pájecího automatu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

Jo, to je možný, jelikož má PS2 taky procesor z původního PS1 (kterej normálně slouží jako řadič usb disků, hdd a sítě a když se vloží PS1 hra tak se to na něj přepne kompletně), tak by to při správnym zapojení mohlo snad i fungovat, ale jen na CD a PS1 hry. Každopádně to vypadá na dost velkou kuriozitu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevim, takhle od pohledu mi to prijde na obycejnej 555 chip :D Ale tezko rict, muze to byt cokoliv. A hlavne pokud nekdo nevi co jak a proc je pripojene, tak se to tezko dava dohromady bez nejakeho schematu zapojeni.

Je to sice skoda, ale osobne bych to asi resil odpajenim (pro jistotu bych si poradne detailne nafotil jak to bylo zapojene, kdybych to nekdo chtel vratit) a nahodil bych FMCB http://freemcboot.info/ - potrebujes k tomu swap magic (staci si pujcit) a pak uz je to jednoduche a v pohode :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu