Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Špatná grafika


n0desire

Recommended Posts

Zdravím vás, jsem absolutně nespokojený s PS3 grafikou co mám a netuším, kde nastal problém. PS3 jsem měl v jiném bytě, kde grafika byla pěkná. Poté, co jsem si přitáhl ps3 do druhého bytu a zapojil to hdmi kabelem jiným(není pozlacený) tak vše funguje, ale ta grafika se mi zdá na uroven ps3 hodně špatná. Co jsem tak si všiml, tak rastr je příšerný a vidím tam kostičky.

mám tedy dotaz čím to muže být. V nastavení mám vše, včetně 1080p.

mé otázky jsou následující:

ovlivní kvalita hdmi kabelu finální výstup grafický?

není to náhodou televizí?

Tuto televizi vlastním:

http://www.alza.cz/46-samsung-ue46d5000-d246140.htm

Děkuju moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a jakou TV si měl předtím? Ta, co máš teď, je rozhodně dost kvalitní na to, aby neničila obraz (spíš bych uvažoval nad tím, jestli ho ta minulá naopak nerozmazávala :) ).

Btw. Pokud je ta TV větší, tak tím pádem i každej pixel bude větší.

Btw2. Můžeš se zkusit podívat do menu, jestli neni nastavený doostřování...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen doplnim že KDEKOLIV platí, že pozlacenej kabel má JEN význam tam, kde jsou i pozlacené zdířky na zařízení... + POUZE u Analogového přenosu. Tam kde je klasickej konektor a na to se dá pozlacenej kabel, je zde i možnost že to časem "zoxiduje", ted si nevzpomenu na ten spravnej výraz te chemicke reakce...

Jen doplnim editem: zlacené konektory u digitalního signálu mají význam při délce kabelů více jak 2 metry. A i tak je rozdíl jen minimální. Spíš se to projeví na egu majitele komplet zlacených nesmyslů..., do 2 metrů délky kabelu, je to jedno.

Nehledě na to že už na základní škole se člověk učí že zlato neni zrovna ideální vodič v surovém stavu (kam se hrabe na stříbro). Jeho význam na konektorech (uvědomte si že kabel je furt měděnej) je v menších odporech při přechodu. Ale tohle platí také až za nějaký čas, u pozlaceného konektoru platí že se "zajíždí" cca 2-3 měsíce, než má ideální odporové vlastnosti.

To co ovlivnuje kabel mnohem víc, je jeho stínění.

To Pan Canava - jeslti si myslíš že obyč kabel má stříbrný konektory, tak jsi mě docela pobavil... věř mi že obyč konektor opravdu neni stříbro :) Stříbro po elektro stránce je mnohem kvalitnější materiál jak zlato, jako příklad uvedu Formule 1 - veškerá elektronika se dnes dělá celostříbrnou kabeláží. Odpor stříbra (čim menší tim lepší): 0,0016 na metr, odpor zlata: 0,22 na metr, odpor mědi: 0,0178 na metr - z toho vyplívá že i měd je co se vodivosti týče, lepší jak zlato. Zlato je pouze přechodový materiál, protože při kontaktu kov<->kov má menší odpor jak zbylé materiály

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu