Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Porucha PSP 3004 Date Code 9C


drazad

Recommended Posts

Zdravím všechny. Mám následující problém. Známý mě přinesl toto PSP s prasklým displejem jestli bych mu nesehnal a nevyměnil displej. Říkal že si na něj sednul. Říkal jsem si jestli náhodou není poškozeno i něco jiného a že než koupím nový displej tak že bych to zkusil přes výstup na TV. Přístroj šel zapnout, rosvítila se zelena dioda a podsvícení displeje. Když jsem náhodně mačkal tlačítka (což možná nebyl nejlepší nápad jelikož jsem PSP nikdy neměl v rukách) tak se občas i ozval nějaký zvuk. Tak to mě potěšilo a začal jsem shánět kabel. Kabel jsem sehnal ale když jsem chtěl po cca dvou tydnech PSP zapnout tak se už nic nedělo. Změřil jsem tedy baterku a byla prázdná. Jelikož jsem neměl doma nabíječku, připojil jsem USB a nic. Známí teda přinesl nabíječku a také nic. Nerosvítí se ani oranžová ani zelená dioda a ani displej. Našel jsem tady radu ohledně pojistky. Všechny tři jsou v pořádku. Z napájecího konektoru jde napětí v pořádku až po první pojistku a dál jsem nehledal. Na konektor baterky nejde nic. Můj dotaz. Mohl jsem tím náhodným mačkáním nějak PSP ubížit? Jo po ní? Nebo to bude následek toho rozsednutí? Je nějaká šance na opravu? Děkuji za jakékoliv reakce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PSP si tedy už rozebíral, že? Jseš si jistej, žes dal všechny součástky při zpátečním složení správně? Stačí dát něco o kousek vedle či ňákou část ohnout a problém je na světě.

Jinak ano, PSP jde i jen s nabíječkou bez baterky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaké pojistky jsi kontroloval? PSP slim (ať už 2000 nebo 3000) nemají jenom 3 ale tuším 5 nebo 6 pojistek, 3 jsou jenom z horní strany, zbytek je zespod. V tvém případě by měla být kaput pojistka zabraňující zapnutí. Nachází se přibližně uprostřed základní desky, těsne vedle spínače zjišťující přítomnost UMD v mechanice. viz http://imageshack.us/photo/my-images/402/ta088187649621a.jpg/ deska je to sice psp 2000, nicméně zase takovej rozdíl tam není, pojistka tam je, jen je o malej kousek vejš. Bude na ní napsáno L, LB, TB nebo FB, podle hodnoty, tu už z hlavy nevím. Každopádně nejsem si jistej jestli, kdyby byla přerušená, by zabránila i nabíjení, to fakt nevím

Razzer: Nejde dát nejakou součástku někam jinam nebo ji nějak posunout, psp není lego, každá součástka má svoje místo a když ji dáš jinam, tak to hned uvidíš že je něco špatně protože jinam prostě dát nejde. Jediné co se dá proházet jsou šroubky, viz např psp 1000, když se dají špatné šroubky tak je zaděláno na problém v podobě prasklého dispeje nebo naskrz prošroubovaného krytu, ale to až jindy :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžko říct ale zdá se že ano, ale je divný je by zdechla jen tak sama od sebe. Ještě bych v rámci poslední záchrany zkusil pospojovat (jakoby vyzkratovat mezi sebou) piny v konektoru ve kterým je zasunutej flexkabel od powerboardu. Asi to nepopisuju zrovna dobře ale jak je nahoře ta fotka desky tak v pravým horním rohu na fotce je ten rámeček s tou nabíjecí pojistkou, je tam vidět i ten konektor tak po těch zlatejch nožičkách přejeď párkrát šroubovákem a nebo ještě líp, přiletuj někam na kostru desky kus drátku a druhým koncem po těch pinech přejeď, to máš spolehlivější. Pokud bude problém někde v tom flexkabelu tak tímhle řešením by deska mohla naskočit, ale ten flex prvně odpoj, pro jistotu. Není to sice zrovna elegantní řešení ale strávit se to asi dá :)

edit: ne že bych chtěl ještě rejpat ale mají opravdu téměř nulovej odpor? Měl jsem tady jednu desku o který majitel tvrdil že pojistky taky měřil a že jsou ok, jenže když jsem pojistky proměřil tak jedna moc ok nebyla, majitel naměřil nějakej odpor tak to dál nezkoumal jenže to byl odpor nějakých okolního obvodu nebo nebyla zcela přepálená, každopádně jsem ji i tak přemostil a už to jelo. Takže pojistka musí mít odpor jen pár ohmů, jak naměříš víc jak řekněme 5 ohmů tak přemostit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobře, s tím konektorem to zkusím. Moc ale nerozumím tomu jak to mám udělat a co se tedy stane. Mám to udělat nejspíš když bude deska pod napětím z nabíječky. A to se nic neodpálí když budu připojivat kostru na jednotlivé piny? Vlastně píšeš mít flex odpojený a tak nerozumím tomu co se má stát.

Odpor jsem měřil pečlivě a naměřil jsem na všech 0.6 ohmu. To je odpor měřících kabelů když je propojím napřímo Akorát u jedné co je pod plechem a má hodnotu 1A si nejsem 100% jistý jestli jsem se někde při měření nedotkl toho plechu ale myslím si že ne a že jsem měřil dobře

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud mají pojistky takhle malý odpor tak jsou ok. Jinak s tím flex kabelem. Tím že ho odpojíš vyloučíš že je ko a tím pospojování, prostě a jednoduše ten kabel nahradíš, prostě spojíš kostru s pinem kterej se stará o zapnutí psp takže v podstatě obejdeš ten flexkabel a desku nastartuješ rovnou, jako když chceš nastartovat pc zdroj a nemáš desku, taky spojíš jenom kostru a power pin a zdroj se rozběhne. A ta baterka na desce, tak je tam jenom pro to, aby když vyndáš baterku, tak aby se ti nevynulovaly hodiny a datum. Ta tam v podstatě ani bejt nemusí, psp naběhne i kdyby tam nebyla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to nepomohlo. Takže mrtvá deska? No tak to vrátím jako pro mě neopravitelné. Vyplatí se takto mrtvou PSP ještě vůbec opravovat? Vadná deska a vadný displej. To bude asi levnější koupit nějakou funkční z druhé ruky. Děkuji všem za pomoc a pokud by měl ještě někdo nějaký nápad tak sem s ním. Ale už nevěřím tomu že to bude fungovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zjevně bude teda ko, v tomto případě je už lepší asi koupit nový psp. Deska stojí cca 700 ale za tuhle cenu je velmi špatně sehnatelná takže počítej spíš cca 1000 + displej (na ebay za cca 400) to máš 1400 jenom za díly. Když to psp střelíš třeba na aukru dostaneš za něj odhadem pětikilo a za dvojku se dá sehnat nový. Cenově to vychází +- stejně ale časově už ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu