Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Ako sa pokúsiť odstániť RROD chybu? [návod]


Sinedd182

Recommended Posts

Určite sa niektorí z váš už stretli s podobným chybovým hlásením (chyba sa objavuje pri starších revíziach - rok 2009 a menej, no občas aj pri novších [väčšinou však stačí vymeniť len termopastu]) / track12

How-to-Fix-The-Red-Ring-of-Death-RROD-Fix.jpg

preto som si pripravil menší návodík ako sa pokúsiť znova obnoviť vašu konzolu do funkčného stavu.

výhody

- nízka cena

- nádej, že váš xbox ešte pobeží

nevýhody

- odporúča sa nechať otvorená konzola (nie je to však nutnosť)

- zvýši sa hlučnosť konzoly

______________________________________________________

Ak sa teda rozhodnete pustiť sa do toho čítajte ďalej

čo budeme potrebovať

- sadu torx skrutkovačov

- 8x M5 x 10mm skrutky

- 16x M5 x 1mm oceľové podložky

- 16x M5 x 1mm nylonové podložky

- termovodivú pastu (najlepšie Arctic Cooling MX-2 alebo MX-3)

- lepšie chladiče (najlepšie niečo ako na revizií Jasper, no nie je to nutné)

- 12V vetráky (počet ktorý si zvolíte je už na vás, ja som si zvolil 4 rovnaké + 1 menší)

- káble (kôli prehľadu odporúčam červené a čierne)

- pajkovačku a cín

- silikonovú pištoľ alebo izolačnu pásku

postup

1. Otvoríme konzolu. Kto nevie ako na to

je video návod.

2. Tak máme pred sebou dosku z konzoly. Očistíme grafický a procesorový čip od termovodivej pasty (najlepšie to ide s alkoholom - viď. foto)

Grafický:

1.jpg

Procesorový:

2.jpg

3. Prebitočnú pastu dáme preč aj z chladičov. (ak ste si zaobstarali nové chladiče z jasper revízie tento krok odpadá.)

4. Nanesieme pastu na čipy (množstvo skúste odhadnuť podľa obrázka)

3.jpg

5. Nachystáme si skrutky. Skrutka, navlečieme na ňu oceľovú podložku, potom nylonovú, vložíme ju cez dieru a navlečieme najskôr nylonovú a potom oceľovu. Na ňu už opatrne priložíme chladiče, nech nemáme

termopastu po celej matičnej doske (tak to spravíme so všetkými 8 skrutkami). Nakoniec skrutky len rukou dotiahneme, nech majú nejakú vôľu.

6. Ku konzole pripojíme zdrojový kábel, tv kábel a power panel (panel na ktorom je tlačidlo na zapnutie konzoly) a odpojíme vetráky. Ak konzola nabehne normálne, vypneme ju, dotiahneme skrutky,

nepokračujeme už bodom 6 ale bodom 7..Ak zasvietia 3 červené svetlá necháme ju zapnutú niekoľko minút pokiaľ nezačnu svietiť len 2 červené svetlá (prehriatie), potom vytiahneme zdrojový kábel,

počkáme, kým konzola vychladne cca 10-15 minút (v žiadnom prípade ju nedáme do chladničky, prípadne v zime do studenšieho prostredia), potom dotiahneme skrutky a vyskášame funkčnosť konzoly (konzola by mala byť funkčná, no vypneme ju).

7. Opäť všetko poodpájame, otočíme si dosku z opačnej strany a nájdeme tieto dva body.

4.jpg

8. Vyberieme si jeden červený bod a pripajkujeme k nemu červený kábel, ktorý nám bude symbolizovať + (živú časť). Vyberieme si aj jeden z čierných bodov a taktiež pripájkujeme, ale pozor čierny kábel, ktorý

symbolizuje - (uzemnenie). Zaizolujeme to niečim, najlepšie silikónovou pištolou, no kludne to stačí aj prelepiť izolačkou (aby nevznikal skrat). Dosku vložíme do plechovej skryňe a káble si natiahneme, aby sme

k ním mali dobrý prístup.

9. Upevníme si vetráky ku chladičom (smerom aby odfukovali vzduch od chladiča). Najlepšie to ide samorezkami, no neuťahujeme ich príliž, aby sme neohli mriežky na chladiči. Prípadne si pomôžeme prichytením o iné

komponenty xboxu (napríklad TAKTO alebo TAKTO).

10. Od každého vetráku nám idú dva káble (červený a čierny). Nájdeme si konce káblov, ktoré sme pripájkovali k doske z opačnej strany a podľa farby ich všetky spojíme a potom zaizolujeme spoj. (prípadne môžete

použiť očká a skrutku s maticou ako to vidno na TU. A však pri tomto spôsobe pozor aby boli dobre zaizolované, aby sa červená nedotýkala skryňe a s čiernymi káblami kôli skratu).

11. Uistíme sa, či je všetko pozapájane (hlavné vetráky, prídavné vetráky, zdroj, káble k TV resp. monitoru a mechanika.) Chytíme si dosku k plechovej skryni na niekoľko skrutiek a zapneme konzolu!

______________________________________________________

Doplnky

1. Vypínač ventilácie - občas sa mi stane, že konzola mi vyhodí opäť RROD chybu. Aby som nemusel všetky prídavné ventilátory odpájať jednoducho ich pomocou vypínača odpojím, zapnem konzolu a necham ju chvíľku bežať bez odsávania vzduchu. Vypnem konzolu, prepnem vypínač do polohy zapnutý, zapnem konzolu a nabehne. (Ak nie tak trocha povolím chladiče [nie moc] nechám ju prehriať, vychladnúť, dotiahnem chladiče a potom zapnem). Potrebný je k tomu len vypínač a kúsok kábla, no využitie to má určite (viď. foto)

Fotky: 1, 2

Tak a je to. Ešte odporučím umiestniť konzolu niekam, kde bude dobre vetraná. Snáď som vám pomohol, ak by boli nejaké otázky kľudne sa pýtajte ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic proti, máš to pěkně zpracované, ale takových návodů je na internetu spousta, dokonce na youtube je jich víc než v psané formě. Nicméně nerad tento návod vidím i tady, protože je to cesta do pekel a ne oprava. I když píšeš o "pokusu" opravit, tento způsob vede nakonec k nenávratnému poškození konzole a to zvěrstvo, které po této opravě zůstane je opravdu kolikrát hrůza. Rozlámané kryty, poztrácené šrouby, ale hlavně zdeformovaná deska po moc silném dotažení šroubů a zničený, nebo zdeformovaný samotný čip. Navíc v případě prodeje takto poškozené konzole to nikdo z prodávajících neuvede a nemá už originální X spony chladičů, což je velká chyba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj ja s tebou plne súhlasím, ale ide o to, že napríklad potrebuješ spraviť nejakú zálohu profilu napríklad, pretože si si kúpim nový xbox a tak :) ja som na tom skúšal niekoľko týždňov hrať ale do case som samozrejme nič nevŕtal ani nič podobné. Po tom ako to opäť dostalo tu chybu som to ešte skúsil prehriať a podobne, no už to nešlo tak som to poslal do servisu na reball to je asi najidealnejšia cesta to dať opraviť, ak to samozrejme chcete využívať aj naďalej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...

Opravuji tyto konzole - a nejhorší je dostat pod ruku již takto opravovanou

hrůza - fakt bych zastřelil toho kdo dělá tyto amaterské opravy

Lidi nemá to cenu - ta chyba se vždy vrátí - jelikož spoje jsou již ve stádiu oxidace - přetavení spojů je jen chvilková záležitost

opravdu se musí tento s oxidovaný cín vyměnit - takže v domácích podmínkách si neškrtnete

jo a k tomu foto - ty dva zadní ventilátory co jsou přidané - jsou akorád k ničemu

přilož si dva ventilátory k sobě a uvidíš co to dělá s cirkulací vzduchu a lopatkami těch ventilátorů

oprava se nazývá REBALL

dopiš si k těm nevýhodam

Chyba se vždy vrátí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu