Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

UMD Dvířka Tuning By siki


siki

Recommended Posts

Anu, já ho sem dám během dneška nebo zítřka. ještě musím znovu rozebrat psp a trošku to nafotit:roll:. Aby to pochopili i ti méně zruční :blink:. Ale předem upozorňuji, protože ty led diodky se napojují na repráčky (levá diodka na levý repráček a pravá na pravý) tak to bude návod na PSP Fat bo já Slima už nemám :blink: a Slim má repráčky jinak než Fat. Na Slima ať udělá návod někdo jiný :cheesygrin:.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 74
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Anu, já ho sem dám během dneška nebo zítřka. ještě musím znovu rozebrat psp a trošku to nafotit:roll:. Aby to pochopili i ti méně zruční :blink:. Ale předem upozorňuji, protože ty led diodky se napojují na repráčky (levá diodka na levý repráček a pravá na pravý) tak to bude návod na PSP Fat bo já Slima už nemám :blink: a Slim má repráčky jinak než Fat. Na Slima ať udělá návod někdo jiný :cheesygrin:.

slim je to blede to samy jen ty repracky jsou na stranach dysplaye a u fat nad nim a jaky diody se tam davaj kolik Voltu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno tak u slima by to bylo lehčí, bo ten má repráčky nahoře:roll:. ale fatko je má dole,takže ty rozvody jsou složitější, ale dá se to :cheesygrin:. mno, dneska už návod nestihnu tak ho sem dám zítra :D. Vím, že by to u slima šlo líp udělat bo má repráčky nahoře, vím to protože jsem Slima měla, než jsem ho prodala s rozbitým displejem a 2gb kartou za 350kč:blink: ale nevím kolik místa je pro umístění diod pod tlačítka. Já ještě zkusím u sebe vykuchat mechaniku a nacpat místo ní harddisk z mp4ky :) snad to pujde, uvidíme.Nejtěžší bude to zapojení :roll::idea:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno tak u slima by to bylo lehčí, bo ten má repráčky nahoře:roll:. ale fatko je má dole,takže ty rozvody jsou složitější, ale dá se to :cheesygrin:. mno, dneska už návod nestihnu tak ho sem dám zítra :D. Vím, že by to u slima šlo líp udělat bo má repráčky nahoře, vím to protože jsem Slima měla, než jsem ho prodala s rozbitým displejem a 2gb kartou za 350kč:blink: ale nevím kolik místa je pro umístění diod pod tlačítka. Já ještě zkusím u sebe vykuchat mechaniku a nacpat místo ní harddisk z mp4ky :) snad to pujde, uvidíme.Nejtěžší bude to zapojení :roll::idea:
ja ho mel pred chvilej rozebranej a vim jak to v nem je jsem premejslel jak to udelat
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to zkus nějak udělat:wohow:. mělo by to jít. použij pokud možno taký ty malý vysoce svítivý diody (lesklý) ať to tlačítko podsvítíš co nejlíp :roll:. Já třeba tu modrou vykuchala ze starý nabíječky na mobil siemens :). ae můžeš tam dát jakoukoli barvu. Já ještě zkusím vymyslet podsvícení i zbytku tlačítek.:idea:

Dávají se tam obyčejný ledky, který běžně koupíš za pár korun nebo je z něčeho vykuchej. Ae pozor, dej tam ty lesklý, co svítí víc než ty matný. Když tam dáš matný tak to není tolik vidět.Já tu modrou použila z nabíječky a červenou ze starých repráků ke kompu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dávají se tam obyčejný ledky, který běžně koupíš za pár korun nebo je z něčeho vykuchej. Ae pozor, dej tam ty lesklý, co svítí víc než ty matný. Když tam dáš matný tak to není tolik vidět.Já tu modrou použila z nabíječky a červenou ze starých repráků ke kompu.:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co budeme potřebovat

1. Dvě lesklé Led diodky (jednu větší a jednu menší)

2.Psp Fat ( na Slim je to jinak)

3.Šroubováček na Psp

4.Šikovné ruce a pevné nervy :)

Začátek

Konečně přínáším návod jak na PSP Fat podsvítit tlačítka L a R. Rozebereme PSP, (sundáme kryt, vysadíme lištu s klávesami Home a Start - ( na rohu z boku displeje stačí jen sroubovákem opatrně vysadit) opatrně vyndáme display, odšroubujem kovový držák na display a opatrně vyndáme základovou desku.) Na základovku opatrně protože je připojená ke čtečce karet,nejdříve jí musíme vyndavat směrem nahoru, né jí páčit do stran a poté vysunout usb konektor a konektor baterie. Pod tlačítkem L je potřeba vylomit plast, za kterým je spousta volného místa. Opatrně!!

Potom si připravíme Led diodky (barva je na vás) Já jsem zvolila červenou a modrou. Tu červenou jsem zvolila záměrně větší protože až jí usadíme, není potřeba jí jakkoli lepit k tlačítku bo je usazená přesně mezi základovkou a krytem :). Na L bych zvolila větší ledku na R menší protože pod tačítkem je málo místa.:blink: Napájíme co nejtenčí drátky na diodky a odizolujeme.

Instalace Diod

Začínáme L tlačítkem, diodku (už odizolovanou) a vsadíme jí přesně na místo kde jsme vylomil plasta drátek od diodky provedeme směrem k levému repráčku. (Proto je nejlepší mít co nejtenší drátky aby to nedělalo problémy při skládání Psp dohromady). Naměříme si přibližně délku drátku, vyndáme levý repráček, na kontakty repráčku napálíme drátky s diodou ( na polaritě nezáleží, mě to svítílo tak i tak :cheesygrin:)a na kontakty repráčku nalepíme elektrikářskou pásku (izolování)

Vrátíme zpět základovou desku a repráček zapojíme. Při vracení základové desky si nejdříve pořádně srovnejte diodku aby jste si záladovku neponičily. Chce to cit a nikam nepospíchat. Diodka by vám měla sedět mezi deskou a krytem asi takhle:

beznzvu2dmh.th.jpg

Instalace tlačátka R

Diodka na tlačítko R se dává na ležato, pod tlačítkem je málo místa.Vyndáme reprášek R a taktéž napájíme Drátky od Ledky na repráček, Drátek si dejte dlouhý asi tak 8 cm. Zasadíme repráček a taktéž přelepíme páskou aby jsme jej odizolovali. (Držák displeje funguje jako mínusový pól, mohl by se vytvořit zkrat :?). Přišroubujem držák na displej a OPATRNĚ vložíme displej a zapneme Psp na zkoušku aby jsme viděli zda-li jste to udělaly doteď správně. Jesli všecko funguje diodky svítí a zvuk jede, vše je v pořádku. (nezapomeňte zapojit repráčky do základové desky). Jesli vám třeba na jedné straně nefunguje zvuk a vše je správně zapojeno tak je tam někdezkrat, Psp se brání tím že odpojí celou stranu, zkontrolujte izolaci a drátky jesli nejsou někde propojeny jak nemají být pak vypněte/zapněte psp.

Pokračujeme tím že si zarovnáme drátek od levé diodky asi takhle:beznzvuixf.th.jpg

Potom odizolujem držák displeje (ten roh) a zarovnáme diodku, obrázek je zde: beznzvu3u.th.jpg

Potom vložíme tlačítka L a R, zapojíme a nasadíme lištu s klávesami Home a Start , vyčistíme display a kryt , pomalu zašroubujeme a máme Podsvíceny oboje tlačítka. 8). Jak primitivní a přitom piplačka :roll::). Mě to trvalo přes 2 hodinyale vyplatilo se mi to 8).

Vše provádíte na vlastní riziko!!! Kdyby byla někde chybka nebo jste něco nevěděli,tak se mě nebojte zeptat a napište mi zprávu.

Snad tento příspěvek trošku pomůže 8). Jesli obrázky nepůjdou zvětšit tak tady je odkaz ke stažení do vašeho pc : http://uloz.to/1686312/PSP.zip

url%5D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...
hele a nehrajou ti ted ty repráčky potichu?? jen mě napsalo že když znich vezmeš energii na diody tak by to mohlo hrat o neco potišejc... jo a jeste sem videl na netu navody kde ty diody zapojovali nekam pod tlacitko X.

to ne ale bude vetsi spotreba baterie-...

BTW: allis mack byt tebou zalozil bych novej topic o tomhle tuningu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 6 months later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu