Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

UMD Dvířka Tuning By siki


siki

Recommended Posts

Takže rozhodl jsem se že bych zkusil nějaký ten Tutorial na tuning PSP protože už jsem něco málo s PSP udělal tak jsem se rozhodl že nejjednoduší bude udělat si Tuning UMD mechaniky (výřez nějakého tvaru) .

Tento návod mužete táké použít na rozbrání PSP když například chcete nějaky díl vyměnit.

Takže co k tomu budeme potřebovat : Vrtačku (stačí i vrtačka na plošné spoje),lupenkovou pilku (s listem na železo tím se to děla asi nejlépe),pilníky - rovnýkulatý půlkulatý podle toho s jakým se vám to bude dělat nejlépe, plexisklo - já jsem použil o tloušťce 2 mm ale můžete použít i tenčí, a pokud budete chtít tak i lepidlo já to přilepené nemám, protože jsem tu udělal tak přesné že mi to tam zapadlo a nejde to ven takže je to vaše volba ale s lepidlem si to můžete zapatlat to plexisklo to se mi stalo u PC když jsem to dělal na PC to samé z boku.

V konečném vysledku by to mělo vypadat asi takhle.

77004878bo1.jpg

Takže vše si nachystejte a psp si dejste na nejake misto spíše třeba podložku ať si jej nepoškrábete nejlepší by byl Playgear Pocket ale to je v celku jedno.

Takže vyšroubujte zezadu všechny šroubky i ty pod baterkou na straně kde je Magic Gate (čtečka karet) jsou dva a pod baterkou 4 tak je všechny vyšroubujte a připominám raděeji pečlivě si je schovejte aby se vám neztratily protože pokud se vám jich par ztratí tak vám budou chybět pak ještě jeden šroubek ktery je přímo ze spodu psp uprosřed tam kde je konektor na nabíjení akorat uprostřed .

Když oddělate kryt tak by psp mělo vypadat asi takhle (nemám tam tlačítka Start,Home,vol + atd tak si toho nevšímejte).

16682306oo1.jpg

Oddělejte panel s tlačítkama pod displayem a hlavne je odpojte jak vede ten kablík k pravému plošnému spoji od tlačítek X,O,atd opatrně to pinzetou nebo plochym šroubováčkem malinkým odklopte tu záklapku a vytáhněte je.

17955382wc7.jpg

Opatrně vedle displaye zasuňte co nejteší šroubováček co máte pak jej opatrne nakloňte abyste dislay (pomocí páky) vyndali ven podotýkám opatrňe display je snad nejnachylnejší věc v PSP , až jej vyndáte tak na základní desce PSP musíte odpojit tyto drátky (tištěné spoje na folii).

96805301ba0.jpg

A pak diplay opatrně dejte bokem, aby se mu něco nestalo.

Po odložení diplaye odmontujte kovový držák displaye a opatrně jej vyndejte ,nelekněte se je tam i pojistka UMD mechaniky takže vam vyskočí UMD pokud ho tam máte a zůstane otevřená .

23294807qz6.jpg

pak odroubujte šroubek od tlačítek na levé straně a opatrně oddělejte káblík od tlačítek a dole ty malé bílé konektory jsou od reproduktoru tak je opatrně odpojte šroubováčkem maličkým (jde to těžce takže si davejte bacha abyste neškrábly třeba po zakladní desce a vedle nich po pravé straně je kablík od napajení UMD mechaniky takže si dávejte pozor ať s ním nic neudělate jednou jsem ho zapoměl zapojit a pak jsem se velice divil proč mi nejde UMD :D tak na něj pak nezapomeňte

10rs5.jpg

tak a teď odpojte kablík který vede z UMD mechaniky je uplně uprostřed jsou tam dva jakokdyby cvočky po stranách neni tam ta odklapěcí destička tak je oba povitáhněte a kablík vytáhněte pak kabel normani drat myslim teď který vede od napajeni konektoru ten bílí v pravo nahoře jde odpojit aky z tuha tak bacha at něco nepoškodíte a ještě pak musíte odšroubovat jej (žlutý konektor od napájení) je přilepený na tištěném spoji (takový zlatý papírek) tak to neodlepujte a celé si to dejte bokem ,ale bacha ať to neutrhnete je to připojene k čtečce karet a wifi (měla by to byt něco jako anténa ,ale nejsem si jistý)

17ez4.jpg

Teď můžete opatrně oddělat základní desku podle obrázku s tím nic neudělate už jsem to dělal několikrát takže se nemusíte bát opatrně tam dáte šroubováček a vytlačíte desku nahoru raději to udělejte pomalu ať nějak náhodou do něčeho nerýpnete

18nz8.jpg

jak desku nadzvednete tak uvidíte že byla spojená k druhé desce jako kdyby zásuvny modul (například jako kdyby grafická karta na základní desce v PC akorat je to takovy lepší konektor a nedava se tam tak těžko jako do ps)

22ms6.jpg

Pak by to vše mělo vypadat asi takhle.

bezyv8.jpg

pak už jen odšroubujte kovovou přepážku (ten plech co byl pod základní deskou a jste u toho místa ke kteremu se snažíme dostat od začátku kvuli takove blbosti se musíte dostat až úplně dolů pokud chcete UMD mechaniku nepoškozenou takže to červené je šroubovák to jde přečíst ale to modré nejde je tam napsane "V těchti místech je ona záklapka, kterou musíte zatlačít směerem k UMD mechanice" když jsem ten obrázek upravoval tak ten popis který jsem tam napsal se rozmazal takže to zatlačíte a opatrně budete tahat za UMD dvířka ale musite pořádně zatlačit tím šroubováčkem de to dost blbě ale jde to a vuala měli byste mit dvířka v ruce

24pv1.jpg

25pg3.jpg

Konečne sme se dostali k tomu úplně hlavnímu co jsem chtěli dostali jsme se k úpravě dvířek vím že je valná většina rozdělaváni psp ,ale alespoň víte co a jak a hlavně nepoškodíte PSP.

Teď už si jen předkreslete jaký tvar chcete mit na dvířkach je dobré když si to první uděláte na papír a pak si to vystřihnete a obkreslíte na dvířka třeba tužkou ta jde vidět sice málo ale jde alespoň nemusíte nic pak velice mazat pak si vyvrtáte díru a protáhnete list lupenkové pilky dírou a pak jí musíte pořádně utáhnout aby se vám dobře řezalo . Teď až to vyříznete pilku odděláte a vše pořádně pilníkem či smirgl papírem poradne vybrousíte aby byl váš tvar dokonalý . pak si tvar který máte na dvířkach překreslíte na plexisklo můžete i lihovou fixou protože na tom bývá většinou průhldná folie proti poškrábání z obou stran takže po nakreslení si tvar pořádně vyříznete ale nejeďte přímo po čaře radši abyste to vybrousily toho půl milimetru než abyste tam měli půl milimetru mezeru . Po vyříznuti si to pořádne očistěte od umělích pylin z plexiskla a pak jej přeměřte podle krytu jak bude pasovat a pak teprv používejte pilník k broušení aby vám to pořádně zapadlo když to bude malinko menší tak že vám to bude propadávat tak pouřijte lepidlo pokud tam bude moc velká mezera tak se an lepidlo vykašlete a raději vyřízněte nový díl z plexiskla tak aby pasoval a až vám vše bude pořádně pasovat a budete nasazovat dvířka zpšt na PSP tak si dávejte pozor a nasaďte je podle obrázku aby pružinka pasovala do otvoru (spíše zdířky či kolejničky) jinak by se vám to blbě zavíralo

29qo7.jpg

Poprvé se asi mechanika bude špatně otvírat ale párkrát ji zavřete a bude OK a hlavně př skládání PSP postupujte stejným způsobem

Tak a teď se můžete kochat vlastnoručne upravenou UMD mechanikou

33nf2.jpg

Doufám že se vám tento MOD nebo spíše tuning líbil a zkusíteho pokud někde najdete chybu mebo mi něco chybí napište mi na pm pokusím se vše zpravit aby to bylo dokonalé

PS : Pokud by to někdo chtěl tak moc a opravdu nevěděl jak to udělat tak bych mu to po domluvě udělal takže kdo moc chce a opravdu si neví rady tak napište na PM

Můj další mod na ktery se chystam (tuning) :D Triger mod - podsvícení tlačítek L a R :D

a další podsvícení UMD mechaniky :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 74
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

pocky nedelal kuli prachu dyt tam ma nejaky plexi :lol: tam se ti prach nedostene nebo myslis kdyz bys to delal tak se ti do PSP dostane prach ?? ten se tam dostane i kdyz to PSP mas vubec nerozsroubovany :P :D

jinak paradní tut :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pocky nedelal kuli prachu dyt tam ma nejaky plexi :lol: tam se ti prach nedostene nebo myslis kdyz bys to delal tak se ti do PSP dostane prach ?? ten se tam dostane i kdyz to PSP mas vubec nerozsroubovany :P :D

jinak paradní tut :)

tak prach se dostane vsude ale jak je tam to plexi tak jen minimum asi tak jak skoro normalni kdyz to mas tak abych pravdu rekl nejde to poznat vubec a jinak dekuju

nemám na to nervy ani ruce, ale nice, pěkně udělaný :thumbup:

jn to sem si myslel taky ale nakonec sem sebral vsechnu odvahu a dal jsem se do toho a povedlo se to nakonec si myslim ze sem udelal dobre

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

cus hele fakt pekny nawod a kde mas ten dalsi nawod na R a L tlacitka tad. diky

tam je napsane ze to budou moje dalsi tutorialy toto jsem udelal dnes ten triger mod jak rikas podsviceni tlacitek R a L udelam behem pristiho tydne a udelam to rovnou i na svojem psp a primo to nafotim aby bylo co popisovat udelam si to ve skole protoze tam na to mam vic naradi a vic moznosti nez doma takze to udelam a primo asi podsvitim i UMD mechaniku a pak casem na to asi napojim aby to blikalo podle zvuku uvidime jak se to vyvine mozna do te doby prjdu na dalsi mody nejake ale sak uvidime ale behem pristiho tydne na 100% do konce pristiho tydne to fakt bude

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobrej navod,ale pockam si hlavne na to podsviceni....btw asi je to debilni dotaz ale kdyz bude to podsviceni pujde to vypnout?(ptam se protoze sem videl na internetu taky podobnej navod na podsviceni,vypadalo to huste ale svitilo to furt a neslo to vypnout) :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pěkná práce,ale mě se ale podařilo vyndat zadní kryt mechaniky bez rozšroubování skoro celého PSP..

jo jdeto jenze tak da se pri tom zlomit kousek plastu ja vim ze to jse zkousel jsem to asi dvakrat nebo 3x se mi to povedlo ale na po 4 sem to ulomil takze od te doby vim ze toto je asi lepsi :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo jdeto jenze tak da se pri tom zlomit kousek plastu ja vim ze to jse zkousel jsem to asi dvakrat nebo 3x se mi to povedlo ale na po 4 sem to ulomil takze od te doby vim ze toto je asi lepsi :D

No jde to o něco lépe.Pokud se to dělá jen jednou tak to krytka vydrží ale na více pokusů jak píšeš už asi nevydrží.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GJ ja som vcera robil USB MOD a pilne pracujem na stenseni analogu ked to dokoncim cakajte podrobny navod ;) ,uz som vyriesil par problemov ktore robia problemy aj ludom z acidmods :D a moj koncept bude vo vysledku o cely 1mm tensi ;) potrebujem uz len vyrobit DPS :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dobrej navod,ale pockam si hlavne na to podsviceni....btw asi je to debilni dotaz ale kdyz bude to podsviceni pujde to vypnout?(ptam se protoze sem videl na internetu taky podobnej navod na podsviceni,vypadalo to huste ale svitilo to furt a neslo to vypnout) :D

tak vypnout to samozrejme pujde bud se to da udelat ze se to vypne zaroven s psp a nebo si to budes zapinat a vypinat vypinacem (ale sviti to vzdy bude jen pri zaplem PSP ani s vypinacem bys to tak jednoduse neudelal aby to svitilo i pri vypnutem psp

GJ ja som vcera robil USB MOD a pilne pracujem na stenseni analogu ked to dokoncim cakajte podrobny navod ;) ,uz som vyriesil par problemov ktore robia problemy aj ludom z acidmods :D a moj koncept bude vo vysledku o cely 1mm tensi ;) potrebujem uz len vyrobit DPS :P

uz se tesim taky o tom dost premyslim ze to udelam

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nwm k cemu vam to je.....todle bych jeste chapal jo ale to podsviceni vam bude sanjnit do xiftu a zrat baterku a pak budete mit vydrz psp dve hodiny a budete brecet ze to budete muset davat pryc:roll: kdybyste radsi udelali nec uzitecnyho trea nak sikovne zakomponovali votvirak na pivo nebo nuz :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

GJ ja som vcera robil USB MOD a pilne pracujem na stenseni analogu ked to dokoncim cakajte podrobny navod ;) ,uz som vyriesil par problemov ktore robia problemy aj ludom z acidmods :D a moj koncept bude vo vysledku o cely 1mm tensi ;) potrebujem uz len vyrobit DPS :P

az dodelas druhy analog tak ten navod musis udelat protoze tohle bude chtit vic lidi!!!a jak to tak vidim tak mas novy druh vydelavani protoze z toho bude zivnost protoze dat druhy analog neni nic jednoducheho.a ty to das a budes borec i kdyz si uz ted fakt se tesim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nwm k cemu vam to je.....todle bych jeste chapal jo ale to podsviceni vam bude sanjnit do xiftu a zrat baterku a pak budete mit vydrz psp dve hodiny a budete brecet ze to budete muset davat pryc:roll: kdybyste radsi udelali nec uzitecnyho trea nak sikovne zakomponovali votvirak na pivo nebo nuz :D

otvirak na pivo neni treba kdyz mas zapalovac pri ruce :) nebo staci ti hrebik lopara proste cokoli co ma hranu.do psp by se hodil fakt jen ten rambo nuz ze zhavych vystrelu :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu