Jump to content
  • 0

PC - Grafická karta


Eprix

Question

Zdravím, mám dotaz ohledně grafické karty. Nyní mám v PC 390W zdroj, AMD 2x 2,2 / 4GB ram / 7.1 zvukovku / síťovku / mechaniku / 500GB hadr a nVidia 9400 GT 512MB. Moje otázka zní jestli by můj zdroj útáhl nVidia GTS 250 1GB. U mé karty je spotřeba 50W a doporučený zdroj 350W. U nVidia GTS 250tky je doporučený zdroj 450W ale u spotřeby má že dokáže maximálně využít 150W, tzn že asi těch 150W nevyužívá pořád nebo teda aspoň tak sem to pochopil. Jde mi o to že v PC zas tak moc věcí nemám a nedokážu odhadnout jakou má právě teď spotřebu z toho 390W zdroje. Díky moc za rady

Link to comment
Share on other sites

6 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Podle mého ti na to stávající zdroj stači nebude (pokud ano, nestabilně). Nejde pouze a počet W, ale i o účinnost, která se u některých zdrojů pohybuje kolem 70%, u těch hodně dobrých i přes 90%. Být Tebou, tak do zdroje zainvestiji trochu více, myslet dopředu, na další upgrady. 450+ W s 80% bych považoval za nejmenší hranici . R.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Další upgrade kromě grafiky určitě nebude protože budu po vánocích kupovat noťas a PC už budu mít jen na pár věcí. Bude stačit tenhle http://pocitace.aukro.cz/atx-zdroj-lc-power-550w-i2743959448.html když má mít kolem 70% účinnosti tak by mohl mít těch 450W v pohodě. Co myslíte ?

Link to comment
Share on other sites

  • 0

kromě "výkonu" zdroje je potřeeba také koukat na kvalitu. mohu tedy potvrdit, že nejlepší jsou značky : forton, seasonic, OCZ a mnou používaný cooler master. Nekvalitní zdroje můžou poškodit PC v docela velkém měřítku, takže s výběrem bych si dal záležet. R.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. Privacy Policy