Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Hybridní pevný disk


Booza

Recommended Posts

Ahoj lidi ;) Mám notebook kde můžete dát pouze jeden pevný disk a to o velikosti 2.5'' . To zná asi každý kdo má 15" notebook. Jelikož jsou v obchodech ke koupi hybridní pevné disky (např. 750 GB HDD + 8 GB SSD) řekl jsem si, že je to na nic, že tam celé Win7 (popřípadě Win8 ) nenarvu. Tak jsem se koukal na různé fóra a narazil jsem na jeden způsob. Prý jde nainstalovat Win7 i na 4 GB. Na SSD se dají pouze ty základní věci pro start systému a tak. Nechápu ale jak na to. To už nikde nebylo. Rád bych si pořídil do svého "miláčka" nějaký hybridní pevný disk, ale nevím si rady s tím "rozdělením" systému. Poradíte mi?

Tento hybridní disk bych si zřejmě koupil: http://www.alza.cz/seagate-momentus-xt-750gb-d273927.htm

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne by spis zajimalo, jestli s tim ma nekdo prakticke zkusenosti. Porovnani s SSD atd.

Zni to jako zajimava vec, ale zalezi na tom, jak dobre je udelana logika te cache. Aby to nebyl jen marketingovy shit, ktery ve vysledku prakticky nic nezrychli...

Pro lidi, co chteji SSD, ale zaroven chteji hodne prostoru to vypada idealne.

(ja bych do SSD sel, ale davat 10k za 500 GB SSD se mi nechce).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne by spis zajimalo, jestli s tim ma nekdo prakticke zkusenosti. Porovnani s SSD atd.

Zni to jako zajimava vec, ale zalezi na tom, jak dobre je udelana logika te cache. Aby to nebyl jen marketingovy shit, ktery ve vysledku prakticky nic nezrychli...

Pro lidi, co chteji SSD, ale zaroven chteji hodne prostoru to vypada idealne.

(ja bych do SSD sel, ale davat 10k za 500 GB SSD se mi nechce).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 disky zerou moc baterku.. A bohuzel nemam to stesti a nemam ThinkPad, abych mohl mechaniku vyndavat a tim tak usporit energii. A tahat s sebou stale externak je blbost.

A hele.. Ani nemam nejak moc filmu, jen par serialu, tak 1 nebo 2 hry a proste to tech 250 GB da jak nic (250 GB mam ted a mam uz jen 20 GB volnyho mista a nemam co odstranit, tak proto alespon 500 GB)...

To mas 50 GB hudby, 20 GB windows 7, 20 GB windows XP, 15 GB fotky... a tak nejak to da dohromady tech 200 GB..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu