Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Pomoc s upgrade notebooku


noris

Recommended Posts

Ahoj,

mám tento notebook: http://www.alza.cz/hp-pavilion-dv6-6130ec-d245498.htm

A chtěl bych ho upgradovat, hlavně paměť RAM (aktuálně mám 4 giga).

Jen si nejsem jistý, jestli můžu mít 2*4 giga maximálně nebo 2*8 giga.

Popřípadě jak to zjistit jinak než podle popisku u prodejce? (moc jim nevěřím :/ )

Ještě jaké RAMky by jste mi doporučili?

A šel by do téhle sestavy nacpat třeba procesor od intelu? (jestli by to nedělalo paseku s kompatibilitou), šlo by o intel core i5 / i7 popřípadě nějakej AMD procesor, který by se jim výkonnostně rovnal??

Předem díky všem za odpovědi !!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

procesor nejde vymenit, urcite ne za intel, je to proste AMD do amd patice, takze v tomhle ohledu mas smulu, samozrejme muzes ho teoreticky vymenit za jinej AMD Ax M procesor ale nikdy nevis u notebooku jak to zvladne BIOS [ikdyz ja menil i3 za i5 a fungovalo to vyborne] a hlavne se neprodavaj zvlast to za prve a za druhe vymena neni zadna sranda, pro nekoho kdo to jeste nikdy nedelal, kazdopadne s tema pametma, u vyrobce take pisou max 8gb, je to omezeni chipsetu, podivej se jestli mas fyzicky 2x2 nebo 1x4

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

procesor nejde vymenit, urcite ne za intel, je to proste AMD do amd patice, takze v tomhle ohledu mas smulu, samozrejme muzes ho teoreticky vymenit za jinej AMD Ax M procesor ale nikdy nevis u notebooku jak to zvladne BIOS [ikdyz ja menil i3 za i5 a fungovalo to vyborne] a hlavne se neprodavaj zvlast to za prve a za druhe vymena neni zadna sranda, pro nekoho kdo to jeste nikdy nedelal, kazdopadne s tema pametma, u vyrobce take pisou max 8gb, je to omezeni chipsetu, podivej se jestli mas fyzicky 2x2 nebo 1x4

Přes CPU-Z jsem zjistil, že mám aktuálně 2*2. Typ pamětí je DDR3. Takže bych měl kupovat 2*4 giga.

Nějaké, které by jste mi doporučili? Možná lepší tento upgrade nechat až po záruce ne, nebo kdybych si to nechal udělat u nějakého servisu tak o záruku nepřijdu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtel jsem se tedy zeptat ktere ramky by jste mi doporucili? Popripade nejake znacky, poznatky jak poznat lepsi...

A je lepsi si to montovat sam (uz sem si smontoval stolni pc ale starej krap tam se clovek nebal :-D )

Nebo si to nechat u servisu treba te alzy. Neni to nejak slozitejsi nez u stolniho pc ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu