Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

C4E’s BurnerMAX Payload Tool v0.15 - Jak na to?


kazmen

Otázka

Zdravím, rád bych se zeptal jednu věc. Máte někdo zkušenost s BurnerMAX Payload Tool? Dneska jsem zkoušel vypalovat GTA 4: Episodes from Liberty City pomocí ImgBurn, vše proběhlo v pořádku i kontrola. Další kontrola v KProbe2 mi vyhodila

Date : 29.12.2012 14:18:45

Model : 2-0-0-0 E:TSSTcorpCDDVDW SN-208AB LA02

Disc : DVD+R DL , MKM003 [Mitsubishi Chemical Corporation]

Speed : 4x

ECC blocks sum (PI/PIF) : 8/1

Scanned range : 0 - 3827474

Sampling count : 236058

Errors : 0

PI Max : 43

PI Average : 1,62

PI Total : 48251

PIF Max : 3

PIF Average : 0,05

PIF Total : 1524

Po spuštění v Xboxu se načte pouze obrazovka s nápisem Xbox 360 a dál se nic neděje.

Zajímá mě tedy jestli sem pochopil princip správně a při této metodě neni nijak potřeba upravovat FW mechaniky a co sem udělal špatně :)

Děkuji za odpověď :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 80
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Top Posters For This Question

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0

moc moc děkuju Cantore za reakci! Prosím o zhodnocení i ostatní tatínky. Přeci jenom děcka chtěj hrát a děngy nět :-)

No píšeš že pár DVD nebude fungovat - oni vůbec nejdou vypálit takže fungovat nebudou v xboxu zcela určitě.

Vypalovačka je úplně nová tou by to být nemělo - nevím. Jednu vrstvu vypálí ok a když má čočka přeostřit na druhou vrstvu tak tam to vždy zkolabuje.

On si IMGBURN dělá nějaké schéma??? Řekl bych, že to pálí furt stejně pokud neměním nastavení ne?

Chápu to tak dobře, že tenhle problém co popisuju výše není vůbec zbůsobený aplikací burner max na 8,7GB velikost, ale jen prostě přeostřením na druhou vrstvu a kvalitou DVD DL samotných??? Není na to ještě nějaké detailnější nastavení?

A další věc co jsem si všimnul jak jste psali ohledně vypalovacích rychlostí tak i pokud člověk zadá na hl. obrazovce při pálení 2x stejně to valí 4x. Je tam totiš v nastavení "Automatická změna rychlosti zápisu" a tam je nastavení MAX. Takže je asi potzřeba to prvně změnit tam... Ale to je druhotný problém.

Všechny hry co jsem dělal před tím na starém Pioneru (i třeba 8,7GB - metodou truncate) dopadly OK (z 20ti 2ks špatné), ale fakt je ten, že to byly Verbatimky.

Pokud budete něco vědět o přeostřování na DL pomozte prosím starci. Dík moc.

Edit: Tady jsem našel jak naučit ihash pálit DL nonverbatims DVD. Prosím pěkně tohle jde jen s Béčkovou verzí ihash vypalovaček???

tady i video

Upraveno uživatelem keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
moc moc děkuju Cantore za reakci! Prosím o zhodnocení i ostatní tatínky. Přeci jenom děcka chtěj hrát a děngy nět :-)

No píšeš že pár DVD nebude fungovat - oni vůbec nejdou vypálit takže fungovat nebudou v xboxu zcela určitě.

jasně, já to myslel tak, že nepůjdou vypálit :)

On si IMGBURN dělá nějaké schéma??? Řekl bych, že to pálí furt stejně pokud neměním nastavení ne?

ano, v podstatě se dá říct, že si "zaznamenává výsledky vypálení" (kvalitu dvd) a po pár dvd je pálí na "průměrné hodnoty" - samozřejmě v návaznosti na nastavení, které tam zadáš... důležitý je právě ten Overburn a toto upřesňující nastavení. ono totiž.. když otestuješ 4 stejně vypálené dvd, tak bude mít různé výsledky.

Chápu to tak dobře, že tenhle problém co popisuju výše není vůbec zbůsobený aplikací burner max na 8,7GB velikost, ale jen prostě přeostřením na druhou vrstvu a kvalitou DVD DL samotných???

ano, dokonce když jsem kupoval dvd, tak mi maník v obchodě řekl, že krom verbatimek fungují tak 2 dvd z 10 = ztráta peněz

A další věc co jsem si všimnul jak jste psali ohledně vypalovacích rychlostí tak i pokud člověk zadá na hl. obrazovce při pálení 2x stejně to valí 4x. Je tam totiš v nastavení "Automatická změna rychlosti zápisu" a tam je nastavení MAX. Takže je asi potzřeba to prvně změnit tam... Ale to je druhotný problém.

no, pozor na věc. aby ti dvd v xku fungovalo, musíš! hry vypálit na požadovanou rychlost - pokud máš dvd MK001 tak 2,4x a pokud MK003 tak 4x... a proč se ti to změní? pokud mk003 zadáš vypálit rychlostí 2,4, tak se to automaticky přepne na 4x, protože je to nejmenší možná vypalovací rychlost... takže já vždy dám 2,4x

abych to shrnul...pouze VERBATIM. je to opravdu vyzkoušeno mnoha uživateli...nehledě na to, že se všeobecně říká, že právě Verbatimky nejméně opotřebovávají mechaniku, takže pár korun navíc mi za to určitě stojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

opět díky za reakci, je supr, že s tím pomáháš...

"Důležitý je právě ten Overburn". Ten se nastavuje kde? Píšete jen o over speed. Nebo to je myšleno jako celkové nastavení přepalování?

Zkusím objednat ty Verbatimky a uvidím no.

Ono se s tím celkově zabývají i na zahraničních forech s tou chybou při přechodu na druhou vrstvu.

Je to jen vlastně zjednodušeně řečeno přeostření na jinou vzdálenost a přitom takovej problém. Nikde se ale člověk pořádně nedočte co s tím.

Je mi zase divný, že se něco vyrábí a přitom to nefunguje. Vždyť jde jen o to přeostření.

V těch 50% kde se to sekne, je slyšet jak mechanika zkouší měnit rychlost a ostření ale bohužel bez výsledku.

Těch pokusů v imgburn je tam defaultně 20. Já nikdy nevydržel víc jak 5 :-) Třeba nastaviit víc jak 20 a prostě to nechat hledat - nevím. Třeba si ty hodnoty jak píšeš někam zapíše...

Je zajímavé, že se mi stalo konkrétně u verbatimek, že přechod z jedné vrstvy na druhou trval někdy okamžitě, ale někdy dokonce 3/4 hodiny (měl jsem tu trpělivost a nechal jí makat) a nakonec se palírna chytla a s úspěchem dopálila a vše ok.

Není někde ještě v imgburn nějaké nastavení?

Nebo co zkusit jinej soft - třeba clone? Pomohlo by to???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Já pořád nechápu k čemu to je. Když mám nejnovější flash na xboxu, tak má cenu dávat ten BurnerMAX tool? Vždy jsem projel iso přes abgx. Poté jsem vypálil pomocí ImgBurn a volbu zkrátit (Turncate). Hry mi normálně jednou. Když to neřeší problém, že po čase některé dvd nejdou načíst. Dočetl jsem se, že se musí znovu vypálit. Že LT3 flash není kompatibilní zpětně s AP2.5? (nevím, ať nekecám blbosti, zase tomu tolik nerozumím) :(. Tak k čemu ten program do dupy je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ahoj, ty neumíš číst? Je to furt dokola. Nebuď línej a prostuduj si celou problematiku. Vždyť to tu celé je... Ale ulehčím ti to protože líných lidí je většina a já býval jeden z nich. Ovšem děti mě donutili studovat :-)

BurnerMAX Payload Tool slouží jen a jen k tomu aby na mechanikách s čipsetem MTK opatchoval tzv. přeplňování disku - nahraje tam DOČASNĚ patch který to umožní. Po vysunutí DVD se ale opět musí aplikovat onen patch. Jsou to mechaniky především liteonky ihasxxx a spoustu dalších mechanik se stejným čipem uvnitř. Pokud takovou nemáš nezabývej se s tím. Ale zkusit to oním programem můžeš jestli bude s tvojí mechanikou kompatabilní - po spuštění BurnerMAX Payload Tool Ti to vypíše "burnermax is enabled" (pochybuji - těch mechanik je docela málo kde to jde aktivovat...)

Je to pro hry s ochranou xgd3 tz. že hry jsou o cca 200mega větší a mají cca 8,7GB namísto 8,5GB.

To co děláš ty není nic jiného než, že tyto větší hry ořežeš o oněch 200mega a natlačíš je na obyčejné DVD DL - 8,5GB.

Ále:

Mnohdy tyto hry nejdou nainstalovat na hdd v xboxu - spíš nejdou nainstalovat nikdy.

(pokud máme hdd je určitě lepší hry instalovat - daleko rychlejší loudingy, šetření mechaniky v xboxu, atd...)

Mnohdy nejdou dohrát až do konce.

Mnohdy vůbec nejdou spustit.

A proč: No proto, že tam chybí oněch 200mega.

Snad je to srozumitelné... :oops:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Já se zeptám na CloneCD:

Chlapi pokud zasunu DVD DL a použiju s úspěchem Payload (enabled) tak v imgburn vidím volných 8,7GB. Jasně. Ale pokud otevřu Clone CD nikde volné místo nevidím a pokud dám pálit tak se to ptá - až do konce nebo zkrátit (truncate). Takže Clone CD asi nevidí aplikovaný patch na zvětšení velikosti???

Nebo pokud dám v CloneCD pálit až do konce (imgburn se právě po Payloadu neptá a je to jasné) tak to vypálí oněch 8,7GB???

Díky za info

P.S. verbatimy zatím nedorazily takže nevím zda imgburn bude při layerbrejku úspěšnější...

Upraveno uživatelem keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

ahoj, tak ani nevím jestli to tu někdo čte???

Dnes dorazily verbatimky 003 singapurky a musím říct paráda. Opravdu to bylo médiema - Cantore.

Již vypáleno několik 8,7GB (xgd3) a paráda. Opravdu není potřeba kupovat revizi B. Fakt NE.

Palírna liteon ihas124 revize E za cca čtyři stovky + payload a nemá to chybu - GTA V, farcry 3, atd. super.......... :-)

Dokonce jsem zjistil, že další dvě palírny co se válí v práci (no name nějaké "ttl" nebo tak něco) tak obě podporují payload :-) Asi MTK no.

Zjistil jsem že píší pro verbatimky 001 - OPC vypnout a pro 003 naopak OPC zapnout. Tož jsem OPC zapl a paráda.

Kprobe jsem ani neřešil, ještě zatepla nainstaloval v boxu gta V a instalace i hra v pořádku... Děcka už mastěj :-)

Upraveno uživatelem keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Nemohu souhlasit s tím, že stačí jakakoliv, ne každá je stejně kvalitní a kompatibilní, setkal jsem se spousty které nejdou a je to jak jsem již někde psal loterie. Reklamace pak trva někdy i měsíc a navíc e-shopy zasílají různorodé modely. Pravděpodobně jsi narazil na dobrý kus ;-) Ohledně jiných značek je to stejné, kus od kusu a také podpora modelů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak mi někdo vysvětlete proč sem já vypálil obě dvě placky GTA V uplně v pohodě na verbatimky bez použitý nějakýho payloadu nebo imaxburneru..prostě jen moje dva roky stará SONY NEC (optiarc) mechanika + DVD verbitim +ImgBurn a v pohodě - první placka nainstalovaná na hardisku v XBOXu a z druhý hraju - po projetí abxkem a hned na první pokus vypáleno a hraju..upřesnuji metodou truncate...jaktože mi hra jde spustis, hraju a v pohodě instaluju na harddisk ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

to se také divím. Většinou pokud se použije truncate tak nejde hra ani naistalovat. Ořezal si z ní 200 mega a ona normálně valí? To se mi nechce věřit...

Ono i druhé DVD u gta V se instaluje (tys říkal, že si instaloval jen první dvd) a pak se dvojka používá jako play.

GTA V mě překvapilo, že v dashboardu vůbec není možnost instalovat a musí se instalovat až po spuštění samotné hry. Ale mám 250 hdd tak nevím jak se to chová pokud je jen 4gB flesh.

Je to asi výjimka ve hře, že toto dovolí. Nezkoušel jsi např. farcry3 nebo forzu 4? By se poznalo...

Edit: ano ano, já zkoušel MediaRange (13 korun) a tam se nechytlo žádné dvd - při layer brejku prostě chyba. Čočka najede až na konec záznamové vrstvy a finito. Chyba při vlastním pálení na 50%.

Upraveno uživatelem keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Normálně GTA V pustím první placku..tam najede obrazovka a samo to valí na hadr..pak mě to požádalo o vložení druhý placky a z tý hraju..druhou placku nemám nainstalovanou na HDD protože se to prej nedoporučuje ?..ale takto sem vysmahl crysis 3 i FarCry 3 a obě v poho nainstalovaný na hadru a hraju..já mám HDDhackrem upravenej WD320gb takže muj xbox slim se pyšní 320 GB diskem....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

hm po mě to striktně chtělo instalaci i druhého dvd - celejch cca 17 giga. Ale proč se to nedoporučuje??? Mám nainstalované obě dvě dvd a v pohodě. tedy děcka v pohodě :-) Hele nemáš ty RGH třeba???

Na klasickém slimu (origo 250gb hdd) s flešem mechaniky 3+ instalace "truncatů" nejde...

Upraveno uživatelem keras
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

ne nemám rgh...jen klasickej slimko s flešem...první placku mi hra po spuštení nainstalovala sama a druhou mám v mechanice ke hraní..ani nevím druhá by se musela asi jedině instalovat přes menu hry v dashbdru ne ? druhou placku mi ta hra sama o sobě nekopírovala na hadr...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Problém je ten, že ne všechny zálohy her jdou spustit po vypálení metodou Truncate. Samotný program se spouští proto, aby mechanika dovedla vypálit dvd až za hranici standardního vypalování a tím posunout zápis více ke kraji (to dvd má větší kapacitu, ale je tam jakási "ochranná zóna" - tím ji "vypneš".) Pokud ti to jede, tak máš buď štěstí, anebo jsi ještě nezálohoval takovou hru, která s Truncate nejede...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

hm tak proč doma hraju GTA V ? a oba disky sem vypálil v IMGBurn bez jediný hlášky o chybě? jemožné třeba to že hra jede v pohodě ale nedohraju jí do konce? ale zas celý DVD 1 se normálně v pohodě nainstalovalo na harddisk..asi mám prostě štěstí že moje palírna sama o sobě asi prostě umí vypálit to dvd až na ten uplnej konec dvd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

omluvám se... jaksi jsem unáhleně reagoval na Dzimmiho příspěvek, a nevšiml jsem si, že se diskuze dostala dále a keras to hned hezky vysvětlil... Souhlasím s Consolerem...nejspíše je to náhoda. buď za ni rád :) Zkoušel jsem pár dvd předtím, bez BMax (pomocí truncate) a to právě s iHAS 124 rev D. a bez úspěchu..

Upraveno uživatelem CantorCZ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Děkuji za vysvětlení od kerase. Ze zvědavosti jsem to tedy zkusil. Mám externí mechaniku od Samsungu (TSSTcorp CDDVDW SE-218BB TS00). BurnerMax 0.5 aktivován. Projeto přes Abgx. V ImgBurn mi to našlo tu větší velikost, takže by mělo být vše ok. Také bez jakékoli negativní hlášky vypáleno. Pak dáno do xboxu a výsledek Disc is unreadable. Myslím si, že tohle všechno je nanic. Vracím se ke staré dobré metodě Truncate, kdy jede úplně vše bez jakýhkoli chyb. Vypáleno asi 50 her. Někdo tady řešil i GTA 5 a instalaci na HDD. Resp. xbox to vidí jako flash paměť (viz. níže). GTA jede úplně bez problémů. DVD tam mám jen pro spuštění hry. Jen by mě zajímalo, jak zprovoznit staré AP2.5? hry, kde s LT3 prostě nejedou a musí se znovu vypálit (škoda médií).

Mám ještě jeden dotaz: mám starý 80GB 3,5 palcový disk, který mám v kastlíku a připojený přes usb kabel ke konzoli. Xbox toto ale nedetekuje jako XBOX HDD, ale jako flashku. Máte někdo nějaký nápad, jak udělat, aby tato ,,flashka,, vypadala jako opravdový HDD? Např. Battlefield 3 na to nepovolí instalovat HD textury. Děkuji za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu