Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Smlouva o díle


oboda7

Recommended Posts

Zdravim všechny,

chci si přividělat webdesignem a tohle je moje "první" zakázka. Zadavatel chce abych mu tytvořil layout webu a chce to na tzv. "smlouva o dílo". Nevím co to je a co k tomu potřebuji.

Potřebuji k tomu Živnostenký list? Budu odvádět daně? Cena layoutu bude kolem 8 000Kč.

Jak mám naspat smlouvu, aby nenastal problém? Díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak tyo, smlouvu si seš schopnej najít, ale pak do googlu napsat: smlouva o dílo bez živnostenského listu už neumíš? :D dost zajímavý a radši mlčím :D

pokud je to příležitostní/ nárazový výdělek a nepřesáhne to něco kolem 20 000 za rok tak by neměl být žádný problém

K provozování činnosti, kterou vykonává fyzická osoba mimo pracovněprávní poměr (tedy samostatně) je třeba mít příslušné povolení, typicky to bývá živnostenský list. Výjimku tvoří příležitostná činnost. Pokud však půjde o dlouhodobější a opakovanou spolupráci, pak nepůjde o příležitostnou činnost a Vy by jste se mohl dopustit neoprávněného podnikání (přestupek, při větším rozsahu dokonce trestný čin). Více informací si vyžádejte na živnostenském a finančním úřadu. S ŽL by jste musel plnit povinnosti jako každý živnostník, včetně těch daňových.
Upraveno uživatelem TwiCe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neboj jsem schopnej ;) jen se ptám protože všude píšou něco jinýho....tohle jsem taky našel :) nemůžu hned sepsat smouvu, protože nějakej tápek napsal, "myslim si,....nemšl by bejt problém,...." ;) nemám ŽL, DIČ, IČ nic...proto se ptám jak tuhle situaci řešit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no teda pane já co koukal tak všude psali to samý, tak nevím kde je chyba :D prostě pokud uděláš 1,2,3 weby tak nemusíš nic řešit, jedinej háček tam je že pokud bys vydělal díky tomu desítky tisíc ( což se asi nestane) tak bys musel pak podat daňový přiznání a odvéct daně

edit: osobně sem stímhle nikdy neměl problém, taky dělám webovky a zatím na mě nikdo nenaběhl :D ono celkově mi přijde že vtomhle oboru se jede spíš na černotu bokem do kapsy než aby se to oficiálně papírovalo

Upraveno uživatelem TwiCe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To bych zas nedělal, aby tě pak nevypekl ... dá ti litr a řekne ti že ti víc nedá, že ve smlouvě nic takovýho není tak proč by ti měl dávat víc :D Hele todle dost záleží jakej je mezi váma vztah, těžko ti takle můžu radit aby ses sním domluvil jen na pusu, lidi sou svině

a chápu proč si vtom měl bordel.. je vtom na netu docela těžkej chaos co koukám :D a ty oficiální spisy se nedají číst.. hele za sebe říkám že pokud stím nezačneš jako soustavnou činností a neuděláš na tom kariéru tak bych si ztoho vrázky nedělal že by tě měl za to někdo stíhat. Tu smlouvu můžete normálně mít aniž by ti ztoho plynuli sankce, žádný podnikání viď ... prostě brigáda pro nějakýho vochechuláka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu