Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

nejlepsi flash karty


Guest Kyssi

Recommended Posts

DSTT karta

Vsem, kteri nechteji prilis investovat, doporucuji DSTT kartu. Je to alternativa predrazene R4 a dalsim jinym kartam pro NDS. Umozni Vam pritom to same. Karta DSTT byva nekdy oznacovana jako DSTT, nenechte se tim zmast. Jedna se o stejny vyrobek.

Kde koupit DSTT/TTDS?

V CR se DSTT da sehnat na www.aukro.cz, ale je tam poradne predrazena. V dobe, kdy jsem ji porizoval ja, stala na aukro.cz zhruba 1250 Kc + postovne. Proto jsem si radeji trochu googloval a nasel tu samou kartu na hong kongskem shopu www.dealextreme.cz za 29 USD vcetne micro SD karty. Postovne je na tomhle shopu zdarma, takze jsem ji poridil za 510 Kc (zavisi na kurzu dolaru).

Jedinou stinnou strankou shopu www.dealextreme.com je, ze na nakupy musite mit aktivovanou sluzbu Pay Pal. Ovsem pozor, aktivace Pay Palu je dnes mozna i z Ceske republiky a vladnete-li trochu anglicky, urcite ji zvladnete. Budete k tomu potrebovat bankovni kartu.

Jak DSTT/TTDS funguje?

Karta prisla z Hong Kongu zhruba za deset dni po platbe. Po rozbaleni z bublinkove obalky a krabicky od vyrobce jsem mel v rukach DSTT kartu a USB ctecku pametovych micro SD karet.

Jak jsem psal. Spolu s DSTT kartou jsem si rovnou objednal 2 GB micro SD kartu, protoze to byla vyhodna koupe. Tu jsem v oblace samozrejme nasel take.

Vse jsem rozbalil, micro SD kartu vlozil do USB ctecky, ze stranek vyrobce (http://www.ndstt.com/) jsem stahnul firmware a nakopiroval ho na SD kartu. Pote jsem nasel web, kde se daji stahnout ROM hry (http://www.nds-roms.com/), stahnute soubory jsem nakopiroval na SD kartu, SD kartu jsem vyndal z ctecky, vlozil ji do DSTT kartu a DSTT kartu jsem zasunul sveho NDS LITE. (Karta se strka do slotu 1, tj. tam, kam zasouvate originalni hry z obchodu. DSTT se vyrabi pouze v bile barve.)

Zkusenosti s DSTT/TTDS

Mam kartu asi dva mesice a za tu dobu jsem s ni nemel zadny problem. Vsimnul jsem si jen toho, ze moje pokud hraju hry z karty, baterie se vybiji rychleji, nez kdyz mam ve slotu 1 originalni gamesu.

Odhadovat, jak dlouho baterie vydrzi muze byt osidne, ale zda se mi, ze pri maximalnim zvuku a maximalnim podsviceni displeje mi NDS Lite s DSTT jede tak 5-6 hodin. O tomhle problemu jsem nikde necetl, takze mi prijde dobre ho zminit alespon tady. Nakupu karty v zadnem pripade nelituji a doporucuji ho i ostatnim.

Jestlize vas zajimaji nazory ostatnich s kartou DSTT/TTDS, mrknete na www.dealextreme.com. Karta tam patri mezi nejprodavanejsi zbozi a zakaznici, kteri si kartu koupili tam dost obsirne popisuji svoje zkusenosti s kartou a casto prikladaji i fotodokumentaci. Samozrejme, vse je anglicky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

(...)A dokonce je možné, že při zaklapnutí DS žere flash karta stejně jako pokud DS zůstane otevřené.(...)

No ja nevim. Rekl bych, ze DSTT karta baterie pri zaklapnuti DS nezere stejnou merou, jako kdyz je DSko otevrene. I kdyz je mozne, ze jine karty to delaji. Zvysene spotreby baterie jsem si vsiml pouze ve chvilich, kdy jsem na DS hral. V zadnem pripade, ale neni spotreba zvysena dramaticky. DS v klidu vydrzi nekolik hodin (5 - 6) i pri max zvuku a podsviceni.

Jinak jsem se koukal na Tvuj web a mas to fakt pekny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mnozstvi podporovanych funkci jsou momentalne "top" karty CycloDS Evolution a SuperCard ONE v3.

Tady jsou recenze snad vsech existujicich slot1 karet (ale i jinych):

http://gbatemp.net/?dynamic=8

Druha jmenovana ma oproti stavajicimi fw na CycloDS nekolik hezkych veci: multisave, prohlizeni textu ve hre. Ma i (subjektivne) hezci GUI.

Na druhou stranu CycloDS ma primou podporu GBA slot2 karet (neni treba pouzivat GBA ExpLoader), ma bohatsi real-time menu ve hrach (zapinani cheatu, rychlosti, posviceni) a ... hlavne to neni cinska karta :) , ma skvelou podporu a permanentni vyvoj a pridavani novych vlastnosti podle ohlasu uzivatelu (viz. jejcih forum).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja nevim. Rekl bych, ze DSTT karta baterie pri zaklapnuti DS nezere stejnou merou, jako kdyz je DSko otevrene. I kdyz je mozne, ze jine karty to delaji. Zvysene spotreby baterie jsem si vsiml pouze ve chvilich, kdy jsem na DS hral. V zadnem pripade, ale neni spotreba zvysena dramaticky. DS v klidu vydrzi nekolik hodin (5 - 6) i pri max zvuku a podsviceni.

Jinak jsem se koukal na Tvuj web a mas to fakt pekny.

To s tou spotřebou mi kdosi psal, sám jsem to nijak netestoval, mně je tohle dost jedno:) A díky za pochvalu webu:)

Jsem slyšel, že CycloDS je dost dobrá, ale prý taky pěkně drahá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja se nechci poustet do zadnych hlubokosahlych diskuzich ktera karta je nejlepsi, protoze v takove diskuzi kazdy vychvaluje to co prave ma :)

Ale zajimalo by me teda jako laika v cem se posuzuje jaka karta je nejlepsi, pokud budeme brat v uvahu pouze 1 slot karty. Ja sem si koupil DSTT, protoze to bylo levny. Vim ze ruzne karty maji ruzne jinak pekne menu, coz mi nejak zvlast nevadi a priplatit si par stovek navic by me to nedonutilo :)

zmena podsviceni displeje pri hre me taky nejak neoslnuje, natoz cheaty pri hre ci ukladani aktualni pameti DS (save state - nevim jak to rict cesky) :) treba me osobni zkusenosti s takovymi vecmi jsou takove ze kdyz ma clovek moznost cheatovat nebo ukladat hru kdykoliv, tak to udela, cimz se hra stava velmi nudnou. Taky sem to delal driv v emulatorech, nez sem pak zjistil ze se tim clovek hrozne ochuzuje o herni zazitky. Takze to uz nedelam :)

Mimochodem to same sem mel treba i s navodama na hry, vzdycky sem si to cetl, protoze me zajimalo co bude dal a pak kdyz sem vse precetl, tak me ta hra uz ani nebavila, takze sem si dal zakaz lezt na gamefaqs a podobne stranky :)

Jeste by me zajimalo jak s DSTT rozjet GBA hry, to je asi potreba nejaka pridavna karta do GBA slotu, ze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už jsem to řekl několikrát - dneska je z těch moderních karet vcelku jedno, kterou koupíte. Mně osobně by se to uložení aktuální RAMky vcelku líbilo, ale přežiju bez toho. A jsem se svou DSTT spokojenej, přestože existují papírově lepší karty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

Během těch rad co sem dostával se na trhu ukázala DSTT a patřila v té době k naprosté špičce takže sem si ji koupil a výsledek? No sem s ní spokojen.

Snad jediné co mě mrzí je že nepodporuje multi menu . prostě možnost si přímo z karty přehrát MP3 + třeba otevřít něco v .txt a přečíst - musí se spuštět aplikace a ještě ne všechn umožní kombinace 2 a více úkonů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 years later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu