Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

nejlepsi flash karty


Guest Kyssi

Recommended Posts

Zdarec,

Jaká je podle vás nejlepší flash karta do DSka? (snad se to menuje flash karty...mám na mysli ty karty jak je strčíte do jednoho slotu a nahrajete na to hry z netu..)

M3 DS Simply? nebo nějaká jiná?

Volíte raději s passcardem nebo bez "prostředníka" ??

a co velikost? 1Gb? 2 Gb? 8 Gb?

a hlavně: jaká je kvalita videjí? srovnejte třeba s mobilem: SE K800i popřípadě s něčím jiným ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec,

Jaká je podle vás nejlepší flash karta do DSka? (snad se to menuje flash karty...mám na mysli ty karty jak je strčíte do jednoho slotu a nahrajete na to hry z netu..)

M3 DS Simply? nebo nějaká jiná?

Volíte raději s passcardem nebo bez "prostředníka" ??

a co velikost? 1Gb? 2 Gb? 8 Gb?

a hlavně: jaká je kvalita videjí? srovnejte třeba s mobilem: SE K800i popřípadě s něčím jiným ;-)

V soucasne dobe je za nejlepsi kartu povazovana R4 cartridge. Ma nejlepsi podporu her a nepotrebuje zadny soft na prevadeni. Podporuje micro SD karty .

Velikost karty pro hry staci 1-2GB, ale na filmy pochopitelne vic.

Proti mobilnim telefonum vsak na prehrani filmu lepsi kvalitu necekej. Na to je mnohem lepsi PSP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rád bych si jednu koupil, na filmky a na MP3... nechci kupovat ten MP3 player za 700 a pak ještě další a další když to mužu mít pěkně v jednom.

zajímalo by mě, jestli ta R4 cartridge se dodává i se čtečkou mikro SD karet a nebo bez ní?

popřípadě kde ste ji kupovali?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V soucasne dobe je za nejlepsi kartu povazovana R4 cartridge. Ma nejlepsi podporu her a nepotrebuje zadny soft na prevadeni. Podporuje micro SD karty .

Velikost karty pro hry staci 1-2GB, ale na filmy pochopitelne vic.

Proti mobilnim telefonum vsak na prehrani filmu lepsi kvalitu necekej. Na to je mnohem lepsi PSP.

Jenom bych doplnil resp. upřesnil, už jsem na mnoha českých serverech tohle četl a je to v podstatě nepřesný názor. Tak hlavně R4 DS a M3 DS Simply jsou v podstatě stejné karty, co se týče funkčnosti tak obě fungují na 100% a když se objeví nějaká hra která má problém (například naposledy to byla Worms2) tak vyjde nový firmware jak na R4 DS tak na M3 DS Simply který to opraví. Navíc druhá verze Supercard DS ONE (nebo ta třetí verze s podporou těch vícegigabajtových karet) je taky velmi kvalitní a i když mám M3 DS Simply tak bych si netroufal říct že ta moje M3 je lepší, protože se domnívám že ta Supercard DS ONE bude fungovat stejně dobře. To samé M3 DS Real ....

Pokud jde o doporučení, tak bych asi vybral to co bude v té chvíly levnější a asi bych vzal bud tu R4 DS nebo M3 DS Simply (už proto že jí tu v česku pár lidí má a jsou max. spokojeni).

Kyssi: ted je důležitá otázka zda můžeš kupovat kartu v cizině, jestli máš třeba účet PayPal, pak není problém a vyjde tě flasha bez té microSD karty s poštovným tak na cca 1100,- Kč. Pokud na to nemáš nervy nebo účet nebo si netroufáš tak pak prodávaj různý lidi co si tim trošičku přilepšují (koupí jich víc a maj slevu a navíc rozpočítají poštovné) ale zase to není tak strašné, například na aukru jí prodává jeden maník za 1450 Kč. Podle mého názoru je to přijatelná cena, za 900 si koupíš 2GB rychlou microSD kartu a celkově tě to přijde na 2350 (to je cca nákup 2 až 3 her pro NDS).

Např.:

http://www.aukro.cz/item276923127_r4ds_pro_nintendo_ds_a_ds_lite.html

Jak R4 DS tak M3 DS Simply se prodává se čtečkou microSD karet a takovým pozdrem na kartu atd., mimochodem naprosto stejnou (jak u R4 tak u M3). Skoro bych řekl i když to nevím jistě že to vyrábí někde v číně jedna fabrika a na jednu dodávku tiskne nápis R4 DS na druhou M3 DS Simply.

UPDATE: jenom taková zajímavost, já mám svojí NDSku takovou mezinárodní, protože samotnou NDSku jsem kupoval v Austrálii, M3 DS Simply v USA (vyšla mě tenkrát na 1150,- i s poštovným, ale tenkrát je tu nikdo neprodával ani o nich nic nevěděl, akorád jeden vydřiduch asi za 2500,-Kč), Supercard Lite (do slotu2) jsem kupoval v nějakým Hong Kongským obchodě a microSD karty (2 x SanDisk 2GB microSD ultraII) jsem kupoval tady u nás :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

například na aukru jí prodává jeden maník za 1450 Kč. Podle mého názoru je to přijatelná cena

Nerikam, ze to je drahe, ale da se sehnat levneji. Radeji bych pockal na tohoto prodejce: http://www.aukro.cz/item275871816_r4_cartridge_zakladni_kit_pro_nintendo_ds_lite.html

Ten je jednak o 150Kc levnejsi a take dava ka karte vice prislusenstvi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nerikam, ze to je drahe, ale da se sehnat levneji. Radeji bych pockal na tohoto prodejce: http://www.aukro.cz/item275871816_r4_cartridge_zakladni_kit_pro_nintendo_ds_lite.html

Ten je jednak o 150Kc levnejsi a take dava ka karte vice prislusenstvi.

Jj jasný, vypadá to zajímavě. Jestli bude prodávat i nějakou další tak proč ne :bash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No řeknu to takhle - v tomhle se nějak neorientuji, hodně sem se díval po notebooku, ale DSko prostě nemám srdce odepsat a nechci do něj rvát peníze (na hry) které radši strčím do noťasu.

jen bych si to chtěl ujasnit:

asi nejlepší karty: R4 DS a M3 DS Simply - obě se strkají do slotu pro NDS hry

potřebují nějaký passcard? (opět jen pro ujasnění - passcard je přemostění, obelhává systém NDS že hry na GBA mohou jet ze slotu pro DS...atd)

micro SD karty - kam se strkají do DS? Slot na ně není => musí na ně být nějaká schránka která je přizpůsobí... je to tak? popřípadě jaká schránka to je?

Asi sem se dost shodil, ale jak řikám - na tohle sem nedával pozor nikdy

díkec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
No řeknu to takhle - v tomhle se nějak neorientuji, hodně sem se díval po notebooku, ale DSko prostě nemám srdce odepsat a nechci do něj rvát peníze (na hry) které radši strčím do noťasu.

jen bych si to chtěl ujasnit:

asi nejlepší karty: R4 DS a M3 DS Simply - obě se strkají do slotu pro NDS hry

potřebují nějaký passcard? (opět jen pro ujasnění - passcard je přemostění, obelhává systém NDS že hry na GBA mohou jet ze slotu pro DS...atd)

micro SD karty - kam se strkají do DS? Slot na ně není => musí na ně být nějaká schránka která je přizpůsobí... je to tak? popřípadě jaká schránka to je?

Asi sem se dost shodil, ale jak řikám - na tohle sem nedával pozor nikdy

díkec

Takhle, než začneš něco kupovat tak se pořádně zorientuj co je na co. Na DSku máš dva sloty, do každého můžeš něco zakoupit a u každého to různě funguje. Tyhle dvě o kterých mluvíš (M3 DS Simply nebo R4 DS) jsou do slotu 1 - tzn. na hry pro NDS, a zahraješ si s nima jenom hry pro NDS a nezahraješ si GBA hry. Ovšem velkou výhodou je, že tyto karty resp. hry fungují naprosto stoprocentně, fungují všechny hry bez problémů, se savema atd. Prostě to nemá chybu. Já jsem vlastník M3 DS Simply a abych mohl hrát i GBA hry tak jsem si do slotu 2 (tak se strkají hry pro GBA) pořídil kartu Supercard Lite, funguje dobře ale ne úplně stoprocentně, což je problém všech karet do slotu 2. Nevím o tom že by existovala nějaká tak dobře funkční jako pro hry NDS do slotu 1. Aby jsi se zorientoval, tak se mrkni tady někde je téma NDS a tam je všechno pěkně popsané, popř. ti může pomoct taková moje malá stránka kterou jsem kdysi vytvořil - http://www.nds.sui-van-orton.com/ . JInak dnes jsou už novější věcičky, např. M3 Real - což je taková sada karet která obsahuje karty jak do slotu 1 (něco jako M3 DS Simply) tak i do slotu 2 (něco jako Supercard Lite) a do toho slotu 2 jsou tam dokonce dvě - jedna s podporou rumlbe. Osobně bych řekl i když to nemám vyzkoušené že M3 Real bude momentálně asi to nejlepší co se dá koupit. Taky zajímavou volbou do slotu 1 může být karta která se jmenuje Supercard DS ONE (třetí generace) - to třetí generace je důležité, jsou tam použité jiné paměti a je to trošku vylepšené, např. to podporuje i karty microSD větší jak 2GB. To samé ale myslím podporuje i M3 Real. Z vlastní zkušenosti však můžu říct že i ta 2GB microSD karta docela stačí, vejde se tam cca 40 her.

Ještě doplním k těm otázkám: Passcard, někdy také uváděný Superkey apod. (to je podle toho od jaké firmy to je) potřebuješ u některých karet do slotu 2 aby jsi mohl hrát hry pro NDS. Tyto passcardy se strkají právě do slotu 1. Osobně bych ale nedoporučil kartu do slotu 2 k hraní her pro NDS, ta kompatabilita s hrama je problematická a taky většinou musíš hry ještě nějak upravovat a převádět atd., mnohem mnooooohem lepší je si do slotu 1 na hry pro NDS koupit právě kartu o které jsme psali třeba R4 DS nebo M3 DS Simply, M3 Real nebo Supercard DS ONE (třetí generace)

MicroSD karty se právě strkají do těchto karet, tzn. třeb já mám ve slotu 1 M3 DS Simply a v ní zastrčenou microSD 2GB kartu. Na tuto kartu nahráváš z počítače nijak neupravené romky stáhnuté z netu. Ve slotu 2 mám Supercard Lite a opět v ní zasunutou microSD kartu 2GB. Na ní mám nahrané hry pro GBA. Takže NDSko, dvě karty (m3 DS Simply, Supercard Lite) a dvě microSD flashky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

tak mam doma zase pár zbylejch(už jen 2 kusy)

R4 DS Revolution, komplet s !!krabičkou, CDčkem, obalem, čtečkou a poutkem!!. Kdybyste někdo měl zájem, ozvěte se co nejdříve, kdo dřív příde... Cena 1250,-

A Supercard miniSD taky s !!krabičkou a CDčkem!!. Cena taky 1250,-.

Posílám jak dobírkou, tak i po platbě předem. Nebo možnost os. předání v Plzni. Můj profil na aukru je comgen-hodnocení.

kontakt: wiguf(zavi.)volny.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 5 months later...
  • 4 weeks later...

Podle zahranicnich diskuzi se v soucasnosti za nejlepsi povazuje slot1 karta CycloDS Evolution. Ma hodne dobrych funkci (napriklad save v jakemkoliv okamziku), vybornou kompatibilitu (jako jedna z mala karet nemela problem s FF Crystal Chronicles), a tvurci stale aktivne pracuji na vylepsovani firmware (napriklad ma primou podporu EZFlashV 3-in-1 Slot2 karty). Proti mluvi zrejme cena a asi i horsi dostupnost (v porovnani treba s DSTT kartou).

R4DS je bohuzel za zenitem. Urcite to neni spatna karta a i ted bych ji s klidnym svedomim doporucil. Ale faktem je, ze se daji v soucasnosti snadneji koupit karty, ktere maji predevsim zivejsi vyvoj a podporu. Na R4DS vysel zatim posledni fw 1.18 24.4. Ne, ze by nejake novejsi verze fw byly nutne zapotrebi (myslim, ze v soucasnosti neexistuje nejaky kvalitni a hrany titul, ktery by na R4 nejel), ale urcite by slo na tom firmware hodne co vylepsovat. Treba by se i pro R4DS dal pridat realtime save? Nebo integrovat GBA loader pro Slot2 karty? Nebo moznost okamziteho spousteni vybrane ROM. Naslo by se toho urcite vic... Nektere veci se ale u R4DS upravou firmware udelat asi nedaji - treba ta moznost mit microSDHC karty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu