Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

PS4 jako vysavač nebo fén


Adam Bogocz

Otázka

Zdravím zdejší komunitu ;)

už několik dní jsem prolízal americká fóra kde lidi různě popisovali "hluk" PS4, bohužel to nikam nevedlo, pouze se tam dohadovali a nikdo to nijak neuzavřel. PS4 mám od 13. prosince v bundle Players Edition a už od začátku se mi zdála nadměrně hlučná. Ne vibracemi nebo tak, ale ten průvan vzuchu je drsný. KillZone raději nekomentuju, ale ani u takového Knacka si v pohodě nezahraju, protože PS4 slyším i přes sluchátka, domácí kino moc nahlas nemívám takže mě to taky ruší. A internet je plný lidí co říkají že jejich PS4 je mnohem tišší než PS3 a že ji vůbec neslyší a podobně. Můj kolega v práci ma PS4 dokonce ve stolku pod tv(takže prostor jen zepředu otevřený) a říkal mi že se mu to rozhodně nezahřívá a tím pádem ani nehlučí. Já mám kolem PS4 při hraní rozpálenou zónu, vše okolo je horké... a to je to položené na vrchu komody, 15 cm od zdi.

Jiné zdroje říkají že se PS4 extrémně zahřívá ve chíli kdy je zapojené PlayGo, tzn. že hraju např KillZone a on to na pozadí frká na HDD, což nějakou chvíli zabere. Ovšem tito uživatelé reportují, že jakmile byla hra kompletně přenesená tak se PS4 uklidnila.

No každopádně jsem to nevydržel a včera to poslal do Sony, protože na podpoře mi řekli že bych ten hluk vnímat neměl tak ať to pošlu. Navíc minulý měsíc jsem si v PS3 udělal údržbu(výměna teplovodivé pasty, čištění ventilátoru, namazání ložisek, čištěná zdroje a výměna baterky) o já o své PS3 Slim(né Superslim) absolutně nevím, včera jsem hrál do rána AC3 a paráda, kéž bych svou PS4 neslyšel až v ložnici :/

Máte podobné zkušenosti?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 396
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Top Posters For This Question

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0
Přesně jak je to na videu tak nejak to hučí me :) nejsem si jisty zda to presne stejny ale vypada to tak :). A ty když tam das disk jako v čase 2:31 tak ti to hučí vic než na videu???

No s tím diskem to má nějaké divné, protože mě to prislo, že se zvuk nějak extra u něj nezměnil, ale u mě se disk roztočí docela hlučně a pak hned ztichne. Asi to neslo dobre vystihnout na tom videu. Jinak jestli ji mas dole chladnou, tak to máš dobré. Já ji mám zespod vpravo teplou dost...ale zkus to až budeš hrát třeba 3 hodiny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Tak me to je úplně jedno zda tam je disc nebo to šlape z HDD :( hučí to šíleně ;(
A mohl by jsi třeba mobile natočit nejaky kratky video z diskem jak hučí a bez disku? Ja se na to chystam zachvilku at tu mame dalsi porovnani :) tak bohužel neco jsem natočil ale davat to sem nema ani smysl jelikož mi ten telefon nejak spatne bere zvuk :( zkusim jeste na fotaku video Upraveno uživatelem reawow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Takže super pomoci fotaku jsem to zachytil. Horni strana je tepla spodni je vice mene studena pouze prava sponi strana na konci (jak jsou zapojeny kabely) je tepla je tam taky nejaky vetrak. Dale jsem zjistil že jak hučí tak když hru zapauzuju hučení nepřestane a hučí porad. Video jsem dal na ulož.to http://uloz.to/xzUBPMwJ/dscn0003-mov

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Nevim zda to neni naročnosti hry po cca vypnuti hry (infamous) přestane konzole hučet po 5 minutach a nic nedala jak kdyby tu nebyla :D a jak už jsem zminoval při fife nevim ani že tu je :)

Pastalix: radši se připrav na tu možnost že to bude delat :(

Upraveno uživatelem reawow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Takže super pomoci fotaku jsem to zachytil. Horni strana je tepla spodni je vice mene studena pouze prava sponi strana na konci (jak jsou zapojeny kabely) je tepla je tam taky nejaky vetrak. Dale jsem zjistil že jak hučí tak když hru zapauzuju hučení nepřestane a hučí porad. Video jsem dal na ulož.to http://uloz.to/xzUBPMwJ/dscn0003-mov

No ty vole chlape, tak to se ani nedivím, že hučí, vždyť to nemá kam odvádět teplo a pořádně ani nasávat bokama studený vzduch. Okamžitě s tím něco udělej, protože tomu dáváš pořádně zabrat. Ján jsem teď u tchána, ale až přijedu, tak to zkusím natočit. Jinak právě zespod vzadu u těch káblů jak píšeš to je nejvíc horké, hlavně po delším hraní. Tak to zkus kontrolovat. A jinak, u mě je to tak, že jakmile vypnu hru tak maximálně do 5 sekund je to úplně potichu, takže to reaguje skvěle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

No nerad vám to říkám, ale hrál jsem Killzone na konzoli co byla zasunutá v uzavřeném(kromě předku, jako na tom videu) stolku pod TV , a to byla navíc ještě na domácím kině, takže z vrchu cca 2-3 cm místa a nehučela a ani se nepřehřívala.. každopádně pokud někdo má problém, tak by to měl určitě dát do dobře ventilovaného prostoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak mám to nahrané. První video je jen jak se chová v menu a s diskem. Druhé je v zátěži a třetí je ukončení hry a přechod do menu. V třetím případě to dělá u všech her, tedy i u Infamous, Warframe atd. Asi jsem u toho moc mluvil, ale chtěl jsem ukázat ten poměr hluku. U tvého videa mi to přišlo, že máš strašně citlivý mikrofon a že to řve až moc. Měl jsi zkusit prohodit nějakou větu ať slyšíme ten poměr.

http://ulozto.cz/live/xBWj6WU8/mov-0267-mp4

http://ulozto.cz/live/xU3Wfa51/mov-0268-mp4

http://ulozto.cz/live/xhuWrM6z/mov-0269-mp4

P.S. Musíte trošku víc osolit zvuk. Víc nahlas už to nešlo...

Edit: Nevím proč jsem s tím mobilem pořád jezdil doprava a doleva, za to se omluvám, to bylo celkem zbytečné :-)

Upraveno uživatelem Susperian
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

S tím hučením bych řekl že to mám nějak tak nastejno spiš určitě to vypnuti jsem zkoušel po pul hodine hrani a bylo to stejny. PO jaké dobe jsi tu hru vypnul a zajel do menu? A jak píše Adam Bogocz též jsem mel předtím na zkoušku jednu doma v tom samém prostoru a nehučela jako v předeslích videich. Budu doufat že se k tomu Sony vyjádří kladně a konzoli mi vyměni :)

Upraveno uživatelem reawow
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
S tím hučením bych řekl že to mám nějak tak nastejno spiš určitě to vypnuti jsem zkoušel po pul hodine hrani a bylo to stejny. PO jaké dobe jsi tu hru vypnul a zajel do menu? A jak píše Adam Bogocz též jsem mel předtím na zkoušku jednu doma v tom samém prostoru a nehučela jako v předeslích videich. Budu doufat že se k tomu Sony vyjádří kladně a konzoli mi vyměni :)

I po třech hodinách hraní, to hned přestane hučet jakmile zajedu do menu. Tak zkus tu reklamačku, ale moc bych tomu nevěřil, ale třeba se poštěstí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Já si stejně myslím, že je to normální. Nevěřím, že to někomu nehučí vůbec to je podle mě nemožné. Myslím tím, že je to stejně tiché v menu jako při hraní. "funět" to musí. Ať někdo nahodí video, kdy hraje hodinu Killzone a má ji úplně potichu. Teď bych spíš řešil tu teplotu zespodu vzadu skoro u káblů. Tam by mě zajímalo kolik to může mít. Není nějaká utilitka jak to změřit? Asi ne že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Dneska jsem hrál poprvé 2 hodiny vkuse Killzone Shadow Fall při otevřeném oknu a hodinu možná víc jsem o konzoli nevěděl. Poté už trochu začala foukat asi stejně jako při Infamous po delší době hraní, ale hlučnější než X360 SLIM to určitě nebylo (tam mi nejvíc hluku dělá to trafo, hlavně když se zahřeje cca. po 2 až 3 hodinkách hraní). Počítal jsem stím, že bude hučet a chladit na max. a nic. Doporučuji mít konzoli někde výš od země jako to mám já, a ne to mít pod televizí a nebo ještě huř ve skříňce.

Upraveno uživatelem Tomas007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Takze konzoli jsem dal do otevreneho prostoru jak jste mi poradili jeste jsem ji trosku vysunul do prostoru a to huceni se mi zda opravdu stejne mozna kdyz jsem ho mel jak je na videu tak to melo hlasitejsi efekt nez venku. Dohral jsem infamous a porad to hucelo jednu chvilku i hodne a tepla je konzole ze spoda porad. V tydnu zavolam do SONY zda to bude mozne resit po telefonu a budu pozadovat reklamaci tak uvidim jak se vyjadri :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Takze konzoli jsem dal do otevreneho prostoru jak jste mi poradili jeste jsem ji trosku vysunul do prostoru a to huceni se mi zda opravdu stejne mozna kdyz jsem ho mel jak je na videu tak to melo hlasitejsi efekt nez venku. Dohral jsem infamous a porad to hucelo jednu chvilku i hodne a tepla je konzole ze spoda porad. V tydnu zavolam do SONY zda to bude mozne resit po telefonu a budu pozadovat reklamaci tak uvidim jak se vyjadri :)

Kolego držím palce. Pokud se zadaří možná budu taky uvažovat, ale pořád si myslím, že tak hrozné to rozhodně není .-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Takže jednoduché info. VOlal jsem si s podporou Playstation a bylo mi řečeno že konzole nemůže hučet!!! je to špatne!!! s tím že mi jeste teda blbne signal wifi a to je taky spatne. Mam ji odvést na reklamaci takže dnes pofrčí :) kdyby me v sony poslali dopr... tak mají smůlu jelikož telefonat s podporou byl nahravan a tudíž to maj nahrany a můžou si to kdykoliv poslechnout jak mi pan z podpory říka že to je na reklamaci :) až se vráti tak řenu co a jak třeba dostanu uplne novou konzoli :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu