Jump to content
  • 0

Zdroj s grafikou


Jordanky

Question

Zdravím. Řeším dilema :D. Problém je následující. Mám zdroj Evolve Pulse 700W (shit, já vim) a chci koupit grafiku R9 280x (ještě nevim jakou verzi vzít). Teď mi jde o tohle. Je nutné upgradovat s grafikou i ten zdroj? Často čtu, jak je to zdroj naprd a že je spíš do kanclu atp. což možná je, ale zase je to 700W a ef. 80%+, tak by to mohlo zvládnout tu 280x ne?. Zatím mám HD 6950 a zatím žádné probémy nebyly. Akorát když jsem nataktoval grafiku, tak mě to po chvílí vykopávalo z her a psalo to problémy s amd drivery (hádám prevence), ale to by mohlo být také kvůli přehřívání grafiky, což by teď ale nehrozilo, ptž mám novou skříň. Neví tedy někdo, jestli musím jít i do nového PSU? Už tak hodlám vyhodit až až za grafiku, natož muset dokupovat ještě zdroj no :/. Děkuji za tipy a případné rady, vážím si každé pomoci :).

Link to comment
Share on other sites

2 answers to this question

Recommended Posts

  • 0

Nevim jak to přesně je... Ale měl jsem podobnej problém, myslel jsem si, že mám zdroj kterej to Wattově zvládne... a ono ♥♥♥♥♥. Nezáleží jen na tom kolik máš Wattáž, ale taky na tom, kolik máš v ''lajně'' Ampér - kolik zdroj dokáže vydat... nevim přesně jak to je, sám se v tom moc nevyznám, jen píšu to, co někdo poradil mě... takže zkouknout na zdroji kolik je Amper a vyhledat, kolik potřebuje ta grafika. Taky počítej s tím, že zdroj může být starší a už nemusí vykazovat takový výsledky, jako když byl novej.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Děkuju za rychlou odpověď. No určitě to ověřím. Já si říkal, že to nebude jen v těch Wattech. Ta grafika bere kolem 250W, procesor kolem 100W a zbytek sestavy zase kolem 120W, což jsem na 500W když hodně. Takže tam i kdyby byl slabší ten zdroj, tak to může utáhnout, ale je fakt, že jde i o to napětí. Jdu na to mrknout, díky.

EDIT: Tak nakonec po pěčlivém zvážení s grafikou počkám na konec srpna a teď ještě dokoupím kvalitnější zdroj.

Ještě by mne zajímalo. Vyzná se někdo v těch grafikách? Mám na mysli, kterou grafiku tedy vzít? Je zde spousta typů R9 280x podle výrobců. ASUS, XFX, Sapphire, Gigabyte, MSI atd. Nejvíc mě láká Sapphire R9 280x vapor-x nebo MSI R9 280x 3G gaming (nějak tak). Ale nevím. Četl jsem, že asus má kvalitní díly, ale na inetrnetu je milion diskuzí o tom, jak ty od asus mají artefakty atp. Děkuji za případnou pomoc. :)

Edited by Jordanky
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. Privacy Policy