Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Ps4 5.1 surround


Misi

Otázka

Čau,

Mám v plánu si v brzké době pořídit ps4 a chtěl bych se zeptat na pár drobností...

Teď se mi dostalo do rukou starší domácí kino PIONEER HTZ-767DVD a chtěl bych se zeptat, jak ho zapojím do TV, aby podporovalo 5.1 (což RCA kabely nepodporují pokud se nepletu)..

Mám vcelku novou Sony 3D hdtv 1080p kdl-37ex720. Vím, že tohle je trochu mimo ps4, ale právě bych to chtěl mít zapojené tak, aby pak ps4, které samozřejmě zapojím do tv před hdmi bralo také 5.1. Jde mi především o to ps4, jelikož na televizi moc nekoukám, ale kdyby i normální programy TV fungovaly s 5.1 zvukem, bylo by to nejlepší.

Nějak se vůbec v těchto domácích kinech neorientuji a tak jsem se chtěl zeptat, zda-li někdo nemá pdoobný případ a popř. Jak ho vyřešit, co nejjednodušeji :)

předem díky

Edit: právě jsem četl, že by to u ps4 mělo jít přes hdmi, ale jak správně zapojit kino do tv, aby to tak šlo? :) díky

Upraveno uživatelem Misi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

10 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0
  • Moderators

Ahoj , dle specifikaci to ma bohuzel jen analogovy vstup na zvuk , hdmi to ma jen vystup , takze tam logicky zvuk z ps4 pres hdmi nedostanes . S TV propojis jedine pomoci cinchu (stereo) .

Ve specifikacich nevidim ani opticky vstup , je ale mozny ze ho ma kdyz to podporuje dts a dolby digital , mrkni zezadu . Vstup se oznacuje optical in a nebo taky spdif in . PS4 ma opticky vystup tak muzes mrknout jak to vypada kdybys nevedel , vstup a vystup se tvarem nelisi ma stejne koncovky jako hdmi .

Kdyby byla moznost jen tim stereem , lepsi jak kopanec do zadku . V tom pripade si kup scart redukci na cinch s prepinacem pro vstup-vystup a kabel cinch stereo (levy+pravy kanal) , cerveny a bily .

Scart pichnes do TV , nastavys prepinac na out (vystup) a cinche pak zezadu do toho domaciho kina . Domaci kino podporuje funkci dolby pro logic , takze ti namixuje pokud si to tam nastavis stereo do 5.1 avsak 5.1 plnohodnotne to neni .

Ten scart nebude nutny pokud mas na TV audio stereo vystup napr. formou jacku a nebo primo cinchu , ja to takto mel reseny u starsi LG ledky co jsem mel kdysi , jelikoz to jinak neslo .

Takto ti bude hrat jak PS4 tak i TV .

Upraveno uživatelem romeno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

No teď jsem se se z těch názvů kabelů a zkratek trošku zblbl :D ale opravdu není možné mít 5.1 plnohodnotný zvuk u her ps4? To mi přijde divné.. Nebo jsem z toho trošku zmatenej, co jsi napsal.. Myslel jsem ze to pujde vcelku bez problemu

To zase obětuju klidně tu tv, ale kdyby šlo ps4 hlavně

Edit: zitra poslu fotky obojiho, nejak se b tech audio vecech nevyznam :D

Upraveno uživatelem Misi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators

No zkracene , jestli nemas v tom dvd domacim kine opticky vstup (popsany vyse) tak z toho proste 5.1 nedostanes . Jak z TV tak i ps4 budou hrat jen stereo pres ty cinche .

Pokud nechapes , vyfot zadni panel toho dvd domaciho kina a hod to sem , zakrouzkuju ti to :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators

Urcite to bude lepsi jak z TV , to chce slyset jak to zni . Sam uvidis po zapojeni jestli zapojit i zadni surroundy . Ted uz tohle neresim , mam panasonic domaci kino bluray 3D i s optickym vstupem a sousedi me asi nemaj radi . Ale pred tim jsem mel logitechy x-530 kde to jinak neslo a zvuk byl rozhodne lepsi jak z tv .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ok moc diky! Zitra jeste pridam info

Edit: po shlednuti info na netu ale myslim a doufam ze optical input ma!! Budu doma az zitra tak poslu foto ale doufam teda

post-53375-14687177119742_thumb.jpg

A TV - z netu...

12987_5.jpg

Jinak mám doma Scart-Scart, Cinch-Cinch, Cinch - 3.5mm, Scart-Cinch.. Moc nevím, jak nejlépe zapojit a co kde nastavit

Tak co bys doporučil za připojení? tv má vše to je v poho

EDIT: Zapojoval jsem to.. Kino (audio in - line 2) -> cinch -> TV (audio out, ty dolní dva (bílý a červený) U kina zvolím Line 2, ale zvuk z tv žádný :/

mmmm tak se mi podařilo dostat zvuk, ale pouze z levé bedny a subwooferu.. A to skrz Cinch -> 3.5 jacka (TV).. Ale jen levá strana..

Upraveno uživatelem Misi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
  • Moderators

Ze hraje jen jeden kanal ze dvou je divny , to muze byt budto spatny kabel , spatne zastrceny kabel a nebo ze by byl kabel nebo zdirka v TV mono .

Pak to muzes vyresit tim scartem jak jsem ti popisoval vyse , kdyz to nejde pres cinch ani jacka v TV .

Pak to jiste pujde .

Jinak ten optickej vstup tam nemas , takze jak uz pise yanek71 , plnohodnotne 5.1 z toho nebude .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu