Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Bloodborne


mikas_cze

Recommended Posts

Včera jsem jel do JRC, sebou jsem si vzal NHL 15 a GTA 5. Jsem hardcore hráč NHL, proto jsem se NHL 15 zbavil protože je to je nehorázný s**t. GTA5 mě nechytlo, asi mám nějakou duševní vadu... no už nejsem nejmladší player. Nechal jsem jim to tam na protiúčet (NHL 15 780Kč a GTA5 750Kč... byznys jak víno). Nalákán recenzí, gameplayem a touho zkusit jiný tip hry jsem vzal Bloodborne.(DS jsem nehrál ani jedno). Mám rád hry od Japonců, tak jsem do toho šel.

Doma jsem to zapnul a věděl jsem, že musím opatrně, že to má být těžká hra. No jestli jsem si myslel že vím co mě čeká , tak mě hra hned vyvedla z omylu. Po asi první 1h hraní jsem si říkal, že jsem pitomec, že jsem měl raději hrát to GTA5 :D

Bloodborne jsem zapnul asi v 19h, no spát jsem šel o půlnoci. Došel jsem až prvnímu bossovi ale na to už jsem neměl ten den nervy.

Chce to ovládnout ovládání, naučit se správné pohyby, přepínání zbraně ve správný čas a pochopit protivníky... a taky trochu farmit :) Dělal jsem to tak, že jak jsem měl třeba 3000 "krve" tak jsem šel do Dreamu a upgradnul stat, něco dokoupil atd. Tady píšete, že zvednout level můžeš po prvním bossovi ? To moc nechápu, stačí zajít za panenkou (mimochodem proto neotvírá pusu když mluví, protože je to panenka) a tam si zvedal staty a dle mě vlastně i LVL. Začínáš s LVL 10 a každý stat ti to zvedá ne ? Teď tam mám LVL 15.

Dotaz: když vás sejmou, máte šanci získat krev zpět tak, že sejmeš potvoru co jí svítí fialově oči. Nebo to leží někdy na zemi. Když tě pak sejmou znova tak to zase můžeš získat zpět , tedy vždy ?

Jinak super hra, trochu mě štve kamera někdy, a taky jsem si zkoušel využít roh baráku ke krytí no moc to nefungovalo, prostě mě rozsekal i přes texturu (takovej ten hrbáč s 2h sekerou).

Upraveno uživatelem Luckass
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 1,2k
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

no levelovat se da az po tom, co ma hrac pod poctem dusi, ehm krve, v rohu v pravo nahore takovy to oko a je u toho 1. Coz by standartne melo jit az po prvnim bossovi, ale je tam predmet, kterej to zvedne i pred nim. Myslim :D

Kdyz te nekdo zabije, tak ma tvoji krev a svitej mu oci, kdyz se k nemu dostanes a nezemres mezi tim, tak ho zabijes a ziskas je zpet, pokud pri ceste k nemu zemres, tak o to prijdes (dobra otazka je, jestli i u toho co je ma v sobe??), kdyz jsou na zemi tak to tak je na 100%.

jj zabijeni pres roh nebo pres textury bohuzel v souls hrach ze stran AI fugnuje ale z tve ne :D

Hele a doll nejenze nemuze mluvit,ale kdyz projedes jeji hlavou kamerou tak vidis zezadu jeji oci a jazyk :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ad level: jojo to máš pravdu, našel jsem lebku "mad skull něco" už nevím, a po použití tam to "1 OKO" mám, což asi pak oživilo tu panenku. jojo tak to bude.

Sekera je dobrá, nejvíc jsem sejmul asi 4 zaráz :)

Hra jede myslím v 1080p, 30fps .. je to škoda, že nedokážou udělat 60fps, určitě by to bylo lepší. Co už no, je fakt že bych od PS4 v tomto směru čekal víc, když je to nová konzole a hra je dělaná přímo na ni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ze zadu je "Backstab" : držíš za potvorou R2 tak dlouho, až se útok "nabije" na maximum, tím ji omráčíš a pak R1 (nebo R2 jde taky mám pocit) na dodělání.

Ze předu je "Riposte" : potvoru střelíš v přesně načasovaný okamžik (to musíš vysledovat kdy), většinou jak zahajuje útok, tím ji omráčíš a pak ji z blízka dodělíš pomocí R1 (R2 nevím jestli pojede)

Úlomky se vylepšuje zbraň v Hunters dream.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jak se pouziva firearm.. ? sebral sem si tu co mi daly ty lebky ze země, a nenasel sem jak ji pouzit

jeste neutism jak pouzit molotov jinak jak options inventory use...

kdyz davam sipku dolu na padu, tak mi to jenom klik alae policko itemu je porad prazcny :/

Upraveno uživatelem aaischa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ještě dotaz: Kde najdu tu lampu? Asi až dál ve hře že? Jsem u prvního bosse. A druhý dotaz, už si zvedám status a zajímalo by mě, co mám zvednout, abych nepřátelům víc ubíral. Zvedl jsem si sílu z 11 na 13 a myslel jsem si, že jim uberu víc. Bral jsem 23 a beru pořád stejně, tak mi není jasné k čemu to zvyšování síly je. Já jim uberu víc jen jinou lepší zbraní? To je docela divné. Když mám větší sílu, měl bych jim ubírat víc. Nějak jsem to nepobral...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když leveluješ, tak se ti zobrazí modře změněné statistiky, podle toho se můžeš podívat, co se zvedá. Síla, a jiné atributy, dodává do zbraně poškození podle toho, jak je ta zbraň s ní "svázaná" (scaling anglicky). Jde to podle písmenek E-D-C-B-A-S , kde S je nejlepší scaling a znamená, že každý bod v daném atribudu se výrazně promítne do konečného poškození. Ten scaling se mění i podle toho, jak vylepšuješ zbraň, takže ve výsledku je konečné poškození závislé na: zbrani a jejím vylepšní , zbrani a jejím scalingu, atributu, který koresponduje se scalingem (síle, skill, arcane,...) . Aby to nebylo tak jednoduché, tak se zbraně dají vylepšovat pomocí run. Takže když si přidáš runu, která dělá Arcane poškození a zbraň má Arcane scaling, tak se ti najednou začne projevovat atribut Arcane do poškození, jinak je tam jen na parádu (co se týče zbraně a poškození) ... uf, asi jsem to popsal moc složitě :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když leveluješ, tak se ti zobrazí modře změněné statistiky, podle toho se můžeš podívat, co se zvedá. Síla, a jiné atributy, dodává do zbraně poškození podle toho, jak je ta zbraň s ní "svázaná" (scaling anglicky). Jde to podle písmenek E-D-C-B-A-S , kde S je nejlepší scaling a znamená, že každý bod v daném atribudu se výrazně promítne do konečného poškození. Ten scaling se mění i podle toho, jak vylepšuješ zbraň, takže ve výsledku je konečné poškození závislé na: zbrani a jejím vylepšní , zbrani a jejím scalingu, atributu, který koresponduje se scalingem (síle, skill, arcane,...) . Aby to nebylo tak jednoduché, tak se zbraně dají vylepšovat pomocí run. Takže když si přidáš runu, která dělá Arcane poškození a zbraň má Arcane scaling, tak se ti najednou začne projevovat atribut Arcane do poškození, jinak je tam jen na parádu (co se týče zbraně a poškození) ... uf, asi jsem to popsal moc složitě :-)

Díky chlape, je to na mě asi moc složité, ale zkusím si s tím pohrát :) Mám zbraň ten sekáček. Teď jsem se díval a u značky síla je písmeno D, takže jakoby druhý level. Budu tedy dál vylepšovat a uvidím jestli se to bude zvedat :)

P.S. Jo a tu lampu jsem myslel tu, která mi zlepšuje vidění v tmavých místech. Tu bych rád našel, nebo koupil.

Upraveno uživatelem Susperian
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uz to vidim ja si vzal nejakou blbolu pac chce bloodgtinge 70 a ja mam 7... chybka :D

a molotov priradim jak ? policko itemu mam porad prazdny ikdyz davam sipku dolu.. :/

Musiš to v menu nejdřív přiřadit na ty spodní políčka a pak už budeš ovládat šipkou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky chlape, je to na mě asi moc složité, ale zkusím si s tím pohrát :) Mám zbraň ten sekáček. Teď jsem se díval a u značky síla je písmeno D, takže jakoby druhý level. Budu tedy dál vylepšovat a uvidím jestli se to bude zvedat :)

D je ale v tomhle smeru spis to nejhorsi... neni tedy spis ta zbran, kterou pouzivas na DEX resp tady na SKILL zamerena?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusím jednodušeji pro sekeru co mám http://www.bloodborne-wiki.com/2015/03/hunters-axe.html (na té stránce jsou všechny čísla a písmenka, co sem budu psát)

ta mám počáteční statistiky 98 / - / - / - / - , kde ta 98 znamená fyzické poškození

a má scaling D / E / - / D , což znamená, že její poškození modifikují parametry síla(D), skill(E), bloodtinge(-,neprojeví se), arcane(D,speciální, viz konec)

když si vylepšíš zbraň na +1, bude dávat poškození 107/-/-/-/-

když si ji vylepšíš na +3 tak to bude 125/-/-/-/-

ale celkové poškození co nasadíš bude, v případě +3 zbraně, součet 125 (ze statistiky zbraně) a čísla X, kde X bude určité procento z tvé síly (scaling D) + určité procento z tvého skillu (scaling E). To procento určují

ta písmenka D / E / - / D ...jak jsou velké netuším zatím, ale D > E

to poslední "D", pro Arcane, se zatím v poškození neprojeví, protože nemáš na sekeře runu, která mění její poškození na Arcane, kdyby si si ji tam přidal, tak se tam projeví i to druhé D

takže to, že budeš zvedat sílu se sice na poškození projeví, ale zatím jen trochu, musíš zbraň i vylepšovat, což samo osobě poškození zvedne (viz 98 --> 125) a zároveň to může změnit scaling (třeba z D na A) a tím pádem

se ti bude připočítávat větší poškození za sílu

snad to je jasnější

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to pak ve hře i tak, že si zbraně měníš, nebo můžeš najít / dropnou ti ? např. zde: www.youtube.com/watch?v=8H2jLw0_RnM (Ten meč fakt chci). Tzn. je to weapon z dropu , bosse ? Nebo to máš jednu zbraň na celou hru a tu si prostě vylepšuješ ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkusím jednodušeji pro sekeru co mám http://www.bloodborne-wiki.com/2015/03/hunters-axe.html (na té stránce jsou všechny čísla a písmenka, co sem budu psát)

ta mám počáteční statistiky 98 / - / - / - / - , kde ta 98 znamená fyzické poškození

a má scaling D / E / - / D , což znamená, že její poškození modifikují parametry síla(D), skill(E), bloodtinge(-,neprojeví se), arcane(D,speciální, viz konec)

když si vylepšíš zbraň na +1, bude dávat poškození 107/-/-/-/-

když si ji vylepšíš na +3 tak to bude 125/-/-/-/-

ale celkové poškození co nasadíš bude, v případě +3 zbraně, součet 125 (ze statistiky zbraně) a čísla X, kde X bude určité procento z tvé síly (scaling D) + určité procento z tvého skillu (scaling E). To procento určují

ta písmenka D / E / - / D ...jak jsou velké netuším zatím, ale D > E

to poslední "D", pro Arcane, se zatím v poškození neprojeví, protože nemáš na sekeře runu, která mění její poškození na Arcane, kdyby si si ji tam přidal, tak se tam projeví i to druhé D

takže to, že budeš zvedat sílu se sice na poškození projeví, ale zatím jen trochu, musíš zbraň i vylepšovat, což samo osobě poškození zvedne (viz 98 --> 125) a zároveň to může změnit scaling (třeba z D na A) a tím pádem

se ti bude připočítávat větší poškození za sílu

snad to je jasnější

Díky moc :) A to +1 a +3 u zbraně, máš na mysli to číslo co je u každé zbraně? Zatím tam mám 1, ikdyž už jsem zbraň 1x vylepšil pomocí těch úlomků.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

+1 znamená, že si zbraň vylepšíl 1x

+3 znamená, že si ji vylepšil 3x

atd.

zbraní je ve hře více, můžou se střídat, měnit, jak je libo, každá má jiný moveset, takže co komu vyhovuje :-) a každá má jiný scaling, takže si

je třeba levelovat ty věci, které se hodí pro vaši zbraň, kterou chcete používat...což se napoprvé dozvíte pozdě :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

+1 znamená, že si zbraň vylepšíl 1x

+3 znamená, že si ji vylepšil 3x

atd.

zbraní je ve hře více, můžou se střídat, měnit, jak je libo, každá má jiný moveset, takže co komu vyhovuje :-) a každá má jiný scaling, takže si

je třeba levelovat ty věci, které se hodí pro vaši zbraň, kterou chcete používat...což se napoprvé dozvíte pozdě :-)

Sakra ti Japonci jsou fakt složití :) Nemůže mít zbraň prostě jen jinou sílu a rychlost a maximálně nějaký ten slot na runu atd. Takové šílené propočty a nevím co. Zlatý Zaklínač. Já vím, proč ty Japonce nemusím, ale tohle mě baví :) Každopádně až budu mít další zbraň, protože zatím jsem na žádnou nenarazil, ani ta studna mi nic nenabídla, krom nového oděvu, tak se na to podívám. Když teda budu zvyšovat nějaké ty položky v mém statusu, měl bych dávat pozor jestli to sedí i na mou zbraň, kterou chci používat. Ale to stejně zjistím až to zvednu a pak se podíváím na zbraň, protože jsem si nevšimnul, kde se ukazuje přivylepšování postavy, že se vylepšuje i ta zbraň, teda kde se ukazuje jestli to spolu sedí.

P.S. A ještě jedna zajímavá věc. Naškudlil jsem si 20 lahviček s krví. Šel jsem k bossovi a ten mě zabil, v době smrti jsem měl asi 7 lahviček, probudil jsem se u lampy a měl jsem zase 20, říkám si super a jdu zase na bosse, zase mě zabil a tak to šlo asi 3x a vždycky jsem měl po probuzení 20 lahviček, potom jsem k němu šel a použil jsem všech 20 lahviček a zase mě zabil. Probudil jsem se a už jsem měl 0 lahviček. To teda nechápu jaký v tom je systém...

Upraveno uživatelem Susperian
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Heal poty, naboje a dalsi se po smrti automaticky doplnuji z bedny v hunters dream, mel jsi jich nafarmeno vice.

Me by zajimalo jak funguji ty nahrobni kameny jinych hracu, cerveneho ducha vidim jen v hunters dream, jinde nahrobek jen vyjede ze zeme a nic.

Ted jsem pred Blood starved beast a vubec se mi nedari vyvolat jine hrace na pomoc, hraje se online, nebo kazdy jede solo na zacatku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No za mě musím říct že je to těžký jako prase, jsem pořád v té první lokaci na ulici, dostanu se na náměstíčko kde hoří velkej oheň a kolem něj hafo těch lidských nepřáte(ovedlo se mi to asi na 20x pokus), projdu to z leva na další náměstíčko kašnou a vránama a tady umírám, je to fakt tak těžký nebo dělám něco špatně?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lakej je po jednom, nikam nespechej, skupin u ohne je nekolik, zjisti si jejich trasy a likviduj je zezadu pomoci charge utoku (sprint a r1).

Kazda smrt te neco nauci, jejich vzorec utoku, kolik ran potrebuje ktery mob na zabiti atd. Jen by mohli fixnout ten loading time uz.

Bude hur, mnohem hur :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu