Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

upgrade Hdd


Dungeonmaster

Recommended Posts

Dle netu např : http://www.gamerock.cz/clanky/navody/item/1484-navod-vymena-hdd-v-playstation-4 a nebo další stránky co poradí strýček Google :) , není problém tam dát 2TB disk. ideálně SSHD . Plánuji tam právě 2tb disk dát páč 500gb je docela málo ,kór když hry jsou v poslední době totálně nenažrané na místo :-D ...

Jinak kámoš tam má 1Tb a vše v pohodě, další tam dal 500GB ssd a jde to docela znát. Ale osobně vidím ideál tak 1.5 - 2tb...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fat32 se dá zformátovat klidně na 1tb, problém fat32 je v tom ze neumí soubory větší než 2gb takže třeba film v mkv 2,5gb na ni nenahrajes, jinak nevím jak ps4 ale ps3 má vlastní formát hdd a veškerý data kryptuje a v jiným zařízení než v tom ps3 kde byl nainstalovanou nejde přečíst, předpokládám ze ps4 bude to samy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PS4 si disk sama naformátuje - co používá nevím - stačí tam dát např 1tb SSHD disk třeba / http://www.alza.cz/seagate-laptop-1tb-hybridni-d403215.htm / , stáhnout na flešku aktuální Firmware a pak přes safe mode nebo jak se tomu mmt nadává /7s podržet power tlačítko/ a pak už nechat zreinstalovat.. Jak je to ale se Savama z her to nevím zkusím se poptat kámošů .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tahle možnost tady je a vědělo se o ní již před vydáním PS4. Nejlepší na tom je, že to zvládne doma každý sám. Sony nejspíše vědělo, že 500 gb nebude dostačovat. Ano SSD disk zvýší i rychlost načítání jednotlivých věcí na konzoli a zrychlí i samotné spuštění konzole na youTube je i video kde je tohle porovnáváno i s hybridním diskem (mix klasického hdd s ssd částí), což je varianta pro ty, kteří nechtějí utratit jak psal donnybsc víc za hdd než za samotnou konzoli. S uloženými hrami (SAVE soubory) pokud vlastníte PS+ není nic jednoduššího než si je uploudovat do cloudového uložiště o velikosti 1 GB a po vyměnění hdd si je opět z cloudu stáhnout do své konzole a pro ty co nemají PS+ tak je možnost vložit uložené pozice na USB disk. Dle mého názoru je ale disk více než dostačující na zaplnění disku je zapotřebí nainstalovat více než 8 3áčkových her a hrát je současně. Pokud už bude nedostatek místa je jenom na hráči říct si co už nehraje a při nejhorším smazat pár titulů z HDD a uložené pozice si zachovat ty nezabírají tolik místa u The Last of Us to je 11 MB to na 500 GB HDD je zlomeček. Vím, že třeba někdo s mým názorem nemusí souhlasit, a nebo může oponovat tím: "ale já mám stažené hry, které jsem zakoupil na PS Store." na tohle můžu říct, že v tomhle jde taky Sony příkladem a zakoupené digitální kopie her po jejich smazání můžete kdykoliv stáhnout znovu, což je logické abych já přišel o hru, že se mi kupříkladu doje... hdd v PS4.

Upraveno uživatelem Kej-M547
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Přesně souhlasím, teď jsem si do ps3 dal 120GB SSD co jsem měl v notebooku, jen tak na zkoušku jak se to zrychlí, je to o dost rychlejší, bioshock se načítá o polovinu rychleji, infamous to samé, i jsem si kvůli přenosu savegame zakoupil pš plus na 3 měsíce, a je to super věc, nejspíš si zaplatím roční předplatné, mam nainstalovaných 6 her a půlka disku furt ok (u pš 4 by to asi bylo min) sshd je dobrý do notebooku/pc, zrychlí to systém, ale vzhledem k tomu ze v něm bývá 8gb SSD část, nemá smysl dávat do ps3/ps4

Jediný proč dam 1tb disk zpět do ps3 je ze jsem byl zvyklý si pouštět seriály a to je prez USB disk naproti tomu otravné zdlouhavé načítání složek/souborů, uvidíme jak si zvykne ženská, ona to na seriály používá a tady u toho nadává...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a treti moznost pro ty kdo nechtej drahy ssd ci hybrid ani pomalejsi 2.5 tak jako u ps3 staci za 30kc prodluzka sata kabelu, pc zdroj ci zdroj s 12 a 5v a das si 3.5 disk kerej je mnohem levnejsi, a i rychlejsi.. na ebay sou za par korun i ruzny boxy tak to muze i vypadat slusne :) mam to takhlec s ps3 a samo nejsem sam :)

jinak system souboru bude unixovej kdyz to bezi na freebsd.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten HDD je kryptovany (alespoň v ps3) je to nějaký upraveny jak říkáš Unix.

To s tím venkovním diskem má výhodu v ceně a v rychlosti - přece jen točí o třetinu rychlejc, ale nevyhodu je ze když ti do toho někdo drcnebza chodu tak můžeš o všechno přijít, přece jenom když je to uvnitř ty bedny má to větší vydrz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu