Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Upgrade grafické karty


Hráč123

Otázka

Zdárek, chtěl bych v blízké budoucnosti upgradovat grafickou kartu. Moje sestava je core i5 2550K, GTX 660Ti AMP od Zotacu a 8GB RAM, deska je Sabertooth P67, SSD crucial a 550W zdroj.

Mám přehled o tom že nvidia teď vydala 9x řadu ale chystá se něco do blízkého budoucna? Slyšel jsem o novém čipu od AMD ale trochu mě odrazuje, že čtu jak má AMD tam a tam problémy oproti Nvidii. Jako zákazníka mě ani nezajímá proč a jestli tomu tak je. Druhá věc je jestli má smysl investovat do high end karty jako třeba GTX980 na mé sestavě...určitě vím že by to nejspíš chtělo silnější zdroj ale bude tomu sekundovat procesor dostatečně? Momentálně jede na stock clock ale přetaktovat by neměl být problém (chladí ho Noctua) ale bude to i tak stačit? To je věc o které nemám páru a nerad bych měnil procesor. Případně jaká jiná alternativa by šla? GTX 970?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Mám GTX 970 od MSI a určitě se vůbec nevyplatí připlácet na GTX 980 stojí o moc víc a ten výkon navíc zase tolik není. Jakej máš konkrétně ten zdroj? 550w by měl stačit v pohodě na GTX 970 jestli to teda není Eurocase :D

EDIT: Přecházel jsem z GTX 770 a takovej nárůst výkonu jsem nečekal fakt povedená karta a hlavně když serfuješ po netu a nehraješ hry tak větráky na grafice se ani netočej takže paráda :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

No asi nakonec počkám jestli nepříjde s něčím AMD..zvěsti jsou takové že 390X by mohla být vyrobena 20nm procesem a mít 4xxxbit sběrnici oproti 512bit u 290x respektive 256bit u GTX 970/980. To by mohl být výhodnější upgrade.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Mám GTX 970 od MSI a určitě se vůbec nevyplatí připlácet na GTX 980 stojí o moc víc a ten výkon navíc zase tolik není. Jakej máš konkrétně ten zdroj? 550w by měl stačit v pohodě na GTX 970 jestli to teda není Eurocase :D

EDIT: Přecházel jsem z GTX 770 a takovej nárůst výkonu jsem nečekal fakt povedená karta a hlavně když serfuješ po netu a nehraješ hry tak větráky na grafice se ani netočej takže paráda :)

ty prechazis z 770 na 970 :D to bych taky chtel :D a jeste to de tolik poznat joo......co ja bych dal aspon za tu 770 (neprodavas ji ?) me uz taky GTX 570 pomalu zacina dosluhovat tak pockam az bude DX 12 za nejakou lepsi cenu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu