Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Teplota čipů v FSD/XEX/DL - kde jsou ta čidla fyzicky?


Recommended Posts

Zdar

Chtěl bych se zeptat, odkud se bedou data temperatur v nadstavbách pro RGH.

Tj. - když mi třeba XeXMenu ukazuje teploty CPU - kde to snímá?

Resp. předpokládám, že CPU a GPU je v čipu pod chladičem, ale hlavně bych potřeboval MOBO/CASE - mi tam ukazuje ze startu, nebo při pomalých otáčkách třeba 180°C, když nastavím třebas 45% na fanu, celkem rychle to klesá na normál.

Zajímalo by mě, který čipy ty senzory přesně hlídají - na desce, abych se mrknul, zda nejsou nějak stíněný, popř. udělám malej sink.

Trinity s RevC, 16747, žádné další úpravy, žádný jiný problém s boot ani další funkčností

Díky za odpovědi.

edit

Taky jsem zjistil, že jsou hodnoty tak o 15°C na CPU a GPU nižší, když je konzole venku - jen plechařina. A na MOBO se drží kolem 26°C. Mně třeba vyhovuje radši ticho a výkon, než estetika. Teda když bych si musel vybrat.

Teď jsem to třeba složil, spustil Far Cry 3 pro test, během asi 10 minut se rozjel hrubě větrák a pomalu zpomaloval (nastavení auto), tak jsem dojel úkol a skočil do XEX: CPU, GPU, RAM cca 60°C ale MOBO 256°C. To bude asi volovina ne? Tomu přistřihnu někde trejsy... někde to asi tlačí..

Upraveno uživatelem mimoa23
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu