Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

iPhone 4s zaseknut - nelze obnovit


copik

Otázka

Zdravím,

z ničeho nic mi prostě přestal fungovat iP mám ho i po JB, 3 roky naprosto v pohodě. Je tam ještě starý iOS 4. Pokud ho nemám na nabíječce nebo v PC tak z něho nedostanu nic, prostě úplně mrtvý. Když ho tedy připojím tak v pravidelných intervalech cca 20s se objeví "jablko" a poté zmizí, což se pořád opakuje. Dostanu taky do bodu kdy se mi objeví na displeji připojit k iTunes. V iTunes vidím jeho sériové číslo a je mi nabídnuta možnost obnovy, protože je něco špatně a jiná možnost není. Po odsouhlasení všech formalit se rozbalí daný soubor a iP se na chvíli odpojí, pak připojí (to udělá asi 3x) a pak naskočí chybová hláška, že obnovu nelze provést. Kód chyby je 4013 což jsem vyčetl přímo na stránkách applu že bych měl změnit USB kabel nebo PC nebo aktualizovat iTunes, zkoušel jsem na 4 PC a 4 kabelech vše aktuální. Bohužel BOD 0.

Zkoušel jsem tedy připojit k PC najet do DFU - což se podařilo, iTunes řekl že mám telefon v režimu zotavení a je potřeba provést obnovu. Po opětovném potvrzení formalit se začal rozbalovat onen soubor s novým iOS. Tefon začal reagovat úplně stejně jakou bez DFU. 3x se odpojil a připojil a naskočila stejná chyba 4013.

Chtěl jsem se tedy zeptat jestli se s tímto již někdo setkal a je-li možné nějaké řešení.

Případně jestli v takovémto bodu je možné alespoň vytáhnout nějak data z iP.

Moc děkuji za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

4 odpovědi na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0
rad bych ti pomohl, ale musel bych mit iP doma..... zkusil bych si s tim pohrat.. uz jsem mockrat resil podobny problemy.... a na 99 % jsem problem vyresil... Ale je to na tobe, musel by si mi iP poslat. Jsem ze Znojma

No je to trochu krkolomné. Bez urážky mám trochu strach telefon někomu poslat aby mi ho zprovoznil. Může se stát že se to povede a telefon se mi nevrátí, tím nechci říct že je to u vás tento případ. Ve čt mám ještě jednu schůzku, kdyžtak bych Vás ještě kontaktoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Je to jen na tobe... Uz jsem takto tady spravoval... Postovny me borec poslal potom na ucet + odmenu 100 kc a vse bylo v poradku.. Ale jak rikam je to jen na tobe.. Nenutim te... Pokud by se oprava nepovedla tak mi posles jen postovny... Nemam potrebu nekoho podvadet.. Jen chci pomoct, protoze s iphonama jsem od prvopocatku, tak mam trosku zkusenosti

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ahoj, mam take problem se svym 4S, nechce se mi to prepisovat, ale postnu sem meil, ktery jsem mel pro servisy. Rozebiram iPhony, opravuji a tak podobne, ale s timhle si fakt nevim rady, zkousel jsem fakt vsechno :( dekuji za reakci Kony.cz

"Dobrý den,

chtěl bych se Vás zeptat, mám iPhone 4S, vyměňoval jsem homebutton, vše bylo v pořádku, ale bohužel iPhone psal jak se SIM tak bez hledání sítě. Nevím čím to může být způsobeno, pochybuji, že pouhou demontáží antény se na ni něco pokazilo a že by iPhone z toho důvodu psal i bez SIM hledání. Napadlo mě udělat restore, nejdříve jsem zkoušel update přímo z mobilu, vzhledem k tomu že iPhone nebyl aktualizován a to se nezdařilo, následně přes iTunes a to se také nezdařilo a tak jsem se rozhodl že to udělam přes recovery mód, to také nešlo a tak jsem zkoušel DFU a bohužel to také nešlo, vždy to napsalo že iPhone nelze obnovit, chyba 1.

Od té doby se dostanu do DFU, recovery a nebo mi svítí chvíli jablko a potom se iPhone vypne. Už se nejde dostat do iOS. Nevím čím je to způsobeno. Kód 1 hlasí, podle Apple care, že je problém s HW. Je možné že je to způsobeno tím hledáním, může být špatná čtečka? Byli by jste schopni dát telefon dopořádku? Není nijak vytopený nic, normálně fungoval až do pokosu o update a měl problém pouze s tím hledáním. Samozřejmě před výměnou HB signál fungoval 100%. Není problém Vám telefon zavést na diagnostiku a samozřejmě bych ho nechal u Vás i servisovat. Jaká by byla cena opravy? Já chtěl doma nejdříve zkusit restore, protože si nejsem vědom že by se něco při výměně homebuttonu zanedbalo a už vůbec co by zapříčinilo “searching”. Je možné že odešla čtečka SIM? Nevím proč iPhone nešlo aktulizovat z mobilu ani přes iTunes, možná z důvodu té chyby a nechtělo to pustit dále."

Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu