Jump to content
tofi

Forza Motorsport

Recommended Posts

Tak já bych rovnou měl dotaz k první forze...hrával jsem na původním ovladači k xboxu ale pár dnů zpět se mi dostal do ruky Fanatec Speedster 3 volant pro původní xbox a poježdění je to super ....přemýšlím teď nad koupí sedačky protože mě ježdení opravdu chytlo (předtím na gamepadu nebo volantech bez FF to bylo nic) a chtěl bych Playseat Evolution...bohužel k volantu jsem nedostal žádný "clamp" pro upevnění...četl jsem ale že balení k sedačce obsahuje tyhle věcičky aby šel volant přichytit. Může někdo potvrdit?

Předem díky za odpověď.

Share this post


Link to post
Share on other sites

bohuzel ja hral vsechny dily Forzy ale jen na gamepadech, takze s volantem nemam sebemensi zkusenost, jen jsem to perkrat u nekoho zkousel ale vyhovuje mi gamepad, nicmene treba tady playseat nejaky uchyty na volant ma: http://www.playseat.com/shop/eu/wl/playseat-forza-motorsport-seats.html

Edited by tofi

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://games.tiscali.cz/prvni-dojmy/dojmy-z-hrani-forza-motorsport-6-je-plna-malych-ale-dulezitych-detailu-253774

Dojmy z hraní: Forza Motorsport 6 je plná malých, ale důležitých detailů

20. 7. 2015 19:45 – Dojmy z hraní autor: Miloš Bohoněk

Přes 600 koní, aerodynamická konstrukce z uhlíkových vláken a dosud nejvýkonnější V6 EcoBoost motor o objemu 3,6 litru. Nejen takový je závodní speciál Ford GT, který příští rok odstartuje na čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans. Momentálně jsou na světě jenom dva kusy. Jeden z nich spol. Microsoft spustila během své E3 konference mezi publikum, jen aby jej pod dohledem samotného Henryho Forda III. zase promptně vytáhla a následně vystavila na svém stánku. Nový Ford GT se totiž prozávodil až na krabičku šestého dílu Forza Motorsport. A sluší mu to tam.

481406-fm6-keyart-horizontal-rgb-v1-jpg-653x367.jpg

Největší Forza

Není to dlouho, co jste o Forze, populární xboxové značce, slyšeli naposledy. Loni v říjnu vyšel výborný kousek Forza Horizon 2, který sice nabídl věrohodnější jízdní model než kdejaké Need for Speed, ale přeci jen šlo stále o hru, kde jste mohli nasednout do Lamborghini a posekat s ním vinou révu na Côte d'Azur. Dva díly Horizon jsou skvělé odbočky, nicméně Forza vyrostla jako tuhle méně, tuhle více realistický automobilový simulátor, kde se namísto po polích jezdí po skutečných okruzích. A Forza Motorsport 6 má být v tomto ohledu tím nejzásadnějším dílem v sérii.

Na úvod étrojkové prezentace vysypal Bill Giese, designový ředitel v Turn 10 Studios, pytel pěkných čísel. Šestka nabídne více než 450 ForzaVista aut od více než 80 výrobců, s nimiž se projedete ve 26 různých destinacích proti až 23 dalším jezdcům. Jen samotná kariéra vám má zabrat přes 70 hodin. Jo a celé to poběží v rozlišení 1080p a 60 snímcích za vteřinu.

481407-forza-motorsport-6-214x120.jpg473675-forza-motorsport-6-214x120.jpg473674-forza-motorsport-6-214x120.jpg Celá galerie

Velké sliby, byť se není čemu divit: Forza Motorsport 6 do značné míry staví na Forza Motorsport 5 a nemálo si půjčuje i z FH2 (včetně odlehčených showcasů), takže nelze říci, že by autoři na holé louce budovali úplně novou hru. Mají velmi slušný základ, a ačkoli prý každou recyklovanou část hry vylepšují, věci jako engine, jízdní model, drivatary, přítomnost Top Gearu, systém asistencí nebo modely aut do značné míry přebírají z minula.

V praxi to vypadá tak, že všechny tratě z pětky budou i šestce, ale kupříkladu Indianapolis Motor Speedway se tu blýskne v nové podobě, která bude reflektovat renovaci, jakou tento známý závodní okruh v USA prošel v loňském roce.

473673-forza-motorsport-6-214x120.jpg473672-forza-motorsport-6-214x120.jpg473671-forza-motorsport-6-214x120.jpg Celá galerie

Spousta drobností

Forza Motorsport se dlouhodobě snaží tvářit jako něco víc než jen platforma, kde se dá koukat na pěkné vozy a kroutit volantem. Dan Greenawalt, vedoucí vývoje celé značky, už pár let říká, že svou prací se snaží oslavovat krásu motorsportu a ukazovat, že je to něco víc než jen klukovská zábava. V šestce tak nebude klasická kariéra, ale jakási historická expedice pojmenovaná Stories of Motorsport, která má hráče provést největšími momenty v historii motorsportu, samozřejmě jen co do zdejších typů aut. Vedle sportovních kousků mezi nimi najdete i off-roady, klasickou civilní střední třídu nebo předválečné formulové kousky jako 1939 Maserati 8CTF.

I takové veterány prý lidé z Turn 10 omrkli v reálu, zajezdili si v nich, nasnímali je a převedli do hry tak, aby se chovaly (plus mínus) jako ve skutečnosti. V šesté Forze se autoři hodně zaměřili na kontakt vozidel s tratí. Na každém autě tak půjdou měnit pneumatiky, což s ohledem na déšť (konečně!) dává smysl. Při hraní Forza Horizon 2 jsme si už kapek na předním skle užili, nicméně při jízdě ve Forza Motorsport 6 má mít mokrá silnice na řízení větší vliv. Bill Giese během předváděčky několikrát zmínil aquaplaning a chlubil se, že na svých tratích mají 3D modely louží, které vám budou realisticky bušit do podběhů a tahat za volant, i když jimi projedete třeba jen jedním kolem.

„Zní to šíleně, ale kolem a kolem máme ve hře 148 různých povrchů. Třeba Daytona na Floridě… Je to stará trať, dnes je to už slepenec různých povrchů. Pokaždé, když přejedete z jednoho na druhý, ucítíte změnu,“ vyprávěl nadšený designér a jako by dával najevo, že dobrou závodní hru už dělat umí, a že teď si mohou dovolit honit všemožné detaily. Třeba když máte na předním okně kapky vody a strhnete volant doleva, kapky sebou trhnou doprava. Má to své kouzlo.

Děsivé závodní noci

Další „novinkou“ je závodění v noci. Uvozovky jsou na místě, protože noční řízení nabízely hry už snad před dvaceti lety, a loňský Driveclub dokonce uměl, na rozdíl od šesté Forzy, měnit denní dobu během klání. Jedním dechem však musím uznat, že závodění pod roušky tmy působí ve Forze trochu jinak než jinde - děsivěji.

Měl jsem příležitost zkusit jeden kratší okruh, který vedl neosvětlenou přírodou, a když jsem skočil do kokpitu, dvousetkilometrové pelášení úzkými silničkami na mě dělalo hypnotický dojem. Tma je zde opravdu tmavá, nikde nic, jen přede mnou zářil úzký kužel světla, který osvětloval asfalt, strašně rychle utíkající pod koly. Závodění ve dne a v noci je podle tvůrců natolik odlišné, že online žebříčky pro denní tratě budou oddělené od těch nočních.

473670-forza-motorsport-6-214x120.jpg473669-forza-motorsport-6-214x120.jpg473668-forza-motorsport-6-214x120.jpg Celá galerie

Jde o detail? Možná. Právě detailů je, zdá se, Forza Motorsport 6 plná. Na E3 byly k vyzkoušení jen tři okruhy (včetně barevného Ria de Janeira) a Microsoft nastavil na jejich projetí drsný časový limit, takže člověk ty tři tratě ani nestihl zajet, natožpak aby si pohrál s nastavením. Bylo zajímavé sledovat, jak mi průjezdy loužemi tahaly za volant, nicméně na první osahání se mi vlastně řídilo dost podobně jako minule. Forza Motorsport 6 zkrátka vypadá jako klasické pokračování – je větší, hezčí a detailnější. Však uvidíte sami docela brzy, protože hra vyjde už 18. září

Edited by tofi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Before we get into week four of the Forza Garage – what we are calling “Ford Week” since we are announcing a long list of incredible rides from one of America’s most exciting and prestigious automakers – let’s talk about our latest track announcement for Forza Motorsport 6.

At E3, we announced a number of new environments that are part of the 26 locales you’ll be able to race in Forza 6 – Rio de Janeiro, Daytona International Speedway, Watkins Glen and Brands Hatch. Today, we bring you Lime Rock Park.

6013f861-a665-40de-b817-a52c205ce9d3.jpg?n=FM6_Forza_Garage_week_4_Lime_Rock_2.jpg

Lime Rock Park

Nestled in the hills of New England, this gloriously serene setting has been a home to motorsport since 1957. While its rolling hills and dales may appear simplistic, mastering their complex camber and radii is something great drivers from every racing discipline have struggled to achieve for decades. The 1.5 miles of racing surface at Lime Rock was engineered with the help of Cornell Aeronautical Labs using scientific and highway-safety principles. The track’s six right-hand corners and single left-hand turn are deceptively fast, and its track width is utterly unforgiving. Heading uphill, you enter turn five blindly, so it will take time to master your turn in and braking. Nearly all the racing greats have tread here, from Paul Newman to Stirling Moss. Everything with wheels from stock cars to Formula 5000 have fought for victory or suffered in defeat on this American treasure. Now you can experience its challenge and majesty in Forza Motorsport 6.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prehled odmen (auta a kredity zdarma, do Forza 6 kdyz jste hrali prechozi dily:

http://www.forzamotorsport.net/en-us/news/fm6_loyalty_rewards

tyto auto budou zdarma pokud jste hrali dily:

Forza Motorsport 4: 2009 Ford Focus RS

Forza Motorsport 5: 2013 Ford Shelby GT500

Forza Horizon 2: 2013 Ford F-150 SVT Raptor Shelby

podle Tier v rewards programu (https://rewards.forzamotorsport.net) dostanete nasledujici auta:

Tier 2: 2015 BMW M235i

Tier 3: 2012 Nissan GT-R Black Edition

Tier 4: 2015 Jaguar F-Type R Coupe

Tier 5: 2014 Aston Martin V12 Vantage S

Tier 6: 2012 Lamborghini Aventador LP700-4

Tier 7: 2014 Ferrari #62 Risi Competizione 458 Italia GTLM

Tier 8: 2014 Audi #2 Audi Team Joest R18 e-tron quattro

a nakonec kredity do zacatku take zdarma, podle poctu vozu v garazi v predchozizch dilech:

For each game with 50 - 199 cars in your garage, you’ll receive 100,000 in-game credits.

For each game with 200 - 299 cars in your garage, you’ll receive 1,000,000 in-game credits.

For each game with 300 or more cars in your garage, you’ll receive 5,000,000 in-game credits.

Docela slusny, co rikate :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use. Privacy Policy