Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Nastavenie TV pre PS4


Macko Naut

Otázka

Nastavenie parametrov TV pre najlepší zážitok z PS4.

Ahojte, túto tému som založil na základe poznatkov zo stránky avsforum, kde sú rozoberané rôzne nastavenia. Bohužiaľ však nie komplexne ale individálne.

V ps4 sa dá v nastaveniach zmeniť výstup na 1080p, RGB - FULL HD a tým si "zabezpečiť" o poznanie krajší vizuálny zážitok ako na "automatic".

Sám hrám na tv Samsung, séria 6, UE40F6340SS a použil som nasledujúce nastavenia :

Game mode - off

Backlight - 16

Contrast - 90

Brightness - 45

Sharpness - 3

Color - 50

Advanced settings

Dynamic - off

Black tone - off

Flesh - 0

Gamma - 0

Expert pattern - off

xvYCC - off

Picture options

Color tone - automaic

Noise - off

Hdmi black level - normal

Film - off

Auto motion - off

Smart led - off

Cinema - off

avšak nie sú úplne ideálne a preto by som bol rád, aby sme sa navzájom podelili o znalosti.

Ďakujem.

Pre nováčikov pripájam pár variantov :

http://www.gamefaqs.com/boards/691087-playstation-4/69291302?page=1

http://sagamer.co.za/forum/showthread.php?144350-SAMSUNG-best-settings-for-PS4-gaming

...v podstate stačí do vyhľadávača zadať "tv settings for ps4" a pod.

Upraveno uživatelem Macko Naut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

11 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

vsechno co dela tv "sama" stoji za prd majkom :) ...

Macko ja myslim, ze to mas nastaveny dobre. Mozna bych zkusil jen trochu vytahnout color, tak na 70. Stahnout sharpness na 0, blacklight na 12, brightness na 55. Tak nejak +/- to mam ja na svy tv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

to nie je pravda, sony Tv po detekci playstation nastavi herni mod, pokial to samozrejme nie je totalna vykopávka a lepsie to nenastavis... ono, pre nastavenie na hry zas nic moc menit nemusíš, v podstate ide len o input lag.. nechapem, jako mozes schválit to nastavenie, ak nemas doma tu istu tv:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Skúsim to teda decentne upraviť a uvidím :)

Tak v Samsung nechať game mod zapnutý je krutý omyl. A tv mám cca 18 mesiacov, nech to sú aj dva roky ak beriem cestu od výrobcu :)

Btw. v inom vlákne som pozeral majko tvoj príspevok o input lag, avšak nikde som sa nedopátral k zisteniu aký má input lag ten môj tv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

neboj, ja ji mam taky cca 2 roky a porad to prenastavuju... ono dokonalej obraz asi nenastavi nikdo. Jelikoz i kazda hra / film ma jinou uroven.

input lag resit nema smysl, kdyz kazda hra na ps4 jde sotva 30fps. Nebo kdyz uz jde 60fps, tak to je u ptakovin, kde je to jedno..

jinak ta moje ma odezvu seda-seda 10ms, barvu pocitej 25ms+, takze ta tvoje bude mit +/- stejny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Game mod máš zapnutý, lebo listujem fóra a niekde ho odporúčajú zapnúť niekde vypnúť a tiež HDMI black level je niekde normal niekde low.

Napr. :

Samsung LED TV

Using latest firmware.

- Game mode on

- Picture Mode: Standard

- Backlight: 10

- Contrast: 100

- Brightness: 45

- Sharpness: 0

- Colour: 50

Advanced Settings

Black tone: Off

Dynamic Contrast: Off

Shadow detail: 2

Gamma: -3

Colour Space Custom: Colour: Red R-65 G-0 B-0, Green R-0 G-61 B-0, Blue R-0 G-10 B-75, Yellow R-59 G-54 B-0, Cyan R-0 G-60 B-38, Magenta R-44 G-2 B-41

White Blance: R-offset-16, G-offset-21, B-offset-21, R-gain-41, G-gain-29, B-gain-0

Edge enchancement: on

Motion Lighting: on

Picture Options

Colour Tone: Warm2

Digital Noise Filter: auto

MPEG Noise Filter: auto

Btw. source riešiš? prepnutý na PC / DVI PC ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

U me TV je mozne game mode zapnout na konkretni vstup HDMI. Game mode by mel byt pro hry zapnuty, jelikoz video signal pak neprochazi dalsim zpracovanim v procesoru televize. Toto zpracovani pochopitelne vklada zpozdeni. Zapnutim game modu odpadnou (se deaktivuji) nektera dalsi nastaveni, ktera jsou prave zavisla na zpracovani v procesoru televize - takze se to zjednodussi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu