Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Wifi router


MartanCJ

Otázka

Dobrej. Mám problém. Mám Internet od UPC (kabelovka 4mbit). A router tento http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=32543

Chci aby mi router vysílal Wifi signál a já si díky němu připojil PSP na Internet. Rád bych věděl, co, jak a kde nastavit a připojit (jakou dírou v routeru připojit k PC a jakou k PC :) ) . V tomto absolutně nemám páru...

Děkuji moc a někdo by na to mohl zhotovit Tutorial, protože je na toto hodně dotazů. Díky moc za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

7 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0
  • 0
Dobrej. Mám problém. Mám Internet od UPC (kabelovka 4mbit). A router tento http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=32543

Chci aby mi router vysílal Wifi signál a já si díky němu připojil PSP na Internet. Rád bych věděl, co, jak a kde nastavit a připojit (jakou dírou v routeru připojit k PC a jakou k PC :) ) . V tomto absolutně nemám páru...

Děkuji moc a někdo by na to mohl zhotovit Tutorial, protože je na toto hodně dotazů. Díky moc za odpověď

Takze kabelovka ma standartne zaple dhcp ve vsech routrech dnes jiz je take standartne dhcp.

1. Zdroj internetu = WAN

2. Vystup internetu = lan 1 az lan X

3. pokud ti to da po kabelu do pc automaticky dhcp - overis tak ze pojede internet

dokud ti nepojede v pc internet musis nastavit vse rucne - procti navod od routeru a krok po kroku nastav zakldni propojeni lan aby jsi se dostal do routeru pres www rozhrani - jinak nema cenu pokracovat k bodu 4

4. ted je treba zjistit branu - brana tvori rozhrabi mezi tvou vnitrni a vnejsi siti

zjisteni brany

jdi do ovladacich panelu

tam dej sitova pripojeni

vyber to jen u sebe nema krizek ani vykricnik a je unej napsano lan

klikni 2x na ikonku levym tlacitkem mouse

vyskoci ti stav dane sitove karty

zvol zalozku podpora

tam se hned dovis jaka je brana - bude tam cislo rozdelene teckami nekam si ho napis

pote muzes vse zavrit

pust internetovy prohlizec a zapis do nej tvou branu a dej ok jako kdyz chces otevrit adresu

otevre se ti bud hned menu routeru a nebo se budes muset prihlasit

login a heslo najdes bud v manualu nebo na cd od routeru nebo na netu na strankach vyrobce

pokud se zdrane prihlasis muzes tam nakonfigurovat wlan

wlan ma nekolik ruznych modu - nebudu dlouze rozepisovat jen ve zkratce popisu.

1. wlan je standartne v rozimu jako acespoint zkratka AP

acespoint umoznuje pripojeni ostatnich klientu k routeru pocet je urcen kvalitou routeru.

acespoint je treba mit nastaven - pokud se chci bez problemu pripojovat s pc note psp ci jinym zarizenim ktere ma wifi

dale je mozne nastavit bridge mod ale to je vhodne jako bod to bod a pote tam muzou byt jine moznosti kazdy router ma jine nastaveni

2. wlan ma standartne vyple jake koli sifrovani , zabezpeceni a hlavne je vypla sama osobe - je treba zapnout musite hledat v menu a wifi zapnout a nastavit u nej auto dnes jiz umi routery vsechny druhy wifi modu

to znamena ze je treba nastavit, jinak se vam kazdy v dosahu vaseho wifi routeru bude moci pripojit do vasi site coz neni moc dobra zalezitost

3. jak zabezpecit

jsou tri moznosti

a. pomoci mac adresy

b. pomoci sifrovani

c. pomoci mac adresy a sifrovani

pokud nevite jak na sifrovani dejte urcite pres mac adresu optimalni je kombinace obojiho.

Sifrovani je v nekolika moznostech jednoduche a ucinne je sifrovani pomoci WEP a open system shared key 64 bit

to znamena ze heslo je slozeno 5 asci znaku a nebo 10 hexadecimalnimi znaky priklad (E5EAAD6006)

4. kam vyplnit mac adresu a jak zapnout hlidani mac adresy

je tam polozka Access Control nebo ji podobna

tam pridate mac adresu wlan sitove karty ve vasem notebooku nebo externiho wifi

jak zjistim mac v psp - je tam co se nachazi verze firmwaru

po zadani mac adresy do routru musite jeste nastvit jak se ma router chovat po zjisteni.

moznoste je bud pri zjisteni teto adresy povol pristup

a nebo pri zjisteni teto adresy zakaz pristup

pokud mate povol pristup znameto ze wifi zarizeni ktere nebudu vyplneno mac adresou na aces listu se neprihlasi

opak pouze zakaze danym adresam ostani maji plny vstup

pokud zvolite pouze sifrovani budete dotazani na wep klic je to ten ktery jste vyplnili do routeru.

Router bude vyzadovat vzdy restart po provedenych zmenach pokud tak neucinite vase zmeny nebudou akceptovany.

To je tak asi vse ve zkratce

pokud budou otazky piste sem a ja jak se juknu tak poradim.

Omlouvam se za chybky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

díky za návod, ale jsem zaseklý už při prvním bodu :D né a né se připojit na internet. kabely mám propojené dobře. (Z Modemu do Wan a z počítače-síťové karty do Lan1 ). Nejprve to zkoším automaticky a prostě restartuji počítač... Načte se síťová adresa, ale nenačítají se www stránky... to samé i když to zkusím ručně... :( nevíte co dělám špatně? Počítam že problém je mezi klávesnicí a židlí...

tady je manuál přes který to dělám... http://img134.imageshack.us/img134/1671/skenovat0001ar9.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Takže brácho řešení je jednoduché. Vypoj všechno, zapoj tak jak to máš a potom zapni. Popřípadě resetuj modem od UPC. Problém je v tom, že když to neresetuješ s novým zapojením, tak nepřidělí modem adresy routeru. Zkus

zkusím díky. A jak restartuju modem od UPC? Tady jednou přišel chlap prdnul to tam a žádnej manuál či co tady není... takže asi vypojit odpojit ze zásuvky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu