Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

HELP! PS3 & PC LCD monitor?!


KingPat

Otázka

Internet je plny dotazov ohladne LCD monitorov, ktore su podporovane PS3.

Ale kedze je to pre mna - BFU - iba more & more confusing skusim to este raz a zhrnut.

KTORY MONITOR MI DOPORUCITE NA PS3 & PC/NOTEBOOK?

Pls piste recommendations ale taktiez PRECO (skusenosti preferred).

24"?

24" klady:

(- FULL HD rozlisenie 1920 x 1200 (1080p))

24" zapory:

(- cena)

(- prilis velky na pc/notebook)

22"

22" klady:

(- cena)

(- rozlisenie 1680x1050 - je to to comu hovoria 1080i??? - a malo by to stacit na PS3 hry? Nebudu ale potom Blue-ray videa prilis blur?)

22" zapory:

(- Nie FULL HDD rozlisenie)

Kedze vo vsetkych forach som nasiel iba utrzky tak by som to chcel zhrnut do nejakej finalnej podoby a bol by som rad ak by ste ma opravili.

assumption/question 1 - FULL HD monitor (1920x1200 ~ 1080p) je zbytocne pretoze zatial ani jedna PS3 hra to nepodporuje (ani nebude?)

assumption/question 2 - FULL HD monitor sa vyuzije iba pre Blue-ray videa

assumption/question 3 - 1680x1050 je 1080i? Ak nie aky je rozdiel medzi 1080p a 1080i

assumption/question 4 - PS3 nevie zobrazovat hry na 1680x1050 pretoze to je 16:10 pomer a PS3 podporuje format 16:9 a preto downscaluje hry a preto je hra downscalnuta na 780p (to je ake rozlisenie?)

Takze aky by mal byt monitor? Nebude 24" prilis velky kedze ani full hd nebude vyuzite. Okrem toho da sa to vobec rozoznat na tak "malom" monitore oproti nejakym 30"?

Ak by som si kupil 22" nebude to zbytocne ak to PS3 nepodporuje a bude mi zobrazovat hry ako 480p ci 780p - sorry ale nechapem moc rozdiel medzi tym a vsetky fora su moc strucne.

ODOZVA.

Vsade pisu odozvu 2ms (G2G ~ gray to gray) co som cital ale je dost zavadzajuce kedze je to ina odozva ako (white2blak = TRUE?).

Kolko je maximalna odozva aby sa na monitore dali pozerat movies/hrat hry bez akychkolvek blur efektov a neviem co vsetkeho ak to nebude stihat :).

KONTRAST

Predpokladam ze 1000:1 je OK.

JAS

Predpokladam ze 300cd je OK.

TYP OBRAZOVKY

Tak toto je dalsi kamen urazu. Vacsina monitorov je TN. Ktore ako som sa vsak docital neposkytuju velky komfort co sa tyka pozorovacich uhlov. Ci uz zo stran alebo z hora/dola.

Co som sa docital je ze TN monitory nie su moc idealne na hry/videa. Mozte sem niekto pastnut - recommendation? Alebo SKUSENOSTI? Ako je to s farbami ak je monitor nakloneny - hlavne cierna.

Nasiel som na alza.cz nejaky HYUNDAI 24" ktory ma typ obrazovky: A-Si TFT Active Matrix

Mali ste niekto moznost to nejak porovnat?

PRIPOJENIE

A nakoniec pripojenie. Niektori prisete ze staci podpora HDCM (alebo tak nejak). A teda ze staci kabel HDMI(z ps3)-->DVI(monitor). Nedochadza pritom k nejak redukcii rozlisenia alebo zhorseniu kvality?

Kedze by clovek musel precitat 1500 stranok - a kazda tvrdi nieco ine - apelujem na tych ktori maju skusenosti pomoct takym ako ja. :ziped:

THX!

-kp-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

3 odpovědi na tuto otázku

Recommended Posts

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu