Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

HDMI-DVI kabel - funguje to?


niklik

Otázka

Ahoj, projizdel jsem internet, ale nejak se nemuzu dohledat odpovedi. Muzu pripoit Xbox arcade s HDMI pres HDMI-DVI kabel http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=40922 k LCD monitoru s DVI vstupem? Mam monitor Samsung 215TW. A co nebo ktery kabel mam potom pouzit na prevod zvuku, proste aby mi do neceho sel zvuk :) diky za odpoved

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

10 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

Tadyten kabel zvuk nepřenáší. Spíš si kup přímo VGA kabel na Xbox, tam máš i výstupy na zvuk (cinche). Já ho sám vlastním a je dobrý. pic1.jpg

Zvuk mám vyřešený takto:

Cinche VGA kabelu zapojíš do této redukce (červenej a bílej)

ImageWrite.asp?CO=MK603&FR=Aliaweb,%20spol%20s.%20r.%20o.&FL=2

Z druhé strany redukce píchneš opět červenej a bílej cinch a máš z toho 3.5 mm Jack.

ImageWrite.asp?CO=MK362b&FR=Aliaweb,%20spol%20s.%20r.%20o.&FL=2

Možná je to řešené složitě, ale funguje to.

Obraz i zvuk ok.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

No právě ten HDMI-DVI kabel je jen na obraz, takže tam zvuk vést nelze. Jedině sehnat nějakej, kterej by měl i výstup na zvuk (cinche).

Nebo jedině nějakou ''rozdvojku'' na HDMI - do jednoho HDMI by si dal ten kabel do monitoru (HDMI-DVI) a do druhýho HDMI kompozitní kabel Xboxu a ten by si použil na ten zvuk. Na internetu jsem našel tzv. switche.

HDMI-switch-3port-3d.jpg

Jinak mi ten analogovej signál nepřipadá otřesnej. Na mém 19'' palcovém širokoúhlém Samsungu to vypadá dost dobře. Ještě v tom vidím výhodu, že nemusím odpojovat/připojovat když chci hrát žádné kabely (mám na monitoru oba výstupy - digitální PC, analogový Xbox).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Vim jak to myslis, vim ze DVI vede pouze obraz, ale nevim jestli jsi dobre pochopil me. Ten HDMI-DVI by byl samozrejme pouze na obraz. K Xbox arcade se dodava kompozitni kabel, coz je jednoduchej video obraz a CERVENEJ a BILEJ cinch na zvuk, ktery ja prave potrebuju, takze bych do konzole zapojil jak hdmi na obraz, tak i AV kabel, ze kteryho bych tahal jen zvuk, to snad je realny ne, muzou na xbox byt pripojeny dva kabely? Hodne lidi to nejak takhle resi, kdyz nemuzou treba na televizi tahat zvuk pres hdmi, ale u nich je to slozitejsi, protoze to pripojujou na kvalitni repro 5.1, mne by stacila jen redukce 2*cinch-jack. No to je jedno teoreticky je to vyreseny, zitra nebo v utery mi prijde xbox a pak napisu dojmy. Mne se to hlavne nechce tahat pres VGA taky proto, ze jen ten blbej kabel stoji i vic jak 500Kc a hdmi-dvi stoji 150Kc, plus ty redukce na zvuk par korun.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Vim jak to myslis, vim ze DVI vede pouze obraz, ale nevim jestli jsi dobre pochopil me. Ten HDMI-DVI by byl samozrejme pouze na obraz. K Xbox arcade se dodava kompozitni kabel, coz je jednoduchej video obraz a CERVENEJ a BILEJ cinch na zvuk, ktery ja prave potrebuju, takze bych do konzole zapojil jak hdmi na obraz, tak i AV kabel, ze kteryho bych tahal jen zvuk, to snad je realny ne, muzou na xbox byt pripojeny dva kabely?

takhle to mam zapojeny, obraz pres hdmi->dvi kabel a zvuk zvlast z druhyho konektoru ... jen je mensi problem, ze ten origo kabel k xboxu ma nesmyslne velkej umelohotnej kryt na konektor, kterej brani zapojit hdmi zaroven s druhym kabelem. staci sroubovak a zbavit se te umele hmoty a uz se to vejde oboje ;) je to mnohem lepsi uz jen kvuli rozliseni pokud umi tvuj monitor hdcp, pres klasickej dsub protlacim jen 1280x1024 max.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
takhle to mam zapojeny, obraz pres hdmi->dvi kabel a zvuk zvlast z druhyho konektoru ... jen je mensi problem, ze ten origo kabel k xboxu ma nesmyslne velkej umelohotnej kryt na konektor, kterej brani zapojit hdmi zaroven s druhym kabelem. staci sroubovak a zbavit se te umele hmoty a uz se to vejde oboje ;) je to mnohem lepsi uz jen kvuli rozliseni pokud umi tvuj monitor hdcp, pres klasickej dsub protlacim jen 1280x1024 max.

Diky tos me uklidnil ze to jde, podle netu muj monitor HDCP ma, takze nemel by byt problem, nevim jestli jsem moc rozmazlenej nebo co, ale poustet do kvalitniho 21" analogovej signal se mi zda dost vo nicem, kdyz ma nekdo 19" LCD a TN obrazovkou za 5000, tak to chapu, ale na monitoru za 14k s S-PVA je uz ta kvalita sakra znat, zkousel jsem VGA z pc, z xboxu component a to se absolutne neda, vsechno je rozmazany a ma to duchy na jakymkoli rozliseni, treba pro porovnani ma mit flatout UC na xboxu lepsi grafiku, nez dvojka na pc, ja hral UC pres komponent a ta grafika se mi zdala o nekolik trid horsi :)

To Kastan: Nemel bych davat odkazy na cizi fora, ale kdyz na google zadas xbox 360 forum, tak hned ctvrtej odkaz, jehoz stranka zacina na x...., ma forum s hromadou prispevku a tam tohle resili nejakym bastlenim a kuchanim kabelu, tak tam mrkni :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu