Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

router nebo wi-fi klic??


bykk

Otázka

16 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

je to uplne jasny - ROUTER..

NEvyhody wifi klice - ANO, musi ti bezet PC

- ma to mensi dosah

- blbe se to instaluje (rozhodne hure nez router)

- nema to moc vyuziti do budoucna

vyhody routeru - nemusi ti bezet PC

- vetsi dosah + moznost vymenit antenu za lepsi/smerovou

- vetsi moznosti nastavovani

- do budoucna moznost do nej bud kabelem, nebo pomoci wifi pripojit dalsi PC co budes mit doma a mas sit, ve ktere budou vsechny PC v internetu, muzou sdilet soubory, muzes hrat hry po LAN apod..

- nastaveni vseho je v routeru, takze nezalezi na tom co mas v PC za OS, kdyz ho reinstalujes, nemusis vse znova nastavovat..

- nezabira ti to zbytecne USBcko jako wifi klic

- tech vyhod je mnohem vice, router je proste lepsi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Další předností Routeru je to, že je odděleným segmentem sítě, nejlépe když si pořídíš s integrovaným firewalem. USB je bezpečnostní díra do systému. Jak je známo ze zavirovaných PC běžících na ADSL linkách O2 přes USB modemy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Doporučuji ASUS AP nebo zkus Edimax, bez problému mi na něm běželo PSP přes kabelovku emulace MAC adresy plně automaticky, pokud máš ADSL tak se domluv s rodiči aby zkusili prodloužit smlouvu s poskytovatelem a zísakli tak modem zavýhodnou cenu. Pokud ti to klapne jdi do Zyxel 660HW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
a nemuzes hodit link??aspon 3....

Chlape zatracená, co takhle nějaký informace. Chceš to jenom jako přístupák nebo přes to musíš hnát další PC což znamená že potřebuješ switch, jaký máš připojení k ISP.

Tohle není SMS centrum, rád pomůžu ale bez informací to nejde, kdy se to tu naučíte?:idea::!::idea:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Hele wifikey hlavne nekupuj od edimaxu, je to slozity na nastavovani... Kup proste nejakej router... Fakt nebudes litovat, uz jenom kvuli tomu ze ti nemusi bezet pc abys moch jet na psp na netu

Jsou holt lidi pro který je složité nastavit i hodinky, cokoliv má web management se dá v poho nastavit, zvláště pak Edimax, naprosto jednoduché zařízení a natolik rozšířené že o něm najdeš spoustu forum. Navíc mysli na to, že ten kluk asi nevydělává a potřebuje co nejlevnější router. Já sem osobně odzkoušel Edimaxe nějakou 700 přesně nevím. Za prvé má slušnej signál a za druhé od té doby co jsem ho nainstaloval a zabezpečil jsem o něm neslyšel, kámoška na něm jede v poho s Asus ntb už dva roky.:bash:

na jakou sou routery vzdalenost

Tak si to proboha vyhledej, to je takovej problém? Záleží na anténě a struktuře objektu. Což je materiál ze kterého je postavena (beton, cihla, tloušťka zdí atd...).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Hele wifikey hlavne nekupuj od edimaxu, je to slozity na nastavovani... Kup proste nejakej router... Fakt nebudes litovat, uz jenom kvuli tomu ze ti nemusi bezet pc abys moch jet na psp na netu

Nekupuj wifi key od edimaxu?!Vis co to je edimax?Edimax je kvalita tak nevim co tu blejes at nekupuje edimax:roll: Esli je nejakej dongel od edimaxu kterej umi AP mod tak je urco dobrej...to bykk:hlavne si kup nejakej poradnej router kterej hlavne bude mit poradnej vysilaci vykon,nejakej kterej proste nepada a hlavne aby tam bylo WPA ktery si hnedka po instalaci router urco nastav:cheesygrin::D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Dá se říct že tak 30 metrů v zastavěné budově, mám WiFi v paneláku, router v úrovni stolu. V kuchyni což je nějakejch 8 metrů signál 65% když si někdo stoupne do dveří mám odezvu na router 120 ms s výpadky packetů 1 ku 3 jeden ok tři ex. Ještě nějakej dotaz?

p.s. špatná anténa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
a nemuzes hodit link??aspon 3....

Zkus se podívat na tenhle:

http://sitove-prvky.alza.cz/edimax-ew-7209apg-bridge-access-point-802-11b-g-11-54mbps-kon-na-externi-antenu-d59020.htm

Nebo se podívej v nějakém výprodeji po Asus WL500 deluxe, ten má dva Usb porty, pro připojení tiskárny, web camery nebo třeba hardisku, na routeru ti pak poběží ftp server a z něj si můžeš sosat data nebo je na něj z netu i ukládat, fakt bomba. Normálně v prodeji ho nenajdeš. Já ho koupil ve výprodeji na www.joyce.cz, kolegové z práce si vzali taky, měli 5ks - 3ks, mohli by mít ještě dva. Zajdi na ty stránky a zkus kontaktovat mailem obchodní odd. byl za 604 vč DPH plus 150,- poštovný.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

hele,sry ale tady otom nevim vubec nic...takze co tady padlo(ISP,switch,WPA)nevim vubec co to je.....takze ja bych to potreboval drobet vysvetlit-pro lamy.....nemoh bys mi poradit pres icq??...a kdyz si mi tam hodil ten link a rek at to omrknu tak nerozumim kazdymu 2 slovu jako kdyz se stary babi zeptas co je to psp:D....takze moh bys mi to vyvetlit?nelepe pres icq...dik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Bohužel momentálně nejsem na svém kompu, tak ti tady hodím slovníček základních pojmů.

ISP - internet service provaider - poskytovatel připojení TO2, GTS, UPC (ADSL,

free band, kabelovka)

switch - zařízení které spouje počítače do sítě

router - slouží ke směrování požadavků z vnitřní sítě do internetu

WPA, WEP - šifrování, zajišťuje nečitelnost dat pro jiná PC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu