Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Velký přehled před koupí Xboxu 360...


white

Otázka

Každý kdo by si chtěl pořídit Xbox 360 by měl zvážit nejprve pár základních věcí.

  • Jaké balení Xboxu si vyberete
  • Jaký typ (značku) mechaniky si zvolíte
  • K čemu Xbox připojíte
  • Kterou vypalovačku

1. Balení

Balení se skládá na tři části + jedna (v jinách zemích více) limitovaná edice

Arcade

Bohatě postačující balení pro všechny kterým zas až tak nezáleží na vybavení,ale hlavně na prožitku z hraní. Arcade balení obashuje:

  • 256MB paměťové karty
  • 1 x bezdrátový ovladač
  • AV kabel (pro propojení s klasickými TV bez HDMI vstupu)
  • odnímatelný faceplate (můžete si měnit přední kryt Xboxu)
  • pár her na jednom DVD disku
  • HDMI výstup

Cena Arcade: Od 5.490Kč - 5 990 Kč

Premium

Premium je pro ty,kteří už od Xboxu očekávají už trochu více. Hlavním kladem Premium balení je 20GB harddisk,na který můžete ukládat hudbu,video,ale i demo hry stažené z Xbox Live. Pozor na to,že u starších modelů,které jsou i u nás aktuálně k dostání se můžou vyskytnout balení,kde není výstup pro HDMI. Výstup pro HDMI se oběvuje u novějších modelů.

Premium balení obsahuje:

  • 20GB HDD
  • 1x bezdrátový ovladač
  • headset (sluchátka + mikrofon - vhodné pro hraní přes Xbox Live)
  • HD AV kabel
  • Ethernetový kabel (pro připojení k Xbox Live)
  • ondímatelný faceplate
  • Xbox Live - Silver konto (můžete stahovat dema,ale nemůžete hrát online)

Cena Premium: 7 490 Kč

Elite

Je pro ty,kteří už chtějí od Xboxu to nejlepší vybavení,se kterým se už nemusí o nic více starat a nic už dokupovat.

Elite balení obsahuje:

  • černé provedení konzole
  • 1x bezdrátový ovladač (černý)
  • 120GB HDD
  • HDMI kabel (pro připojení s nejmodernějšími TV,pro nejlepší kvalitu obrazu)
  • navíc HD AV kabel
  • headset (černý)

Cena Elite: Od 9.490Kč - 9 990 Kč

> Nejnovější verze ( březen 08 ) je aktuálně Arcade,tudíž můžete čekat největší spolehlivost a díky novému větrání i menší hlučnost,než u starších modelů

2. Výběr mechaniky

Když už je vybráno balení Xboxu,je potřeba se rozhodnout,jestli budete tvz. Legal nebo Ilegal. Legal je ten člověk,který si bude kupovat hry a nemá zapotřebí stahovat a pálit hry z internetu. Ilegal je přesný opak. To je ten člověk,který si hry nekupuje,ale stahuje je z internetu a následně je vypaluje (ano je to v rozporu se zákony).

Když chtecte být Legal,tak je jedno jakou mechaniku si vyberete,ale pokud by jste rádi pálené hry,tak je lepší vybrat si pouze ze dvou (2/3). A to SAMSUNG a nebo BENQ. Je ještě třetí HITACHI,ale u té není podpora tzv. FLASHE.

FLASH - Flash je proces při kterém se zasahuje do hardware Xboxu a přeinstaluje se firmware,tudíž půjdou hrát pálené hry

Ukázka mechanik: (kliněte pro zvětšení)

samsunghitachibenqlz4.th.jpg

3. Výběr připojení (TV/monitor)

Jednu z hlavních rolí,před koupí Xboxu je výběr toho správného kabelu,kterým propojíte Xbox a TV/monitor. Pokud máte moderní TV (LCD,plasma) tak předpokládám,že má HDMI vstup. Potom stačí už jen koupit HDMI kabel a nebo zvolit Elite balení,které HDMI kabel už obsahuje. Tímto kabelem je možné připojit i některé monitory,podporující HDMI.

HDMI - Vysoké zobrazení detailu (nejlepší dosažitelná kvalita obrazu)

Pokud ale máte starší TV,tak není potřeba věšet hlavu,protože se Xbox dá připojit i přes SCART. Tento kabel obsahuje jak balení Arcade,tak i Premium,ale i Elite.

Také je možnost,že by jste rádi připojili Xbox na monitor,ale nevíte si rady. Pro tuto možnost je snadné řešení a to,pořídit si Xbox VGA HD kabel (700 - 800Kč),kterým Xbox připojíte do vstupu který má snad každý dnešní monitor (D-sub). Kvality obrazu se v tomto případě bát nemusíte,protože u monitoru nezáleží na Hz,ale na rozlišení monitoru. Pokud tedy budete mít větší rozlišení,jak 1440x900,tak máte tu nejlepší kvalitu obrazu,neboli FULL HD.

D-Sub:

01minidsub15boxlnq9.th.jpg

A nebo...

Kompozitní video: Signál veden jedním kanálem (žlutý cinch) - nízké rozlišení (starší technologie) - prakticky použitelné jen na klasických televizích, kde větší rozlišení ani není potřeba.

compositegu1.th.jpg

Komponentní video: Signál veden 3 kanály (červený, zelený a modrý cinch) - vysoké rozlišení (až 1080p, novější technologie).

800pxcomponentvideorcags4.th.jpg

U obou je zvuk veden samostatně - u Xka buď stereo (bílý a červený cinch) nebo 5.1 optickým kabelem

VGA rozdvojka: Lze s ní zapojit 2 zařízení s VGA výstupem (klasicky PC a konzole) do jednoho vstupu (monitor)

4. Média

Před koupí Xboxu je také zapotřebí vědět,že pokud budete chtít vypalovat pro své účely stažené hry,tak je za potřebí mít DVD vypalovačku DL (Dual Layer = dvouvrstvá). A pokud už budete vypalovat data na disk,tak jedině na DVD DL+ . Na discích označených - pálené hry nefungují.

To je myslím pro zatím všecho,ale kdyby byli dotazy,tak neváhejte a napište.

---------------------------------------------------

Napsal: white Pro: www.console-forum.net

Zdroj: Známí a mé dotěrné otázky,na které jsem se ptal pro své vyřešení situace,děkuji.

Pomohly: Baski (dodal info o více kabelových rozhraní)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 251
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Top Posters For This Question

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0
Zdravim, prodává se kabel HDMI -> HDMI + 2x CINCH (na zvuk do externich repro) ?? Nějakej levnej nejsem zrovna boháč :bash:

Dikes

musíš externí repro napojit do TV;) určitě někde má 3,5jack stereo výstup

Chtěl bych se zeptat mám xbox 360 core a mám jeste pres rok záruku,kdyby se podelal vratej mi prachy nebo ho vymenej (i kdyz se uz asi neprodava).......

asi ti daj arcade(nástupce core)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Chci se zeptat jaky je rozdil mezi zapojenim pomoci cinche nebo SCARTU. pripadne je scart v baleni Acrade ? Mam sice uz objednanej VGA kabel ale chtel bych si nekdy zahrat i na TV tak at vim jestli se vyplati..dik

Rozdíl jsem moc na moji CRT TV nepoznal a newim jestli vubec nakej je ae ja to zapojuju pres cinch pac na jednom av v TV mam rekorder a na druhym xbox

Jinak v arcade baleni mas cinch+redukci z cinch na scart takze muzes vyuzit obe moznosti:D;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Zdravím hoši! omlouvám se jestli už se na to někdo ptal, ale nějak se mi to v těch kvantech nepovedlo najít a na nějaké hlubší pročítání moc času nemám. Mám jenom pár otázek:

1) Když si teď koupím novou 60 GB Premium verzi. Bude už tam vychytaná ta poruchovost? Myslím ty červené Diody atd..

2)Jaký kabel potřebuji na to, abych připojil Xko ke klasickému CRT monitoru u PC? A jestli je u Premium verze? Nikde se mi to neovedlo zjistit.

3) Poslední věc. Když si na DVD nebo CD vypálím MP3 nebo film, přehraji to na Xku bez flashe?

Předem díky za odpovědi!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

1) Je to vychytany uz u Premium HDMi verzi, takze tady u ty bych se nebal ;-)

2) Budes potrebovat VGA kabel. V Premium baleni neni, ale da se celkem lehce sehnat a stoji kolem 400-500 Kc (mam tu jeden kvalitni skoro nepouzitej, tak bych ti ho klidne prodal :-D)

3) prehrajes

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Dobra parce Tome.....jeste by to ale chtelo doplnit info o flashovani, kolik to stoji atd....protoze v tom se vubec newiznam......

na netu najdeš hafo návodů a můžeš si to udělat sám, nevypadá to vůbec složitě :) Kámoš to zmáknul podle jednoho z těch návodů a xko šlape jak hodinky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Zdravím,

mám v plánu kupovat konzoli xbox 360 premium ale vůbec se v této oblati neorientuju, tak bych zde napsal pár otázek a budu rád, když mi někdo odpoví a ujasní mi pár věci. Pokud to nepatří do této sekce, můžu to přesunout jinam. Předem se omlouvám za, pro vás, asi hloupé otázky ale někde to zjistit musim...

- xbox mám v plánu kupovat v usa, nevíte jestli mají přepínače 110-230V nebo budu muset kupovat trafo?

- nějaký další problémy s usa verzí mám očekávat?

- hry a filmy mi tam, předpokládám, půjdou jen ty pro usa region nebo region free, je to tak?

- umí xbox přehrávat xvid a divx filmy? Jak s titulkama, zvládá srt, sub, a podobně?

- mohu ke konzoli připojit externí disk s xvid filmama a přehrávat je z něho? Mohu také hrát hry z toho externího disku (v iso)?

- je možné upgrade softwaru ne českou lokalizaci, pokud vůbec existuje, nebo evropskou, hlavně kvůli českým znakům v titulcích k xvid?

Díky předem za jakékoliv poznatky nebo upozornění, čeho se mám vyvarovat.

M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Hry ti tam půjdou jen USA region s filmama by neměl být problém.... XVID/DIVX umí titulky , ale ne .... externí hdd můžeš připojit , ale musí být naformátovaný na FAT32 ... iso hry z něj spouštět nemůžeš.... upgrade na českou nebo evropskou lokalizaci možný není...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Byl jsem pyšným vlastníkem předchodí verze Xboxe i všech předchozích verzí PS. Přišly děti a já na hraní na nějakou dobu zanevřel. Po dlouhém zvažování jsem rozhodl, že si tuhle hračičku nejen pro děti pořídím a více tíhnu k xboxu. Rozvažoval jsem, zda ho koupit přes aukro, nebo nějaký e-shop a při mém hledání jsem narazil na tohle: http://www.gamehouse.cz/xbox-360/xbox-360-elite-4374.php.

Zdá se mi to jako skvělá cena, máte někdo zkušenosti s tímhle obchodem?

Také bych se chtěl zeptat, zda-li 360tka podporuje hry na starého xboxe?

Předem pockrát děkuji za odpovědi.

Marcus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Byl jsem pyšným vlastníkem předchodí verze Xboxe i všech předchozích verzí PS. Přišly děti a já na hraní na nějakou dobu zanevřel. Po dlouhém zvažování jsem rozhodl, že si tuhle hračičku nejen pro děti pořídím a více tíhnu k xboxu. Rozvažoval jsem, zda ho koupit přes aukro, nebo nějaký e-shop a při mém hledání jsem narazil na tohle: http://www.gamehouse.cz/xbox-360/xbox-360-elite-4374.php.

Zdá se mi to jako skvělá cena, máte někdo zkušenosti s tímhle obchodem?

Také bych se chtěl zeptat, zda-li 360tka podporuje hry na starého xboxe?

Předem pockrát děkuji za odpovědi.

Marcus.

Zapotřebí je tzv. flash mechaniky a záleží na mechanice která je uvnitř koupeného přístroje. Pokud se dá flashnout můžete bez problému hrát i starší hry z platformy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ještě bych měl jednu otázku. Mohou mi v obchodě říci, jakou obsahuje konzole mechaniku? Nebo jaká je pravděpodobnost, že Xbox 360 Elite bude mít mechaniku lite-on? Pořád váhám, ale nechci za každou cenu ušetřit peníze, abych pak skončil s Xem, který se nedá flashnout :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

v obchode ti to asi nereknou...nebudou kvuli tobe vyndavavat xbox a sundavat faceplate...a myslim si ze je to i celkem zbytecnost... od dubna/brezna se zacali do vsech Xboxu davat Lite-on;) ted je otazka co je lepsi... jestli koupit Lite-on a flashnout výmenou mechaniky... nebo koupit starsi verzi ale utz pouzitou a s flashem nebo mechanikou k flashnuti(coz bude levnejsi nez vymena lite-on) ;):D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Čau už jsem sem psal kvuli pár dotazum a mam ted jeden pro mě duležitý ma to cenu ho kupovat cena je dobrá vše je v pořadku ale jak dlouho mi ten xbox vydrži potřebuju aby mi vydržel cca 2roky a taky mě štve rage kvuli tomu ze nema xbox bluray.Akdyž ted dela PS3 litle big planet ma xbox taky nejakou pecku ?? pls odpovezte stoji to zaty prachy vydrzi to ty 2 roky ? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
DOTAZY:

1.Je v arcade redukce na scart je je to dobra kvalita obrazu nebo ne ??)co doporučujete?)

2.Kdyz pripojim xko k monitoru a budu mit sluchatka pujde zvuk jako ze budu hrat na monitoru plus sluchatka ??

zatim vse díky

1)Ano,obraz celkem ujde:D....... compositni kabel, s tim by mel byt lepsi obraz...HDMI se ale nevyrovna :D;)

2)VGA kabel obsahuje vga konektor a pak dva konektory myslim ze samce pro zvuk...musis koupit repro a do toho dat sluchatka anebo mozna pres redukci by to slo....

Ahoj lidi kamos si chce ted koupit xbox a chce ho mit flashly kdyz si ted koupi PREMIUM verzi co tam bude za mechaniku a da se to nejak zjistit ? dekuji moc za odpoved

Určitě Lite-On...na flash/nebo už flashnutý musí mít jedině bazarový :D;)

EDIT: ale jde flashnout i Lite-On ale je to dražší způsob :D;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu