Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Zaruceny navod na flash BenQ VAD6038!


niklik

Recommended Posts

Prominte ze zakladam novy thread, ale myslim si, ze v jinych by se to ztratilo, sam jsem se s flashem mordoval tri odpoledne, tak bych rad, aby muj navod pomohl co nejvice lidem!

1) Rozmontujte Xbox, na zarucni nalepku pouzijte fen a maly nozik (pozor nedrapat nehtem!), pujde to uplne samo, pak si sezente nejaky pevny a tenky, ale ne moc ostry predmet, kterym od sebe oddelate plasty, ja pouzil hrot u kruzitka, ale moc to s nim neslo :) Pozor az budete vysroubovavat tech 6 dlouhejch sroubu, jsou pekne mekky a snadno se vymelou, takze opatrne. Je dobre si taky sehnat PCI SATA radic s chipsetem VIA VT6421A, je to jistota, s nim to vzdycky pofrci, sata kabel od Xka pote zapojujte do konektoru č.1. Ja si koupil v obchode s tim, ze kdyz mi radic nepujde, tak ho vratim a vrati mi penize, tak jsem ho flashnul a vratil :)

2) Stahnete si nejnovejsi iprep

http://rapidshare.com/files/103394617/iPrep_101-006.rar

a firmware

http://rapidshare.com/files/103393598/Benq_iXtreme_v1.41.rar

a udelejte pomoci nej klasicky bootovaci flash disk. Pote si stahnete program Dosflash http://rapidshare.com/files/103379673/DosFlash_V1.4Beta.exe

rozbalte, a nakopirujte soubory ze slozky dosflash 16 na onu bootovaci flashku. Pak sem taky nakopcete soubor firmtool.exe, kterej je v prislusny slozce (8*) v souboru s firmwarem k mechanice.

3) Ted vypnete PC i Xko, Xko zapojte do elektriky (ale Xko je stale vypnuty!!!) a zapojte do Xka i video kabel, jehoz druhy konec nechte jen tak volne lezet. Taky spojte Xko dratem ci necim vodivym s necim, co je uzemneny, treba s bednou pocitace. Odpojte taky vsechny mechaniky a disky, at omylem neflashnete neco co nechcete. Spojte Sata kabelem Xko s pocitacem nebo sata radicem VIA (konektor č.1)

4) Zapnete PC a nabootujte z flash disku. Nektery flashky nevim proc nejdou, ja mel nejakyho 128MB smejda co nechtel nabootovat. Az nabootujete, dejte Y a enter. Tak a ted zacne ta prava sranda. Napiste prikaz dosflash.exe a dejte enter. Zobrazi se vam vsechny Sata porty a u nekterych ctyrmistny kod, u me treba C200, ci tak neco. Jelikoz u kazdyho pc je ten spravnej jinej, musime vyzkouset, ktery to je. To udelame v kroku 5.

5) Ted budeme zalohovat puvodni firmware. Napiste prikaz

DosFlash r xxxx 1 a0 1 4 orig.bin 0

kde xxxx je onen ctyrmistny kod z bodu 4. Tady nemuzete nic pokazit, podle statusu(viz dale) poznate, jestli to frci. Pokud ne, tak zkusite jiny kod, dokud to nepojede. Pozor na mezery, je potreba, aby byly napsany spravne. Pro jistotu napisu ten samy prikaz misto mezer s carkama, jenom pro prehlednost! Zadavat pak budete s mezerama!

DosFlash_r_xxxx_1_a0_1_4_orig.bin_0

Pote to napise MTK vendor intro failed ...... Date y a enter. Objevi se status 0*7F , ci nejaky podobny, co bysme normalne nechteli. Ted zapnete xko, status se zacne menit mezi 0*51 a 0*D1, po par sekundach vypnete xko a status zustane na 0*D1. Opet xko zapnete, status se zmeni na 0*73, objevi se 4 banky OK! a pak reading finished. Pokud se toto nestalo, mate spatny onen 4-mistny kod a musite zkusit jiny. Tak a ted se vam uspesne zkopiroval na flash disk originalni firmware pod nazvem orig.bin. Dobre si ho schovejte, treba poslete na mail, pokud budete reklamovat, musite prave tento vratit zpatky. Ted muzete vypnout Xko, a pocitacem najedte zase do normalnich windows. Budeme hackovat firmware. Pokud budete nahravat rovnou ten firmware, co stahnete z netu, Xko pak bude po vlozeni jakyhokoliv dyvka zobrazovat hlasku "Pokud chcete prehrat tento disk, vlozte ho do konzole Xbox 360" tak pozor na to!

6) Rozbalte rar archiv s firmwerama a nakopirujte originalni firmware orig.bin do slozky 8*, to je nejvyhodnejsi rychlost tichost/rychlost nacitani, pomalejsi opravdu nezkousejte. Ted dvakrat poklikejte na soubor Make iXtreme firmware.cmd a vytvori se vam hacknuty firmware, mne pod nazvem ix14.bin. Ten ted nakopirujte na bootovaci flashku, kterou jsme pouzivali predtim. Ted budeme mazat originalni firmware z Xka.

7) Ujistete se ze mate vsechny kabely(sata, video, uzemneni) zapojeny, opet nabootujte pc z flashky, Xko je vypnuty. Opet dejte Y a enter a ted napiste prikaz:

DosFlash e xxxx 1 a0 1 4 C7 0

pro uplnost zase mezery nahradim carkama pro lepsi viditelnost, znovu opakuji, zadavat to budete s mezerama!

DosFlash_e_xxxx_1_a0_1_4_C7_0

pote opet stejny postup, Y a enter, objevi se status 0*7F ci tak neco, zapnete Xko, bude prebihat 0*51 a 0*D1, vypnete Xko, status se zastavi na 0*D1, zapnete Xko, objevi se status 0*73 a zacne mazani. Az se objevi erasing ok, postoupime do zaverecne casti, a to nahrani hacknuteho firmwaru.

8 ) Vypnete Xko, restartujte pc a nabootujte opet z flashky. Ted napiste prikaz

DosFlash w xxxx 1 a0 1 4 ix14.bin 0

kde ix14.bin je nazev hacknuteho firmwaru, co jsme predtim nahrali na flashku. Opet pripisuji prikaz s carkama, piseme vsak s mezerama!

DosFlash_w_xxxx_1_a0_1_4_ix14.bin_0

pote opet stejny postup, Y a enter, objevi se status 0*7F ci tak neco, zapnete Xko, a rovnou se objevi status 0*73 mely by se napsat witing bank OK! dohromady 4* a Writing finished.

Tim je Xko flashnuty, jeste vyzkousejte nejakou palenku a melo by vsecko jet. Hry vypalujte v IMGburnu na Verbatim DVD+R DL rychlosti 2,4*, nezapomente zmenit booktype na DVD-rom. Pozor, nahrava se soubor .dvd , ne .iso.

Cerpal jsem z anglickeho navodu, ktery najdete zde http://caster420.360mods.net/VAD6038/BenQ%20VAD6038%20-%20DOS%20Manual.pdf kdybych tu mel nekde nahodou chybu, tak se mrknete tam. Hry si muzete pred vypalenim prekontrolovat programem DVD mulleter, jestli maji spravny region a podporu Ixtreme firmware http://rapidshare.com/files/103393022/MulleterBeta10.2.rar

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Čau vše jsem udělal jak si řekl a když jsem byl na konci a udělal jsem to co jsem měl (...mely by se napsat witing bank OK! dohromady 4* a Writing finished.) tak mi o udělalo ale pak mi to napsalo C:/ (a já nevím co tam mám napsat atd... a kydž zanu Xbox 360 tak mi nejde ani origos ani vypal. jen filmy.. co stím je? prosím reaguj na meil Sriqo@seznam.cz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Precti si tady na konci diskuzi nasi diskuzi s demariou http://console-forum.net/showthread.php?p=342074#post342074 , stalo se mu neco podobne nebo stejne ... Hlavni je aby si mel zalohu firmware mechaniky , protoze mechanika je vazana na seriove cislo desky v boxu a kdyz si udelal zes tam natvrdo nahral fw z nenacteneho tveho , tak ti box ted nechce cist hry ale jen dvd , zkus ten muj postup jak uz pisu vise :D

Popripade pokud si nevys rady muzu se ti to pokusit spravit , jestli mas teda zalohu . Jsem ze Zlinska

Jinak doporucuju spis delat to podle toho navodu co sem ti dal link , pres ten iprep je to prece jenom jednodussi nez pres dosflash :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 month later...

Postupoval som podla navodu. Preinstalovaval som aj NET framework a skusal som 2 PC + VMware. Vypise mi nasledovnu chybu (ak uz je FW vybraty, ixDef.xml file je dokopirovany do Resources) a ked dam Prepare Destination, tak pise chybu, ktoru vidno na obrakzu. Nestretol sa s tym niekto?

xboxflasherrorgy9.png

Edit: tak som rozbehal iprep vdaka inemu foru. Takze som to robil predsalen cez iprep nakoniec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau. Flashujem podla tvojho navodu na BenQ.

"DosFlash R FF00 1 A0 1 4 orig.bin 0

Pote to napise MTK vendor intro failed ...... Date y a enter. Objevi se status 0*7F , ci nejaky podobny, co bysme normalne nechteli. Ted zapnete xko, status se zacne menit mezi 0*51 a 0*D1, po par sekundach vypnete xko a status zustane na 0*D1. Opet xko zapnete, status se zmeni na 0*73, objevi se 4 banky OK! a pak reading finished. Pokud se toto nestalo, mate spatny onen 4-mistny kod a musite zkusit jiny"

Pouzivam prikaz co som napisal. Pouzivam sata porty na doske, snad to nevadi. Port mam FF00 preto, lebo ak dam iny, tam mi pri zapnutom XBOXE ani nezadne preskakoval medzi D1 a 51. Avsak ked vypnem XBOX neostane na D1 ale ostane na 7F a zaloha nie je nikde. Nevies ako mam pokracovat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Moderators

Spis bych ti radil udelat to podle tohodle navodu , ja uz podle nej flashoval 3 xboxy a bezproblemu : http://console-forum.cz/showthread.php?t=18383

Akorat si predtim precti jeste tento muj prispevek :

http://console-forum.cz/showpost.php?p=388691&postcount=50

Podle me je tento navod jednodussi , princip je stejny

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A pokud nemám zálohu starého firmwaru. tak je xbox na odpis ??? Nebo je možnost to nějak udělat. případně tam nahrát nějakej neoriginální ??

Potřebuješ aspoň seriový klíč starého firmware, ten už není potom problém hodit jinam. Ale klíč musíš získat buď z originálního firmware, nebo z funkčního flashnutýho firmware. Bez toho ti xko přehraje myslím akorát DVD filmy...

Jinak podle skoro stejnýho návodu jako je tenhle jsem flashoval už aspoň 10 Xek, všechno bez problémů. Jenom je zbytečný po zálohování firmwaru na flashku přepínat do winů, když zkopírovat originální klíč do hacknutýho firmwaru se dá i v DOSu. Stačí použít program firmtool (snad se tak jmenuje), běžně dodávaný s firmwarem. Víc prozradí právě soubor "Make iXtreme firmware.cmd", který ho taky využívá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potřebuješ aspoň seriový klíč starého firmware, ten už není potom problém hodit jinam. Ale klíč musíš získat buď z originálního firmware, nebo z funkčního flashnutýho firmware. Bez toho ti xko přehraje myslím akorát DVD filmy...

Jinak podle skoro stejnýho návodu jako je tenhle jsem flashoval už aspoň 10 Xek, všechno bez problémů. Jenom je zbytečný po zálohování firmwaru na flashku přepínat do winů, když zkopírovat originální klíč do hacknutýho firmwaru se dá i v DOSu. Stačí použít program firmtool (snad se tak jmenuje), běžně dodávaný s firmwarem. Víc prozradí právě soubor "Make iXtreme firmware.cmd", který ho taky využívá.

Ptám se protože mám možnost koupit XBOX, který jen čte DVD filmy. Ale není k tomu zřejmě záloha ani seriový klíč. Tak bez aspon jedné věci to vypadá že je zbytečný brát

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ptám se protože mám možnost koupit XBOX, který jen čte DVD filmy. Ale není k tomu zřejmě záloha ani seriový klíč. Tak bez aspon jedné věci to vypadá že je zbytečný brát

Vypadá to beznadějně no. Nevím jestli je nějakej jinej způsob jak zjistit seriový klíč, ale myslím, že ne..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

Mam v podstate touto metodou flashnuty Xko iXtremev1.1 uz neco prez rok ted bych chtel prejit na 1.41 protoze mam ve verzi 1.1 Quiet a sekaj se me animace atp. tak me to uz zacina trosicku iritovat, dotaz je takovej muzu beztrestne prevalit iXtremev1.1 na 1.41 chtel bych predejit komplikacim tak se radsi ptam. diky za vsechny podnety.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Čus lidi koupil jsem si xbox360 premium ten s tym 60GB diskem a schanim někoho kdo to dokaže odblokovat věci na odblok mam jen mi to nejde udelat.Koupil jsem ho v elektrowordu 22.12.08 mechanika vypadá na BenQ(Philips).JSEM SCHOPEN ZAPLATIT ZA ODBLOK.Jen to musi byt v okoli Praha Kladno. Kontakt na mě je 602 238 208

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 months later...

cus

ted falshuju z 1.5 na 1.6 a pouzivam doshflash a firmtool a chtel bych se zeptat pri vytvareni hacknutyho fw ve firmtoolu mam pouzit jako originalni firmware ten hacklej 1.5 co mam v xku ted nebo ten uplnej original co tam byl puvodne? jak následne v dosu nebo nejakym programem zjistim jestli mam verzi 1.5 nebo 1.6?

diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 7 months later...
  • 8 years later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu