Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Problém s připojením na internet


Lachtan

Otázka

PS3 mám od ledna a prakticky od té doby jsem neměl s netem žádný problém. Ten ale začal asi před dvěma týdny a to chybou 80710102.

(net k ps3 připojuju pomocí ethernet kabelu, který vypojím z pc)

Co všechno jsem zkusil:

1) Instalace nového FW

2) Umrtvení přijímače

3) Změna IP adresy

IP adresu mě to přidělí, ale u Internet Connection nastane failed.

Jinak ta chyba je přesně:

An error has occured during communication with the server. This is a DNS error.

V překladu:

Při komunikaci se serverem nastala DNS chyba.

Prolít jsem na googlu cizí fora, ale nikde jsem zatím nenašel odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 69
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Top Posters For This Question

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0

Mel jsem stejnej problem musis modem vypojit s elektriky(na chvilku) prehodit kabel z PC do PS3, zapojit do elektriky a nastavit podle vyse zmineneho navodu(PS3 Tutorialy) melo byto makat.Takhle my to poradily machri ze servisniho centra UPC.A zase naopak kdyz chces z PS3 do PC. Nekdo tvrdil ze je to spatne, mozna spatny modem ale znamy to prepojujou stejne tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

PS3 osobně nemám, ale četl jsem že má Wi-fi. Takže určitě bude umět i ad-hoc mód. Stačí kdyš spojíš počítač připojený k internetu s PS3 pomocí USB Wi-fi klíče v režimu ad-hoc, a na toto připojení v počítači nasdílíš internetové připojení.

EDIT: Router by byl elegantnější

marek_2080: adhoc sit PS3 nevyhleda...

To marek_2080: Takovou základní věc, a PS3 ji fakt neumí? Celkem úlet

marek_2080: zakladni? No jak myslis

To marek_2080: Základní ve smyslu Wi-Fi připojení, né funkce PS3 jako takové

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
1. Vypojit kabel z PC

2. Vypnout modem (cerna krabicka) z elektriny na cca 30s

3. Zapojit kabel do PS3

4. Zapnout modem do elektriny.

5. Nastavit presne podle navodu (PS3 Tutorialy)

Melo byto za chvilku makat

JA TADY ZADNOU CERNOU KRABICKU NEMAM LEDA OD MONITORU NAPAJEDLO

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ahoj všichni! :roll: Vím, že toto téma se tu řeší poměrně často, ale přesto bych požádala o pomoc. Snažím s připojit PS3 k internetu, ale marně. :cry:

Nemám internet přes kabel, ale bezdrátově přes malý modem (Ufon), který je s PC připojen vpředu přes USB, pak mám router D-Link DI-524UP. Mohl by mi někdo poradit, jak to spojit s PS3 dohromady, aby to fungovalo, prosím, prosím..

marek_2080: presunuto z PS3 Tutoriály

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Ahoj všichni! :roll: Vím, že toto téma se tu řeší poměrně často, ale přesto bych požádala o pomoc. Snažím s připojit PS3 k internetu, ale marně. :cry:

Nemám internet přes kabel, ale bezdrátově přes malý modem (Ufon), který je s PC připojen vpředu přes USB, pak mám router D-Link DI-524UP. Mohl by mi někdo poradit, jak to spojit s PS3 dohromady, aby to fungovalo, prosím, prosím..

PS3 propojíš s PC pomocí ehternetového kabelu, a v PC si na to USB připojení nastavíš sdílení internetu (google ví jak). Firewall může bránit sdílení

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
sry ze tady delam takovyhle tema..ale nvm..kdyz se pripoji na net pres t-mobile..a z toho modemu vede jen usb konec..ne takovej jako z modemu Motorola od UPC..jak se to tam nastavuje..diky

marek_2080: presunuto z duplicitniho topicu

Tímhle modemem se nepřipojíš, jediné využití je pokud si nainstaluješ do PS3 linux tak na něm to můžeš rozchodit. Na hraní to ale nejde.

EDIT: ještě můžeš zkusit tohle - http://www.xmaestro.com/view.php?cisloclanku=2006090003#2

Nastavení v PS3 mám např:

IP Adress 192.168.0.2

Subnet mask 255.255.255.0

Default router 192.168.0.1

Primary DNS 192.168.0.1

Secondary DNS 0.0.0.0

Počítač nastavený podle návodu výš a funguje to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Mám trochu jiný problém, mám zapojený net přes LAN, nastavenou IP adresu, vše funguje, jen mi furt vyskakuje hláška - Ethernet cabel is not connected a chvíli nato skočí Signed in. Nedělá to furt, ale nabíhá to tak 3x do hodiny. Nevím co stím.

Buď to ti kolabuje router, nebo máš vadný kabel zkus si do toho samého portu routeru dát PC a pinkat IP routeru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Kravitch ping je jeden z nástrojů příkazového řádku, stejně jako tracert či netstat patří do základních diagnostických nástrojů již od počátku widlí. Nejdříve bych použil příkaz tracert třeba na www.seznam.cz stejně jako ping má povoleno zjišťování trasy, níže uvedu příklad těch xkek si nevšímejte maskuju tím IP adresy po cestě:D

Výpis trasy k www.seznam.cz [77.75.72.3]

s nejvýše 30 směrováními:

1 < 1 ms < 1 ms < 1 ms xx.2.251.251 - první takzvaný hop tvoje gateway

2 < 1 ms < 1 ms < 1 ms xx.7.0.2

3 7 ms < 1 ms < 1 ms gw.xxxxx.cz [xx.84.xxx.1]

4 1 ms < 1 ms < 1 ms xxx.86.xxx.209

5 < 1 ms 1 ms 1 ms xxx.29.xxx.41

6 3 ms 7 ms 3 ms xxx.29.xxx.74

7 1 ms 1 ms 2 ms nix.seznam.cz [194.50.100.195]

8 1 ms 1 ms 1 ms www.seznam.cz [77.75.72.3]

tak teď, když máš výpis trasy na nějaké místo začneš s pingem na první hop tvojí výchozí bránu (gateway), tím zjistíš jestli je v pořádku tvůj router - ping xxx.xxx.xxx -t

to -t znamená že bude pinkat do té doby než na klávesnici zmáčkneš ctrl+c

pokud router nevykazuje chybovost pokračuješ pinkem na další hop.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Kravitch ping je jeden z nástrojů příkazového řádku, stejně jako tracert či netstat patří do základních diagnostických nástrojů již od počátku widlí. Nejdříve bych použil příkaz tracert třeba na www.seznam.cz stejně jako ping má povoleno zjišťování trasy, níže uvedu příklad těch xkek si nevšímejte maskuju tím IP adresy po cestě:D

Výpis trasy k www.seznam.cz [77.75.72.3]

s nejvýše 30 směrováními:

1 < 1 ms < 1 ms < 1 ms xx.2.251.251 - první takzvaný hop tvoje gateway

2 < 1 ms < 1 ms < 1 ms xx.7.0.2

3 7 ms < 1 ms < 1 ms gw.xxxxx.cz [xx.84.xxx.1]

4 1 ms < 1 ms < 1 ms xxx.86.xxx.209

5 < 1 ms 1 ms 1 ms xxx.29.xxx.41

6 3 ms 7 ms 3 ms xxx.29.xxx.74

7 1 ms 1 ms 2 ms nix.seznam.cz [194.50.100.195]

8 1 ms 1 ms 1 ms www.seznam.cz [77.75.72.3]

tak teď, když máš výpis trasy na nějaké místo začneš s pingem na první hop tvojí výchozí bránu (gateway), tím zjistíš jestli je v pořádku tvůj router - ping xxx.xxx.xxx -t

to -t znamená že bude pinkat do té doby než na klávesnici zmáčkneš ctrl+c

pokud router nevykazuje chybovost pokračuješ pinkem na další hop.

Nepotřebuju vysvětlení co je to ping, počítačovým sítím se už pár let věnuji profesionálně. Spíš mě zajímalo, k čemu mu bude dobrý ping, když má problém s odpojováním kabelu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Mám trochu jiný problém, mám zapojený net přes LAN, nastavenou IP adresu, vše funguje, jen mi furt vyskakuje hláška - Ethernet cabel is not connected a chvíli nato skočí Signed in. Nedělá to furt, ale nabíhá to tak 3x do hodiny. Nevím co stím.

PS3 bych tipoval až na posledním místě. PC pravděpodobně má, je stejný problém i na PC? Pokud ne, tak přepojit kabel co je mezi PC-router do PS3-router a naopak. Pak zjistíš, kde je problém. Pokud PC nemáš, zbývá pouze výměna kabelu za jiný, či zkusit jiný port na routeru

Logicky si vyloučí zda je problém na routeru, po trase nebo LAN portu PS3. Protože když mu to nevykáže ztrátovost může si z pecka pinknout IP PS3 a bude vědět na čem je.

Na trase problém není. Ping ti sice pomůže zjistit ztrátovost a latenci, jenomže v tomto případě to není zrovna efektivní nástroj pro odstranění popsaného problému

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Umíš anglicky? Ethernet cabel is not connected teď mi řekni co má asi prověřovat jako první? LAN port jenže zapomínáš že se bavímee o PS3 to je hláška co může znamenat cokoli. Proto PC ověřit oba LAN porty a pak jedu dál co na tom nechápeš?

Too kravitch No comment!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Umíš anglicky? Ethernet cabel is not connected teď mi řekni co má asi prověřovat jako první? LAN port jenže zapomínáš že se bavímee o PS3 to je hláška co může znamenat cokoli. Proto PC ověřit oba LAN porty a pak jedu dál co na tom nechápeš?

Ano umím, znamená to že kabel je odpojen. Co jiného by to mělo znamenat?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu