Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

MapThis! - kompletní návod na PSP-GPS


tekken90

Recommended Posts

Návod není kompletní, dodělám hned jak to půjde

Taky přivítám vaše zkušenosti a problémy s GPS a jak ste je případně vyřešili ;)

1 ) Map This ! 0.5.20

2 ) Kabel pro Holux 236,340

3 ) Stahování map

komplet PSP-GPS pack

- GMDL 05.10b

- verze GMDL pro mapy.cz

- MapThis 0.5.20 - s podporou GPSlim Holux na Slim PSP

- MapThis 0.5 - CZ

http://rapidshare.com/files/105402482/PSP-GPS.rar
nebo
http://www.edisk.cz/stahnout-soubor/20818/PSP-GPS.rar_20.9MB.html

1 ) Map This ! 0.5.20

Hlavní rysy programu:

* prohlížení map o velikosti až 65536x65536 bodů

* podpora GPSF formátu

* možnost přiblížit / oddálit mapu (počet úrovní zvětšení závisí na velikosti mapy)

* velké pokrytí

* možnost přispůsobit velikost mapy, úroveň detailu a pokrytí

* mód "Birds Eye" (3D pohled)

* noční mód (inverzní barvy)

* možnost přepínat CPU Clock mezi 222 a 333MHz

* schopnost zobrazit mapy v zip souboru

* schopnost zobrazit družicové a hybridní mapy z Google, MSN, ASK, Yahoo

* možnost nahrávat mapy přes WiFi

* zobrazení stavu baterie

* výpočet vzdálenosti v Map módu

* otáčení obrazu v Map módu

* možnost přidávat POI v Map módu (tlačítkem X)

* vyhledávání a zobrazení POI (tlačítkem O), zobrazí až 100 nejbližších bodů zájmu, které odpovídají vašim vyhledávacím kritériím společně se vzdálenostmi z aktuálního umístění

* možnost upravovat nastavení (config.txt) přímo z aplikace

* variabilní rychlost čtení z "GPS from file" módu (FAKEFEED=1), při přehrávání vašich zaznamenaných GPS dat, můžete tlačítkem X přepínat rychlosti x1, x3 ,x5 ,x7

* obnovení poslední pozice, aplikace si pamatuje poslední pozici a přiblýžení pro každou mapu

* možnost nastavení mapy která se zobrazí po spuštění aplikace (parametr STARTUPMAP=... v config.txt)

* podpora geolookup pro US adresy

* podpora lokalizace

* podpora zvuků

* hlasové výzvy a varování

Novinky ve verzi 0.5.20

* podpora generic serial GPS přijímačů (Holux gpslim236-240, M1000-1200 atd.) pro PSP Slim

* nyní jen jedna verze programu FW3.XX pro oba přijímače (PSP-290 a HOLUX)

volba přijímače se provádí v obrazovce nastavení:

o ENABLESERIALPORT=1 - Holux / serial port gps zařízení

o ENABLESERIALPORT=0 - podpora PSP-290

* verze programu FW1.00 nepodporuje GPS PSP-290 kvůli omezením firmwaru 1.00 a 1.5

* WiFi upload je nyní funkční ve všech verzích programu (musí být povolen LOADWIFI=1 flag)

* variabilní rychlost posunu mapy (ovládáno pomocí nastavení CURSORSPEED=..)

* plynulé přiblížení a oddálení mapy (přepínání pomocí nastavení SMOOTHZOOM=1)

* plynulý přechod mezi 2D a 3D pohledem

* četné optimalizace zobrazení

* otáčející se POI ikony

* lepší zobrazení kompasu

* oprava chyb

Podporované GPS moduly:

- Sony GPS-290 (potřebuje soubory z flash0: usbacc.prx, usbgps.prx - verzi pro 3.XX není potřeba

- Holux GPSlim236

- Holux GPSlim240 (potřeba upravit mapViewer/system/config.txt - baud rate - na 4800)

pozn: Holux GPS potřebují speciální kabel, viz. níže

- verze pro 1.00 a 1.50 FW nepodporuje GPS-290

Postup:

1 ) Překopírujte složku:

  • - pro verzi 0.5.20 překopírujte adresář mapViewer z archivu ze složky Map This ! 0.5.20/FW3.XX/ do PSP/GAME3XX - GAME3XX podle vašeho FW (verze pro 3.XX kernel, podpora Holux GPS na Slim)
    nebo adresář mapViewer z archivu ze složky Map This ! 0.5.20/FW1.XX do PSP/GAME (verze pro 1.50 kernel, podporuje Holux, Sony-290 GPS pouze s extrahovanymi soubory z flash0 paměti, na Slimu jde přes přes TimeMachine)
  • - pro CZ verzi 0.5 překopírujte adresář MapThisCZ z archivu ze složky Map This ! 0.5.20/Holux/ do /PSP/GAME (verze pro 1.50 kernel, podporuje Holux, Sony-290 GPS pouze s extrahovanymi soubory z flash0 paměti, na Slimu jde přes přes TimeMachine)
    nebo dresář MapThisCZ z archivu ze složky Map This ! 0.5.20/PSP-290/ do PSP/GAME3XX - GAME3XX podle vašeho FW(verze pro 3.XX kernel kernel, podporuje Holux i Sony-290 GPS)

2 ) Vygenerujte si mapy pomocí GMDL (viz. bod 3 ) a nakopírujte do /PSP/GAME3XX/mapViewer/maps/ (/PSP/GAME/mapViewer/maps/, /PSP/GAME3XX/MapThisCZ/maps/, /PSP/GAME/MapThisCZr/maps/)

3 ) Připojte GPS a spusťte Map This!

2 ) Kabel pro Holux 236,340

-nemám odzkoušeno s PSP SLim !!§ pouze Fat !!!

-dejte si opravdu pozor protože když to uděláte špatně můžete zničit jak GPS tak i PSP !!!!

Potřebujete:

- koncovku od PSP sluchátek (origo Sony . podle toho jaké PSP máte Fat/Slim) např. Intec G6704 PSP Remote Control, nebo jednoduše vemte koncovku z vašich sluchátek

- USB Mini B kabel, nepoužívejte kabel který obsahuje nabíjecí kabel

- odpor 1k, 1/4 W

- izolepu

- pájku

- Multimetr pro kontrolu pinů

- nůž na oholení kabelů

(tento postup by měl fungovat i se staršími modely Holux GR-203, GR-231

Postup:

Pozor u GPSlim 236, napětí TXD může být mezi 3,2-5V, proto nejdřív vyzkoušejte obvod s rezotorem větším než 1k (5k,3k,2k)

- přesný postup dodám později

Schema zapojení:

PSP_GPS_CONNECTION.jpg

3 ) Stahování map

Stahování map pomocí programu GMDL (Global Map Download Tool)

verze:

0.5.01b

- podporuje servery - Google, MSN Virtual Earth, ASK.com, Yahoo Sat Maps

- ke spuštění je vyžadován minimálně Net Framework 2.0

Cz verze

- stejná jako předešlá + pmožnost stahování map z mapy.cz

Postup

1 ) Spusťte program a vyberte jaký server pro mapy chcete použít (levý sloupec)

2 ) Nastavte si jaký zoom mapy atd chcete

3 ) Nastavte kam chcete mapu stáhnout (Set dir), název mapy musí začítan podtržítkem ( _ )

4 ) Klikněte na Download a čekejte :)

mapy pak kopírujte na kartu podle verze kterou používáte:

/PSP/GAME3XX/mapViewer/maps/ (/PSP/GAME/mapViewer/maps/, /PSP/GAME3XX/MapThisCZ/maps/, /PSP/GAME/MapThisCZr/maps/)

gps1pj3.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 52
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

jake ma tohle GPS na PSP nevyhody oproti samostatnym?

vyplati se koupit? :)

nevyplati - rikam z vl. zkusenosti..

- nevyhody, cena (ve srovnani se samost. GPSkama je dost vysoka)

- nekvalita - orig. SONY GPS na PSP je peknej shit, co v Praze na Namesti Republiky nemohl zafixovat satelity - resp. po 30ti minutach (!!!!) jich vzdy na par minut par zafixoval a hned to zase vypadlo - a to jsem s tim nebyl v aute, ale na volnem prostranstvi..

- mapy nejsou MIO ani TomTom, tudiz nejsou tak kvalitni, POI body nejsou tak dobre, fce taktez ne (ano je jich tam dost, ale ve srovnani s klasickou GPSkou)

- vydrz je mnohem mensi nez u klasicke GPS

- spatne se to v aute uchycuje - ke klasicke GPS uz mas i celkem dobry drzak.. k PSP ho musis shanet

- PSP nema dotykac, coz je u GPS dost blbe, chces neco prepnout, tak tezko budes za jizdy mackat tlacitka - to se proste neda, protoze jak na PSP tlacis, tak se drzak zacne taktez tlacit dozadu, takze se to neda zmacknout a ikdyby se ti to povedlo, tak je na to treba vetsi tlak a tlacitka jsou mensi, nez u klasicke GPS na dotykaci..

je toho mnohem vice, ale tohle je asi to zakladni co me ted napadlo... Mohu proste jen rici, ze na bezne pouzivani je PSP GPS vylozene nevhodna.. leda pokud ji chcete k nejakym hram apod.. ale na klasickou GPS nema ani zdaleka a dokonce na tom ani tolik neusetrite - kdyz se podivate na dnesni ceny, tak jsou velice priznice (a k GPSkam dostavate v 90% i mapy treba cele evropy, takze argument ze mapy pro PSP jsou free, neni moc na miste..)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja v praze nemam problem s origos od sony chytit signal do minuty, s tou pouzitelnosti ma bohuzel anonymous celkem pravdu, nejvic sem to vyuzil v lete pri pesych turach na horach. a nejvice to asi srazi chybejici geodata.

btw doplnil bych jeste planovani trasy v gmdl, pokud ma ten navod byt opravdu kompletni. na to se me pta na icq porad nekdo dodnes i kdyz sem to psal uz asi 5x na foru ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem FW 3.40 OE a GPS 290 s MapThis fungovala bezchybně. Poté jsem přešel na FW 3.90 M33-3 a při spuštění MapThis mám pořád GPS state OFF. Tak jsem zkusil spustit MapThisCZ a to vyhodí hlášku "could not load usbacc.prx" Tak jsem mrknul do Flash0 a mám tam 3 složky (vsh,font,dic), složka "kd" je skrytá i když mám nastaveno zobrazovat skryté soubory a složky. Dostal jsem se do ní pouze přes příkazový řádek a DIR. A tak po výpisu souborů ve složce "kd" tam soubor "usbacc.prx a usbgps.prx" chybí. Poradí někdo?Děkuji!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

No... mam sice 3.90 m33-2, ale psalo mi to taky, tak jsem stahnul mapthis verzi 0520 a funguje to... Az na fixaci sat. - to je fakt bida...Nekoupi nekdo psp 290? :)

Je tu dost topicu o GPS a nikdo netuší jak bych mohl zprovoznit GPS a MapThis na FW 3.90 M33-3??? Viz. můj problém o příspěvěk výše...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...
ja kdis jsi koupim gps na psp nak ho mouzou pouzivat v recku?jestli jo tak jak?upload mapy recka please diky.a sorry za moji cestinou jsem reck

muzes, mapy stahuje pres programek - stahuje je z mapy.cz (pro ceske mapy) a z google map.. jelikoz je na gmapach cela Zeme, neni problem si stahnou jakoukoliv zemi ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

zdravím pánové chtěl bych poradit. sice jeto tu všechno popsané ale nějak mi to nefunguje prosím poraďtě tak to udělat a popřípadě aby to fungovato i bez GPS modulu budu si ho kupovat ale až příští měcíc tak bych se chtěl seznámit s touto aplikací děkuji moc mám (Custom firmware 3.40 OE-A) kdyby bylo možné napsat kam co mám nakopírovat a atd děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

MapThis! funguje bezvadně. Mam GPS přijímač od Sony. Jen chvilku trvá, než zafixuje satelit. Nedávno jsem s tím jel do Polska a stačí si vygenerovat jen mapu té cesty po které pojedete. Jinak mapa zabere hrozně moc místa, dlouho trvá než se vygeneruje a stejně v PSP nejde vyhledávat. Trasa se asi nejlépe generuje na téhle stránce http://getroute.nieko.net/ Tam se vytvoří soubor, z trasy v googlemaps který nahrajete k mapě v PSP. Pak vás to pomocí bodů zájmu navádí k cíli. Je potřeba si ale vygenerovat zvlášt cestu tam i zpět! Jen je problém, pokud někde po cestě narazíte na objížďku. To je pak tahle naviace k ničemu, neumí přepočítávat trasu. Takže bez normální papírové mapy, bych určitě nejel :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu