Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Přepsaný (neplatný) záručák?


SEMRY

Recommended Posts

Dnes mě telefonicky kontaktoval prodejce mé N91 a bylo mi sděleno že mám v záručáku přepsanou cenu, že je to falšování dokumentu a tím je záručák neplatný a mám smůlu, vhledem k tomu že jsem podobné praktiky zažil už i v Datartu, rád bych věděl jaké mám šance. Prý mají i potvzení české obchodní inspekce. Záručák je jinak kompletní, všechno sedí. Bych taky mohl tvrdit že mi to přepsal prodejce ne? Já jsem si toho vážně nevšiml, a myslím že to není ani tak důležité pokud se podívají do počítače kde ta cena stejně je. Existuje nějaké řešení?

BTW: Při první opravě to nezkoumali.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..do zarucniho listu se pise cena?

..sem myslel ze jen typ vyrobku a vyrobni cislo..

..cena je na paragonu (a jak rikas) podel me taky, to za kolik si to koupil nema vliv na to, ze to mas 2 roky v zaruce...

..navic dneska se uz snad ani na zarucni listy nehraje a k reklamaci staci paragon..

..idkyz pokud by ti vraceli penize, tak uz to vliv ma:(

..btw: to si fakt prepisoval..nebo si to od nekoho koupil s tim zarucakem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..kupujici ma zakonem danou dobu 2 roky na reklamaci , pokud muze potvrdit ze predmnet zakoupil.. myslim ze by s tim nemnel byt problem ,ale rekni mu ze tu cenu popletli pri tom kdyz si ho kupoval ,.. popripade cerne ovce (ceska televize):)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi takhle....pro tebe není stěžejní cena, ale to že jsi to tam koupil a kdy...zbytkem se ohánět nemůže, řekneš že to jejich prodavač udělal při koupi chybu, nicméně doklad o koupi máš....navíc jako záruční list slouží jakýkoliv paragon potrvzený...takže nejde o tu cenu....to jen v případě že bys pak chtěl vrátit peníze.....tak ti nemusí vyhovět..ale pokud chceš opravu tak tě nemůže odmítnout

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sdružení ochrany spotřebitele:

Nebývá zvykem uvádět cenu na záruční list, k tomu slouží doklad o koupi. Pokud se Vám jedná o opravu, pak je pro přijetí podstatné pouze to, zda je telefon dosud v záruce a souhlasí jeho identifikační údaje a ne jestli stál 1,-Kč nebo 10.000,-Kč. Problém s cenou byste však mohl mít v případě, že by bylo potřeba odstoupit od kupní smlouvy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu