Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Alan Wake


Lisien

Recommended Posts

  • Odpovědi 298
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

čus. Mohl by mi tu někdo vysvětlit ten konec tý hry? Když tam du a vytvářim z těch nápisů ty věci tak tam T. Zane vraždí tu svojí ženskou? Pak Alan zničí tu černou babi a de dopsat tu poslední kapitolu Departure? A taky ještě jak tam je ta slavnost a ta obdivovatelka drží tu lucernu a za ní někdo je. Kdo? It is not a lake, it is an ocean. Taky moc nechápu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čus. Mohl by mi tu někdo vysvětlit ten konec tý hry? Když tam du a vytvářim z těch nápisů ty věci tak tam T. Zane vraždí tu svojí ženskou? Pak Alan zničí tu černou babi a de dopsat tu poslední kapitolu Departure? A taky ještě jak tam je ta slavnost a ta obdivovatelka drží tu lucernu a za ní někdo je. Kdo? It is not a lake, it is an ocean. Taky moc nechápu.

Tak sa na to uz kasli a hraj Red Dead

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

čus. Mohl by mi tu někdo vysvětlit ten konec tý hry? Když tam du a vytvářim z těch nápisů ty věci tak tam T. Zane vraždí tu svojí ženskou? Pak Alan zničí tu černou babi a de dopsat tu poslední kapitolu Departure? A taky ještě jak tam je ta slavnost a ta obdivovatelka drží tu lucernu a za ní někdo je. Kdo? It is not a lake, it is an ocean. Taky moc nechápu.

Nic si z toho nedělej, on to nechápe asi nikdo, včetně redaktorů Bonuswebu, kde v recenzi napsali: "Hru jsme dohráli v jednom zátahu za čtrnáct a půl hodiny a ke štěstí nám chybí jediné: abychom pochopili, o co tu k čertu vlastně šlo! Odvoláváme všechny námitky vůči japonským propletencům, protože tohle je vážně mazec. Napadá nás jediné srovnání: Cimrmanova hra o muži, kterému všichni lhali. Dokonce i na ten vichr z hor dojde!"

Tady tě akorát budou všichni ztrapňovat, nadávat ti do lam, ale nic konkrétního se nedozvíš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a prave o to islo vyvojarom...aby si si pockal na pokracovanie, ale to uz bude asi jedine DLC
Počkáme si dalších 6let na odpověd jedničky ... a snad se dozvíme o co v ní vlastně šlo a zda li alan při psaní svého bestselleru prožíval příběh a nebo se to odehrávalo v jeho bujné fantasii :D po večírku , jak si v episodě pět bere prášky na bolest hlavy a sluneční brejle a nebo to skutečně prožil _:D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

6let určitě ne ... bud to bude vše přes DLC a nebo další díl a ten 100% nebude trvat 6 let ... max tak 2roky ... bo engine je udělanej postavy taky ... jen to trochu vylepšit a přidat nový lokace + pár styrých se šikne taky

jinak konečně jsem to dal na 1000G :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem dnes hru konečně dohrál a jsem opravdu nadšen, není potřeba celý příběh pochpit, i tak je skvělej ;), třeba se dočkáme vyústění v dalším dílu nebo DLC :). A hodnocení? Stejně jako u většiny mě v době kolem třetí epizody chytl malý pocit ani ne tak steretypnosti, ale prostě mě hra nelákala si ji dál zahrát, ale bylo to vyvoláno spíše tím, že už jsem se prostě moc bál pustit se do dalších bojů s temnotou :D. Druhá polovina mi to však plně vynahradila a těšil jsem se na každý okamžik, kdy si budu moci hru zahrát ;), dokonce jsem se odvážil si hru pustit i v noci, i když jsem moc dlouho nevydržel :D (zdá se mi, že se i více měnilo prostředí). Dávám hře tedy 9,5/10 a nemůžu jí téměř nic vytknout (půl bodu je za to, že vždy se dá ještě o něco hra vylepšit, ale především kvůli tomu, že nevyšla alespoň s českými titulky a nepochopil jsem tak do detailu dokonale celý příběh, což je velká škoda :().

SPOILER!!!

Jinak ještě mě těsně po dohrání napadla uplně jiná verze, i když mi přišla po uvážení strašně neporavděpodobná, tak nevím. Alan totiž píše, že existuje ta temnota a světlo a je potřeba tu rovnováhu vyvažovat nebo tak nějak podobně. Potom je vidět Alice, jak se probudí, vyplave na pevninu a volá Alana, který se neozývá. Pochopil jsem to tedy tak, že on vyměnil svůj život za život Alice, kterou tak zachránil a zmiňovaná rovnováha zůstala zachována (a napsal to tak do toho příběhu). Když jsem se nad tím ale zamyslel, tak nevím, jak by se dělalo pokračování, když by byl Alan mrtvý :D, takže to tak asi nebude. Co si o tom myslíte? Nejsem tak dobrý angličtinář, možná jsem to nepochopil přesně.

Jinak se mi dost líbilo, jak Alan na konci napsal "It's not a lake, it's an ocean." a naběhla tam ta tečka, jakože příběh skončil, ale pak Alice zavolá "Alan, wake up." a naskočí další dvě tečky, jakože příběh pokračuje :D. To mě fakt dostalo, sice detail, ale skvělej nápad :).

KONEC SPOILERU

EDIT: Dante, dělal jsi ten překlad manuscriptů? Jestli jo, kde ho prosím najdu? A pokud ne, máš to pořád v plánu? :) Nejsem tak zběhlý v angličtině a rád bych pochopil jejich celý obsah ;).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Musíš na ně jednodušše posvítit zesíleným paprskem světla, když proti tobě letí a nebo vystřelit do letícího hejna světlici a spálit tak některé ptáky...děláš to takhle několikrát dokola, dokud všichni neodletí, potom tě Barry pustí dovnitř ;). Taková menší rada...zkus vysledovat jedno hejno ptáků, kteří na tebe lítají a sledovat celou jejich cestu, vždy několikrát obkrouží a naletí na tebe, tak posvítíš a oni zase odletí, pár se jich přidá do hejna a takto to opkauješ dokola, dokud všichni neodletí (dařilo se mi to takto nějakou dobu, poté na mě začlo lítat více hejn, ale spíše je to tím, že jsem neuhlídal to první). Každopádně, mě se to podařilo vždy na poprvé, jak na Normal, tak na Nightmare, tudíž by to neměl být velký problém :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SPOILER

Co se týká agenta FBI a toho že je tam jen nastrčená figurka bez významu a pro oživení děje (jak tady někteří píšou), tak s tím si dovolím nesouhlasit. Zavolala ho podle mě šerifka, ze začátku totiž Alanovi ani nevěřila a mohlo to vypadat že svou ženu zabil on. No a na úplném konci na slavnosti, když Rose drží lampu, sedí někdo za ní v okně a píše na stroji. Ale není to Alan, je to právě agent FBI Nathingale, kterej bude asi novou loutkou temnoty. A důležitej prvek v pokračování. Toť můj názor.

KONEC SPOILERU

Jinak parádní hra které chyběly k dokonalosti už jen ty české titulky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

Hru jsem dnes dohrál a myslím, že to byla za poslední dobu nejlepší hra jakou jsem hrál.Děj mě vtáhl od první minuty a pustil mě až při závěrečných titulkách.Žádné výrazné chyby ani stereotyp o kterém se tady psalo se nedostavil.Jediná škoda je, že už není dvojka...nezbývá než čekat.Jde se na Sniper Ghost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Panove prosim o malou radu!

Hraji tuto hru a velice se mi libi, opravdu atmosfera a kluisy jsou mi presne do gusta, jedine co me trapi je narocnejsi anglictina-takze souvislosti a dej nechapu na 100%.

Jsem v druhe kapitole, dosel jsem na Lover´s Peak / spadl jsem z lanovky a prisel jsem o zbran / pomaha mi nejaky lesnik nebo kdo to je a mam pouze svetlice = dosta tezko zvladam ty mrdky se sekyrama a srpama-je nejaky navod "jak nejlepe na nej" ? I se zbrani jsem mel kumst nektre dosavadni lokace projit (malo munice a mrdky jsou docela drzenlivy...).

Diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove prosim o malou radu!

Hraji tuto hru a velice se mi libi, opravdu atmosfera a kluisy jsou mi presne do gusta, jedine co me trapi je narocnejsi anglictina-takze souvislosti a dej nechapu na 100%.

Jsem v druhe kapitole, dosel jsem na Lover´s Peak / spadl jsem z lanovky a prisel jsem o zbran / pomaha mi nejaky lesnik nebo kdo to je a mam pouze svetlice = dosta tezko zvladam ty mrdky se sekyrama a srpama-je nejaky navod "jak nejlepe na nej" ? I se zbrani jsem mel kumst nektre dosavadni lokace projit (malo munice a mrdky jsou docela drzenlivy...).

Diky.

Pokud si dobře pamatuju tak, ti zůstala baterka a ty mu musíš vždycky posvítit na ty týpky aby je odpráskl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu