Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Alan Wake


Lisien

Recommended Posts

  • Odpovědi 298
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Tak už sem to úspešně dohrál a musím říct, že je to pecka. Nejlepší hra co se příběhu týče vůbec. Vůbec sem nečekal, že Remedy přijde s něčím takovým. MaxPayne bylo prakticky slabý dílo od Alana zatraceně daleko,ale tímhle mě Remedy zasáhla. V příběhu mi chybí jediná odpověd, nevím jestli tam je. Já sem naprosto celý příběh pochopil, právě proto je mi divné, že tohle mi nějak záhadně ušlo. Jde mi o detektiva z FBI co přijel do města hledat Alana. Proč ho hledal? Co udělal ? A proč před ním zdrhal ? Přijde mi to, jako kdyby tam byl nastrčený aby jste měli ve hře před kým utíkat. Ale tak to jistě nebude ...Kdo to je a proč tam je ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už sem to úspešně dohrál a musím říct, že je to pecka. Nejlepší hra co se příběhu týče vůbec. Vůbec sem nečekal, že Remedy přijde s něčím takovým. MaxPayne bylo prakticky slabý dílo od Alana zatraceně daleko,ale tímhle mě Remedy zasáhla. V příběhu mi chybí jediná odpověd, nevím jestli tam je. Já sem naprosto celý příběh pochopil, právě proto je mi divné, že tohle mi nějak záhadně ušlo. Jde mi o detektiva z FBI co přijel do města hledat Alana. Proč ho hledal? Co udělal ? A proč před ním zdrhal ? Přijde mi to, jako kdyby tam byl nastrčený aby jste měli ve hře před kým utíkat. Ale tak to jistě nebude ...Kdo to je a proč tam je ?

Taky mi není jasné jak je to s tím agentem a jak se dostal do příběhu , asi ho zavolala šerifka kvůli zahadným událostem a zmizení alanovy ženy a nebo ho zmanipolovala temnota která dokaže s lidmi manipulovat viz servírka a nálákaní alana do pasti kde ho uspaly a pak se objevila policie ... tehle episoda mi není jasná a zřejmě bude vysvětlena v nějakým prequel DLC balíčku a nebo až ve dvojce ... no uvidíme ještě nejsem u konce mam rozehranou teprve třetí episodu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a do konce hry se nic víc nedozvíš ...je mi to záhadou. Strašně to bije do očí. A já mám pocit jako kdybych něco přehlídnul a nevím co. Proč by temnota zmanipulovala toho detektiva, vždyt němá temnota tolik síli aby mohla vládnout dál než tu. Alan před ním utíká a nemá důvod, krom toho, že se ho bojí a tím že by ho zatknul by nemohl hledat Alice. Ale proč, proč tam přijel to je mi záhadou. Zrovna ta šerifka z něj radost neměla, právě že ho krotí a v rukopise se jasně píše že do města přicestoval detektiv na svůj popud nikoliv na podud té šerifky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přikláním se k teorii která tu už padla že alan píše knihu a prožívají protože vždycky na konci epizod je jak sedí u psacího stroje a něco tam klepe :) tak že si myslím že se vžil do děje svého nového bestceleru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno fízly jako takové zavolal ten blb z trailer parku :) co se týče agenta tak nevím proč by to nemělo dávat smysl? je tolik možností.........prostě je to tam nevysvětleno proč přesně...mohla si ho vyžádat šerifka.....to, že přijel magor nemohla tušit, dále mohla Dark Pressence zajistit, aby agent zjistil, co se ve městě děje (viz. propojení linky k fbi, možnosti prostě jsou:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak fízly zavolal ten blb jak říkáš. Protože měl rád tu servírku a bál se, že se jí něco stalo. Ale kdybys četl ty rukopisy tak bys věděl, že agent FBI už byl v tu dobu dávno ve měště a Alana už hledal. Šerifka si ho nezavolala, ba naopak byla proti jeho postupum. A ani agentovi se tam nelibilo-nemá rád vesnice, a takovy ty pohledy těch vesnickej vidláků, kde se všechny navzájem znají. A dark Presence ho taky nemohla vzít tam protože nemá takovou sílu ...předpokládám, že ty dante to máš dohrany. Díky Alanovi měla Dark presense teprve sílu nabrat proto ho využila a z incenovala to zajmutí Alice. Jagger (paní temnoty) mu potom slíbila, že Eden Lake je kouzelné místo ( má to souvislosti s Indiánskou kulturou - ti veřili, že je jezero kouzelné a pojí síly). Ale podvedla ho a našeptávala mu co má psát. Takže neexistuje, temnota neměla takovou sílu. Proto žádný možnosti nejsou ...nechápu, fakt nechápu, jestli to autoři vysvětli až ve druhém díle ? A nebo si mysleli, že jsme tak blby ? Ale vždyt tam jsou všechny otazky zodpovezeny. Tak proč ne tahle ? Tahle bijící do očí ! :/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předesílám, že si mi Alan jako celek líbil, ale jak může někdo napsat, že to je hra s nejlepším příběhem? Tolik promrhaného potenciálu, který se dal vytěžit ze zajímavého námětu a prostředí twinpeaksovského Bright Falls se jen tak nevidí. Vždyť ten příběh je nesourodý nelogický slepenec, plný různých oslích můstků, ve kterém se v jednotlivých epizodách samoúčelně objevují a hned zase mizí postavy, aniž by byly s příběhem nějak promyšleněji provázány. Záhadné zjevení detektiva FBI a opravdu primitivní až směšný způsob, jakým byl z děje zase odstraněn, není ojedinělou podivností. V každé epizodě se rozjede nějaká takováto zápletka, která pak nemá na vyústění příběhu žádný nebo velice pochybný vliv.

Namátkou - SPOILER - epizoda s vyděračem. Objeví se a zmizí. Nic se od něj nedozvíme, nijak neovlivní další děj, prostě obyčejná příběhová vata. Epizoda s rádiem a vůbec s většinou vedlejších postav: opět, slibně se rozjede nějaký příběh, který je v zápětí utnutý a zase do celkového děje nevnáší nic, na čem by se stavělo dál a rozvíjelo příběh do šířky - je to prostě všechno celé nějaké povrchní. Nepochopil jsem potapěče - může mi někdo jeho existenci vysvětlit? A tak dále...

KONEC SPOILERU

Představoval jsem si Alana jako skládačku, vytvořenou z šesti epizod, ve které budou do sebe zapadat jednotlivé dílky a vyústí to v jeden logický celek, ve kterém se seběhnou jednotlivé nitky příběhu a já se dozvím, o co vlastně šlo, co se mu zdálo a co ne. Přiznám se, že nejen děj příběhu, ale i samotný závěr mě neuspokojil. Napiště mi tedy někdo do SZ, jak jste pochopili, co se vlastně s Alanem stalo. Nebo můžeme založit speciální téma pro ty, co Alana dohráli, abysme to trochu probrali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ty si ale LAMA :D. Proboha ta episoda z vyderačem byl suprovej zvrat v příběhu. Alan měl do té doby za to, že mu Alice nekdo unesl. O Temnotě se dozvídá až později. Jakej slepenec ? Proboha řekni hru s lepším příběhem. Spíš mi přijde, že si to moc nepochopil a nebo nevnímal děj. Ten unos byl právě bravurní. A postavy nikde nemizí, všechno je naprosto logické a postavy nikdo neuklízí. Jen na jednu to s tebou souhlasím a to je prave agent FBI. Nikde se žádná vata nevyskytuje, bud si příběhu nevěnoval pozornost a nebo si to bral jako klasickou střílečku a nebo si nezbíral a nečetl rukopisy, ty popisovali dost události a rozšiřovali údalosti dející se na obrazovce. Zavěr byl famozní, chvilku jsem to v hlavě přechroupaval - na konci bylo strasne informací. A jako celek naprostá bomba. Je mi ale jasný, že pro neangličtináře je ta hra poloviční zažitkem a tudíž možná neslané, nemastné. Prosím jakého potápeče? Rád vysvětlím ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já už vím co ty myslíš. Potápeč :D ...no takhle v Remedy potřeboval nějak oduvodnit proč jsou všude ty náboje a zbraně a žluté nápisy atd. Tak si Alan do svojí knížky stvořil pomocníka je to záhadná síla, která ti měla pomoct projít tím příběhem - je to ten kdo ti všude nechaval náboje, daval ty žluté napisy na stěny, nechával rozházené ty tvoje rukopisy atd :). Na konci ti radil jak porazit temnotu. Sice ti víc rad dala paní světla ( ta stará paní s tou lampou ). Pravděpoodbně má tenhle pomocník co dočinění s novelou od Tomase Zane. Který v 70 letech navštívil právě tuto oblast a temnota s ním měla stejné umysli jako s Alanem. Tehdy se jí nepodařilo se zmocnit síla zla a nastolit tak nadvládu. Proto vyčkávala 40 let až se nějaký jiný spisovatel objeví znovu v této oblasti. Po událostech v 70 letech totiž zmizel ten ostrov v jezeře kam spolu jeli Alan a Alice. Jenže temnota na tu chvili čekala, proto dala Jagger (paní temnoty) na začátku ten klíč Alanovi od té chaty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

!!! SPOILERY - Nejsem žádný neangličtinář, a když jsem něčemu nerozuměl, tak jsem hru pauznul a našel ve slovníku. Přesto přiznávám, že jsem nepobral pointu. Fajn, tak ten příběh tedy po lopatě vysvětli, když tvrdíš, že jsi jej pochopil a vše je logické. Vezměme to chronologicky - Alan přijel do BF s Alicí - to je doufám realita. Dostali se na ostrov do chaty, kde Alice zmizela - to je snad taky realita. Objasni mi prosím další fáze. Začni třeba tím, jak se Alan dostal do nabouraného auta. A konec, ten mě opravdu zajímá. Díky.

Jo, a s tím vyděračem - to jsem samozřejmě pochopil, že si Alan myslel, že mu Alici unesl vyděrač, nemusíš zase ze mě dělat debila. Spíš mi vysvětli, proč po něm chtěl ten rukopis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

foruman nic proti, ale potapěč sám je Thomas Zane a pokud vím, tak mr. Zane temnotě podlehl.....aspoň je to ve hře řečeno....

horst vždyť ve hře máš přesně ukázáno a vysvětleno co se stalo mezi tím, co se alan naboural a alice zmizela :)

rukopisy jsou právě ta síla, kterou temnota chtěla a ovlivnila kvůli ní vyděrače.... a proč je chtěl? přinutila ho k tomu a proč? protože alan zjistil proč to píše, a rozhodl se jí rukopisy nenechat :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky Dante, tak nějak jsem to s těmi rukopisy vyrozuměl z textu i já, ale zdá se mi to celé strašně uhozené... jestli tohle má být nejlepší herní příběh, tak nevím... :roll:

Asi jsem si přál smysluplnější a reálnější pointu, něco jako v Psu Baskervillském - aby to celou dobu vypadalo záhadně a nadpřirozeně, a nakonec se vše logicky vysvětlilo. Tohle mi příjde hrozně laciné, jakože scénáristi nedokázali nic smyslupného vymyslet, tak z toho udělali tuhle fantasmagorii bez hlavy a paty.

Připadám si tím příběhem a hlavně jeho koncem podvedený - jakoby si Columbo nebo Poirot ve finále sezval podezřelé do jedné místosti a odhalil vraha. Jenže namísto řetězce logických postupů a důkazů by řekl - no, víte, šel jsem kolem domu podezřelého, zakopl jsem o zahradní hadici a za keřem ležela vražedná zbraň. Nebo že se mu pachatel zjevil ve snu, a tím by to jako bylo všechno vysvětelné. No nevím, rozhodně z toho příběhu nesdílím vaše nadšení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu