Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

KRAJA blog - Jak mě téměř doslova okradli v alza.cz


CFbot

Recommended Posts

Až doposud jsem s*obchodem alza.cz měl téměř ty nejlepší zkušenosti. Koupil jsem tam poměrně hodně hardware, jak serverů tak pc, ani s*reklamacema, o*kterých se na spoustě blogů vyjadřovali lidé jako o*špatně probíhajících a nevyřizovaných. Osobně jsem tam reklamoval určitě přes deset disků, několik ram, nikdy nebyl problém. Můj notebook jsem si také asi před rokem a půl koupil právě u*alzy. Jediné, co mě od začátku trošku trápilo bylo dost silné zahřívání v*oblasti CPU, ale to se dalo přežít. Několik posledních měsíců však problémy přibývaly… Vzhledem k*tomu, že se k*notebooku (a vlastně ničemu) nechován dvakrát šetrně, měl odlámané kryty pantů u*displeje, poškrábané plasty zvenku apod., prostě vypadal úměrně tomu, že s*ním občas v*tašce nesu i*disk a že s*ním pracuji denně všude možně i*nemožně, rozhodl jsem se jej nereklamovat. Stejně by jej vrátili zpět s*tím, že je prostě poškozen, že mi spadl, a měli by pravdu. Mimo to na notebooku pracuji doma, v*práci, v*serverovně, prostě se nemůže stát, že bych byl třeba týden bez*něj. Už nějakou dobu blbly USBčka*– samovolně se vypínaly. To mě sice docela štvalo (třeba kvůli myši), ale jedno ze tří jelo poměrně stabilně a proto jsem tomu nevěnoval nijak zvláštní pozornost. O*poznání horší byl fakt, že přestala fungovat klávesnice, tedy po zmáčknutí klávesy se místo jedné stiskly třeba tři. Spíš bych řekl byla hodně znečištěna a já se ji s*dufem rozhodl vyčistit. Začali jsme tedy s*rozebíráním celého stroje. První překvapení spočívalo v*tom, že jsme vysypali zevnitř asi tři šroubky. Jen tak vevnitř lítaly. Zvenku se tam určitě dostat nemohly, protože podle jejich velikosti nebylo kudy. Dále v*notebooku prostě několik šroubků chybělo (varianta že by „vypadly“ nehrozí, neboť byly jinak velké než ty nalezené). To bylo ovšem nic proti následnému zjištění, že v*notebooku NENÍ 1GB ram jako na faktuře, ale pouhých 512MB. Přiznám se, že si neuvědomuji, že bych se někdy ve windows díval, kolik tam paměti je, každopádně tam bylo pouze 512MB. A*na faktuře, jak jsem se dočetl taky o*1GB. Stejně tak se na faktuře nijak nezmiňují o*tom, že by se mělo jednat o*nějaké „bazarové“ zboží. Vzhledem k*tomu, že jsem si chtěl stejně už delší dobu koupit nový notebook a shodou okolností jeden kamarád potřeboval přesně displej z*toho mého, rozhodli jsme se po asi hodině a půl pokusů o*oživení zanechat a demontovat displej pro něj s*tím, že si koupím nový. V*displeji (resp. v*jeho „obrubě“) opět bylo několik děr beze šroubku. To je tedy moje negativní zkušenost s*alza.cz a myslím, že si na poměrně dlouhou dobu rozmyslím tam něco kupovat. O*mém novém notebooku koupeném v*czech computers příště.

Víc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu