Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

SuperCard One a EZFlash 3-in-1


Anonymous_

Otázka

Ahoj, mam nove DSko a mam SuperCard One a planuji si koupit EZFlash 3-in-1 - libi se mi podpora GBA her (vim, DS je hodne, ale uz z principu bych chtel mit co nejvice fci a zaplnit slot 2) a RAM - kvuli Opere, pry je celkem dobra.. a v neposledni rade Rumble - ale ten beru jako bonus ;)..

Chtel bych vedet, jestli tento expansion pack a moje SuperCard One jdou dohromady, procetl jsem zacatecniky apod.. Ale stale nechapu, jestli jsou vsechny Slot 1 a Slot 2 karty kompatibilni, nebo jestli jsou to oddelena "zarizeni", ktera spolu nesouvisi.. atp..

Narliza uz mi odpovedel, ze by to melo jit - ale snad se nebude zlobit, kdyz se jeste takhle souhrnne zeptam publika, protoze by pro me bylo opravdu nemile prekvapko, kdybych ~3-4kilca vyhodil oknem a zjistil, ze to nejede ;)

Jinak v menu SuperCard mam na vyber polozky

*Set SC to Rumble mode

*Set SuperCard to Borwer // ano je tam preklep asi ;) ma tam asi byt Browser

*Enable GBA Union

.. takze si myslim, ze by to expansion packy melo podporovat, ale kdo vi..

Takze moc diky vsem za pomoc!

zde jsou nejake linky..

EZFlash 3-in-1 co si budu kupovat -> http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.2967 ( http://www.ezflash.cn/en/article.asp?id=45 )

sku_2967_1.jpg

SuperCard One co mam.. ( http://eng.supercard.cn/manual/dsone/jsh.html ) akorat mam tu starsi verzi, bez SDHC podpory ;)

dsone_new_en.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

16 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0
Nevim jak to je ale ja mam EZ-Flash s R4 a jede mi bezproblemu,je k tomu jedna aplikace v .nds formatu pres kterou si zvolis jakou funkci ma slot-2 karta vykonavat(expansion pack,sila vybraci a nebo nahrani GBA hry ze slot 1 karty na slot 2

Super, diky za echo.. Prave na youtube.com jsem nasel sama videa s R4, ale pokud k tomu je app, tak by to melo jit.. Nejake app jsem k tomu uz stahl, ale jeste jsem je neprojizdel - tak kdybych ji nahodou nemel - poslal by jsi mi ji ze ? :)

BTW.. Kdyz pres slot1 nacpu do toho nejakou gamesu, muzu to parit jak primo pres slot1, tak i bez karty ve slotu1 ? (Videl jsem videjko, kde typan nahral prse nejaky NDR - trvalo to celkem dlouho - pokemony - pres R4 prave - a pak nds uplne vypnul, R4 vyndal, nechal tam jen tu ezflash s tema naflashovanejma pokemonama a jelo to v pohode, jako by to bylo origo, i bez te R4 - jde to tak? )

Diky za odpovedi!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Super, diky za echo.. Prave na youtube.com jsem nasel sama videa s R4, ale pokud k tomu je app, tak by to melo jit.. Nejake app jsem k tomu uz stahl, ale jeste jsem je neprojizdel - tak kdybych ji nahodou nemel - poslal by jsi mi ji ze ? :)

BTW.. Kdyz pres slot1 nacpu do toho nejakou gamesu, muzu to parit jak primo pres slot1, tak i bez karty ve slotu1 ? (Videl jsem videjko, kde typan nahral prse nejaky NDR - trvalo to celkem dlouho - pokemony - pres R4 prave - a pak nds uplne vypnul, R4 vyndal, nechal tam jen tu ezflash s tema naflashovanejma pokemonama a jelo to v pohode, jako by to bylo origo, i bez te R4 - jde to tak? )

Diky za odpovedi!

PopravdÄ› Ĺ™eÄŤeno netuším jestli to na tĂ© Supercard pĹŻjde (nikde se o tom nezmiĹ?ujĂ­ na stránkách). Ale kdyby ti to náhodou nešlo asi bych to od tebe klidnÄ› i koupil:D

K tomu druhýmu dotazu: nevidím důvod proč by to tahle nešlo (pokud se celá GBA romka natáhne do toho ezflashe, tak to snad už tu SLOT 1 kartu nepotřebuje). Ale netuším na co by tohle mohlo být dobrý (vytáhnout tu SLOT 1 kartu).

EDIT: tak by měla ta kombinace Supercard + Ezflash fungovat, mělo by se dát spouštět ty GBA hry třeba přes Y's menu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
PopravdÄ› Ĺ™eÄŤeno netuším jestli to na tĂ© Supercard pĹŻjde (nikde se o tom nezmiĹ?ujĂ­ na stránkách). Ale kdyby ti to náhodou nešlo asi bych to od tebe klidnÄ› i koupil:D

K tomu druhýmu dotazu: nevidím důvod proč by to tahle nešlo (pokud se celá GBA romka natáhne do toho ezflashe, tak to snad už tu SLOT 1 kartu nepotřebuje). Ale netuším na co by tohle mohlo být dobrý (vytáhnout tu SLOT 1 kartu).

EDIT: tak by měla ta kombinace Supercard + Ezflash fungovat, mělo by se dát spouštět ty GBA hry třeba přes Y's menu

super diky!

.. Y's menu neznam, ale to poresim pozdeji :-) Kazdopadne jsem na to nasel nejakej Rudolphuv pack na gbatemp, kterej je ve formatu nds, takze myslim, ze by mohl jet..

Spise se vice obavam toho rumble - ze by nejelo (ale to by nebyla takova tragedie, ale stejne) a funkce RAM - rad bych tu Operu :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
super diky!

.. Y's menu neznam, ale to poresim pozdeji :-) Kazdopadne jsem na to nasel nejakej Rudolphuv pack na gbatemp, kterej je ve formatu nds, takze myslim, ze by mohl jet..

Spise se vice obavam toho rumble - ze by nejelo (ale to by nebyla takova tragedie, ale stejne) a funkce RAM - rad bych tu Operu :-)

Rumble je podle mÄ› ĂşplnÄ› na nic, ze začátku ti to moĹľná pĹ™ijde zajĂ­mavĂ˝, ale dlouhodobÄ› to stejnÄ› používat nebudeš. Y's menu je prostÄ› jinĂ˝ to menu tĂ© karty (aspoĹ? to tak je u DSTT) - nÄ›co jako kdyby sis do PSP nahrál jinĂ˝ CFW (od nÄ›koho ĂşplnÄ› jinĂ˝ho neĹľ DA, ono jich teda na PSP moc jinejch nenĂ­, ale na vysvÄ›tlenĂ­ to snad staÄŤĂ­).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Rumble je podle mÄ› ĂşplnÄ› na nic, ze začátku ti to moĹľná pĹ™ijde zajĂ­mavĂ˝, ale dlouhodobÄ› to stejnÄ› používat nebudeš. Y's menu je prostÄ› jinĂ˝ to menu tĂ© karty (aspoĹ? to tak je u DSTT) - nÄ›co jako kdyby sis do PSP nahrál jinĂ˝ CFW (od nÄ›koho ĂşplnÄ› jinĂ˝ho neĹľ DA, ono jich teda na PSP moc jinejch nenĂ­, ale na vysvÄ›tlenĂ­ to snad staÄŤĂ­).

je mi jasne, ze to bude alternativa k moonshellu, jdu se na to hned podivat :-)

.. kazdopadne bych rad zprovoznil vse, vsak uvidime :-)

. pak dam vedet.. jinak jsem se SC One spokojen, jen aby slapalo toto a bude to super, pokud nepojede, prodam bud SC One a poridim R4, nebo prodam ten EzFlash a poridim primo nejakou SuperCard do slotu 2 asi :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
je mi jasne, ze to bude alternativa k moonshellu, jdu se na to hned podivat :-)

.. kazdopadne bych rad zprovoznil vse, vsak uvidime :-)

. pak dam vedet.. jinak jsem se SC One spokojen, jen aby slapalo toto a bude to super, pokud nepojede, prodam bud SC One a poridim R4, nebo prodam ten EzFlash a poridim primo nejakou SuperCard do slotu 2 asi :D

Ani ne k moonshellu - to je multimediální přehrávač. Je to alternativa přímo k tomu fw, co stáhneš z jejich ofic stránek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Ahoj!

Rad bych taky zareagoval na tvuj dotaz, protoze jsem si pred nekolika tydny prave poridil stejnou Slot2 kartu.

Ja osobne mam ve slotu 1 R4 kartu, ale domnivam se, ze ti ta EZFlashV 3-in-1 na 99% s tvoji SuperCard One pojede.

EZFlashV 3-in-1 neni karta, ktera by mela vlastni flash pamet. Na trhu jsou i takove, ktere ji maji (ted si nevzpomenu na nazvy, ale na gbatemp.net bys je urcite nasel). Tyhle maji sve vyhody: Pouzivaji flashku k nacitani GBA romek a maji vlastni obsluzny firmware, takze pokud nabootujes do Slot2 karty, objevi se ti obdobne moznosti vyberu jako u slot1 karet -- tedy moznost vyberu romky, kterou chces nahrat a spustit. Je to fajn, ale mne osobne u techto karet vadila prave ta nutnost dokoupit si dalsi microSD kartu. Hry pro GBA nejsou prilis velke, navic mne jich zajima jen nekolik malo. A kupovat kvuli tomu dalsi microSD... to se mi nechtelo.

Kdyz jsem se tedy dozvedel, ze existuje i reseni v podobe slot2 karty, ktera ma jednu permanentni NOR pamet (takze obsah zustane zachovan i po vypnuti) a jednu PSRAMku, do ktere je mozno rychleji nahrat GBA romku (ale s tim, ze po vypnuti se ztrati), nevahal jsem.

Jak to tedy funguje? Na slot1 karte na jeji flash karte (nejcasteji tedy asi microSD) mas ulozeny image GBA romky, klidne vedle NDS romek. Obsluzny program pak tento GBA image nahraje do pameti EZFlashV 3-in-1 slot2 karty. A to podle vyberu uzivatele bud do permanentni NOR pameti (hra v ni zustane i po vypnuti, a tak se nemusi porad dokola kopirovat -- doporucuji pro hru, kterou zrovna casteji hrajes), nebo do PSRAM (tusim, ze se ji rika takhle...), ktera je sice rychlejsi, ale po vypnuti napajeni ztraci obsah. Karta ma navic jeste pamet na jeden save, takze obsluzny program by mel umet v pripade kopirovani nove hry aktualni save ulozit na flashku slot1 karty (abys o nej neprisel).

Pro nas uzivatele je cely problem v podstate jen v tom, jaky obsluzny program k temto operacim pouzijeme a kde se ten program bude nachazet.

Nektere slot1 karty umeji primo komunikovat s EZFlashV 3-in-1 a tento obsluzny program je integralni soucasti jejich firmware. To je pripad zejmena slot1 karty EZFlashV, ktera je od stejneho vyrobce a 3-in-1 slot2 karta se k ni bundluje (za zvyhodnenou cenu). EZ-team ale nastesti vydal dokumentaci k tomu, aby jini vyrobci slot1 karet mohli udelat svuj vlastni obsluzny program. Pokud je mi znamo, tak toho vyuzil CycloTeam, a tak jejich CycloDS Evolution slot1 karta (mimochodem podle nazoru lidi na gbatemp.net je to v soucasnosti jedna z nejlepsich karet na trhu!) ve svem firmware umi s 3-in-1 taktez primo komunikovat.

Nam zbylym majitelum jinych slot1 karet (R4, M3, DSTT, SuperCard One, ...a mraky dalsich) nezbyva nic jineho nez pouzit nejaky homebrew program, ktery umi vyse uveden operace s 3-in-1 karou provadet.

Uz tady byl zmineny Rudolph pack, ktery k tomu slouzil. V dnesni dobe je uz ale aktualnejsi jeho prejmenovany nastroj "GBA ExpLoader". Je to totez, ale je novejsi, podporuje slot2 karty dalsich vyrobcu a hlavne je porad ve vyvoji (vzhledove a ovladanim je to ale totez). Pokud tvoje slot1 karta umoznuje spoustet homebrew, tak na 99% nemas problem. A pokud tvoje karta umi sama do homebrew nds souboru patchovat DLDI, tak uz vubec zadny problem (jinak si to musis napatchovat verzi DLDI, ktera je udelana pro tvoji slot1 kartu).

Takze oproti tem kartam, ktere maji obsluzny program ve svem firmware, mame jen tu nevyhodu, ze musime nejdriv spustit nds rom s toolem (stejne jako spoustime hry nebo jine homebrew) a v nem si pak vybereme, jakou GBA hru chceme nahrat a do ktere RAM ji chceme nahrat (pripadne v nem muzeme kopirovat save pozici, nastavovat rumble a zapinat pouziti expansion memory na slot2 karte - momentalne asi jen kvuli Opere). Poznamka: Pokud ale casto hrajes jednu urcitou hru, je asi pohodlnejsi si ji jednou nahrat do permamentni NOR RAM a pak rovnou po zapnuti NDSka nabootovat ze slot2 karty -- bude se ti to proste chovat tak, jako bys mel do slot2 zasunuty cartridge s tou kterou GBA hrou :)

GBA ExpLoader neni jediny nastroj, jak dostat GBA romku do 3-in-1 karty (nebo podobne). Celkem nedavno se objevil program NDStation (pro Windows), ktery umi "zabalit" GBA rom do NDS rom souboru a dovnitr prida automaticky "rozbalovac", ktery obsah nahraje do Slot2 karty. Je to elegantni reseni, protoze takto muzou mit uzivatele GBA hry pekne pohromade s NDS hrami a spousteji je uplne stejne jako ty pro NDS :)

Jak uz jsem psal v uvodu. Ja osobne mam R4, pouzivam GBA ExpLoader 0.57 a jsem velmi spokojeny. Vsechno pekne slape a na nejake nepohodli si nestezuju (v permanentni pameti mam prave tu hru, kterou nejvic hraju, takze ten tool ani prilis casto nemusim poustet ;)). Vibrace "rumble" jsem ani nezkousel. Par NDS her to pry pouziva (a podle reakci lidi to skutecne funguje), ale je to udajne velmi rusive, dela to kraval a vubec je to pry pitomost ;) Operu jsem zatim nezkousel. Nemam tady k dispozici wifi. Ale udajne to funguje (ale mozna je treba pouzit nejakou patchlou verzi, aby to nechtelo testovat jen originalni expanzni pamet, co se primo s operou dodava). EZFlashV 3-in-1 doporucuju. Funguje to, je to levne, je to pohodlne a gamesy ma clovek ulozene na flashce spolu s nds hrami.

Jeste dodavam link na anglicke info o teto karte na gbatemp.net:

http://wiki.gbatemp.net/wiki/index.php?title=3_in_1_Expansion_Pack_for_EZ-Flash_V Tam najdes vse potrebne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

to defor, diky za upresneni a pohled z pohledu uzivatele, ted si jsem 100% jisty, zhruba za 14dni mi karta z dealextreme prijde ;) Pak dam jeste vedet..

Uz mi z DX prisel obal na NDS a jsem opravdu spokojeny, vse ok ;)

super, takze EzFlashka dorazila,prvni dojmy jsou vesmes kladne.. takze jen v bodech, pro ostatni..

- funguje skvele s programkem ExpLoader 0.57

- vibrace spise huci, nez vibruji ;)

- prohlizec luxusni, ale DSko celkem nestiha a tak pri nacitani stranky a scrollovani se DSko vetsinou zasekava, nekdy na par vterin, nekdy jen kratce..

- nahravani do NOR je sice fajn, ale k nicemu v pouziti se SuperCard One, vyse zminenou.. SC ma fungovat i jako PassMe, tudiz by mela umet spoustet veci ze slotu 2 - bohuzel tomu tak neni.. zadnym zpusobem, se mi skrze SC nepodarilo spustit primo slot 2 kartu -> jen pres ExpLoader - nebo kdyz vytahnu SC a spustim NDS jen s EzFlash, tak se nabootuje hra ze slotu 2, co je prave v NOR..

- NOR neni tak pomale, jak jsem cekal (jeho ukladani).. SRAM je zase naopak pomalejsi nez jsem cekal ;)

- vibrace a RAM mod se musi vzdy pers ExpLoader po vypnuti DSka nastavovat znovu..

- vibrace nejsou skoro v zadne hre, napr. v metroid prime hunter je jen 1x pri videu (v intru :) )

- karta sice pasuje (skoro) presne do SLOTu 2, ale ma matny povrch, namisto leskleho (vycuhuje tak o cca 1/2 mm ;) pohoda..)

- Funkce pro nastavovani Expansion packu v SC, nejsou kompatibilni s EzFlash 3in1 - tudiz nefunguji fce jako Set GBA Union, ci Set expansion to browser (ci jak je to tam formulovane ;) )

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

po dlouhé době se pouštím opět do nákupu věcí pro Dsko a tuhle věc ještě nemám...

zajímalo by mne hned několik věcí:

1) kompatibilita s DSTT ? (ano na DSTT mužu spouštět homebrew -> na 99% by mi to mělo fungovat)

2) s tou NOR pamětí PSramkou - asi jsem to špatně pochopil a jsem teďka rozespalej, ale když se nezeptám teď tak to zapomenu :-( takže: budu hrát několik her, ale save budu mít jenom z jedné hry? (to je asi hloupost z mé strany) - save budu mít ze všech her, ale z jedné budu mít normální save a z dalších nějaký ten nakopírovaný?

3) vychází patche pro EZflash 3in1 ? a kam se nahrávají? do rootu microSD karty?

4) podpora SDHC karet už je asi vyřešená že?

5) anoymus: na to dealextreme - to poštovné zdarma - týká se to i Čr? ... kolik si za tu kartu zaplatil i se clem a tím vším navýšením prosím

děkuji moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Kyssi, pokud jsi necetl, urcite doporucuji http://www.dsko.eu/2008/08/ezflash-3in1-v-praxi/

ale ted k veci

1) primo v menu DSTT to ovladat nemuzes - to lze jen s EzFlash V od stejneho vyrobce - nic ti ale nebrani pouzivat Rudoplhovo homebrew ExpLoader (pouzivam i ja), ktere je dokonale a muzes diky nemu ovladat kompletne kartu a jejich fce (viz. odkaz na clanek nahore)

2) precti si clanek, tam jsem myslim vse dost podrobne ohledne toho rozepsal, az kdyz po precteni nepochopis, napis sem, nebo do diskuse pod clanek a ja ti to vysvetlim

3) Ne. Vyrobce primo zadny FW, ani homebrew nedela, posledni verze ExpLoader uz je celkem stara a nova asi nevyjde - neni proc, vse funguje jak ma..

4) eh.. do EzFlash 3in1 se karty nedavaji, to co mas v slot 1 karte, obsluhuje slot 1 karta, vsechny hry se nahravaji do PSRAM/NOR vlastni pameti, takze je uplne jedno, jestli mas SDHC nebo ne - ostatne, o to se stara slot 1 karta ;)

5) samozrejme, zrovna vcera mi dosel dalsi balicek ;) Platil jsem tu cenu, jak tam je + prevodni kurz CZK -> $USD, dle soucasne PayPal tabulky kurzu (asi 16Kc?), clo neni zadne, posilaji to jako Gift (darek), zadne dalsi navyseni neni..

Neni zac. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
po dlouhé době se pouštím opět do nákupu věcí pro Dsko a tuhle věc ještě nemám...

zajímalo by mne hned několik věcí:

1) kompatibilita s DSTT ? (ano na DSTT mužu spouštět homebrew -> na 99% by mi to mělo fungovat)

2) s tou NOR pamětí PSramkou - asi jsem to špatně pochopil a jsem teďka rozespalej, ale když se nezeptám teď tak to zapomenu :-( takže: budu hrát několik her, ale save budu mít jenom z jedné hry? (to je asi hloupost z mé strany) - save budu mít ze všech her, ale z jedné budu mít normální save a z dalších nějaký ten nakopírovaný?

3) vychází patche pro EZflash 3in1 ? a kam se nahrávají? do rootu microSD karty?

4) podpora SDHC karet už je asi vyřešená že?

5) anoymus: na to dealextreme - to poštovné zdarma - týká se to i Čr? ... kolik si za tu kartu zaplatil i se clem a tím vším navýšením prosím

děkuji moc

ad 1) Pojede ti to na 100%.

ad 2) EZFlashV 3-in-1 ma, jak uz bylo uvedeno, dve pameti. Jednu stalou NOR (persistent), ktera drzi obsah i po vypnuti a jednu (PSRAM), ktera se po vypnuti nuluje. Karta se po nahrani obsahu do NOR pameti chova jako normalni GBA cartridge.

3-in-1 ma navic baterkou zalohovanou pamet na sejvy. A to na sejv pro hru, ktera je nahrana do NOR pameti a nezavisle pro hru, ktera je v PSRAM pameti. Program, kterym zavadis romky do PSRAM (napr. ExpLoader), ma prave za ukol zjistit, jestli v teto pameti je momentalne sejv prave pro hru, kterou tam chces nahrat. Pokud neni, tak aktualni sejv ulozi na flash-kartu tve slot1 karty a naopak z ni nahraje sejv do 3-in-1 (pripadne vytvori novy prazdny). O nic se nemusis starat, vse funguje automaticky. Navic ti ExplLoader umi vypsat, jaky sejv je v 3-in-1 aktualne pritomen a da ti i moznost, abysis ho sam na flash-kartu ulozil (kdybysis ho chtel treba zalohovat nebo nekomu predat).

Takze odpoved: ;) Ano, v jednom okamziku je v 3-in-1 jen jeden sejv pro hru, ktera je ulozena v PSRAM. Ostatni sejvy jsou ulozene na flash-karte -- pro kazdou hru (.gba soubor) jeden (pokud jsi uz tedy tu hru alespon jednou do 3-in-1 nahral). Totez plati pro hru ulozenou do NOR pameti.

ad 3) Nevychazeji. Pokud je mi znamo, tak zadny patch neexistuje a ani neexistoval. Vysvetluju si to tak, ze 3-in-1 je velmi jednoduche zarizeni a emulovat GBA rom je snadnejsi nez emulovat NDS rom, ktere jsou navic porad ve vyvoji a nejedna se tedy o uzavrenou knihovnu her.

ad 4) Irelevantni ;) SDHC s EZFlashV 3-in-1 nijak nesouvisi. 3-in-1 nema slot na microSD karty, ma vlastni zabudouvanou pamet (pameti) o fixni kapacite. Viz. predchazejici popis fungovani.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu