Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

1080p


manousp

Otázka

Chtel bych se zeptat, zda-li je rozdil mezi 1080p a 1080i rozeznatelny ???

Xbox bych pripojoval do LCD Full HD tv s uhloprickou 107cm ..... od tv bych sedel tak cca 3 metry .... proto bych chtel Xko s HDMI a podporou 1080p .... ale s tim HDMI se ted tezko shani, takze fakt newim.

Proto bych se chtel zeptat nekoho, kdo to doma mel moznost odzkosel ( nejlepe na full hd tv ) .... a jestli je mezi "i" a "p" az tak velky rozdil.

PS: a nemusite mi tu popisovat, co je to 1080p a co 1080i ... nejsem blbej ...jesne ze 1080p je lepsi .... ale rad bych, jaky na to mate nazor vy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Recommended Posts

  • 0

jen chci popsat ze konzole bez hdmi muze mit podporu v menu 1080p,ale pres komponent pustite maximalne hru v 720p a nebo 1080i coz je stejne.Ale hdmi jde na fullhd je tam vetsi datovy tok tak proto je tam hdmi,hlavne kvuli hd mechanice externi.takze komponentem nejede 1080p i kdyz tam je.Ale pozor musi byt zase udelana hra v 1080p aby ji hdmi zobrazilo,jinak ostatni a vetsina her je stejne 720p takze zatim jen vybrane kousky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
jen chci popsat ze konzole bez hdmi muze mit podporu v menu 1080p,ale pres komponent pustite maximalne hru v 720p a nebo 1080i coz je stejne.Ale hdmi jde na fullhd je tam vetsi datovy tok tak proto je tam hdmi,hlavne kvuli hd mechanice externi.takze komponentem nejede 1080p i kdyz tam je.Ale pozor musi byt zase udelana hra v 1080p aby ji hdmi zobrazilo,jinak ostatni a vetsina her je stejne 720p takze zatim jen vybrane kousky.

komponentní kabel podporuje 1080p, ale ne každá televize to rozdejchá :) (musí podporovat fullHD přes komponent ;))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Hele, tak si to objasneme: ja mam za to, ze pokud Xbox nema HDMI, tak hry nemuzete hrat v 1080p .. ale jen v 1080i

Pokud Xbox HDMI ma, tak hry pobezi v 1080p (samozdrejme hra to rozliseni musi podporovat - takovych zatim neni zas tak moc)

EDIT: mysleno, jak pri pouziti HDMI kabelu ... v tom druhem pripade

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Hele, tak si to objasneme: ja mam za to, ze pokud Xbox nema HDMI, tak hry nemuzete hrat v 1080p .. ale jen v 1080i

Pokud Xbox HDMI ma, tak hry pobezi v 1080p (samozdrejme hra to rozliseni musi podporovat - takovych zatim neni zas tak moc)

EDIT: mysleno, jak pri pouziti HDMI kabelu ... v tom druhem pripade

jak jsem již psal, component zvládá fullHD tedy 1080p

viz specifikace standardu CEA-770.3-D z února 2008 ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Stále si stojím za svým,v prodejně mi prošlo rukama stovky televizorů,ale komponent full had neumí at je standart jakýkoliv umí jedině vést signál v HDTV (max. 1080i- 1920×1080 bodů prokládaně.

JJ, ja sem taky toho nazoru .... ale pak mi to tu ostatni zacali vymlouvat :roll: ... prece nejsem blbej ne? :D ... dit prece drive se rikalo, ze PS3 umi 1080P a Xbox ze ho neumi:lol: ... a pak pridali HDMI port, aby bylo i to 1080p :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Konečně se někdo přidal,komponent 1080p neumí,jen některe televize umí to že převzorkujou na 1080p,ale je to takový umělý podvod něco jako 100hz tv s prokládaným obrazem.FULLHD jedině HDMI.A hlavně hra musí být udělaná 1080p jinak to může být propojené jakkoliv pokud nebude hra ve fullu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
No konecne nekdo rozumnej ...

Hele ti mas FULL HD ?????????

a mas to propojeny pres component???

jestli jo, tak jaky je obraz, pohoda?

ne FullHD nemám , ale umí si obraz downscallovat (zmenšení na velikost televize) . obraz paráda nemůžu si stěžovat :) , ale kdybych měl opravdovou FullHD tv tak bych s HDMI kabelem neváhal
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Stále si stojím za svým,v prodejně mi prošlo rukama stovky televizorů,ale komponent full had neumí at je standart jakýkoliv umí jedině vést signál v HDTV (max. 1080i- 1920×1080 bodů prokládaně.

jinak, pokud televizor splňuje standard CEA-770.3-D, tak umí přijímat 1080p přes komponentní video kabel

pokud splňuje standard CEA-770.3-C, tak zvládne touto cestou pouze 1080i

komponentní video kabel zvládne 1080p v každém případě, u přijímače tomu tak není

ne component opravdu neumí 1080p . když to přepnu na 1080p tak je jen černá obrazovka..

neumí náhodou tvoje TV přepočítávat na 720p jen 1080i? (stejně jako ta moje)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
ne umí i 1080p , před chvilí jsem zrovna zkoušel ukázku Beowulfa 1080p .

měl bych dotaz bude lepší downscallované 1080p nebo nativní 720p ? už dlouho mi to vrtá hlavou :)

Tak zmena nazoru jo? :D ... jako pro me by bylo jen dobre, kdyby pres component slo i 1080p :bash: .... jen nechapu, jak to tak zasr*na posta muze takhle podelat ... Xko sem mel mit uz ve stredu ... a do ted mi jeste nic neprislo :cry:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu