Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Prvni ochrany proti kopirovani


.Den

Recommended Posts

Tak se objevuji nejspis prvni nove chranene hry. Final Fantasy: Rings of Fates se na mnohych kartach zacne chovat jako demoverze a uplne nove Daigasso! Band Brothers DX radeji nejde spustit vubec, a komu se to preci jenom podarilo obejit, tak nemuze stahnout 200 dodatecnych songu (v zakladu jich je jen 30).

http://www.gamertell.com/gaming/comment/ring-of-fates-gives-pirates-the-raspberry/

http://www.gamertell.com/gaming/comment/nintendo-foils-pirates-with-daigasso-band-brothers-dx/ (Znamy potvrdil, ze to nejde spustit vubec, karta R4).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta hra FF:CC skutecne ma ochranu. Vetsine pouzivanych slot1 karet to trvalo cca tri ctyri dny nez byly vydany novejsi verze jejich firmware, ktere tuto ochranu obchazeji. Ti, kteri byli celi nervozni a chteli si zahrat hru okamzite, mohli snad hned druhy den po vyjiti zacit hrat specialne cracknutou verzi ROMky teto hry.

Pro uzivatele R4 karty vysel prave fw1.18, ktery problem s ochranou FF:CC vyresil.

Ohledne Diagasso detaily nevim, protoze jsem se o tuhle hru nezajimal. Ale nejak jsem zaznamenal vydavani novych firmware pro CycloDS, DSTT a myslim, ze i pro mnoho dalsich, ktere resily problem prave s touto hrou. Tusim, ze problem byl v rekordne velkem save souboru, ktery hra delala. Dotet karty podporovaly maximalne 4MB sejvy. Tahle hra ale vyzadovala 8MB. Pro vic informaci hledejte na gbatemp.net.

Ale mel jsem za to, ze hra na mnohych kartach jde spustit a je funkcni.

Nicmene pro R4 zadny novy update od dubna nevysel... jako obvykle... :(

R4 ma momentalne povest nejhure podporovane slot1 karty aktualne na trhu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kouknul jsem se ze zvedavosti na gbatemp.net a podle prispevku na foru je stav takovy, ze pro nektere karty uz vysel novy firmware, ktery podporuje 8MB sejvy. A tedy Daigasso DX je funkcni. Problem je v tom, ze ta hra ma defaultne jen nejakych tricet skladeb a z nintendo serveru je mozno stahnout dalsich sto (nekde se pise o trech stovkach...). Tohle ale nefunguje, protoze nintendo server testuje originalni identifikacni cislo hry, ktere je ulozeno v sejvu (aspon tak jsem to pochopil). A napriklad firmware pro DSTT do sejvu generuje cislo nahodne. Pravdepodobnost, ze se trefite do realne existujiciho identifikacniho cisla bude tak asi astronomicky mala ;) Je to stejna situace jako s online hranim na PC. Dusledek je jasny: Neni mozne stahnout nove skladby.

Ale objevil se tam nejaky hlas, ze kdosi uz ty nove skladby stahnul a je tedy mozne je kdesi na webu sehnat a sam si je tam dat.

Stejne tak se tam objevila nejaka zminka o tom, ze ta hra funguje na R4. Nevim... Je mozne, ze R4 osmimegove sejvy podporuje uz dlouho... Netusim... Ale docela bych se divil, ze R4 by umela neco, co neumi jine novejsi karty ;)

No nic... Stoji ta hra vubec za to? To je neco na skladani hudby? Je to vubec hra?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak znamy to zrovna rozjel s poslednim FW na R4, pry se mu to i ulozilo. Ale stahovat nic nejde, no.

Je to ted asi nejlepsi (podle ohlasu) rhythm hra na NDS. Neco jako jsou Taiko No Tatsujin, Guitar Hero a podobne.

Edit: Savy pry nefunguji jak maji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

BTW.. To Thanks For Playing, co je napr. i u PSPckoveho Everybody's Golf 2, s tim nejak souvisi? (myslim takove ty videjka, co se objevi jednou za cas a je na nich takove to Thanks for playing..) - strasne mi to pripomina spise prezentaci warez teamu, nez nejakou ochranu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně bych se toho moc nebál, vemte si kolik DS her má nějakou podporu stahování nového obsahu. V případě Daigassa s tím můžou výt problémy, ale pokud se objeví více her využívajících nějaký nový druh ochrany, určitě se to brzy nějak prolomí. A pokud u toho Daigassa jsou nějaký stahovatený písničky navíc, tak už musí být daný přímo v té originální cartridge (a vy si je jen přes net odemknete) nebo se můžou dočasně ukládat do té malé paměti pro demoverze (snaj jen nějakých 8 MB), kde by měly být po vypnutí smazány. Tak by mě docela zajímalo jak to s tím je.

Osobně vidím nějakou možnost se zablokováním warezu na DS až s příchodem nového DS.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V cartridge nejsou, ty pisnicky kazdym dnem pribyvaji, takze to nejde jinak, nez je fyzicky stahovat. Na karte jsou jen sloty pro ty pisnicky - 100.

Nekdo stahl i pres 200, nez zablokovali ta ID, ale zatim se to nezprovoznilo tak, aby se daly zpristupnit. Zkouseji to ted nacpat do ROM jako defaultni pisnicky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znamy to, jak uz jsem psal, spustil, ale savy mu stejne nejedou a je limitovany 30 songy... Ale po pulhodine mi napsal, at mu proste koupim a poslu originalku.

A ty už v tom Japonsku seš? Za kolik se tam ty hry tak prodávají? Třeba právě to Daigasso?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste ne. Daigasso je bestseller (nejprodavanejsi na Amazonu a zrovna dokonce vyprodany) - 555 Kc.

Jinak namatkove najdu par her:

Zelda: - 555

Final Fantasy III - 610

Final Fantasy IV - 730

Final Fantasy: Rings of Fate - 575

Final Fantasy Tactics A2 - 355

The World Ends With You - 540

New Super Mario Bros. - 555

Sigma Harmonics (nove RPG, vyjde 21. srpna) - 710

World Destruction (nove RPG, vyjde 18. zari) - 765

Disgaea - 580

Rhythm Tengoku Gold - 440

Dragon Quest IV - 666

Dragon Quest V - 785

Nanashi No Game - 580

Pro NDS az TAK super ty ceny nejsou, ale treba pro PS3 je tam rozdil extremni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu