Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

Jakou flash kartu?


ojula

Otázka

Já osobně mám PSP a tam mi stacil flash jen kvůli hrám a jinak samo umi přehravat mp3 a filmy.Tak bych se chtel zeptat jestli to u NDS lite je úplně stejny,že NDS lite umibez těch karet přehrávat přez paměťovku nahrané mp3 a filmy.Pak mi stačí jen koupit R4 je kvůli těm hrám(protoze pry umi jen hry,ale vsichni ji tu vychvalujete),do ní dám sd kartu a ulozim tam hry.Nebo si musim koupit tu R4 na hry a pak jestě jinou na mp3,filmy,obrázky,gba hry,homebrew,ebook,vibrace,ukladani pozice her,atd.?A jeste bych samozrejme chtel aby tam sel internet,tak jestlije taky na to potrebuju nejakou kartu a taky veci.Kdyztak nejaky karty doporucte aby tam sli tyto veci.THX.Me se zetim libi DSTT a N5DS ta ma ten zaklad mp3.videa a hry,maji ale i tu operu na net?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Recommended Posts

  • 0
Já osobně mám PSP a tam mi stacil flash jen kvůli hrám a jinak samo umi přehravat mp3 a filmy.Tak bych se chtel zeptat jestli to u NDS lite je úplně stejny,že NDS lite umibez těch karet přehrávat přez paměťovku nahrané mp3 a filmy.Pak mi stačí jen koupit R4 je kvůli těm hrám(protoze pry umi jen hry,ale vsichni ji tu vychvalujete),do ní dám sd kartu a ulozim tam hry.Nebo si musim koupit tu R4 na hry a pak jestě jinou na mp3,filmy,obrázky,gba hry,homebrew,ebook,vibrace,ukladani pozice her,atd.?A jeste bych samozrejme chtel aby tam sel internet,tak jestlije taky na to potrebuju nejakou kartu a taky veci.Kdyztak nejaky karty doporucte aby tam sli tyto veci.THX.Me se zetim libi DSTT a N5DS ta ma ten zaklad mp3.videa a hry,maji ale i tu operu na net?

K tomu aby ti sla opera potrebujes specialni kartu - memory expansion - přídá ram do DSka.Jinak jsou ale i jiné prohlíece do kterých memory expansion nepotrebujes ale jsou nehorazne pomale a myslím si že se memory expansion vyplatí.Ja osobně asi za tyden dostanu DS fat a koupim si na nej pekny bily case (jeste si nejsem zcela jisty to rozdelavani a premenovani c asu je pry hopdne obtizny) n5ds a memory expansion.Chtěl bych i nějaké pouzdro jenže všechny co sem viděl byly jen na lite.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

jo staci ti r4 a memory expansion pack .. ale muzes taky koupit ez flsah3in1 ( to je memory expansion ) a je k tomu este aj karta do slotu jedna a je to za 2550kc ..... je to na tejto stranke http://www.nejnakup.cz/zbozi-cena/ez-flash-v-slot-1-3in1-expansion-pack-nds-lite-3062b4 ... ale vide ta to priblizne na stejno kdyz si koupis r4 a tu ez flash 3in1 ..... to uz je na tebe :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
jo staci ti r4 a memory expansion pack .. ale muzes taky koupit ez flsah3in1 ( to je memory expansion ) a je k tomu este aj karta do slotu jedna a je to za 2550kc ..... je to na tejto stranke http://www.nejnakup.cz/zbozi-cena/ez-flash-v-slot-1-3in1-expansion-pack-nds-lite-3062b4 ... ale vide ta to priblizne na stejno kdyz si koupis r4 a tu ez flash 3in1 ..... to uz je na tebe :)

ten ez flash pack ti muzu sehnat za 900 (to znamena karta + memory expansion)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak dík, na tu EDGE jsem také zprvu koukal a ještě mě zaujala AceKard2, ale jak už jsem psal, vůbec se v nich nevyznám.

Pak teda stačí na microSD kartu nakopírovat hry ve formátu .nds a následně po vložení do DSka vybrat a hrát? Nebo je ještě zapotřebí provést něco před tím? A ještě jedna věc... Obsah her je plnohodnotný když hraju přes flash kartu (teď mám na mysli vybrace, ukládání pozic) ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

hodně těchto témat kde se to řešilo tu je... tu padají celkem dost často opakované otázky...

tu je několik podle mne dobře rozjetých topiců kde je toho o flash kartách řečeno mnoho a mnoho - od lehkých po ty těžší dotazy...

http://console-forum.net/showthread.php?t=18062

http://console-forum.net/showthread.php?t=16379

ne r4 ma i moonshell a tam muzes koukat videa , pocuvat mp3 , mit tam obrazky no to je to same nez dstt myslim r4 a dstt je to same .,,,,... no a ez flash 3in1 se oplati a medzi timi r4 a dstt to je jedno ja mam r4 a sem naprosto spokojenej

doplnil bych - NEJENOM!! R4 má moonshell!! Moonshell je aplikace pro FLASH KARTY - zatím sem neslyšel o flash kartě která by ho nepodporovala (znalejší mne snad opraví pokud se mýlím). Vpodstatě je jedno jakou máš flas kartu - r4. m3, cycloDS, N5, DSTT (TTDS)...atd. všechny ti rozběhnou moonshel, kterej ti pak rozběhne videa... .. "tu je snad jediná výjimka - cyclo DS, která může .txt soubory + mp3 + obrázky...atd. načítat řpímo z karty a není tedy třeba spouštět moonshell" - není to pravda - viz. post od defora.Je ale také cenově dražší...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
hodně těchto témat kde se to řešilo tu je... tu padají celkem dost často opakované otázky...

tu je několik podle mne dobře rozjetých topiců kde je toho o flash kartách řečeno mnoho a mnoho - od lehkých po ty těžší dotazy...

http://console-forum.net/showthread.php?t=18062

http://console-forum.net/showthread.php?t=16379

doplnil bych - NEJENOM!! R4 má moonshell!! Moonshell je aplikace pro FLASH KARTY - zatím sem neslyšel o flash kartě která by ho nepodporovala (znalejší mne snad opraví pokud se mýlím). Vpodstatě je jedno jakou máš flas kartu - r4. m3, cycloDS, N5, DSTT (TTDS)...atd. všechny ti rozběhnou moonshel, kterej ti pak rozběhne videa... .. tu je snad jediná výjimka - cyclo DS, která může .txt soubory + mp3 + obrázky...atd. načítat řpímo z karty a není tedy třeba spouštět moonshell. Je ale také cenově dražší...

Stejnou funkci jak si řikal s cyclo ds má i EZFlash 5 která je ve stejné cenové kategorii jako DSTT (asi si ji koupim rovnou v packu s RAM expansionem)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Stejnou funkci jak si řikal s cyclo ds má i EZFlash 5 která je ve stejné cenové kategorii jako DSTT (asi si ji koupim rovnou v packu s RAM expansionem)

Opravil bych tuto informaci ohledne CycloDS: Tato karta nema primo ze sveho menu prehravani mp3, prohlizeni obrazku a ani zobrazovani textovych souboru. Jen z in-game menu (to je menu, do ktereho je mozno vlezt _v_prubehu_ hrani hry je mozno si cist jeden textovy soubor, ktery ma stejny nazev jako romka se hrou. Tato vlastnost je zatim k dispozici v posledni beta(!) verzi firmware a jak autori uvadeji, bude se na ni jeste pracovat.

Zminovane prehravani mp3 a videi primo z menu karty (a tedy bez nutnosti spoustet nejaky dodatecny prehravac jako napriklad nejpouzivanejsi Moonshell) ma, co si pamatuju, SuperCard ONE, EZ-Flash V, a M3 Real (skrze firmware Sakura). Mozna i dalsi. Jestli je tato funkce pro nekoho velmi dulezita, doporucuji si precist recenze slot1 karet na www.gbatemp.net.

Muj nazor je takovy, ze je to hezka vecicka (je to elegantni a pohodlne), ale neni to nic zivotne duleziteho. Navic se to muze stat pro firmware paradoxne brzdou, nebot autori budou mit plne ruce prace s upravovanim a opravovanim prehravacich funkci a uz nebudou mit treba cas na doladovani dulezitejsich problemu (s kompatibilitou apod.). Nebo naopak nebudou mit cas na vyladeni prehravacich funkci... Vetsina slot1 karet prehrava videa a mp3 prez moonshell. Ale opakuji: je to hezke a asi bys nenasel uzivatele slot1 karet, ktery by ti rekl, ze by takovou funkci primo integrovanou do menu nechtel ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
takze všechno co musím udělat je tyhle 2 věci koupit + microsd kartu ? nemusí se do toho nic stahovat, nahrávat ? jenom potom dát na kartu hru a hrat ? někde jsem tady četl že se do toho musí dávat ještě firmware

EDIT : a existuje něco jako EZFLash 3in1 pro fat ? a když budu chtít hrát jenom hry tak mi bude stačit ta EDGE karta ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
takze všechno co musím udělat je tyhle 2 věci koupit + microsd kartu ? nemusí se do toho nic stahovat, nahrávat ? jenom potom dát na kartu hru a hrat ? někde jsem tady četl že se do toho musí dávat ještě firmware

EDIT : a existuje něco jako EZFLash 3in1 pro fat ? a když budu chtít hrát jenom hry tak mi bude stačit ta EDGE karta ?

Koupis ty dve veci + microSD kartu + naformatujes ji na FAT/FAT32 (dle podporovaneho FS) + stahnes a nahrajes na ni FW -> hrajes..

k EzFlash 3in1 potrebujes jen homebrew program, pomoci ktereho do ni nahravas GBA ROMky a menis mody EzFlashky..

.. nahrani firmware je pouhe zkopirovani nekolika souboru na microSD, nic se neinstaluje do interni pameti, firmware se nachazi na one pametovce..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
a kde stahnu ten firmware ? a když budu chtít hrát jen hry nebudu potřebovat EzFlash kartu ? a ta velikost té karty může být libovolná ?

Firmware stáhneš vždy ze stránek výrobce karty, když chceš hrát jen hry nepotřebuješ EzFlash 3 in 1. A u velikost jde o to jakou máš flash kartu. Pokud falsh karta podporuje SDHC, pak velikost může být prakticky jakákoliv.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

jeste abych upresnil..

EzFlash 3in1 je pro

* vibrace

* rozsirenou RAM (pro spusteni Opery)

* hrani GBA her..

takze pro hrani NDS her a homebrew pro NDS neni treba, pro hrani GBA her a homebrew a ty ost. vyse zminene fce treba je.

firmware stahnes na strankach vyrobce a homebrew pro ovladani EzFlash stahnes napr. na gbatemp.net

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu