Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Má někdo zkušenosti s prodejem do zahraničí?


Dravec

Recommended Posts

Potřeboval bych poradit...

Na net jsem si hodil inzerát že prodávám subwoofer a dneska se mi ozval kdosi z Nigerie že by ho koupil za 350 euro (což by bylo pro mě velice výhodné). Problém je v tom že némám s prodejem do zahraničí vůbec žádné skušenosti a taky jsem nedůvěřivý... Kupujícímu jsem zdělil:

Bank name :

Account Holders Name :

Iban :

BIC = Swift Code:

Následně na to mi přišly 2 maily od jeho banky "Colony bank", že suma byla převedena na můj acc a že čekaj na "shipment tracking number" asi nějáké číslo balíku a potom mi bude platba převedena... Nevím zda takto obchody v zahraničí fungují, proto se na to chci zeptat... bojím se že je to nějáký podvodník, že odešlu zboží a peníze mi nepříjdou...

Každopádně se mi na tom něco nezdá...

1) To že e-mail který mi přišel od jeho banky je free email ktery si muze zalozit kazdy... "colony-manager@accountant.com>"

2) To že skomolili moje jméno Při oslovení: Dear Martin Dobiašr,. Celekm mi poslaly 2 maily a ve 2hem už bylo jméno OK... Jako chybu může udělat každý, navíc když US speaker píše CZ jméno, ale aby se sekla banka :o

No každopádně by mě zajímaly vaše rady a názory,

děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nesmis se bat jsi jako moje rodice sice jsem do zahranici jeste nic neprodaval ale z cechama mam jenom dobre skusenosti ale zejo 250 euro uz je celkem suma

No je tu nějáké pro a proti...

Pro: můžu získat 8000 za zboží které u nás prodám za 2000.

Proti: Můžu o něho přijít a ještě zaplatit 1000 za celní známku a odeslání do Nigerie..:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Následně na to mi přišly 2 maily od jeho banky "Colony bank", že suma byla převedena na můj acc a že čekaj na "shipment tracking number" asi nějáké číslo balíku a potom mi bude platba převedena...

Toto si protiřečí. Přišla ti tedy ta platba, nebo ne? Je ten převod přes PayPal či jinou službu? Každopádně ten free mail je u banky zarážející.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto si protiřečí. Přišla ti tedy ta platba, nebo ne? Je ten převod přes PayPal či jinou službu? Každopádně ten free mail je u banky zarážející.

Banka mi poslal zpravu že peníze byly převedeny, ale půjdou vybrat až když jim pošlu info o odeslani (cislo baliku) Ale uz je to stejne zbytecne resit, je to urcite podvod, ale aji tak diky za odpovedi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 years later...
  • 2 weeks later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu