Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

akorat vydrbavaj se zakaznikem...!


Guest Kyssi

Recommended Posts

Ahoj,

uplnou náhodou sem si z tehle stranky objednal v pondělí 15x klavesnici (pro kamarády a pro mě) která tou dobou stála 7 Kč!

http://www.todarozum.cz/klavesnice-ione-multimedia-cerno-stribrna-sk-usb_42794.html

Platil sem to převodem a ještě sem jim kvuli tomu telefonoval, protože sem nenašel v emailu variabilní symbol (který jak mi řekla paní, byl shodný s číslem objednávky => pokud by to byla blbě nastavená cena, tak by mi to snad na těch informacích přímo řekla ne?) Zaplatil sem tedy vše i s dobírkou - peníze se mi už odečetli z účtu.

přišel mi potvrzovací email s adresou...atd. (tohle je ejnom jeho část)

Objednávka číslo: XXXX

Objednané produkty:

kód: 42794

název: klávesnice Ione multimedia černo/ stříbrná, SK, USB

počet: 15

cena za kus (s DPH): 7,- Kč

poplatky za kus (bez DPH): 0.6,- Kč

cena celkem (s DPH): 120,- Kč

Celkem za zboží (s DPH): 118,- Kč

Způsob doručení:

Česká pošta doporučený balík

Způsob platby:

Bankovní převod

CELKEM (s DPH): 198,- Kč

No ale druhý den (v úterý) ráno už měli nastavenou cenu těch 124 Kč

Úsměvné na tom je, že sem jim tam vyplňoval i mobil - ale oni mi dneska pošlou email, kde mi píšou:

Dobry den,

Omlouvame se, ale Vami objednana polozka jiz byla vyprodana, proto Vam

musime s politovanim oznamit, ze Vam nejsme schopni objednane zbozi dodat

Mader s.r.o.

Mylsím si, že tohle napsat člověku, který si ten produkt již zaplatil.... v podstatě mu napsat: nedostanete to! se mi zdá do nebe volající drzost. Kde to pak sme, když si člověk ZAPLATÍ a oni mu pak napíšou že nic nedostane, protože to u nich někdo podělal a nastavil blbě cenu?!

Mám dojem, že tu něco nehraje a mám chuť to řešit trochu tvrději než že to přejdu. Pokud to byla blbá cena - to je bohužel jejich problém, měli ji uvedenou a tak mají povinost to za uvedenou cenu prodat a nenavyšovat! Ješt bych pochopil, kdyby ta paní jak sem volal řekla že to je omyl a že to hned tedy mužu stornovat... ale to se TAKY NESTALO!

no ale dál:

1) peníze mi ještě nevrátili

2) na těch stránkách co sem sem psal tu klávesnici mají ještě SKLADEM!

Někdo řekne že jde jen o 200 korun, ale mimo to jde i o to, co se tu děje.

Neívte někdo co s tím? zažili ste něco podobného? jak ste to řešili?

děkuji moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

netix: zrušili to až dneska ráno, ale to je neomlouvá, že čekali 2 dny (během těch 2 dnů to měli odeslat) a až teďka to napsali... Kddyby to napsali dřív, ale vzhledem k tomu jak jednají ...

Darius15: a máš nějakou radu? Na co jsi apeloval..atd. v tomhle sem nováček no. DOteďka sem věřil že tohle se nestane... a ono se to stalo...

osobně bych to asi začal řešit co nejdřív, aby se nemohli ohánět tím, že mi peníze už poslali zpět na účet...

Zvažuji dotaz na českou obchodní inspekci... co vy na to?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě to taky napsali z nějakyho obchodu tyden po tom co sem to měl dostat že nemaj zboží na skladě...a když ti to zrušili ráno tak nevim co šílíš nejseš jedinej zákazník nemaj čas jenom na tebe....

To Darius: Asi kecáš...jrc je nejlepší obchod jakej znám...obejdnám si tam něco druhej den to mám doma a eště k tomu skoro vždycky něco dostanu...(zdarma)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta COI je celkem dobrej napad, zajimalo by mne, co na to reknou - kdyz maji zbozi na sklade.. Ale vidim to tak, ze ten obchod ti muze napsat co chce a nikdo jim nemuze rict: "no taaak, prodejte mu to, nelzete.."

Ja bych jim tam asi primo zavolal a poradne je sprdnul, ze to budu medializovat, ze jde o princip - ze je na skladu maji a ze tobe lzou a penize ti jeste neposlali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Netix, jasne Netix hned kecam nic nevis ale hlavne ze uz musis mit pravdu

To Kissi, no apeloval jsem na ne jak jen to slo proste nechteli priznat ze za to mohli oni ale nakonec teda uznali, COI je dobrej napad kdyz se ti to nepovede tak klidne to dozen az takhle daleko a urcite to vyhrajes protoze reknou ti ze to nemaj na sklade a pritom polozka skladem takze nebude problem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli jsem to správně pochopil, peníze si jim už zaplatil. Tím byla uzavřena kupní smlouva, která zavazuje prodávajícího prodat ti to, co sis objednal (viz § 409 část 1. Obchodního zákoníku: Kupní smlouvou se prodávající zavazuje dodat kupujícímu movitou věc (zboží) určenou jednotlivě nebo co do množství a druhu a převést na něho vlastnické právo k této věci a kupující se zavazuje zaplatit kupní cenu.)

Přesto má prodávající právo od kupní smlouvy odstoupit. Tímto ti ale musí podstoupit peníze či jiný výrobek ve stejné či vyšší kategorii. Ale to mu samozřejmě nemusíš říkat a on to nemusí vědět. ;) Ovšem odstoupení musí mít své odůvodnění. Jestliže má podle webových stránek výrobek na skladu a tvrdí, že už jej nemá, tak bych mu určitě napsal hodně tvrdý mail. :) Můžeš se taky zmínit o diskriminaci, podvodu atd. :lol:

Btw. Kdyby skutečně této možnosti využil, máš právo na odškodnění za telefon atd. :P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

netix:

říkám, že tu nejde jen o ty 2 stovky - nelíbí se mi způsob kdy mi evidentě do očí lžou aby nemuseli uznat chybu...

Anonymous_: to máš pravdu, to mě ten obchod napsat může, ale i tak - aspoň budou vědět, že člověk není jenom tupec co si nechá všechno líbit.

Míra: heh, děkuji, tohle jim hned řeknu :)

Darius: půjdu v tvých šlépějích - prostě to z nich vydupu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

semnou vydrbali v nejakem e-shopu nwm nazev , koupil jsem si 2x memory stick duo 8gb , byla v akci za dobry peniz :) , porad cekam doma kdy me to prijde , cekam , cekam az jsem jim napsal kde to maji :blink: oni mi napisou , že se omlouvají že to nemaji skladem a ze akce uz skoncila, takže mi to dají o 1000kč drazší ( to je tak na Fu*k off :D ) :blink: a pritom na tom webu to furt meli jeste tak 3dny , napsal jsem jim dost drsnej mail ... opravdu me nasrali :cry: nejlepsi zkusenosti mam s Playcentrum ! JRC ! Gamehouse ! tam jsem opravdu skvelí zakaznik :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hehe :-D nějak takhle to bylo u mě... prý už nejsou kusy skladem, přitom skladem pořád jsou....

DOHRÁVKA tohohle problému:

Tak sem jim odpoledne zavolal, zvedel to nějakej pán, tak sem slušně pozdravil a pak se zeptal, jak je možé, když platím předem mi napsat že mi nic nepošlou protože to není skladem...

Pán mi předal paní se kterou jsem mluvil již ve zmiňované pondělí...

Paní byla vstřícná, zeptala se co sem si objednával, pak sem ji nadiktoval číslo objednávky a řekla že tam ještě nějaké kusy mají tak že mi to pošlou. Že ověří jestli jsou peníze připsány na účtu a pošlou to...

takže uvidim - dám jim tak týden max... protože ověřit jestli přišli peníze, se dá za 2 minuty z netu... takže buď to odeslali ještě dneska, nebo zítra... (počítám takhle, protože později už je to zase divné) no a pak je sobota/neděle - tak do toho čtvrtka max. sem ochotnej počkat. Pokud to nedorazí a dozvim se že to zase neposlali tak tentokrát pohrozim i ČOIkou (dopis pro ně mám už napsanej i s přílohama kde je vidět že je zboží skladem...atd.)

no uvidime...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

za 1.je tam ten vyrobek od listopadu..

za 2. oni mu napsali emailem ze neni skladem' date='pritom kdyz pak vyrobek zdrazili,tak byl porad skladem...

^^ to myslim staci pro moje tvrzeni ne ?[/quote']

No mají pravdu. Zboží v dané hodnotě bylo vyprodáno. Tahle situace ale byla specifická tím, že ty klávesnice byly zakoupeny ještě v době, kdy to platilo. Ale raději nechme offtopicu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

za 1.je tam ten vyrobek od listopadu..

za 2. oni mu napsali emailem ze neni skladem' date='pritom kdyz pak vyrobek zdrazili,tak byl porad skladem...

^^ to myslim staci pro moje tvrzeni ne ?[/quote']

Na té stránce ze které jsem to objednával, je uvedeno že to je publikováno teďka (bohužel sem si nevšiml kdy to bylo publikováno před tim když byla za 7 kč, ale mám dojem, že to asi bylo stejné datum, protože ikona NOVINKA u toho byla, ale nerad bych kecal)

ale myslim že pokud, tak od listopadu byla možná publikovaná ta naprosto stejná, která se řešila v tom topicu klávesnice za 7 Kč... Tenhle odkaz (hned pod něj sem dal i ten fungující na tu klávesnici... - změnilo se číslo v odkazu + funkčnost stránek)

http://www.todarozum.cz/klavesnice-ione-multimedia-cerno-stribrna-sk-usb_26009.html

http://www.todarozum.cz/klavesnice-ione-multimedia-cerno-stribrna-sk-usb_42794.html

A z čeho tak usuzuješ? Já osobně bych se zachoval stejně. Pokud lidi přijmou omluvu, ok. Teprve až pak, co by nesouhlasili, bych jim ten výrobek za tu cenu dal. Normální postup...

No i přez to doufám, že se "budou řídit" tím co si tu napsal a protože sem nesouhlasil, tak mi to pošlou :idea:

Tak koukam, ze jedna chyba na webu, je bude stat pekne penize - zajimalo by mne, kdo to ve firme odskace :)

No nevim jestli to byla v té firmě, ale vzhledem k tomu že min. 5 internetových obchodů mělo tuhle klávesnici za tu cenu.. (když sem to hledal na googlu, tak to byla až nějaká 4/5 strana s odkazama ten odkaz kde opravdu ještě byla neslevněná)

Je to celé podivné, opravdu hodně těch obchodů mělo tuhle klávesnici tak levno

No mají pravdu. Zboží v dané hodnotě bylo vyprodáno. Tahle situace ale byla specifická tím, že ty klávesnice byly zakoupeny ještě v době, kdy to platilo. Ale raději nechme offtopicu...

V tom případě by nebylo od věci informovat při takovéto akci kolik je cca dostupného zboží...

Ono když se na to podívám extrémně tak mohou napsat skladem, ale mají ve skutečnosti pouze 1 výrobek za uvedenou cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

^^Myslím, že se to dříve řešilo, že prodejci uváděli zboží v akci a pak ho neměli na krámě. Ale snad už to nějak pošetřili (přesně nevím). Každopádně souhlasím, je to nefér - ale zkrátka to tak dělá většina...

Ale pokud ti řekli, že ti je pošlou, tak si myslím, že tak učiní. Myslím si, že ti ty klávesnice raději pošlou, než aby měli problémy. Každopádně máš v záloze dopis ;) Tak snad ti to vyjde! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ježiši....to je zas topic...a co tak udělali chybu...proč by měli s tebou vyjebávat.....jak ty říkáš.....spletli se....a určitě ti to nebudou kvůli tomu že tam měli chybu prodávat za tu cenu...už vidím že ty tu řekneš na foru...prodám to za 100 kdo nabídne je to jeho....a omylem jsi napsal 100 místo 1000 kč už vidím jak budeš říkat že ses spletl a dáš to tomu člověku za 100Kč...sám víš že ne :) kdo se mnou souhlasí?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak anonymousi...

naprosto nesouhlasim s dantem, hlavne on zaplatil a jak uz tu bylo zmineno

zaplacenim je uzavrena kupni smlouva ,kterou prodavajici musi dodrzet! Ta smlouva je pochopitelne o cene 7kc za kterou si klavesnice kupoval... Delaji s nim presne to co je napsany v nadpise topicu 8]...

Jen se toho drz a nenech se doufam ze ti ty klavesnice poslou.. kdyztak bych klidne napsal do nejakyho poradu kde se timhle zabivaj to jest treba TESTOVINY na CT1 apd.

Nebo jim tim alespon povyhrozuj 8]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ježiši....to je zas topic...a co tak udělali chybu...proč by měli s tebou vyjebávat.....jak ty říkáš.....spletli se....a určitě ti to nebudou kvůli tomu že tam měli chybu prodávat za tu cenu...už vidím že ty tu řekneš na foru...prodám to za 100 kdo nabídne je to jeho....a omylem jsi napsal 100 místo 1000 kč už vidím jak budeš říkat že ses spletl a dáš to tomu člověku za 100Kč...sám víš že ne :) kdo se mnou souhlasí?

No, ale na foru mi asi většina lidí nepošle peníze předem bez toho aby měli aspoň nějakou záruku, že to dostanou, to by pak byl podvod a myslim, že by asi nikdo neváhal a snažil se to nějak vyřešit ať už přez PM/email/ICQ..případně by asi taky založili topic... a když tak si myslim že i nějaké další kroky...

Jak sem psal prve - někdo řekne že to je "ztráta" jen za 200 korun, ale peněz si díky brigádám vážím natolik, že představa toho že mě někdo obere o peníze které si pracně vydělám se mi prostě příčí byť je to nějaká ta menší částka. Udělají to takhle 100 lidem a mají 20 000 hned. Kdyby to nikdo neřešil, tak mužou vesele pokračovat.

A k tomu že se spletli - to je možné, ale myslím si, že člověk, který jim to celé zaplatí předem si zaslouží být na prvních místech když to rozesílají. KDYŽ TO PŘEŽENU tak já sem bez těch peněz za které bych si koupil danou věco jinde/ koupil bych si něco jiného když by to teda už nebylo na skladě.

A s tou cenou jak si psal - máš to podobné jako když příjdeš do obchodu, koupíš si třeba vodu po holení a máš u ní cenovku 300 korun, ale příjdeš na kasu, prodavačka to prožene terminálem a řekne ti, že to stojí 500 korun - musejí to prodat za cenu, kterou mají uvedenou v regále a kterou zákazník vidí, nesmějí to prodávat za ceny vyšší (které ale nejsou v obchodě uvedeny tak aby si je jasně viděl) než je cenovka toho zboží. Je to chyba toho kdo tu cenovku přiřazoval a s tim si to pak obchod může vyřídit, ale tebe takhle klamat nesmí.

Navíc tu je pořád ta svobodná volba, že prostě to půjdeš vrátit a vezmeš si jinou/ žádnou nevezmeš a jdeš pryč. Jenže já to zaplatil předem a jak už sem psal, zarazilo mne, že v jejich emailu nebylo ani náznaku co se bude dít dál - žádná snaha to nějak napravit z toho emailu zrovna moc nekoukala, ani oznámení o tom že mi vrací peníze a třeba číslo účtu ze kterého..atd.

Když se nenaučim na maturitu - nedám ji, tak v přihlášce na vysokou (nebo v dopise kde jim budu oznamovat že sem to na první pokus nedal) jim asi nenapíšu něco jako: Omlouvám se, ale na maturitu sem se nemohl učit, protože sem místo toho chodil ven kalit, hrál sem dotu, sháněl sem si po ČR nějaké pouzdro a folie a hry na DSko, vybíral sem si boty a kalhoty a nějaký trika taky. Jeli sme s kamarádama na výlet....atd. Byla to moje chyba že sem se na to vykašlal, tak proč by mě měli brat? (no lepší příkald mě nenapadl no)

Rozhodně ale je tu tvůj názor vítán, je dobré vidět i pohled z druhé strany.

Udělali to takhle víc lidem, jen oni to nezaplatili předem - viz: http://console-forum.cz/showthread.php?t=32631

poslali to metujovi, protože to měl zaplacené předem, ale pokud zjistili už před tím že nemaj kusy...hm... proč to teda měli další dny na netu ale zdražené a potom dokonce přesunuto na jiný odkaz zase za malou cenu? Je to něčí chyba a někdo si to tam asi odskáče, ale budou si příště dávat pozor.

NO uznávám ale taky, že mě nenapadlo že to jsou 2 téměř stejné stránky - 1 eshop a že sem si to neuvědomil a částečně si za to mohu sám.

Rozhodně ale je tu tvůj názor vítán, je dobré vidět i pohled z druhé strany.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu