Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Asus eee Fan Thread...


:.Dragunov.:

Recommended Posts

Zadny tema pouze o Asusu eee jsem tu nenasel (pouze zamcenej coz je skoda)...

Takze sem zalozil nejaky takovy informativni na pokec atd...

Myslim e nas tu neni zrovna nejak moc malo kdo ho ma takze by jsme tu mohli pokecat na co ho nejvice pouzivate, jaky doporucujete (pouzivate) operacni system, jakou verzi mate (701,800,900,...) a dalsi tipy atd :)

Ja dneska na aukru vydrazil novy Asus eee 701...Za 4550kc je to uz super cena...

Uz se moc celkem tesim az dojde :)

Co vy co ho mate :) ?

Muzu tu kdyztak vytvorit seznam tech co ho maji ;)

Super navod jak si pretaktovat Asuse o trosku:

http://www.youtube.com/watch?v=IzSK-FH9VLI

GameEs: nastaveno jako Důležité

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 179
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

mám 701 4g koupil jsem ho od baskiho za 4500 s 1gb ram 4gb sd a windows xp + linux

asi 1 apůl roku záruka myslím že to byl dobrej obchod xD

jinak bych moc nedoporučival taktovat ... sice 630 je dost málo ale itak se to už dost zahřívá

jinak se přidej xD http://console-forum.net/group.php?groupid=73

EDIT: a můj názor na Eee?701 a 901 best notebooky na internet od té doby co mám eeečko tak v životě nechci normál velkej notebook xD

1000 je už na nic ... má to sice 80gb HDD ale je to sata HDD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No hele potreboval bych trochu radu...Az me prijde chtel bych asi prejit na XP...

Jen ale nevim jaky mam stahnout...Original nechci kupovat no...Tak pokud by me nekdo hodil nejak odkaz na stahnuti nejakych XPcek pouzitelnych v Asusu bylo by to dobre :)

Nasel sem jeden navod jak si predelat Linux na XP pomoci USB klice...

Ale na netu je plno XPecek na stahnuti takze nevim jake...Prece jenom treba ty Zavorko jsi zdatnesi technicky typ nez ja XD

dvae: Presne tak ty ''starsi'' modely maji flesh disk takze se to nacita rychleji a i mensi spotreba pokud se nemylim...

EDIT:A taky bych se chtel zeptat co hrajete na Asusu za hry?Na netu je plno videi jak rozjet Halo1, Quake, Unreal atd...

Chtel bych nejakou strilecku co bych si mohl dat proti botum...

Nemate tu nekdo nejakou (skoro jakoukoliv) hru co hrajete na Asusu?Nejlepe ten Unreal nebo Halo1 :)

EDIT2:A co myslite jak na tom muzou fungovat operacni systemy od Applu?Dival sem se na videa na youtube a nevypada to zle...Ze bych si z toho udelal takovej velmi levnej MacBook XD Bila barva + oeracni system od Applu :D juj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zavorka můžeš trochu vysvětlit to, proč bys nebral 1000, protože má sata HDD? Prosim tě neber to jako nějakou narážku, prostě se jen ptám na tvůj názor, žádný jiný úmysl v tom není. :)

anonym to jednom topicu o asusu eee psal rozdíl mmezi němi ... ale je rozhodně lepší než SATA ... a 1000 už není tak malý xD

No hele potreboval bych trochu radu...Az me prijde chtel bych asi prejit na XP...

Jen ale nevim jaky mam stahnout...Original nechci kupovat no...Tak pokud by me nekdo hodil nejak odkaz na stahnuti nejakych XPcek pouzitelnych v Asusu bylo by to dobre :)

Nasel sem jeden navod jak si predelat Linux na XP pomoci USB klice...

Ale na netu je plno XPecek na stahnuti takze nevim jake...Prece jenom treba ty Zavorko jsi zdatnesi technicky typ nez ja XD

dvae: Presne tak ty ''starsi'' modely maji flesh disk takze se to nacita rychleji a i mensi spotreba pokud se nemylim...

EDIT:A taky bych se chtel zeptat co hrajete na Asusu za hry?Na netu je plno videi jak rozjet Halo1, Quake, Unreal atd...

Chtel bych nejakou strilecku co bych si mohl dat proti botum...

Nemate tu nekdo nejakou (skoro jakoukoliv) hru co hrajete na Asusu?Nejlepe ten Unreal nebo Halo1 :)

EDIT2:A co myslite jak na tom muzou fungovat operacni systemy od Applu?Dival sem se na videa na youtube a nevypada to zle...Ze bych si z toho udelal takovej velmi levnej MacBook XD Bila barva + oeracni system od Applu :D juj

takže xp naistaluješ přes externí mechaniku ... xp ti bude zabírat asi 2gb(zhruba) je potřeba to trochu oškubat(někde buude tutoriál) a na cd s linuxem jsou ovladače pro win

ty hry ... no po přetaktování by tam mělo jet celkem dost her ale ne fšechny podporují 16:9 ... a je blbej driver že 640x480 full nezobrazí(až na quake 3 arena) jinak 800x600 zobrazí tak že musíš rolovat nahoru a dolů na tom e hrát prostě nejde ... menší rozlišení zobrazí ulně v pohodě přes celou obrazovku ;) ram se tam dá dát prej až 2gb ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě že jsem viděla spoustu srovnání na youtube SSD a sata HDD a sata HDD z toho co se rychlosti týče vyšel jako vítěz. Ale nejsou to moje zkušenosti, jen jsem zkoukla dost videí a právě všude to takto vycházelo, tak právě nevím, co si o tom mám myslet. Co se týče hlučnosti a spotřeby, tak to stopro souhlasím, to vyhrává SSD.

Právě chci koupit eee, ale strašně moc váhám jestli 1000 nebo 901.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Právě že jsem viděla spoustu srovnání na youtube SSD a sata HDD a sata HDD z toho co se rychlosti týče vyšel jako vítěz. Ale nejsou to moje zkušenosti, jen jsem zkoukla dost videí a právě všude to takto vycházelo, tak právě nevím, co si o tom mám myslet. Co se týče hlučnosti a spotřeby, tak to stopro souhlasím, to vyhrává SSD.

Právě chci koupit eee, ale strašně moc váhám jestli 1000 nebo 901.

Pochopitelne vysel jako vitez HDD, je rychlejsi. Ale pristupovou dobu ma lepsi SSD - ta je 0 logicky.. Pak uz kvuli nehlucnosti, mensimu odberu a fyzicke vydrzi bych bral SSD ;)

.. ale je to kazdeho vec, me jen prijde, ze kdyz si nekdo kupuje EEE, nejde mu o vykon, ale prave o vydrz a mobilitu - to presne splnuje SSD. Naproti tomu bych SSD zase nedaval do XPS a jinych hernich notesu, jde jen o vyuziti ;)

Asus EEE 1000 se proste uz jen oddaluje svym idealum a puvodnimu zameru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, tak díky za dovysvětlení - tohle mi právě vrtalo hlavou. Nicméně já naprosto chápu výhody eee, ale co je psané je výdrž u 901 cca 6hodin a u 1000h 8 hodin (samozřejmě jen papírově), což mě malinko taky přivádí spíše k 1000. Takovej 1000 se 160gb hdd mě dost láká. Mě jde samozřejmě o mobilitu a výdrž, u tohoto ntbku je výkon až někde hluboko v poli. O nižším jako je 701 neuvažuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jiste, ale pokud ti staci prehravat videa, prohlizet internet, chatovat s prateli, prehravat hudbu a pripadne si zahrat nejakou starsi hru, tak ti bude stacit i 701. Pokud ti to nestaci - jediny duvod muze byt, ze chces hrat silnejsi hry, nebo na tom provadet graficke/strihacske ukony - tak to proste neni notes pro tebe ;)

.. nad tim se vyplati zauvazovat, co nejcasteji delas na pocitaci - napriklad ja zjistil, ze pokud hraju hry, tak 10 a vice let stare, jinak delam veci, co v pohode zvlada i 500 a mene MHz CPU ;) Takze ja uz muzu koukat jen na mobilitu (mobilita u 500MHz neni problem ;) u Core 2 Duo uz by to problem mohl byt)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mno víš proč neuvažuji o starších typech? Protože možná to bude znít směšně, ale doma na úpravu fotek používám externí monitor i teď (a to mám normál 15,4" notes) a starší verze, které ještě nemají atom procesor nepodporují zobrazení přes VGA ve vyšších rozlišeních jako je 1680x1050 , tak proto. To je ten jediný důvod. Protože nechci mít 2ntbky, ale jen eee (s tím, že v rodině je další pc kdykoliv k dispozici), ale svůj ntb na běžné tahání chci jen jeden malý, co nejmenší, a proto chci možnost si to napojit na externí monitor pro mnohem lepší barevné podání u fotek- to nedocílíš na ntbku za pár tisíc prostě nikdy. Je to možná trochu složité, ale i tak si myslím, že 8.9", nebo 10" eee je prostě úplně někde jinde než 15.4" ntbky a podobně. A prostě mě to nebaví pořád tahat a být furt připravená na to, že mi do 2hodin vždycky zdechne bez energie.

Hry nehraju, výkon není důležitý. Úpravu fotek zvládne i náš starý pc, který ani radši nebudu říkat co v sobě má.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám 701 a jsem spokojenej dost hraju tam mmax red alert 2 nemám taktlej proak jedu na 630 ... s tou pamětí se tí dá když moc nestahuješ... všichni tady čumíte jen na velký čísla .. ale na co vám je 80/160gb kdyyž k tomu nemáte mechaniku a výkon taky není moc extra ...max na filmy

EDIT: až uvidíte 701 nezachapete že to stojí 5k nový fakt opravdu malý přenostný ideální na net všude! akorát mi tam chybí slot na datovou kartu

EDIT2: dragunov hod anketu ... kdo by bral co ... xD 701/901/1000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dá se do eee 701 vložit aspoň 80GB HDD? 4GB se mi zdaj dost málo...

do 701 ne, ale do 901 ano...Neni to zas tak složitý, ale musíš mít správnej nestandartní 1,8 pidi disk, kterej prej v čechách není k sehnání. Standartní 1,8 se tam prý nevejde kvůli své výšce.

Podle mě momentální nejlepší řešení je koupit 901 (do 701 bych nešel, kvůli té malé výdrži a hlavně 901 je líp zpracovanej) a k němu externí disk, na kterym si můžete nosit svá multimédia.

Vzhledem k tomu, že už existují dvoujádrové atomy, tak je jen otázka času než se objeví v nějakém "Asus EEE 902". S nákupem bych ještě chvíli počkal ;)

*Edit: Zde je "tutoriál" na výměnu SDD disku za HDD pro 901

http://forum.mujeee.cz/viewtopic.php?f=16&t=240

23:14 - 8.9.08

Forum momentálně nejede :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ 1000h je na nic s normalnim HDD ale bude se u nas prodavat i 1000 s 40GB SSD a ma to bejt stejna cena jako u toho 1000h to H oznacuje pouziti HDD kdyz tam nebude h tak to je 1000 s SSD 40GB

Cloud: taky se mi to zdalo divny ze tam bude 40GB SSD tak nevim do kteryho pujdu co doporucujete ta 901 ma 12GB SSD nebo to je taky nejak kombinovany

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JJ 1000h je na nic s normalnim HDD ale bude se u nas prodavat i 1000 s 40GB SSD a ma to bejt stejna cena jako u toho 1000h to H oznacuje pouziti HDD kdyz tam nebude h tak to je 1000 s SSD 40GB

Tomu se mi nehcce verit, ze by cena byla stejna (10k), SSD disky sou docela drahý

Tady vysvetleni : http://techbit.cz/asus-eee-s-40gb-s-atomem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu