Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Asus eee Fan Thread...


:.Dragunov.:

Recommended Posts

  • Odpovědi 179
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Anonymous_: Mám na tebe jeden dotaz. Dnes jsme se spolužákem mluvil o Intel Atom a Via Nano. On tyhle věci sleduje a dá se říct, že techniku zapojoval už v maminčině lůně, proto mu v těhlech věcech dost věřím.

V časopisu Level (i na internetu) jsem četl, že Via Nano je o 25% rychlejší než Intel Atom, ale žere o dost víc. Co mě ale říkal spolužák, Via Nano chip sice žere o dost víc než Intel Atom, ale jeho chipset zase o dost míň než u Intel Atom, takže když to shrnu: Via Nano je nejenom rychlejší, ale také má menší odběr.

Co si o tom myslíš ty? Tenhle procesor se bude dávat do novějších verzí Gigabyte M912 a tak mě to zajímá.

Asi takhle.. Ja sam jsem v akci videl zatim jen Atom.. Takze mohu vychazet jen z fakt. To co tu rikas, je pravda, Atom je cca o 1/2 pomalejsi, ale zase nabizi HT - coz se obcas celkem hodi.. Jak jsi rikal o spotrebe, to je take pravda, ale Atom zere o tolik mene, ze spotreba celkove sestavy - Atom + Intel chipset vs Via Nano vs jeji chipset, vitezi Atom s Intel chipsetem, ackoliv Intel chipset zere vice, nez Via nano - vysoce to ale dorovnava velice nizkou spotrebou Atomu - diky novejsi technologii.

Abych tu jen neplacal, musim take vychazet z faktu - jelikoz je Via Nano novinka a tak je dost nepravdepodobne, abych si ji sam mohl otestovat - a ze specifikaci, prakticky podlozene to mas zde http://notebook.cz/clanky/kratke-zpravy/2008/0730-Intel-Atom-VIA-Nano

.. ja bych zatim sel do Atomu, ja proste preferuji mensi spotrebu nad vykonem - u Netbooku; u vykonnejsich notesu bych samozrejme nesel ani do jednoho. U netbooku si myslim, ze vykon Atomu je na jeho ucel vice, nez dostacujici.

ad. Ja mam v notebookach Intel Pentium M (2x), Pentium III a Intel Centrino (takze prakticky dalsi Pentium M).. A musim rici, ze ty Mka maji silny potencial a jsou skvele - netopi, celkem maly odber a hlavne pomerne vysoky vykon.. Ale to je o nich zname, to neni zadna novinka :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uff konečně jsem to dodělal

pro ty o chtějí taktovat Asus Eee 701

Program
http://eeecz.byethost2.com/phpBB3/viewtopic.php?f=47&t=18&p=25&sid=411f135425c2e5593da5ef226f11330a#p25

návod
http://eeecz.byethost2.com/phpBB3/viewtopic.php?f=49&t=22&sid=9604604aa141781c54788abe0e71be14

celý je to moje práce pište názory :)

EDIT: jinak dneska jsem si pořídil 2gb ram na svůj Eee 701 ale zatím nějak ten rozdíl nepoznávám(možná trochu) ale pudu zkoušet nějaký hry ... třeba ten undergroud 2 xD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslední dobou se tady moc neřeší verze EEE ...

Nevím kdo to viděl a kdo ne, ale tady jsou popsaný rozdíly verzí

http://notebooky.idnes.cz/srovnani-vsech-verzi-netbooku-asus-eee-kterou-se-vam-vyplati-koupit-1i2-/vyrobci.asp?c=A080702_023721_vyrobci_jza

Verzi 901 sem zkoumal podrobněji, protože o ni mám zájem, a je tam takovej chyták, verze z linuxem, a z woknama sou stejně drahý, ale v linuxové verzi, místo placení blbé licence, je disk 16GB, a woknovská verze má jen 8GB disk ...

Obě verze mají ještě 4GB disk, proto se udává 20GB (linux) 12GB (wokna)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poslední dobou se tady moc neřeší verze EEE ...

Nevím kdo to viděl a kdo ne, ale tady jsou popsaný rozdíly verzí

http://notebooky.idnes.cz/srovnani-vsech-verzi-netbooku-asus-eee-kterou-se-vam-vyplati-koupit-1i2-/vyrobci.asp?c=A080702_023721_vyrobci_jza

Verzi 901 sem zkoumal podrobněji, protože o ni mám zájem, a je tam takovej chyták, verze z linuxem, a z woknama sou stejně drahý, ale v linuxové verzi, místo placení blbé licence, je disk 16GB, a woknovská verze má jen 8GB disk ...

Obě verze mají ještě 4GB disk, proto se udává 20GB (linux) 12GB (wokna)

oO zajimavý ... no tak já bych bral linux verzi s 20gb SSD a pak do toho nahodil XP(nLite nebo nějakou jinou) ovladče budou na cd s linuxem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nějak nevim jak se rozhodnout mezi 1000H a 901... spíš se přikláním k 1000, ale furt mi to vrtá hlavou :? Potřebuju to do školy, takže výdrž by měla být velká, chtěl bych také koukat na filmy, poslouchat hudbu a zapařit nějaké ty starší hry ( Diablo II, Fallout, CS 1.6, atd. ) Co byste mi poradili?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poradíte někdo kde by se dal najít ten driver, kde je možné měnit rozlišení na 1000h? Občas by se to celkem hodilo.

Jedy: Já měla úplně stejné dilema, jestli 901 nebo 1000 a nakonec u mě zvítězila 1000h se 160gb HDD. Ale jde hlavně o to, jak moc rád stahuješ, kolik dat tam chceš mít - to je ten největší rozdíl. Je to jen na tobě - velikostně je 1000h sice o kousek těžší a i malinko větší, ale zajdi někam do obchodu, kde ti ukážou tyto dva vedle sebe a pak si vyber na místě. Já jsem vybrala 1000h a fakt spokojenost a teď jsem docela ráda, že mám více místa na HDD, pořád nemusím koukat, jestli si můžu stáhnout o jeden film víc, nebo ne. Každopádně co člověk to názor, takže ti tu zas ostatní řeknou něco jiného. Já bych neměnila a výdrž to má hrozně moc dlouhou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zuzkys - jo asi si vezmu tu 1000h... chci to nosit furt sebou a místa na disku neni nikdy dost. Že je to o trochu větší a o půl kila těžší mi zas tak nevadí :)

Ještě nějakej názor?

no já bych bral určitě tu 901 ... je stejně velká jak 701 to 1000 mi třeba vadí že má HDD a ne SSD ... HDD si kupiš externí ...a můžeš s tím tak manipulovat při práci anižby se něco stalo a až bude třeba externí hdd tak připojíš...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když budu mít v 1000h v pouzdře a v tašce, tak se těma otřesama může něco zničit/poničit? Spíš bych to chtěl mít pohromadě, jelikož jsem takovej, že klidně ten ext. hadr někde zapomenu :D

hele nejsem odborník ale pokud vím tak při zápisu na hdd se může něco stát xD

jinak hdd více hřeje a žere více baterky než SSD(co je v 701 a 901)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S otřesy při přenášení ve vypnutém stavu si nedělej žádný starosti - nic se tomu nestane - musel bys tím batohem tak leda mlátit do lavičky. Při zápisu samozřejmě bys s ním neměl nějak extra třást, ale i tak pokud ho v zapnutém stavu přeneseš od stolu do postele apod tak se mu nic nestane. Nesmíš např dát stahovat věc z netu (zápis na HDD) a pak s tím notesem házet atd. Neboj při normálních činnostech se ti s ním nic nestane - to by tím pádem každý notebook byl naprosto nemobilní věc. Tohoto se vůbec neboj. Dnes už ty disky jsou velice odolné. Všechny otřesy na HDD se počítají pouze při zápisu na hdd, nikoliv ve vypnutém stavu - tam jsou hlavy disku usazené a zničit je nemůžeš (krom mlácení do té lavičky). :)

Hdd sice více hřeje - to je pravda, ale je to tak max poloviční teplo, co vydávají standartní notebooky, třeba práce na kolenou bez problému - nepálí.

Žere více taky jasně, ale moje 1000h vydrží se zapnutou wifi na net kolem 6hodin. Při vypnuté wifi se klidně o další hodinu dostaneš. Takže bez problému.

Já také radši věci all in one - vše v jednom - nechce se mi tahat s sebou extra HDD, pokud třeba mám 1000h doma na pohovce u telky, tak mít tam připojený extra HDD když budu zrovna chtít nějakou písničku - ne, prostě je to nepohodlné. Pokud chceš pohodlí, hodně místa (až 160gb HDD) a vysokou výdrž, zvol 1000h.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S otřesy při přenášení ve vypnutém stavu si nedělej žádný starosti - nic se tomu nestane - musel bys tím batohem tak leda mlátit do lavičky. Při zápisu samozřejmě bys s ním neměl nějak extra třást, ale i tak pokud ho v zapnutém stavu přeneseš od stolu do postele apod tak se mu nic nestane. Nesmíš např dát stahovat věc z netu (zápis na HDD) a pak s tím notesem házet atd. Neboj při normálních činnostech se ti s ním nic nestane - to by tím pádem každý notebook byl naprosto nemobilní věc. Tohoto se vůbec neboj. Dnes už ty disky jsou velice odolné. Všechny otřesy na HDD se počítají pouze při zápisu na hdd, nikoliv ve vypnutém stavu - tam jsou hlavy disku usazené a zničit je nemůžeš (krom mlácení do té lavičky). :)

Hdd sice více hřeje - to je pravda, ale je to tak max poloviční teplo, co vydávají standartní notebooky, třeba práce na kolenou bez problému - nepálí.

Žere více taky jasně, ale moje 1000h vydrží se zapnutou wifi na net kolem 6hodin. Při vypnuté wifi se klidně o další hodinu dostaneš. Takže bez problému.

Já také radši věci all in one - vše v jednom - nechce se mi tahat s sebou extra HDD, pokud třeba mám 1000h doma na pohovce u telky, tak mít tam připojený extra HDD když budu zrovna chtít nějakou písničku - ne, prostě je to nepohodlné. Pokud chceš pohodlí, hodně místa (až 160gb HDD) a vysokou výdrž, zvol 1000h.

mluvis tu stale o zapisu.. ono to plati o kterekoliv aktivite.. zapis/cteni, staci aby hlavicky byly nad plotnou :-) Jinak mas samozrejme uplnou pravdu, ze ve vypnutem stavu nic (to by jsi s tim opravdu musel mrskat o neco) a prenaseni take nevadi. Co HDDckum v notesech fakt ale vadi je napr. kdyz ho mas na stole/na lavici a nejakej blbecek zacne pesti busit do stolu - notes se rozvibruje a HDD vevnitr take, samozrejme se to take prenasi na hlavicky, ktere - pokud nejsou zaparkovane - mohou sjet na plotnu.. Zaparkovane jsou ve vypnutem stavu, nebo pokud se HDD delsi dobu nepouziva - z toho vyplyva, ze disk dokonce nemusi ani zapisovat, ani cist a hlavicky jsou nad plotnami a vznika tam potencialni nebezpeci.. To spis jen tak pro upresneni, pri normalnim zachazeni samozrejme zadne riziko nehrozi, jak uz byl receno zuzkys.

Jinak souhlas, spis jsem to jen chtel upresnit :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No zrovna mlátit se stím nemusí, například mě spadl notbuk v tašce z ruky na tvrdou zem (a z ruky to neni moc daleko na zem, když se notbuk nese), a disk se vevnitř zasekl, nechtěl se rozjet, když sem ho otevřel, zjistil sem, že se plotna zasekla pod takovou umělohmotnou věc, stačilo sní trochu násilně pootočit, a odsekla se (samozdřejmě ře se nesmí dotýkat přímo plotny, ale prostředku). Disk sem nechal otevřenej a pustil ho, aby se všechen prach vyvětral prič, a pomalu ho zavřel. (je celkem sranda jak ty hlavy jezdí po plotně při přenosu dat) Disk mě vydžel ještě 5 let a pak se začaly oběvovat špatný sektory, a pak začal být na nic.

K tomu výběru, záleží co uživatel chce, mě jde třeba o velikost (fyzicky), verze 901 je malá a to se mě líbí, disk 16GB mě bude stačit, stejně se na PC filmy nepouštím, hudby mám sotva 300MB, a bude to takovej zápisník, kde můžu programovat (v některých hodinách je nuda) a taky se připojovat na wifi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen k ty vasi hadce:

myslim ze gigabyte uz neni tak uplne netbook kdyz se to tak vezme.je to spis takovej smisenec....netbook je jak uz z nazvu vyplyva zameren hlavne na psani ve wordu chozeni na internet icq a podobny veci a myslim ze lidi z asusu nestaveli eeecko s tim ze na tom musi super vypadat photoshop a hry hlavne chteli udelat poznamkovej blok s dlouhou vydrzi a mobilnim internetem a to se jim povedlo. dalsi vec je ze ja kdybych si kupoval netbook tak ho kupuju s tim ze ho nosim do skoly a kazdej den ho s sebou budu nosit po meste a docela bych se bal kdybych vedel ze to tam drzi jen jeden kloub.......

a musim podporit lachatana ve srovnavani s psp.....taky me to napadlo kdybych mel 5000 a chtel si neco koupit sahnu bud po psp nebo po eeecku a jelikoz jsou oba pristroje ve stejne kategorii tak ac jsou z jinych trid daji se srovnavat aniz by se za to muselo nadavat. taky prece srovnavate jestli radsi koupit 10rohliku nebo bonbony stejna kategorie(potraviny nebo elektronika...) i priblizna cena ale je to jinej druh vyrobku....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen k ty vasi hadce:

myslim ze gigabyte uz neni tak uplne netbook kdyz se to tak vezme.je to spis takovej smisenec....netbook je jak uz z nazvu vyplyva zameren hlavne na psani ve wordu chozeni na internet icq a podobny veci a myslim ze lidi z asusu nestaveli eeecko s tim ze na tom musi super vypadat photoshop a hry hlavne chteli udelat poznamkovej blok s dlouhou vydrzi a mobilnim internetem a to se jim povedlo. dalsi vec je ze ja kdybych si kupoval netbook tak ho kupuju s tim ze ho nosim do skoly a kazdej den ho s sebou budu nosit po meste a docela bych se bal kdybych vedel ze to tam drzi jen jeden kloub.......

a musim podporit lachatana ve srovnavani s psp.....taky me to napadlo kdybych mel 5000 a chtel si neco koupit sahnu bud po psp nebo po eeecku a jelikoz jsou oba pristroje ve stejne kategorii tak ac jsou z jinych trid daji se srovnavat aniz by se za to muselo nadavat. taky prece srovnavate jestli radsi koupit 10rohliku nebo bonbony stejna kategorie(potraviny nebo elektronika...) i priblizna cena ale je to jinej druh vyrobku....

Je to netbook.. A souhlas.. Take bych bral pevnou konstrukci a prave vydrz - kvuli tomu, ze bych pocital s prenasenim - na to je nej zatim EEE imho :-) Pokud mi nejde o prenaseni, pak je zbytecnost kupovat EEE, pred norm. notesem. (pokud mi tedy nejak nevadi pouzity notes a nemam moc penez)

Rohliky X bonbony? To je zase rozdil, chci snidani/veceri, chci se proste najist? Pak koupim rohliky. Nemam hlad, nepotrebuji nic k jidlu, jsem na vylete, chci jen neco na chut - pak bonbony - to same je i s PSP x netbook, kazde je jina vec a ma jine vyuziti. Pokud nekdo PSP nepoterbuje - nepouziva ho jako konsoli, je to jeho problem, ale rozhodne se pak neda rikat, ze netbook nahradi PSP. Pokud budu xbox pouzivat jen jako prehravac filmu a nebudu na nem hrat hry, tak take mohu rici, ze dvd rekorder mi nahradi xbox a dokonce mi vyjde levneji - ale to je preci pakarna, DVD rekorder neumi hry.. Mno, ale ja to na hry nepouzival.. (chapes tu hloupost? Ze ty jsi nepouzival tu vec, k cemu byla urcena, neznamena, ze je nahraditelna jinou veci, s jinym zamerenim).

A za tim si stojim. Kazdy ma jine pozadavky. Pak se da rici, ze PSP NEpotrebuji, tak jsem si koupil netbook, ale neda se rici, ze netbook nahradi PSP...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Chtěl bych se jen zeptat uvažoval sem o koupi tohohle notasu chtěl bych ho spíš na net ale rád bych tam aspon rozběhl třeba GTA,nějakou serii Star Wars třeba age of empires a warcraft

a taky třeba nějakej obchod kde se dá sehnat za dobrou cenu

a nebo jinej mini notebook kterej je nejlepší nahry

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chtěl bych se jen zeptat uvažoval sem o koupi tohohle notasu chtěl bych ho spíš na net ale rád bych tam aspon rozběhl třeba GTA,nějakou serii Star Wars třeba age of empires a warcraft

a taky třeba nějakej obchod kde se dá sehnat za dobrou cenu

a nebo jinej mini notebook kterej je nejlepší nahry

Gta rozjedes Gta III a Gta VC nevim jestli i SA, a nej bych rekl ze s tehle ntb je Eee PC 901 nebo 1000

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj San andreas na 1000 beha v klidku jen nevim jestli neni pro leppsi beh nutne dokoupit 2gb ram..ale to uz je minimum no) jinak...chci se zeptat co kdo vsechno pouziva za programy treba pro usporu energie?...podtaktovavate?...nebo?..nechapu jak nekomu muze vydrzet pri 100% nabiti baterka 6 hodin...a ma zaplou wifi..s moji 1000 tohle asi neee...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu