Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Výměna HDD - kompletní návod


tekken90

Recommended Posts

  • Odpovědi 241
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Přidané obrázky

Podle toho co jsem se právě dověděl tak ne. Pokud to bude chtít update tak si dáš na flashku opět (PS3/UPDATE/) firmware 3.41

Ok dík,chtěl jsem koupit nějakej na aukru ale ty ceny co lidi chtěj za použitý hdd jsou skoro stejný jak za novej. Bude mi pasovat tenhle?

SAMSUNG hdd (HM321HI) 320GB 2.5" 5400 8MB SATA-3Gbps Spinpoint M7E 138MB/s | Asus.cd

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to 100% ní když updatuju na Fw 3.41 se 40Gh, vymění hdd za jinej, tak updatuju zase na Fw 3.41. Jen aby to po mě nechtělo vyšší Fw.

Tak to ti stoprocentně neřeknu... Jsem vlastně ve stejné situaci jako ty ale myslím si že to tak fungovat bude. Já být tebou tak prvně vyměním HDD a potom updatuju na 3.41.

Ale ono to je vlastně logické, když PS3 nepřipojíš k netu tak ta konzole přece ani nemůže tušit že nějaký nový firmware vyšel, takže by mělo stačit updatovat ten stejný jako si tam měl před tím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebudu muset po výměně hdd připijit ps3 k psn?

Pozor na to, pokud ti jde o PSN hry, tak je bude nutno nejspíš znovu aktivovat.

Je to 100% ní když updatuju na Fw 3.41 se 40Gh, vymění hdd za jinej, tak updatuju zase na Fw 3.41. Jen aby to po mě nechtělo vyšší Fw.

Nebude...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Maikl.kom

hoj, doporučení na I. straně je na HDD je Seagare Momentus 5400 320 Gb, když si kouím stejněk ale na500 Gb , půjde mi zapojit stejně bez problémů, že? Nebo mi doporučíte spíš Seagare Momentus 7200 500 Gb? Prosím o odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyměnil jsem si HDD v PS3jce a chtěl bych se zeptat, jestli ten původní HDD (v mém případě 40GB) je dále použitelný třeba do notebooku.

Ptám se proto, že na tom hardisku píšou: Not suitable for laptop computer use, tak jestli s tím má někdo nějakou zkušenost.

Předem díky za odpověď..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyměnil jsem si HDD v PS3jce a chtěl bych se zeptat, jestli ten původní HDD (v mém případě 40GB) je dále použitelný třeba do notebooku.

Ptám se proto, že na tom hardisku píšou: Not suitable for laptop computer use, tak jestli s tím má někdo nějakou zkušenost.

Předem díky za odpověď..

Ja ho vrazil do rámečku, naformátoval na FAT32 a používám ho na přenášení dat, mezi PC a PS3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic updatovat nemusíš, pokud nemáš první pokoněnou verzi FW 3.41 jenž měl problémy s instalací nového disku, pokud se ti nebude dařit, vrať do PS3 původní disk a prověď upgrade na verzi 3.41 s odstraněným problémem s instalací nového disku. Poté dej nový disk do PS3. Nemusíš se bát stáhl jsem tuto verzi a není ošetřená proti JB.

Takže pokud si dopředu nainstaluju tu opravenou verzi (jestli ji už mám tak mě to napíše nějakou hlášku) tak by to vlastně nemělo ničemu vadit...

Ušetřil bych si tím to případné šachování s HDD.

Ještě by mě zajímalo - někdo tady psal že má odzkoušený HDD 640GB ale údajně je max kapacita 500GB. Tak jak to tedy je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja ho vrazil do rámečku, naformátoval na FAT32 a používám ho na přenášení dat, mezi PC a PS3.

Díky moc za info. Ještě jedna otázka: jde ten HDD naformátovat i na NTFS?

Ptám se, abych věděl, jestli je to prostě normální 2,5´ disk a jen Sony z něj dělá produkt pouze pro PS3 - viz ten popisek na disku..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...

mam problem, odesla mi PS3 40Gb na YLOD...ted jsme si koupil noovu slimku...ale je zde otazka, jak dostanu z 40Gb HDD data do nove PS3, kdyz nemuzu udelat backup na stare, kdyz nenabiha?

Pak jeste jeden dotaz, nepatri to sem, ale kdyz uz sem pisu...

nevite nekdo jak zprovoznit dolby pro logic II? Mam PS3 propojenou s domacim kinem prez 2 cinch, v kinu aktivovan DPLII movie mod a je to porad stereo...Xbox360 mi takhle jde, je to i v manualu a v nastaveni, to DPLII, ale v PS3 jsem nic nenasel :( A HDMI, optiku ci koax me kino nema :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam problem, odesla mi PS3 40Gb na YLOD...ted jsme si koupil noovu slimku...ale je zde otazka, jak dostanu z 40Gb HDD data do nove PS3, kdyz nemuzu udelat backup na stare, kdyz nenabiha?

Jednoduše. Vem ten 40GB, dej ho do slimky a udělej backup

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak sem taky přidám svoji zkušenost s výměnou na PS3 FAT 80GB

Vybral jsem u czc disk SEAGATE Momentus 500 GB http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=62338

Nejdříve jsem provedl BACKUP na externí disk(to ostatně dělám každý týden z preventivních důvodů-přeci jen ztráta dat by zamrzela)

Pak jsem v menu provedl deaktivaci.

Následovala zcela bezproblémová fyzická výměna disku(původní disk na sobě nese značku fujitsu)

Po zapnutí si Ps vyžádalo update na FLASHce, po vložení to disk naformátovalo.

Po prvotním přihlášení do PSka jsem dal RESTORE dat. Potom sync trofejí a aktivace systému.

Mnou zakoupený obsah na PSN v pohodě, obsah stažený přes jiný účet bylo nutné stáhnout znova.

SAVY se přenesli bez problémů a bylo i možné dokončit rozjeté GOW3 a získat platinu(hra byla rozehrána ještě před výměnou).

Vše už zde ve vlákně vlastně bylo řečeno, ale i tak jsem se bál problému se SAVY a rozjetou hrou(abych nemusel kvůli platině jet úplně od začátku) ale vše prošlo naprosto bez problémů. 8)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 4 weeks later...
Nic updatovat nemusíš, pokud nemáš první pokoněnou verzi FW 3.41 jenž měl problémy s instalací nového disku, pokud se ti nebude dařit, vrať do PS3 původní disk a prověď upgrade na verzi 3.41 s odstraněným problémem s instalací nového disku. Poté dej nový disk do PS3. Nemusíš se bát stáhl jsem tuto verzi a není ošetřená proti JB.

fix 3.41

ten odkaz na fix 3.41 není funkční :cry:

EDIT: našel jsem ještě jeden odkaz a je funkční :bash:

http://www.4shared.com/file/9qTEQ6mK/PS3_Firmware_v341-fixed.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu