Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

PS3 - HD Ready vs. HD Full


vlkovec

Otázka

Předem chci upozornit, že jsem hledal zde na fóru tuto problematiku a přímo toto téma jsem nenašel. Hledal jsem i na googlu a nic srozumitelného jsem také nenašel.

Jinak, uvažuji o koupi PS3 a zajímalo by mě jak znatelný je rozdíl kvality obrazu (zeména ve hrách) na TV s HD Ready a HD Full, při připojení před HDMI?

Nedávno jsem dostal novou Samsung Plasma TV, 42", HD Ready, tak mě zajímalo zda budu o kvalitu obrazu znatelně ochuzen.

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 52
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Top Posters For This Question

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0

ostatní se mnou budou zřejmě nesouhlasit, ale myslím si, že HD Ready s kvalitním panelem může vypadat stejně jako fhd...(moje zkušenost)

marek: to samozřejmě říct nechci...ale ze zkušenosti vím, že to vypadá při nejmenším nerozpoznatelně

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Hele teď jsem si koupil do pokoje full hd a předtim jsem hrál na hd ready o stejný úhlopříčce a na hrách rozdíl nepoznáš

Dík, to rád slyším, jde mi u PS3 hlavně o tu grafiku. Ale i tak, kdyby někdo věděl třeba o nějakém článku nebo screenech k tomuto tématu, sem stím :-).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Většina PS3 her je zatím jen v 720p .. Navíc na 82cm je mezi HD ready a fullHD malej rozdíl.. U 42" bude znatelnej rozdíl, ale jen u her který jedou v 1080p :D. a těch zatím fakt moc není.. Co si teď vybavuju tak mě napadá jen Gran Turismo 5: Prologue

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

já jsem měl možnost pařit na HD ready telce a fakt cooooolovej obraz!

jinak jsem pařil neustále přes SCART a zvyknul jsem si ---> grafika fascinující, i přes scart je skvělá

marek_2080: zobrazeni pres scart tu resit nebudeme ;)

Han: chtěl jsem tím jen naznačit, že i přes SCART je grafika výborná, takže na HD READY to musí bejt mazec ;-) nic víc xD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Děkuji chlapi za Vaše názory, pokud ještě někde zjistím nějaké další info dám to sem.

Takže, po dlouhém pátrání všude možně po netu jsem nakonec došel k tomu, že:

rozdíl mezi HD Ready a HD Full je v úhlopříčkách do 50" a pozorovací vzdálenosti cca 3m NEROZPOZNATELNÝ.

Všem děkuji za pomoc a doufám, že můj příspěvek pomůže i dalším lidem:).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Děkuji chlapi za Vaše názory, pokud ještě někde zjistím nějaké další info dám to sem.

Takže, po dlouhém pátrání všude možně po netu jsem nakonec došel k tomu, že:

rozdíl mezi HD Ready a HD Full je v úhlopříčkách do 50" a pozorovací vzdálenosti cca 3m NEROZPOZNATELNÝ.

Všem děkuji za pomoc a doufám, že můj příspěvek pomůže i dalším lidem:).

3 metry neni tolik, aby ten rozdil nebyl videt uz od uhlopricky 42". Tohle by ale mel posoudit kazdej sam, nejlepsi je primy srovnani v nejakym obchode. Obecne se na fullhd vejde vic informaci - detailnejsi obraz. Takze urcite nemusite od tv sedet 3m, abyste zpozorovali rozdil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

teď když je většina her v 720 to nepoznáš...u filmů už ano, a až se bude výkon ps3 využívat na plno a hry budou pro 1080 tak by to poznat jít mělu...prostě větší rozlišení poznáš, ale když se obraz inerpoluje na vyšší rozlišení jako dnes u 720 titulů, tak ti to může být fuk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Myslím že to nepoznáš. Bokud budeš z 10cm vzdálenosti zkoumat zapauzovanej obraz, tak na HD ready samozřejmě najdeš spoustu nedostatků. Ale jakmile od toho sedneš 3 metry daleko, pustíš hejbající se hru a zažereš se do ní, tak nebudeš vnímat nejmenší rozdíl. Nemluvě o tom, jak už bylo zmíněno, Full HD her je zatím zoufale minimum. Takže by ti většina her i na full HD TV jela jen v polovičním rozlišení.

Osobně myslím, že než na Full/Ready bych už koukal na jiný parametry. Jako je kvalita výslednýho obrazu, pokud máš LCD tak jak zobrazuje černou apod. Raději budu mít HD ready s kvalitníma barvama a černou. Než Full HD, kde mi černá obrazovka bude svítít tak, že se při ní bude dát číst a barvy budou vyblitý.

Hlavně si to chce dávat bacha na různý "HD Prepared" TV apodobný podvody. Už jsem několik viděl. Jde o to, že jsou připravený na HD vstup, mají třeba i HDMI, ale downscalujou ti to na klasickej PAL. Potom jsi schopnej sehnat i HD CRT a nestačíš se divit :-) Fakt dávat baca jeslti je tam doslova "HD Ready" a ne něco podobnýho jako Adidos, Sorny apod,

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Myslím že to nepoznáš. Bokud budeš z 10cm vzdálenosti zkoumat zapauzovanej obraz, tak na HD ready samozřejmě najdeš spoustu nedostatků. Ale jakmile od toho sedneš 3 metry daleko, pustíš hejbající se hru a zažereš se do ní, tak nebudeš vnímat nejmenší rozdíl. Nemluvě o tom, jak už bylo zmíněno, Full HD her je zatím zoufale minimum. Takže by ti většina her i na full HD TV jela jen v polovičním rozlišení.

Osobně myslím, že než na Full/Ready bych už koukal na jiný parametry. Jako je kvalita výslednýho obrazu, pokud máš LCD tak jak zobrazuje černou apod. Raději budu mít HD ready s kvalitníma barvama a černou. Než Full HD, kde mi černá obrazovka bude svítít tak, že se při ní bude dát číst a barvy budou vyblitý.

Hlavně si to chce dávat bacha na různý "HD Prepared" TV apodobný podvody. Už jsem několik viděl. Jde o to, že jsou připravený na HD vstup, mají třeba i HDMI, ale downscalujou ti to na klasickej PAL. Potom jsi schopnej sehnat i HD CRT a nestačíš se divit :-) Fakt dávat baca jeslti je tam doslova "HD Ready" a ne něco podobnýho jako Adidos, Sorny apod,

Pri tom slovnani jsem nemel na mysli hry, u tech ten rozdil vazne nepoznas. Mluvil jsem o filmech, kde je to videt vic nez dost. Je krasne poznat, jak jsi vuci fullhd televizim zaujatej, protoze mas jen hd ready. Proc tu pises o fullhd s "vyblityma barvama (s takovou jsem se jeste nesetkal, ty asi jo), a o zobrazovani cerny barvy, kterou LCD snad nikdy nezobrazi uplne verne. Ani tvoje hd ready. To je ale problem LCD technologie, ne fullhd :D.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Marek:

Nemyslím si, že by šlo o nějakou zaujatost. Kvalita barev se liší. A i zpracování černé. Černou sice žádný LCD nezobrazí ale některý to prostě maskujou líp a jiný svítí jak o život.

A počítám že málokdo půjde kupovat televizi s neomezenjma financema (to by se tu neptal co vzít). A fullHD jsou draší. A pokud mám na nákup určitej obnost peněz, přijde mi lepší vzít "dražší" HD ready než "levnější" full HD. - dražší a levnější je v uvozovkách protože jde o stejnou částku... ale třeba 25litrů za HD ready už je kvalitnější kategorie. stejná částka za Full HD už je docela na spodní hranici.

Je fakt, že jsem svou TV kupoval už dávno. Ale zatímco za jednu cenu jsem mohl mít lehce nadprůměrnou HD ready s kvalitním obrazem co nevypálí oči. Tak ve stejné cenové kategorii vypadali Full HD hrozně - v tom obchodě stály kousek od sebe - obraz jsem tak mohl docela slušně porovnávat.

Jak říkám - pokud nemá finanční limit, tak není důvod do HD ready jít. Ale pokud je financema omezenej (což je jinak se tu neptá), osoběn za sebe radím dát ty peníze do kvality obrazu než do rozlišení.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Je to jenom označení

HD ready - obrazovka musí zvládnout nativně 720 řádků v širokoúhlém poměru (minimální rozlišení 1280*720)

HD ready 1080 - obrazovka musí zvládnout nativně 1080 řádků, dále označováno 1080i (prokládaný mód zobrazování) a 1080p (progresivní mód zobrazování, dosud nejkvalitnější zobrazení)

FullHD - označení obrazovek, podporujících 1080p

Rozdíl mezi progresivním a prokládaným režimem zobrazení (eng):

http://en.wikipedia.org/wiki/Progressive_scan

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Tak po precteni vasich prispevku jsem si musel udelat taky test :D mam full HD Samsung 32" dal jsem do ps3 CoD ktera bezi v 1080 po prepnuti ps3 do zobrazovani 720 je opravdu zretelny rozdil takze podle me je full hd lepsi teda reknu to jinak pokud bych kupoval tv tak radeji full hd jelikoz dle meho se hry budou stale casteji delat ve full rozliseni a pokud si clovek koupi tv jen hd ready tak si ty hry nevychutna na 100%

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

já teda nvm, ale já si ty hry 100% nevychutnávám kvůli grafice, ale kvůli hratelnosti. Stejně si během hraní té grafiky tolik nevšímáš. Ale jinak bych asi šel do Full HD, záleží taky na uhlopříčce. Taková 66cm se asi zas tak moc nevyplatí Fill HD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu