Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

PS3 - HD Ready vs. HD Full


vlkovec

Otázka

Předem chci upozornit, že jsem hledal zde na fóru tuto problematiku a přímo toto téma jsem nenašel. Hledal jsem i na googlu a nic srozumitelného jsem také nenašel.

Jinak, uvažuji o koupi PS3 a zajímalo by mě jak znatelný je rozdíl kvality obrazu (zeména ve hrách) na TV s HD Ready a HD Full, při připojení před HDMI?

Nedávno jsem dostal novou Samsung Plasma TV, 42", HD Ready, tak mě zajímalo zda budu o kvalitu obrazu znatelně ochuzen.

Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 52
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Top Posters For This Question

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Top Posters For This Question

Recommended Posts

  • 0

Čuste mám dotaz sice trochu OT, ale nechce se mi kvůli tomu zakládat topic, zvlášť když to tu je možná někde řešený (nic jsem nenašel). Mám TV HD Full, k playstiku připojenej přes HDMI no a jde o to, že třeba Clive Barker's Jericho se mi zobrazuje v 1080p a CoD IV a GTA IV v 720p (přesto že v zadu na obalu maj podporu 1080p) Nevíte kde může bejt chyba?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Tak po precteni vasich prispevku jsem si musel udelat taky test :D mam full HD Samsung 32" dal jsem do ps3 CoD ktera bezi v 1080 po prepnuti ps3 do zobrazovani 720 je opravdu zretelny rozdil takze podle me je full hd lepsi teda reknu to jinak pokud bych kupoval tv tak radeji full hd jelikoz dle meho se hry budou stale casteji delat ve full rozliseni a pokud si clovek koupi tv jen hd ready tak si ty hry nevychutna na 100%
Nesmysly.To asi máš tu TV od očí tak půl(3/4) metru,ne? Z větší vzdálenosti totiž už lidské oko rozdíl nevnímá.Je fakt úsměvné číst tyto s prominutím bludy.A navíc mládenci nečekejete hry v nativním rozlišení 1920x1080p.Ona to totiž PS3jka (i X360) nezvládne.Hlavně výkonem grafického čipu.A ty hry které už jsou na trhu a mají nálepku 1080p vzadu na krabičce,tak to je jen reklamní trik vydavatelů.Věřte tomu nebo ne,ale....
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

zdrovna resim tento problem...dosud jsem hral na obyc crt telce...a uz me to fakt neba kdyz jsem videl ten obraz na lcd hd ready telce...tak chci koupit samsunga LE32A436 hd ready 1380 x xxx a nebo premyslim o full hd sasung 32A559...ale rikam si prave zdali to ma vubec smysl....na blueray filmy neplanuju koukat...staci mi klasika dvd...a konzoli mam xbox 360...tak stale badam a rozmejslim jestli jit ci nejit do full hd... kacek neni na rozhazovani a tak tech 3k rozdil nechci zbytecne vyhodit kdyz to ani nevyuziju....hry budu hrat ze vzdalenosti vetsinou tak 2m a tak si rikam jestli tam ten rozdil uz nebude znat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Můžeš nějak podložit své tvrzení?

Někde tady na fóru je seznam her a jejich skutečné rozlišení....například CoD 4 běží na nějakých 620 asi:lol: a myslim si že si eště počkáme než všechny AAA tituly budou vycházat ve FullHD;)

zdrovna resim tento problem...dosud jsem hral na obyc crt telce...a uz me to fakt neba kdyz jsem videl ten obraz na lcd hd ready telce...tak chci koupit samsunga LE32A436 hd ready 1380 x xxx a nebo premyslim o full hd sasung 32A559...ale rikam si prave zdali to ma vubec smysl....na blueray filmy neplanuju koukat...staci mi klasika dvd...a konzoli mam xbox 360...tak stale badam a rozmejslim jestli jit ci nejit do full hd... kacek neni na rozhazovani a tak tech 3k rozdil nechci zbytecne vyhodit kdyz to ani nevyuziju....hry budu hrat ze vzdalenosti vetsinou tak 2m a tak si rikam jestli tam ten rozdil uz nebude znat...

Když to je "jen 3k" tak bych to vzal, ono nevíš co bude třeba za 5-10 let...třeba už ty hry fakt budou vyrábět ve Full HD, pokud už nepřejdou na UHD (Ultra High Definition) :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
Někde tady na fóru je seznam her a jejich skutečné rozlišení....například CoD 4 běží na nějakých 620 asi:lol: a myslim si že si eště počkáme než všechny AAA tituly budou vycházat ve FullHD;)

Když to je "jen 3k" tak bych to vzal, ono nevíš co bude třeba za 5-10 let...třeba už ty hry fakt budou vyrábět ve Full HD, pokud už nepřejdou na UHD (Ultra High Definition) :D

tak jsem si myslel ze uz jsem o neco chytrejsi a jsem na tom jeste hure :)) rozhodovani je desna vec...jeste vetsi nerozhodnost :) pridat si ty 4 kyla ale vzit jinou telku LG 42LG2000...sakra preci jenom zas vetsi obraz...ale zas jen hd ready a pri te velikosti telky podle me uz rozdil pak poznam pri pozorovaci vzdalenosi 2-3 metry...no nic...poresim v pondeli asi primo u kamose na prodejne telek :) vezmu xboxe a budem testovat :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

zacal by som asi tym, ze som vzdy chcel FullHD .. ale dnes som bol v Sony Centre... a zbadal som KRASNY OBRAZ NA KAZDEJ JEDNEJ BRAVII ... no do oka mi udrela bravia... 94 cm ... OBRAZ NESKUTOCNE KRASNY...no je to len HD ready..... mam to kupit ? obraz som porovnaval so samsungom FULL HD a to sony sa mi zdalo 100x lepsie ... mam kupit to HD ready ?

BD filmy pozerat nebudem.. ani markizu ani nic ... ja na tom budem hrat len PS3 :D fotrovci budu kukat programi xD

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Nevím jestli to tu už někdo řekl, nebo ne, ale rozdíl mezi Full HD a HD Ready je v rozlišení a pokud hra nepodporuje Full HD rozlišení, tak si sebe lepší obrazovkou nepomůžete. V dnešní době podporuje full HD rozlišení doslova jen párt her. Tudíž momentálně bohatě stačí HD Ready TV.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

tak ja jsem nakonec po dlouhem uvazovani objednal samsunga LE32A559

premyslel jsem prave jestli nevzit jen toho hd ready..ale rozdil 3 000 mi neprysel nakonec tak markantni cili vyhral full hd....moc her zatim opravdu ve full hd neni...ale predpokladam ze telku aspon 3 roky budu pouzivat...a za ty dva roky jiste uz bude daleko vice her full hd a uz si i budu poustet blu-ray filmy...tak jsem sahnul po ni...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
obecne je lepsi hd ready plazma nez fullhd lcdcko, proste plazma lepsi zobrazovaci moznosti,ale nejlepsi volba je fullhd plazma,ze:)

A uplne nejlepsi na plazme je, ze kdyz hledis treba na novu kazdej den, a jdes hrat treba nakou hru, tak tam porad zustane jakoby ten znak od te novy ze ? :) hold plazma byla lepsi cca pred 3 rokama, kdy to bylo secko drahe atd.. ale ted uz i lcd ma mozna i lepsi pozorovaci uhly.. a prave to s tim "vpitim" statickych veci do obrazu se mi u plazmi nelibi..

Jinak uz se pomalu poohlizim po nakem tom zobrazovaci :)

hledim a hledim a do oka mi padli tydle dve

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=59786 a

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=54940

Kterou z tech dvou byste doporucili? DIky :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Myslim že tady bylo řečeno už vše. Ať už to jestli je grafika hry prvořadá (nebo hratelnost) nebo to jestli se má cenu timhle temate zabejvat když věčina her jede stejně na 720p.

Ale abych přidal svojí troškou do mlýna tak chci říc jen to že sem měl tu možnost mít PS3 puštěnýho na 2 Sonkách vedle sebe. S takřka stejnýma parametrama (jen jedna byla HD redy a Full HD) a na vzdálenost 3 metrů tvrdim že nepoznáte rozdíl jak u filmu(BD) tak u her.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

no, tak jestli je to tak, tak to se omlouvam.. nasel sem totiz na czech computeru tudle plazmu http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=59794 klidne bych do ni i sel, ale prave se bojim toho vypalovani a jeste mi tam nesedi, ze je v popise napsane 1080p (fullhd) ale pod tim je natyvni rozliseni 1024 x 720.. tak nevim co z toho je pravda, protoze fulhd ma mit 1930x1080 nebo jak to je ne ? :)

edit: tak na czc u ni maji chybnou informaci :) za tu cenu jde sehat fullhd lcd, tak pujdu do nej.. Jinak dik :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Cau, potřebuju poradit, kupuju LCD a stále se tozhoduju mezi Full HD a HD ready. 66 LCD TV asi ve full hd neseženu že ? MNo, tak jako tak, moc se mi líbí tato http://www.nc.cz/32-full-hd-lcd-tv-lg-32lg5700-s-ips-50-000-1-dvb-t-analog_d16577.html , jenže mám malej pokoj a všichni říkají že tam je 32'' moc velká, jenže mě to tak nepřijde, sleduju to tak ze 2m. tak poraďte někdo pls ? Z jaké vzdálenosti se na TV díváte vy ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpověď na tuto otázku...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu