Přejít na obsah
  • Vytvořit účet
  • 0

CycloDS a Edge a DSONE a EZ Flash V+


Guest Kyssi

Otázka

Ahoj,

hledám majitele CycloDS nebo Edge flash karet z jednoho prostého důvodu - rád bych se vás ptal na nějaké otázky - vím že je na gbatemp plno recenzí, jenže sem to tam nenašel a jsou to spíše pikantnosti a neumim anglicky (možná se někdo bude smát...) na tolik, abych si to v pohodě překládal. Kdyby to bylo v němčině tak sem v pohodě :roll:

Důvod: je jednoduchý: vlastním DSTT kartu, chci kupovat novou (do druhého DSka) a rozhoduji se právě mezi DSTT / CycloDS / Edge / DS One/ EZ Flash V+ kartou.

1) podporuje tvoje karta spouštění videí/hudby přímo z menu karty? že nemusíš hledat ve výběru mezi hrama romku s moonshelem, tu pak pustit a až pak si tpustit hudbu/film?

2) má tvá karta rozdělené menu - že si po nabootování karty můžeš zvolit jestli chceš jít do složky se hrama, s mediama, s nastavením

3) pokud tvá karta má možnost pustit mp3/film z menu karty, naloaduje se nejprve moonshel (sám od sebe)

4) využívá tvá karta oba displeje? Myslím tím k ukazování informací...atd. a ne jenom k tomu, že tam je logo dané karty...

5) je možné bez zásahu do HW karty naprogramovat další firmware verzy tak, aby se například místo loga na jednom dipleji ukazovali užitečné informace o romkách...atd.? Myslím tím, jestli by to ty společnosti mohli udělat sami...

další otázky přibudou časem. a THX + points. vás neminou

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

11 odpovědí na tuto otázku

Recommended Posts

  • 0

DS One mam, takze mohu odpovedet

1) ano, jeji menu je uz moonshell, ma v moonshellu integrovano spousteni ROM, po spusteni DS se ihned spusti upraveny moonshell, pro pouziti s DS One

2) Ne, po nabootovani jsi v moonshellu, kde mas vse najednou - jak media, tak hry, tak nastaveni v horni liste (jako ve firefoxu apod.. proste roletkove menu)

3) ne, moonshell uz je naloadovan, Mp3 a cokoliv jineho se ihned spusti

4) ne. Je tam logo, ktere si muze uzivatel zvolit sam, po chvili se tam ukaze screensaver (hodiny, datum a teplota), je ale mozne prohodit horni s dolnim displayem, takze je mozne mit vyber na hornim a screensaver na spodnim (coz je samozrejme blbost, protoze pak nelze vyuzivat vyhody dotykoveho displaye a tim paem nelze pouzivat ani roletkova menu nastaveni, do kterych se da vlezt pouze "kliknutim" stylusem. ale je mozne mit na spodnim nebo na hornim video z moonshellu ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0
nevlastním ani jednu kartu, ale chtěl jsem ze zeptat okud by jsi si chtěl objednat tu Cyclo DS, také ji scháním, díky a sorry za spam:thumbup:
uvažuji o dealextreme.com / konsolenprofis.com (s tinhle obchodem mám zkušenost a je super, i když ceny dražší a to o dost, ale jistota a ochota. Jen se u konsolenprofisu platí i poštovné...atd. no je třeba se pak mrknout)

karta..................dealextreme.........konsolenprofis

cyclo DS:...............nemají..................43 Eur

DS ONE:.................25,60$..................30 Eur

EDGE:....................23,40$..................nemají

DSTT:...................11.10$...................30 Eur

EZ Flash V+:.......... 20,60$...................nemají

DS One mam, takze mohu odpovedet

1) ano, jeji menu je uz moonshell, ma v moonshellu integrovano spousteni ROM, po spusteni DS se ihned spusti upraveny moonshell, pro pouziti s DS One

2) Ne, po nabootovani jsi v moonshellu, kde mas vse najednou - jak media, tak hry, tak nastaveni v horni liste (jako ve firefoxu apod.. proste roletkove menu)

3) ne, moonshell uz je naloadovan, Mp3 a cokoliv jineho se ihned spusti

4) ne. Je tam logo, ktere si muze uzivatel zvolit sam, po chvili se tam ukaze screensaver (hodiny, datum a teplota), je ale mozne prohodit horni s dolnim displayem, takze je mozne mit vyber na hornim a screensaver na spodnim (coz je samozrejme blbost, protoze pak nelze vyuzivat vyhody dotykoveho displaye a tim paem nelze pouzivat ani roletkova menu nastaveni, do kterych se da vlezt pouze "kliknutim" stylusem. ale je mozne mit na spodnim nebo na hornim video z moonshellu ;)

děkuji - posílam THX a points + editnul sem a přidal sem ještě jednu otázku:

5) je možné bez zásahu do HW karty naprogramovat další firmware verzy tak, aby se například místo loga na jednom dipleji ukazovali užitečné informace o romkách...atd.?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

5) pokud si ten firmware sam upravis, tak problem neni, firmware se nahrava na pametovou kartu, interni firmware primo v EEPROM v HW chipu se sice meni (vysel jen jeden update), ale je to binarni soubor, takze se do toho prakticky nezasahuje a uzivatel do nej normalne pristup nema.

Takze upravovat firmware bez naruseni HW samozrejme muzes, ted jde jen o to, ze jsem se jeste nesetkal s zadnym "hackem" firmware, kterej by dokazal takto vyuzit horni obrazovku ;) Kazopadne, poku chces nejake info, staci najet na hru a dat X a vyjede tabulka s infem.. Ja ale na nejake info kaslu, kdyz chci hrat, staci mi jen nazev a o vice se nezajimam :D Nepotrebuji vedet pred kazdym spustenim velikost save apod.. Je tam take nekolik moznosti vypisu her (male ikonky, ikonky, jako na PC, tluste radky vzdy s nekolika souhrnnymi info apod..)

DX asi znas, ale pro jistotu ti ho jeste take doporucim ;)

S DSOne jsem zatim problem nemel u zadne hry, ani u programu, muzu vrele doporucit.. plne skinovatelne prostredi apod..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

děkuji dav'eovi a Anonymous_ovi.

váhal jsem, jestli si koupit cyclo DS, ale brilantní odpovědi v podání anonymouse mi ukázali věci, které jsem o DS one netušil. Ještě není boj dobojován a pak z toho udělám jakései "porovnání" všech těchhle 3 karet a případně přidám i DSTT se kterou mám zkušenost. Třeba to pomůže více lidem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

Mam CycloDS Evolution.

ad 1) Ne. Pouziva se Moonshell, ktery se spusti primo z hlavniho menu (stejne jako u DSTT, R4DS a mnoha jinych).

ad 2) Zakladni menu obsahuje: Vstup do slozek, spusteni Moonshell a Nastaveni. Takze ano.

ad 3) Abys spustil video/mp3, musis spustit ikonou moonshell (viz. bod 1).

ad 4) Bohuzel stavajici fw horni displej nepouziva. Jen se tam zobrazuje logo karty nebo pripadne jiny obrazek - je to skinovatelne. Tady bych chtel ale upozornit, ze Cyclops team (aytori CycloDS Evo) pracuji na zcela nove verzi firmware, ktery bude uplne odlisny a bude umoznovat vyuzivat oba displeje zcela konfigurovatelne k mnoha ucelum. Kdyz vsak tento novy fw bude.... to se nevi.

ad 5) Programovani firmware je VZDY bez zasahu do hardware (proto je tam flash pamet, ktera je zvnejsu programovatelna). Zdrojaky vsak nejsou k dispozici (maji je jen clenove Cyclops teamu) a tak by pripadne upravy byly na urovni hackingu.

A jeste jedna osobni poznamka: Na jakekolic Slot-1 karte je naprosto nejdulezitejsi jak dobre dokaze spoustet image romek a jaka je pak jejich stabilita. Vse ostatni je v principu jen "neco navic". Solidni karty v dnesni dobe dokazou zprovoznit 99% vydanych her. A nektere 99.99% ;) CycloDS patri mezi ty druhe ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 0

defor:

dikec, nakonec sem si ji taky objednal.

I když mě do teď mrzí, že u cycloDS musíš spustit ten moonshel a až pak písničky (ne jak u DS one)

ale azse mám rád pořádek a v cycloDS je vše pěkně ve složkách, takže doufám, že až udělají nový FW, tak že už bude moonshel přímo jako u DS one.

pro ostatní:

pište klidně dál, čím víc, tím líp - udělá se z toho pak pěknej přehled.

V případě že by ste se chtěli zeptat na něco ohledně těchto karet, tak se tu klidně zeptejte a já to pak editnu do prvního příspěvku. Pomužete mi tím, že ten přehled bude pak všeobecnější - vytvoříte ho i vy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník
Toto téma je nyní uzavřeno, a proto není možné odpovídat.
×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu