Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Něco málo k chlazení...


Recommended Posts

Včera, když jsme s kolegou pařili v práci fallout 3 na mé konzoli, on mi najednou říká... mrkni se na xbox... otočím se, černá obrazovka a konzole hrála červenými barvami... pěkně ve mě hrklo, ale po deseti minutách jsem zkusil zapnout a bohudík naběhla...

Dneska jsem se probral a řekl jsem si, nic nenechám náhodě... doma jsem vyhrabal pár kábliků, koncovek a nějaký zapomenutý větráky a tohle mi z toho vylezlo...

Použil jsem pár komponent, izolepu a mozek :D no a pak ještě takovou záslepku, aby šla u takovéhoto napůl otevřeného boxu otevírat ROMka... silně provizorní :D no rád bych to každopádně dokončil vyřezánim bočnice a výměnou toho šílenýho stříbrnýho titanu..

Fascinující na tom je, že ten zalman, který se prodával v kompletu s měděným chladičem na grafické vga karty jde nasunout do žebrování a zaseknout o heatpipe trubičku úplně, jako by byl pro box navržen :D a opravdu nemám strach, že by odpadl... ale za pětikilo trochu drahej větrák na box :D i když dražší na to, aby se válel v šupliku..

A ten stříbrný chladič se akorát vejde mezi vzdálenější pasiv a přední stěnu boxu, takže tam drží taky "celkem" pevně... i když do bočnice by se dal navrtat a namontovat :)

Nejdůležitější je správně si nakombinovat kabely, zřejmě záměrně jsou totiž na xboxovém třípinu zaměněné... když jsem tam vrazil větrák, aniž bych kabely proházel, netočil se, ale pak, když jsem prohodil černý se žlutým tuším, pak se rozběhl, tak jsem si udělal redukci z jedné na tři... Když bude zájem, vysvětlím ještě podrobněji, jak jsem k tomu došel...

Tak to je moje jednoduchá úprava a za hodinku máte hotovo, když máte nějaký kabely navíc doma, tak ani nemusíte do shopu :)

Bohužel nemám teploměr, abych změřil, k jakému zlepšení došlo, ale k nějakému určitě... Na závěr bych se ještě zeptal, nechali byste tam ten plast na odvod tepla k origo větrákům nebo takhle bez plastu? :)

=====================================================================

= ;) V příspěvcích níže chlazení komplet předěláno... tak radši checkněte tamty ;) =

=========================================================

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 187
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

abych pravdu řekl, tak toto je úplně na prd. jelikož chybí vzduchový tunel který ti odeberu ten horkej vzduch od gpu, to totiž nechladíš vůbec (je to nejdůležitější součást). takový cpu je chlazený až zbytečně moc, protože to ochladí už jen samotnej vzduch z venčí, a taky nevím jestli vzhledově to vypadá zrovna nejlíp k tý nabušený telce.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skoda ze nemam nacini a uz vubec ne mozek ( :lol: )na to abych si moh nainstalovat vetrak do xka,ale jelikoz doma vubec netopime a nesviti nam sem skoro vubec slunicko coz ma za nasledek slusnou zimu v byte tak prehrivani a nasledovnej RROD vubec neresim :D Ale mozna je jeste lepsi dat si dalsi vetrak do xka jeste nez se poprvy prehreje,ale nevim,vubec tomu nerozumim takze to nak neresim :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mno na to jsem se v prvnim příspěvku ptal, jestli tam nechat ten odvodnej tunel... dík za názor, vrátim ho tam :)...

No chladim 2 heatpipy ze 3, jediná, na který není active cooler je ta ohromná pod mechanikou... pokud ta je důležitá, tak se holt chladit začne, i kdyby měla externě ležet vedle boxu :)) a je fakt, že u tý telky to nevypadá zrovna nejlíp... ale na to zatim kašlu, design se dořeší... teď je důležitý vymyslet aby to fungovalo :))

Nicméně Xbox mám s new corem, u kterých by nemělo dle Danteho k RROD docházet, tak došlo... myslím si, že když se uchladí, nemusim se bát vůbec ničeho...

Chlazení jede druhý den, o půl třetí ráno jsem zapnul fallouta, o půl šesté usnul, teď jsem se probral a xko jede furt, nestalo se nic...

a poslední věc, ad ty chladiče na dvou heatpipes... nemyslim si že jsou tam až tak zbytečný, když jsem totiž za chodu čeknul rukou teplotu na kondících, tak pěkně topily i když byly pod větrem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tunel je fakt potřeba, ta heatpipy jsou dobrej nápad. Možná bych to řešil trochu jinak ale to je každýho věc. Dopuručuji si trochu pohrát s bočnicí , něco vyříznoout a přidat jemný pletivo.A ještě k tomu tunelu - pořádně zaizolovat, a pod mechaniku něco přilepit (proti teplu od gpu).taky je dobrý vyříznout otvory u zadních větráku, myslím si že plast postačí. A tam dát 2x 80 ,aby udělali dostatečnej průvan.

Zpráva pro kapra: zajímalo by mě jak to budeš dělat v zimě, počítám s tím že pod oknem máš topení. nehledě na tu zimu venku. Možná ale bude letošní zima mírná:cheesygrin:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S novým dnem přichází nový tweak... tentokrát úplně jinak a tisíckrát líp :D teď už si myslim, že je to ok... i když na co sem přišel, dost se hřeje samotná deska, ne gpu ani cpu, když se mrknete na fotky, tak vlevo a nad černym větrákem jsou takový cestičky po desce, a když jsem zapl fallouta, nechal to chvílu běžet v menu a pak na to šáhnul, tak chvíli trvalo a pak jsem na tom po chvilce neudržel prst...

Nicméně co je nového, došlo mi, že dokud bude mechanika v boxu, tak to bude s chlazenim na pikaču, nevadí mi absence jedné bočnice, aspoň to nevypadá tak obyčejně... ještě by to chtělo na jednu heatpipe 25 či 30 mm větrák, aby to bylo komplet, no a pak to podle fanů z boku vyříznout, jestli to má vůbec při takovym množství cenu zakrejvat...

No nejvíc jsem si užíval, když jsem prodlužoval napájecí kabel do boxu... vim, je to prasárna :)) ale funguje to... aby z boxu nelezlo klubko kabelů, rozhodl jsem se je vyvést ve "tkaničce", která je občas součástí některých ventilátorů...

A SATA cable jsem vyvedl mimo, neni tam na něj nikde vhodná škvíra... nebo by se musela zvětšit jedna z těch dírek zezádu, vlastně jsou po celym boxu :))

Taky čudl na DVD mechaniku se musí trochu poupravit, ale sejmout z mechaniky jde celkem bez problémů, akorát bacha, abyste nezlomili ten umělej cvoček, na kterym je to nasazený... já ho nalomil :)

Pak to chce ten čudl ještě v jednom místě přichytit, aby se nepropadal ten čudl ale aby ta umělohmotná část mačkala spínač...

No a víceméně jsem přední panel přilepil k horní, spodní a levé straně boxu izolepou, když to jeden drží pohromadě a druhej lepí, pak to kupodivu i celkem drží pohromadě, dá se posouvat, nezvolní... jo a čudl jsem přilepil izolepou ke stěne pod předním krytem... a bylo :D

Tak se mrkněte na vejsledky, já mám z toho, upřímně řeknu, velikou radost, že se podařilo :))

thum_815048f4d26b83db8.jpgthum_815048f4d27e7ff79.jpgthum_815048f4d2899671e.jpg

edit:

Kapr: Já se taky nebál, dokud se mi to s boxem nestalo teď v neděli :)) od tý doby se snažim jak to jde, aby se to nehřálo... a když nic jinýho, aspoň se tomu zvýší životnost :) Ale je fakt, že nejlepší prevence proti RROD je nehrát náročný pecky (Gears of War / Fallout / jinak nevim, GTA třeba v poho i víc jak pět hodin v akci)... takže tak no, ona je lepší prevence než pak plakat, jsem rád, že se ještě rozjel :))

Lada.jur: No hele, je fakt, když na to koukám, že ty dva 'boxovaný' větráky fakt nestíhaj teplej vzduch posílat ven od pasivů... ale teď už GPU netopí vůbec... jak jsem ale zmínil, je průser v tý cestě, co vede zleva kolem GPU no... při pohledu na první picture pochopíš, ona prostě topí samotná deska no... tomu nevim jak zamezit... Víš já se totiž bojim, že i když ty tři pasivy zachladíš dobře, tak muže k poruše desky dojít tak jako tak... leda tam místo toho 8 cm větráčku dát 10 cm, ať to fouká i na desku... což by nebyl vůbec problém :) co myslíš ty?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Noooo dobrá práce, to gpu je dobrý (ne)li vynikající) to cpu bych trochu předělal a to tak že bych tam dal 40 větrák aby to funělo na zadní větráky. To s tou mechaniou je dobrej nápad (asi to taky tak udělám). pak bych do bočnice vyříznul velikej otvor a vyplnil pletivem , na konec celý do černa a mechaniku tu bych zadělal nějakejma plastama taky na černo. A s tím 10 větrákem je to jedno jestili budou 2cm přečuhovat to už nic nezmění. byl by to jen malej proud vzduchu, ono se to tiž víc zahřívá na druhý straně, což bys musel vyřešit tak že bys přidělal funy na druhou stranu, aleto by vypadalo hnusně a žralo by to dost šťávy. v tomhle případě je taky druhá heat pipy docela k ničemu, i ta 80 to pěkně zvládne. předpokládám že to je ta nové verze, co?

jen otázka, jak si protáhl ten sata kabel od mechaniky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ještě jedna podstatná věc která tady nebyla řečena, hlavní příčinou produ je přehřívání ,což má zamezit kvalitní chlazení, když to šlape není problém. hořší je to ale tehdy když xku vypnete, vypnou se větráky , a procesory (pekelně zahřátý) který jsou zavislý jen na pasivech ve stísněným prostoru to prostě nezvládnou. Proto doporučuji přidávat šťávu z nějakého adaptéru nebo trafa.Aby se i po vipnutí se ryhle zchladily

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No napájení, to byla pakárna, to ti povim... zašel jsem do Krupu, specializuje se na kabely, tam mi nebyli schopný tohle udělat na zakázku, tak sem přišel dom, kuchnul sem deset kabliků z různejch molexů, protáhl jsem je po pěti těma dvěma kaničkama z větráku a protáhl jsem je nenápadnou kovovou dírkou těsně nad boxovanejma větrákama, vešly se tam akorát, a pak sem to přicoveroval tim levym coverem, a tam si to taky sedlo tak akorát... no a pak jsem se dal do "úpravy :D" toho napájecího konektoru... tzn. kuchnul jsem jeden kablík a přidělal jsem ho z obou stran k tomu delšímu... pak vždycky zaizoloval izolepou... ještě ti to nafotim třeba ;)

z externího zdroje bych to taky udělal, je to rozhodně lepší, jak tady píšeš, i když je otázka, protože když vypneš xbox a cpu a gpu neni moc zahřátý díky kvalitnímu chlazení, pak už nevadí, když se netočej, když je přístroj vypnutý a nemusí nic počítat...

Jo a už jsem se dohodnul s tchánem, má ruční frézu, tak to nařežem přesně na míru, nevim, jestli budu pletivo používat, jelikož jak je tam ten zalman, tak poleze ven z xboxu... spíš jen před ten větší větrák... a chce to právě kvůli tomu vývodu napájení ještě něco udělat s tim zadnim krytem, jak je tam těch pět paciček, nahoře, který se tak debilně odcvakávaj, tak kuchneš ty první dvě sem tipnul :)) prostě těsně nad box. větráky... a chtělo by to tam rovnou udělat i vývod na sata, nic takový velikosti tam neni, tak vyříznout do toho plechu.

EDIT:

Ještě detail Laďo, jak je tam ten zalman, ten je sám o sobě celkem tenkej a nevejde se tam tak jak jsi řikal, jinak bych ho tam takhle hodil... vertikálně, ne horizontálně... jenže tam je prostě málo místa, mezi těmi dvěma heatpipy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a ještě dvě fotazz... detail vývodu napájení zezadu z boxu + bližší pohled na větráky... a menší kosmetická úprava, pár měděných chladítek :))

když mrknete na ten vývod, možná by stálo za to trochu seříznout ten zadní cover už tak jak je, trochu svírá ty kabely, ne, že by je vyloženě lámal, jen trochu svírá... tak to chce o kousek seříznout.thum_815048f4e8822099c.jpgthum_815048f4e88a0a254.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tohle je asi finální podoba větráků, jakou bych nechal... je fakt, že pod zalmanem to topí jak sviň... to je tak jediný místo, tu desku jsem už moc nesledoval... ale fakt ž emoc, nechápu, jak to mrkvosoft moch nechat totálně bez chlazení O_o jako hele, když si jednou položíš ruku na rozjetej xbox tak nemužeš než si tam naházet větráky podle mě :)) páč to topí fakt jako kráva... no sem zvědavej, jak to bude vypadat s tim upravenym bočnim krytem... přemejšlim, že bych to chladil ještě z druhý strany, v tom případě asi nějak udělat ďoury zezadu na kabely na fany a foukat to přímo na tu kovovou bedničku :)) že? :)

thum_815048f4f4a02c69a.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže řikáš, že jak se ti jednou hodí RROD a pak to po zapnutí hned naskočí, pak už je jasný, že jde xbox do ho*en?

mě se to totiž nezdá... mělo by se to přeci podělat na základě toho, že se to přehřeje ne? Pakliže tomu zamezíš, logicky k tomu nemuže dojít... zkoušel si ho potom chladit víc?

Já to beru tak, že mě box varoval, že je něco špatně, tak sem ho preventivně zachladil, uvidíme... pevně doufám, Dante, že nemáš pravdu :D i když připouštim, že mi dost možná za pár týdnů odejde... no nechme se překvapit... :) držte palce :) hele pro případ, dá se pak koupit arkáda a přehodit tam benqa?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja ti popisu muj pripad. me kdyz se tohle zacalo stavat, tak sem si rikal to samy co ty, ze se prehrejva, narval sem tam teda asi 4 vetraky. Ja mel xbox bez HDMI, takze vevnitr jsem mel jen 2 pasivy. Na pasiv na procesor jsem pridelal 2x 40mm tak, aby to mel porad tah do tunelu, to znamena jeden pred a jeden za chladic ve smeru zebrovani chladice. Nad pasiv u GPU jsem dal myslim ze 70mm arctic cooling, jen chladil jako prase. Napajel jsem to vsechno z intercooleru. Takze jsem mel uvnitr 3 vetraky+normalne ty dva zadni co tam davaj+intercooler. tak jsem si rikal, ze v tom xbnoxu bude vetsi zima nez na sibiri. On taky muj predpoklad vychazel, asi mesic a pul, pak znova RROD. nechal jsem vychladnout, zase jel ale uz jen mesic. takhle se ty intervaly zkracoaly az do doby, ze se seknul hend pri spousteni. odnesl jsem hop teda do servisu a tam mi rekl, ze kdyz se xbox zahreje, tak prestane drzet procesor v patici. ze tam davaj nejaky spatny lepidla. Proste ze ten procesor tam nedrzi, tak proto u me RROD. Ja si myslim ze budes mi to samy.

Takže řikáš, že jak se ti jednou hodí RROD a pak to po zapnutí hned naskočí, pak už je jasný, že jde xbox do hoven?

mě se to totiž nezdá... mělo by se to přeci podělat na základě toho, že se to přehřeje ne? Pakliže tomu zamezíš, logicky k tomu nemuže dojít... zkoušel si ho potom chladit víc?

Já to beru tak, že mě box varoval, že je něco špatně, tak sem ho preventivně zachladil, uvidíme... pevně doufám, Dante, že nemáš pravdu :D i když připouštim, že mi dost možná za pár týdnů odejde... no nechme se překvapit... :) držte palce :) hele pro případ, dá se pak koupit arkáda a přehodit tam benqa?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je špatný :( tak je otázka, jestli se to prvně zahřálo fakt kriticky, a je fakt, že pro příště se dá takhle tomu přehřátí předcházet... no uvidíme, jak dlouho pojede ještě :( snad podrží ještě aspoň rok :P a když né, tak mám aspoň benq mechaniku :)) jupí

a ještě mi řekni, dali ti to v servisu dohromady? Jestli tak za kolik?

Jo a omlouvám se za ten nevhodný výraz, sem netušil, že tu jste až tak slušní :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

woow kamo vyresil si to teda fajnove....

jakoze prvni verze tweaku nic moc :-D

ta final s tunelem je zupp :-D

rekl bych ze na ten cernej cooler by se ti vesel jeste jeden

pak bych udelal do case diru na zalmana a i na ten co by byl na cernym coooleru

ale je takhle blbe videt co a jak drzi a kolik je tam mista atp.

kazdopadne dobra pracicka uvidime jak si pohrajes s case....

ja s prehrivanim problemy nemam mam novou verzi takze vsechno ok

RROD jsem u nej jeste nemel... jinak koukal jste nekdo na vodni chlazeni?

http://www.xbox-scene.com/xbox1data/sep/EEVpZZAklllHlcrxQY.php

tohle je opravdu skvela prace uplne vynikajici ...

sledujte jak pohltil uplne cely CPU,GPU dokonce i ten radiator proste super...

neco takovyho bych si pral taky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ten vodnik je hustej :D na to bych ale asi nemel nervy :)) uz tohle bylo husty... no povim ti, jak tam jsou chyceny, ten cerny vetrak je chyceny na dvou sroubech o ten chladic pod nim, zalman je na to zebrovani pouze nasunuty, diky takovy plosince, kterou ma zespoda tam perfektne drzi... mno a posledni stribrny chladic, tak ten se tam akorat vesel mezi predni stenu boxu a chladic se zalmanem.. tak uvidime, jesi box prezije :) u pristiho kousku to rovnou poradne zachladim, nez abych pak brecel :)

jo a ad. ten case, už mám nějakou představu, víceméně celá ta stěna bude uřízlá a bude tam natáhnutý to jemný pletivo nebo něco podobnýho, teda v tý části s černym větrákem, možná i okolo toho zalmana ale to nevim... se uvidí :) každopádně přemejšlim, že bych se na to i vykašlal, jestli mi do měsíce umře :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 3 weeks later...

tak to asik teď jen stříknu a nechám to bejt... ještě dám teda nějakou krytku na ten venkovní větrák... jinak větrák je ještě na gpu, a před nim pod romkou ďoura s prachovym filtrem. Dneska jel 5 hodin v pohodicce, co to chladim zatim zadny RROD. Co vic si prat... snad to vydrzi.

thum_8150490b68060a848.jpgthum_8150490b681b338cc.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

Ahojky asi to bude blbá otázka ale rád bych věděl jestli ten větráček na casu X odvádí vzduch z konzole nebo naopak :bash: A jestli bude lepší naležato nebo na stojáka :bash:A pak ještě kam by se tak hodily další větráčky popř tipy na velikost vent :), ale abych do toho max narval 3 ventilatorky asi :blink: Díky :wohow:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja sem asi asi Falloutem taky oddelal XBOX... Asi po 2 hodinach hrani (myslim ten den, pred tim to bezelo parkrat i osum) se najednou XBOX vypnul a blikaly 2 cerveny svetla. Nasel sem si, ze to znamena, ze se konzole prehrala, a ze to mam nechat vychladnout. Druhej den jsem to zapnul, bezelo to ok, pustil sem Fallout a za 10 minut opet ten samej konec. Od ty doby uz mi nabihali 2 cerveny svetla okamzite po zapnuti, takze mi nezbylo nez reklamovat. Za 14 dni mi to prislo zpatky a podle bilejch dratu to vypada, ze mi kupodivu zustala puvodni Benq mechanika... :wohow:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu