Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Něco málo k chlazení...


Recommended Posts

Ja sem asi asi Falloutem taky oddelal XBOX... Asi po 2 hodinach hrani (myslim ten den, pred tim to bezelo parkrat i osum) se najednou XBOX vypnul a blikaly 2 cerveny svetla. Nasel sem si, ze to znamena, ze se konzole prehrala, a ze to mam nechat vychladnout. Druhej den jsem to zapnul, bezelo to ok, pustil sem Fallout a za 10 minut opet ten samej konec. Od ty doby uz mi nabihali 2 cerveny svetla okamzite po zapnuti, takze mi nezbylo nez reklamovat. Za 14 dni mi to prislo zpatky a podle bilejch dratu to vypada, ze mi kupodivu zustala puvodni Benq mechanika... :wohow:

jo?tak to mas blby:)ja(no este kamos:)mel na ty mi 2 cerveny kolikrat a zatim porad nic:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 187
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Bambamczech: ten černý větrák fouká dovnitř, je hned nad heatpipou... pod DVD mechanikou je ještě jedna díra, která z fotek není tak zřejmá, pod tou se skrývá druhý pasiv, který je aktivně chlazen zalmanem, aktivní chladič namontovaný přímo na ten pasiv. Zezadu ti odvádí dva větráky vzduch ven, takže takhle by to mělo stačit. Nicméně větráků tam můžeš mít kolik chceš.

Sasán: díky moc :))

Kyle: je tam problém s držením procesoru v té patici... naštěstí se mě od té doby, co jsem měl RROD, už nic podobného neobjevilo, ani se mi Box nesekl... ale je fakt, že fallouta jsem od té doby nepařil, pouze Mortal Kombat vs. DC a Guitar Hero 3... tedy, převážně :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sice xbox jeste nemam,ale hodne ctu o prehrivani xboxe atp..napadlo me trosku rozsirit case,teda spis vyriznout a pak rozsirit..kdyz jsou problemy s prehrivanim cele desky,poridil bych nejaky velky chladic na rozmery desky,popripadne dva (klasicke hlinikove chladice) na ne namontovane dva vykone vetraky..z druhe strany dat take dva ventilatory,nejlepe nejake ktere budou nasavat vzduch a ty za chladicema vyfukovat..to by snad melo jit ne??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 2 weeks later...

jo kdybys chtel bejt velkej frajer, tak si prehodis boxe do pc casu :)) ja na to ale "nemam kulky" :) ale to uz spis tak, nez se poustet do nejakych divokych modifikaci, nekde na netu jsem i videl navod, jak to pasak udelal, ono to vesmes neni tezky, staci oriznout nohy mechaniky, eject button nahradit kabelem se spinacem (dejme tomu reset button) no a vyvist si zapinaci desticku ven, nebo to proste a jednoduse zapinat controllerem :)) sakra kdyz nad tim tak premejslim, ono na tom nic moc neni :D mozna to udelam :D ale nevim, spis ne :P jeste jde o umisteni toho napajeciho zdroje nahore v casu, taky musis vymyslet nejaky ouchyty, ale v nakym stylovym kejsu by mohl vypadat boxik fakt good :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně že bez origo.větráků by dlouho nevydžel. Jen už mě docela hodně vadí jejich hlasitost. Něco kolem 40 dB. Říkal jsem si že bych je vymontoval a zkusil osadit něčím stejně velkým nebo i menším. Docela hodně mě zaujal http://www.alza.cz/ventilator-primecooler-pc-4010l05c-d63316.htm ,samozřejmě že bych upravil i vzduchový tunel, větráky posunul blíže k pasivům a zadní mřížkování bych odstaranil úplně. :idea::)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim vsechny borce. ja sem si taky rikal po roce kdyz zadne RROD nebylo ze je to OK a ze mam stesti, mam asi posledni verzi Premium pred Elite.

No a ejhle pred vanocema to svitilo ale zniceho nic normalne za posledni pulrok sem hral tak max hodku v kuse "neni cas" jinak jen sem spustil hru jestli maka a tak. a pak vyplnul takze max 10min byl zaplej. pak dokokonce pred RROD sem na nej nesahl aspon 14dni a jednou takhle zapnu ze testnu hru a uz nenajel. Z toho usuzuji ze to neni jen tak, protoze nikdy nebyl nejak extremne namahanej hranim. a presto stejne rosvitil. A hlavne uz se nezapl ani po 3dnech. Divny tak sem se nasral a zabalil ho do deky a zapl a nechal bejt on se brutalne prehral a vypl a pak uz zas jel. ale druhej den ouha zase RROD hned pri prvnim zapnuti. tak druhej pokus s dekou a od te doby bezi zhruba 14dni. No tak uz sem koupil potrebne srouby a podlozky "akorat nemohu sehnat podlzky "umele" co vydrzi vysokou teplotu, takze to budu resit tak ze tam na desku jak sou diry na srouby pro chladice nalepim takovou izolepu z obouch stran, zelenou co jsem dostal, s ni prej napriklad omotavaj zavity na sroubech kdyz je nechavaj projizdet peci u svagra v praci. ma to vydrzet do 200 stupnu. Urcite ste to vsicni uz cetli na netu ten navod jak se vyndaj ty hrozny krize jak sou zespod desky a drzej chladice, jsou tam fakt uplne nahovno moc to nedrzej tema sroubkama co jsou prosroubovany skrz ten plechhovej obal. Jde o to ze se to cely vyhodi a ty chladice se prisroubujou primo sroubama naskrz deskou, a chladice sou poradne pritazeny k CPU a GPU. "coz by mohlo vysvetlovat to ze CPU udajne vylejza z patice. Takhle udajne delali Xko ktery melo RROD uz pernamentne a tohle pomohlo a rozjelo se. samozrejmne ocistit chladice a CPU s GPU od te pasty co tam je "jestli se ji da rikat pasta" a manest tam nejakou poradnou. Videl bych to na silikonovou pastu. Maji v kazde lepsi prodejne s soucastkama. urcite je lepsi nez ty stribrne sra..y co davaj k CPU.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nop tak ja myslim ze to bude celkem k nicemu jako ostatni takovy chlazeni, videl sem tenkrat nejake to co se tu prodava a kdyz se pripojilo do xka tak xko zacalo blikat cervene a proste to snim nejelo takze bych to videl ze to je stejne k nicemu a jeste si to bere proud z konzole

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vylepšení o kterém tady píše snoopyk jsem prováděl asi před půl rokem.Použil jsemk i tu samou izolepu, protože jsem taký plastový podložky nenašel.Můsím zatím zaklepat ,že topořád funguje. Akorát se bojím té deky co zkoušel , ta to mohla pěkně podělat!!!:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jede ti porad napadlo me ze se to RROD mohlo udelat z vypadku produ (chvilicka) a tim nabehlo rrod a ty to vsechno delas zbytecne vetsinou se totiz verze s hdmi neprehrivaji ale dost topi to je pravda

Ale podelavaji zrovna nedavno sem nekde cetl anketu na zahranicnim foru a tam bylo uz celkem dost lidi co jim odesli xko a meli uz HDMI tedy CPU na 65nm takze nikdy nerikej nikdy. sem zvedav komu odejde prvni Japster kterej ma i GPU na 65nm hihi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • 1 month later...

hlavne to pri RROD nebal do rucniku nebo do dojebes uplne. :)

ja myslim ze Johnymu to jede jako vinko. Muj XBOX jede taky jako vinko po nejakej upravach, ale ja nechci mit mechaniku venku takze se snazim chladit vevnitr jak to jde a zatim se dari. Az to budu mit vsechno pak nafotim a poslu sem ale to bude jeste chvilku trvat neni moc casu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak rucnik / deka / fen (proste odpaleni cidla) je kravina z mnoha duvodu. ja jsem behem noci objevil, ze muj RROD zpusobuje prehrati zdroje a nikoliv uvnitr Xka.

Error code byl 0100 resp 4144 (kdyby to nekdo googloval).

podstatny je, ze pomohlo zafoukani vetrakem (normalnim - stolnim) na zdroj, ale noc to teda byla krusna, to vam povim.

nicmene ten napad, co tu padnul, ze xbox se rozhodne neda chladit, dokud je DVD mechanika uvnitr je skvely - hned rano vrtam diru do bocnice a protahuju kablik ven. navic me napadlo proriznout na celnim panelu otvor tak, aby se dalo foukat dvema vetraky zkrz puvodni otvor na mechaniku - to by mohlo chlazeni uvnitr dost pomoct. napajeni jinym zdrojem, nez vestavenym beru jako skvely napad (uz jsem nasel nabijecku na stary mobil). ostatne tenhle thread pro me byl VELMI podnetny. moc za nej vsem zucastnenym dekuju.

a jeste jedna takova poznamka - spis jenom informativni:

Pokud je bezna RROD zpusobena vyskocenim procu z patice pri prilisnym prehrati, neni to poprve v historii, co se neco takoveho stalo a vyrobek se snazil dobyt popularni trh. To same se totiz stalo u Macintoshe II. Apple se rozhodl, ze cele PC bude pasivne chlazene - dokonce meli v reklame, ze se ani nepozna, jestli je zapnute nebo vypnute. Procesory vyskakovali a Apple nestihal ani kusy vymenovat. Kdyz nekdo zavolal na infolinku, poradili mu, aby pustil pocitac z vysky 20cm na stul. Kupodivu to nekdy i fungovalo. Kdyz tahle "oprava" nevysla, vymenili pocitac za novy. To taky vysvetluje, to video, co tu nekde je, ze pomohlo parkrat do xboxu bouchnout - procesor proste zaskocil. Takze ten clovek mozna bude mit pocitac opraveny lepe, nez vsichni rucnikari a ledari. A ohledne teplovodivy pasty - IMHO se jenom procesor pri otirani stary pasty zatlaci zpet...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim vsechny borce. ja sem si taky rikal po roce kdyz zadne RROD nebylo ze je to OK a ze mam stesti, mam asi posledni verzi Premium pred Elite.

No a ejhle pred vanocema to svitilo ale zniceho nic normalne za posledni pulrok sem hral tak max hodku v kuse "neni cas" jinak jen sem spustil hru jestli maka a tak. a pak vyplnul takze max 10min byl zaplej. pak dokokonce pred RROD sem na nej nesahl aspon 14dni a jednou takhle zapnu ze testnu hru a uz nenajel. Z toho usuzuji ze to neni jen tak, protoze nikdy nebyl nejak extremne namahanej hranim. a presto stejne rosvitil. A hlavne uz se nezapl ani po 3dnech. Divny tak sem se nasral a zabalil ho do deky a zapl a nechal bejt on se brutalne prehral a vypl a pak uz zas jel. ale druhej den ouha zase RROD hned pri prvnim zapnuti. tak druhej pokus s dekou a od te doby bezi zhruba 14dni. No tak uz sem koupil potrebne srouby a podlozky "akorat nemohu sehnat podlzky "umele" co vydrzi vysokou teplotu, takze to budu resit tak ze tam na desku jak sou diry na srouby pro chladice nalepim takovou izolepu z obouch stran, zelenou co jsem dostal, s ni prej napriklad omotavaj zavity na sroubech kdyz je nechavaj projizdet peci u svagra v praci. ma to vydrzet do 200 stupnu. Urcite ste to vsicni uz cetli na netu ten navod jak se vyndaj ty hrozny krize jak sou zespod desky a drzej chladice, jsou tam fakt uplne nahovno moc to nedrzej tema sroubkama co jsou prosroubovany skrz ten plechhovej obal. Jde o to ze se to cely vyhodi a ty chladice se prisroubujou primo sroubama naskrz deskou, a chladice sou poradne pritazeny k CPU a GPU. "coz by mohlo vysvetlovat to ze CPU udajne vylejza z patice. Takhle udajne delali Xko ktery melo RROD uz pernamentne a tohle pomohlo a rozjelo se. samozrejmne ocistit chladice a CPU s GPU od te pasty co tam je "jestli se ji da rikat pasta" a manest tam nejakou poradnou. Videl bych to na silikonovou pastu. Maji v kazde lepsi prodejne s soucastkama. urcite je lepsi nez ty stribrne sra..y co davaj k CPU.

x-clampovou metodu a fix e74 jsem uz delal a take mi to pomohlo, je u toho velka uspesnost jen jsem musel jeste horkovzdusnou pistoli nahrivat ty kriticka mista mezi gpu a ana/hana chipem. a k te lepici pasce v tutu rikali ze nema byt elektrikarska paska ale normalni bezna pruhledna kancelarska protoze jinak by se to zahrivalo vice. chladici pastu jsem pouzil arctic silver

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak rucnik / deka / fen (proste odpaleni cidla) je kravina z mnoha duvodu. ja jsem behem noci objevil, ze muj RROD zpusobuje prehrati zdroje a nikoliv uvnitr Xka.

Error code byl 0100 resp 4144 (kdyby to nekdo googloval).

podstatny je, ze pomohlo zafoukani vetrakem (normalnim - stolnim) na zdroj, ale noc to teda byla krusna, to vam povim.

nicmene ten napad, co tu padnul, ze xbox se rozhodne neda chladit, dokud je DVD mechanika uvnitr je skvely - hned rano vrtam diru do bocnice a protahuju kablik ven. navic me napadlo proriznout na celnim panelu otvor tak, aby se dalo foukat dvema vetraky zkrz puvodni otvor na mechaniku - to by mohlo chlazeni uvnitr dost pomoct. napajeni jinym zdrojem, nez vestavenym beru jako skvely napad (uz jsem nasel nabijecku na stary mobil). ostatne tenhle thread pro me byl VELMI podnetny. moc za nej vsem zucastnenym dekuju.

Ja osobne bych tu mechaniku vyndaval az v nejhorsim pripade. a pokud bych ji chtel dostat ven tak to dam do PC case a je klid. (nejakej peknej co nejmensi).

x-clampovou metodu a fix e74 jsem uz delal a take mi to pomohlo, je u toho velka uspesnost jen jsem musel jeste horkovzdusnou pistoli nahrivat ty kriticka mista mezi gpu a ana/hana chipem. a k te lepici pasce v tutu rikali ze nema byt elektrikarska paska ale normalni bezna pruhledna kancelarska protoze jinak by se to zahrivalo vice. chladici pastu jsem pouzil arctic silver

Ta paska neni elektrikarska je to paska ktera vydrzi vysoke teploty s kancelarskou se ti muze stat ze se ti tam skrouti a nebude delat pak svuj ucel. ja sem nemusel nahrejvat nic horkym vzduchem, tak snad to bude OK.

Tak sem to privolal dnes RROD a chyba ukazuje ze je studak mezi cpu a gpu takze musim sehnat horkovzdusnou pistoli a prohrat to Uff. pak snad bude klid

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu