Přejít na obsah
  • Vytvořit účet

Něco málo k chlazení...


Recommended Posts

Tak sem to privolal dnes RROD a chyba ukazuje ze je studak mezi cpu a gpu takze musim sehnat horkovzdusnou pistoli a prohrat to Uff. pak snad bude klid

tak to je zle jestli jsi uz nanasel novou pastu, horkovzdusska ji asi zase posere. jinak jaka chyba se hlasi?

a mam jeste dotaz k tvemu x-clampu, jake plastove podlozky jsi pouzil? ja jsem rozstrihal asi 1mm hruby plast a kancelarskym derovacem udelal diry

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 187
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Nejvíc přispívající

Nejvíce příspěvků v jednom dni

Nejvíc přispívající

Normalne nejake umele podlozky co mi dali v krame kdyz sem kupoval ty srouby a podlepil sem je tou tepluodolnou paskou aby se nekroutili teplem. Xclamps sem nahradil samorzrejmne tema sroubama s podlozkama

PAstu nanesu znova to je fuk.

0102 >> vim o co jde neboj ;-)

problem ze nemam horkovzdusku, budu si ji muset nekde pujcit a nebo koupit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja osobne bych tu mechaniku vyndaval az v nejhorsim pripade. a pokud bych ji chtel dostat ven tak to dam do PC case a je klid. (nejakej peknej co nejmensi).

proc? kdyz provrtam dirku v caseu (resp dve, aby se protahly kabely) a sata kabel vymenim za delsi (ten puvodni je opravdu nejkratsi z kratkych) a mechaniku pridelam ke caseu ze strany (necham ji na tech nozickach, takze bude jeste cca 3cm nad xboxem), nevidim v tom zadny technologicky problem. jasne bude to hnusny, ale to je imho lepsi nez upeceny. kdyby to vypadalo opravdu hrozne, asi by nebyl problem to "oblozit" plechem nastrikanym na bilo.

o premisteni do jineho caseu jsem samozrejme premyslel, ale chce to az prilis predelavek.

1) sehnat delsi zdrojovy kabel k mechanice. (resp. si ho protahnout sam, protoze, co jsem cetl, sehnat se proste neda)

2) sehnat delsi kabel k disku + disk vyndat z obalu (resp. si kabel prodlouzit, protoze se sehnat proste neda)

3) vytahnout ven z desky cudliky - tzn. vypinaci avysouvaci na mechaniku. to proste neumim (jsem stavar a grafik, ne, elektrikar. kompy jsou jenom konicek)

4) vytahnout diody z celniho panylku ven - kdyby prisla nejaka chyba. na netu jsem videl navod na predelani diod na jinou barvu, tak si myslim, ze pridani dratu a vytahnuti diod ven by nemel byt problem.

5) nejak tam pridat dalsi vetraky, aby to bylo lepe chlazene a k vetrakum pridelat jiny zdroj (tu nabijecku na mobil) a vytahnout vypinac nekam ven (prip pripojit na druhe vypinaci tlacitko na caseu - to, co normalne restartuje). to by taky nemel byt problem ( pripade nouze ty vetraky ovladat systemem vytazeno z elektriky / zapnuto do elektriky)

to mi dava dva body, co nejsou problem, dva body, co nejakou tu hodinku zaberou (protahovani dratku) a jeden bod, se kterym si nevim rady...

no, celkove si rikam, ze to je spousta prace. dokonce si myslim, ze by bylo snazsi udelat si novy case. takze ted premyslim o tom, jak ho udelat...

case jsem nakonec neprovrtal (nezbyl cas), takze ted mam xbox na stole rozdelany, mechaniku polozenou vedle, zdroj jakbysmet a pri spusteni poustim stolni vetrak, ktery chladi vsechny tri, po vypnuti xka vetrak nechavam jeste nejakou dobu bezet. bohuzel, je to dost neesteticky a tudiz, s ohledem na ostatni cleny domacnosti, dlouhodobe neudrzitelny. neco s tim je potreba udelat, ale zatim nevim jiste co.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak neco takoveho mne taky napadlo ale proste to neni hezky a na prenaseni neprakticky takze mechanika musi vzustat uvnitr a vymyslet neco s tim posranym chlazenim GPU.

A nevim proc ale ja kdyz vypnu xko tak zhasne a jeste tak minutku nekdy dyl se vetraky tocej a foukaj teplo ven. a joypad s nabijecim kabelem nemam pripojenej to se pak vypne ale vetraky bezej a joy se nabiji. ale mne se tocej po vypnuti proste i bez JOye

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to mne ne - ja musim dobijet joystick.

btw: dneska jsem hral Mortal Combat. mechanika byla venku, stolni vetrak pusteny na druhy stupen ze tri (druhy stupen je tak hlasity, ze mechanika Xka neni ani slyset, treti je vyslovene ramus a normalni clovek u toho nedokaze stat). po tom, co jsem prestal hrat a vypnul jsem xbox, sahnul jsem na chladic u GPU a byl horky (myslim HODNE horky). to jsem jeste nevidel! jak to mohli v tom MS takhle podelat?

plne souhlasim s tim, ze kazdy kdo kdy pustil Xbox otevreny, musi od ty doby premyslet o tom, jak to nejak poradne schladit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nebo zavést na CPU a GPU nějakou tekutinu, jako když se používá dusík na PC

a v tom pripade si i zavest husty ucet u komercky a sehnat sponzora:) teda pokud bys to umel sam tak to neni problem, taky bych potreboval nekoho kdo me nauci izolovat ten dusik, ba i lepe helium od motherboardu:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

a v tom pripade si i zavest husty ucet u komercky a sehnat sponzora:) teda pokud bys to umel sam tak to neni problem, taky bych potreboval nekoho kdo me nauci izolovat ten dusik, ba i lepe helium od motherboardu:)

Dobrý Český kutil si poradí:) a vyzkoušet vodníka??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to vsechno otazka te izolace, je to napad dobry ale uz by se to vazne muselo cele davat do toho pc caseu. on je problem hlavne na tom xboxu ze je tam vsechno integrovane

jj, já vím je to na ho*no, vše to je jedna velká deska. Ale co jsem tak uvažoval jediná dobrá možnost chlazení je ta ,že to hodit opravdu do PC bedny a tam zavést buď pořádné větráky nebo vodnika

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

sice xbox jeste nemam,ale hodne ctu o prehrivani xboxe atp..napadlo me trosku rozsirit case,teda spis vyriznout a pak rozsirit..kdyz jsou problemy s prehrivanim cele desky,poridil bych nejaky velky chladic na rozmery desky,popripadne dva (klasicke hlinikove chladice) na ne namontovane dva vykone vetraky..z druhe strany dat take dva ventilatory,nejlepe nejake ktere budou nasavat vzduch a ty za chladicema vyfukovat..to by snad melo jit ne??

nemyslis ze by ty hlinikovi chladice mirne hucely ??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@tommy5: prehriva se vlastne jen gpu. cpu, chipset atd se da povazovat ze je jeste v norme

Gpu ma proste legracne male zebro ale kdyz je na nem mechanika tak se vymenovat nebudek

Ani ne tak CPU jako GPU "je to chyba cele konstrukce proto to tak topi" a ta mechanika tomu neprida, a RAM co jsou vedle GPU topej jako svine do 5min i s pridanejma chladicema na nich.

Mam v planu hnat na GPU chladic vzduch bez vyndani mechaniky tak uvidim jestli se povede

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak minimalne budes muset kupovat bloky, ktery budes k jednotlivym komponentam pridelat. v podstate to vychazi jeden blok = 1000kc, at uz jde o chlazeni chipsetu, CPU, grafiky (grafika je integrovana, tak se mozna bude chladit stejne jako CPU. k tomu musis poridit nejaky motorek - ten si doma taky neudelas sam. kdyz koupis akvaristicky, bude potreba dalsich 750kc. no a tekutina do toho taky neni zadarmo (tam moc zalezi na znacce). no a potom potrebujes nejaky to zarizeni, ktery by ti taky chladilo vodu (bud predelana autolednicka nebo komponenty, co jsou obdobny k chlazeni pocitace - jak pasivni tak aktivni).

ale krome ceny to ma i jiny nevyhody. napr. musis mit tu nadrz s chladici kapalinou cca 50cm nad xboxem, aby tam byl dostatecny tlak a zaroven, aby to ten motorek utahnul. pokud vezmes "jenom" tyhle casti, tak nemas nijak chlazeny disk, mechaniku ani samotnou desku (jak je psano na zacatku tohoto threadu i deska se zahriva vic, nez by mela). a pokud nepouzijes dobrou chladici kapalinu a nekde ti po case povoli tesneni, bude tvuj xbox v tahu driv nez reknes "tri cerveny diody nejsou zas tak hrozny".

vodni chlazeni je dobra vec, ale rozhodne se na nem nevyplati setrit a slusny chlazeni bude drazsi nez cely xbox dohromady (kdyz ted Arcade stoji 5000).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja jsem se po tydnu zase dostal k xboxu a chlazeni...

veci na tom odkazu jsou pekny, ale nechapu, proc nekomu platit za to, ze to objedna z ebaye (dost veci, mozna vsechny, na US ebayi byvaji).

no, ja si ale stale myslim, ze ta DVD uvnitr nad grafikou je proste zlo. takze je venku. behem tydnu jsem po byte nasel nejake nepouzivane PC zdroje, pet 8cm vetraku a jednu dvanactku.

na netu jsem nasel navod na spojeni spravnych dratku ve zdroji, aby se spustil i bez desky (staci spojit ctrnacty pin s jakymkoliv ground. tzn. vzit zpravidla jediny zeleny s libovolnym cernym a do direk nahoru dat kus dratu).

potom jsem nasel nejake redukce z ata napajeni na vetraky (drive je davali ke kazdy desce / zdroji / cemukoliv a mam jich doma moc), pokud by nekdo nemel, muze akorat spojit cerny kabel z vetraku s cernym na napajeni, zatimco cerveny z vetraku muze spojit s cervenym nebo zlutym (cerveny=tissi-mel by mit12V, zluty toci rychle, hlasite, pry ma ale jenom 5V).

takhle jsem si pul hodinky hral, potom "oblozil" xbox a nekolik hodin zkousel. nejvetsi hluk dela stale mechanika. proc ani grafika (resp. jejich chladice) se rozhodne nijak moc nezahrivaly (byly teply, ale rozhodne ne, moc - tipuju mezi 30 a 60°C. po vypnuti xboxu byly chladice na pokojovy teplote cca za 15 sekund, pak jsem vypnul i ext. zdroj. na mechaniku, ktera je stranou jeden vetrak foukal celou dobu a ackoliv jsem hral Assassin's Creed z DVDcka, byla na dotek dokonce studena!

takze ted premyslim, jak to naskladat do obyc caseu. zitra kouknu, jestli jde ten predni panylek nejak sundat a tak... to je vlastne jedina vec, co mne v tom brani (kvuli otevirani DVD asi hold vyvrtam do caseu dirku, vrazim tam spejli a na ni dam nejaky obyc cudlik - aby to vypadalo.

takze celkovy hodnoceni? zadarmo, rychle, ucinne a jeste jsem se zbavil balastu, co mi doma prekazel. jsem spokojeny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

uz jsem to tu psal driv. cast RROD je zpusobena tim, ze pri vypnutu xboxu vypne zdroj i vetraky - v xboxu zbyde potom jenom horky vzduch, zahraty (varici) chladice a zahraty komponenty. je potreba mit vetraky na jinym zdroji, ktery se necha zapnuty i chvili po vypnuti Xka (pri chlazenim jednim stolnim vetrakem to chtelo treba minutku, ted staci tech 15 vterin na ochlazeni k pokojove teplote). takze nejlepsi to je rozhodne nemit vetraky na zdroji xka (btw na netu jsou ty xkovy kabely celkem dobre popsany, takze napojit na to cokoliv neni problem. otazkou je ale, proc neco cpat na 203W zdroj, ktery je konstruovany na zatez Xboxu a riskovat, ze ho pretizim, kdyz se doma vali libovolny zdroj, ci nabijecka na mobil, ktery to utahnou i se zavrenyma ocima.).

to nasazeni do puvodni krabice nebo do normalnihoo casu me nijak netizi. ale neziju tady sam a nekteri jedinci jsou hold i esteticky postizeni, takze se jim cista funkce nelibi... nejvetsi problem je to, ze vazne nevim, jak to poresit s tou mechanikou, az to bude zakrytovany - takhle "visici na dratku" je to na houby a protahovat ten kabel se mi vazne nechce (i kdyz to neni nic tezkyho - proste jinej nemam a nemam koule na to, abych strihal ten jediny)....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přidej se do diskuze

Můžete přidat přidat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte úcet, přihlašte se.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním..   Odstranit formátování

  Only 75 emoji are allowed.

×   Váš odkaz byl automaticky načten a vložen..   Zobrazit jako odkaz

×   Váš předchozí obsah byl obnoven.   Vymazat obsah

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Vytvořit...

Důležitá informace

Tento web používá k poskytování služeb a k analýze návštěvnosti soubory cookies. Více informací naleznete v Zásady ochrany osobních údajů a Pravidla webu